1. Marc – André Fleury (PIT) 27 zák., 0 gólů, 100,0%
Československá stopa v utkání:
Marek Židlický (NJD) 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:43
Patrik Eliáš (NJD) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:12
Jaromír Jágr (NJD) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:40.
Je dobojováno! V úvodním zápase nového ročníku NHL tak Pittsburgh Penguins nedovolili hostům z New Jersey Devils jedinou branku a vítězí poměrem 3:0. Domácí dnes těžili převážně z poctivé hry dozadu, výborně chytajícího Fleuryho a efektivní koncovce. To vše hostům z Devils chybělo.
60:00
59:26
Ještě jedno vyloučení. Domácí Glass je vyloučen za vražení na hrazení.
58:49
Hosté ještě kombinují v útočném pásmu, neradi by odcházeli ze zápasu s úplnou nulou. Domácí obrana ale stále působí kompaktním dojmem.
57:31
Po Židlického ráně od modré se o dorážku snažil Clowe, fantom Fleury ale snad dnes nic již do své brány nepustí.
56:01
Henrique svůj nájezd provedl poměrně dobře, překonal brankáře kličkou do forhendu, nedokázal ovšem už zvednout puk nad beton domácího brankáře. Fleury tak drží i nadále naděje na čisté konto z úvodního duelu.
56:01
Trestné střílení pro hosty! Niskanen fauloval unikajícího Henriquea.
55:33
Dupuis dostal pas před bránu, z první ale nemířil přesně. Schneider nemusel ani zasahovat, rána letěla mimo.
54:17
Pokus Berniera z pravého křídla neměl patřičnou razanci a tudíž nemohl domácího brankáře vůbec zaskočit.
53:27
Od oddechového času domácího trenéra jsou Pens lepším týmem a přímočaře si kráčí k výhře v úvodním duelu nového ročníku NHL.
51:42
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Krutý ortel pro Devils. Hosté byli sice ve třetí třetině lepším týmem, z branky se ale radují znovu domácí. Pens se utrhli do rychlého přečíslení tří proti dvěma, z mezikruží se ke střele odhodlal CRAIG ADAMS a zamířil přesně. Asistence: Jevgenij Malkin, Tanner Glass.
51:10
Na ledě začínají mezi oběma týmy znovu jiskřit emoce, rozhodčí od sebe hráče ale rychle trhají.
50:18
Crosby se v mezikruží dostal k volnému puku, ten z voleje umístil jen do betonů pozorného Schneidera!
49:15
Jágr hledal z pravého křídla na středu si najíždějícího spoluhráče, jeho pas byl ale zblokován domácí obranou.
47:57
Dupuis hned dvakrát po sobě pálil z pravého křídla. S jeho druhým pokusem měl Schneider mnoho problémů, puk mu poskakoval v brankovišti, nakonec ho ale dokázali hostující obránci odpálit do bezpečí.
47:25
Oddechový čas pro domácí. Trenér Pens vidí, že hosté jsou ve třetí části lepším týmem a pokusí se proto své svěřence vyhecovat ke zlepšení herního projevu.
47:25
Těsné zakázané uvolnění domácích.
47:11
Rána Volčenkova od modré nemířila mezi tři tyče domácí brány, hosté však pokračují v aktivní hře.
46:14
Ofsajd teď brzdí domácího Martina při pokusu o rychlý brejk.
45:20
Ofsajd brzdí další přechod hostí do útočného pásma. Hosté z Devils jsou i na začátku třetí třetiny aktivnějším týmem a jdou cíleně za snížením a vyrovnáním.
44:51
Bekhendový pokus Zajace z levého křídla byl nepřesný, Fleury nemusel zasahovat.
43:52
Eliáš zpoza brány hledal Zubruse, tomu však přihrávka šla na paty a nedokázal tak vystřelit z první.
42:52
Eliáš to zkusil z levého křídla, z poměrně velké blízkosti k domácímu brankáři však mířil jen do betonů připraveného Fleuryho.
42:46
Domácí vyhazují puk na zakázané uvolnění, hosté nepříjemně kombinovali v útočném pásmu.
42:13
I začátek třetí třetiny přináší opatrný hokej z obou stran s minimem brankových šancí.
41:02
Jágrův pokus z pravého křídla, puk mu však dobře nesedl na čepel hole.
40:07
Crosby ihned po buly vyzkoušel z pravého křídla pozornost hostujícího brankáře, ten puk vyráží mimo.
40:01
Střely na bránu ve druhé třetině: 3 – 9 (celkově: 15 – 15).
Druhá třetina je u konce, branku jsme v ní neviděli. Aktivnějším týmem byli hosté, kteří se prakticky celou třetinu snažili najít recept na pozornou obranu Pens a dobře chytajícího Fleuryho. Ten ale nenašli a proto i třetí část začne tak, jak skončila ta první.
40:00
39:11
Hosté se snaží před přestávkou ještě ohrozit domácí brankáře, obrana Pens však působí solidním dojmem.
38:14
Icing pro změnu na druhé straně, hra se stěhuje znovu zpátky před Fleuryho.
38:05
Jágrova přihrávka byla rychlejší než nohy jeho spoluhráče – icing.
37:05
Bernier chtěl před Fleurym tečovat nahození od pravého mantinelu, letící puk však netrefil ideálně.
36:09
Neal hledal z levého křídla na druhém křídle najíždějícího spoluhráče, ten byl však blokován hostujícím obráncem a nemohl zakončovat přesně.
35:27
Nahození Greena od pravého mantinelu. Před domácím Fleurym navíc ve stejný okamžik projel jeden z hostí, tudíž toho domácí brankář moc neviděl. I tak ale dokázal nají puk ve své výstroji a přerušit hru.
34:23
Zajac si nabruslil do mezikruží, jeho pokus švihem letěl jen těsně mimo domácí bránu.
33:44
Fleury se musí mít ve střehu, hosté jsou usazeni v útočném pásmu, rána Greena od modré mu však příliš vrásek nenadělala.
32:57
Hosté v plném počtu. Schneider nemusel řešit žádnou složitou situaci.
32:28
Špatná přihrávka Suttera na modrou čáru, domácí se sami připravili o pásmo.
32:04
Ani napotřetí se domácímu celku nepodařilo usadit v útočném pásmu, ďáblové zatím dobře brání.
31:45
Další vyhození hostů.
31:11
Hosté se ujali puku a pomalu ho vyhazují pryč z pásma.
30:58
Židlický je vyloučen za hákování. První přesilovka v zápase pro Pens.
30:09
První vážná šance domácích ve druhé třetině. Ke střele na pravém křídle se dostal Jokinen, Schneiderovi puk vypadl a pomalu mířil za brankovou čáru. Hostující obránce Židlický však dokázal puk zamést pod svého brankáře a zabránit nejhoršímu.
28:35
Harrold napřáhl na modré čáře, trefil však jen prvního bránícího obránce Pens. Domácí se však do rychlého brejku nevydali a jeli raději vystřídat.
27:24
Salvador napřáhl na modré čáře, jeho pokus letěl těsně mimo pravou tyč domácí brány.
26:51
Boje o puk ve středním pásmu, žádný z týmů se nemůže usadit v útočném pásmu.
25:12
Opět Brunner. Tentokrát se před ním na levém křídle otevřel větší prostor, hostující útočník ale nedokázal propasírovat puk mezi tělem Fleuryho a jeho levou tyčí.
24:49
Hostující Brunner se na hranici brankoviště tlačil do zakončení, v tísni dvou obránců Pens však ale neměl možnost zamířit přesněji.
24:38
Další zakázané uvolnění domácích, hosté jsou na začátku druhé třetiny aktivnější.
23:50
Před dotírajícím Harroldem přeruší Fleury raději hru, buly po jeho pravici.
23:32
Crosbyho rychlý pas, kterým chtěl vysunout jednoho ze svých spoluhráčů do přečíslení, se nevyvedl. Icing.
22:52
Domácí nikam nespěchají a když jsou pod tlakem, puk jednoduše odplují do středního pásma.
21:58
Hostující Bruner vyzkoušel z levého křídla pozornost domácího brankáře, Fleuryho však puk trefil jen do náruče.
21:49
Domácím nevyšla kombinace, zakázané uvolnění vrátí hru před Fleuryho.
21:00
První minuta druhé třetiny opatrná z obou stran, žádný z brankářů nemusel řešit žádnou složitou situaci.
20:01
Střely na bránu v první třetině: 12 – 6.
První třetina je za námi, viděli jsme v ní dvě branky domácího celku, který po zásluze vede. Pens jsou v utkání zatím aktivnějším týmem, vytváří si více šancí a zároveň dobře brání, což dělá hostům mnoho problémů. Domácí Fleury ještě nemusel řešit žádnou složitou situaci.
20:00
19:54
Postrkávání mezi hostujícím Clowem a domácím Glassem vyplynulo až v pěstní výměnu. Oba kohouti jsou nakonec od sebe odtrhnuti sudím a jdou vychladnout na trestnou lavici.
18:46
Kunitz se z levého křídla dostal až sám před Schneidera, jeho pokus na vzdálenější tyč však mířil jen o pár centimetrů mimo.
18:34
Při dalším pokusu o útok je domácí Jokinen zastaven ofsajdem.
18:12
Jokinen z pravého křídla dokázal nebezpečně vystřelit, i když byl bráněn dvojicí hostujících obránců. Schneider raději přeruší hru.
17:36
Malkin dostával pas na pravé křídlo do druhé vlny, puk ho však trefil do trupu, což ruský hokejista nedokázal zpracovat.
17:23
16:46
Ďáblům se početní výhoda nedaří, domácí se v pohodě brání.
16:15
Po dalším buly se domácí osvobozují a vyhazují přes všechny čáry.
16:10
Z pravého křídla vyzkoušel pozornost Fleuryho Jágr, domácí brankář na místě.
15:50
Crosby v oslabení vyváží puk pryč, hosté nezačali přesilovku dobře.
15:23
Malkin je vyloučen za vysokou hůl, první přesilová hra v zápase pro Devils.
15:23
Hosté znovu vyhazují puk jen na zakázané uvolnění, celé buly se tak bude opakovat.
15:12
Zakázané uvolnění hostí, buly po pravici Schneidera.
14:59
Niskanen se na modré čáře opřel do puku, trefil však jen bránícího Eliáše.
14:32
Zakázané uvolnění domácích, hra se přesune zpět před Fleuryho.
14:05
Po Malkinově pokusu z levého křídla měl Schneider opět co dělat. Domácí na ledě jasně dominují.
12:19
Domácí přidávají druhou branku. Po zajímavé šanci hostujícího Brunnera se domácí dostali do rychlého přečíslení, které zakončil z levého křídla SIDNEY CROSBY přesnou střelou ke vzdálenější tyči Schneiderovy brány. Hostující brankář spíše čekal přihrávku na pravé křídlo a přesně umístěná střela domácího kapitána ho zaskočila. Asistence: Pascal Dupuis, Matt Niskanen.
11:23
Greene od modré trefil jen bránícího obránce domácích, dopředu tak spěchají domácí Pens.
10:50
Domácím úvodní trefa hodně pomohla v psychice, najednou jich je plný led.
09:26
Domácí otevírají skóre dnešního zápasu. Ze středního pásma přes obránce vystřelil Sutter, Schneider jeho ránu vyrazil jen před sebe, kam jako první dobruslil CHUCK KOBASEW a pohotovou ránou propálil hostujícího Schneidera. Asistence: Brandon Sutter, Beau Bennett.
08:18
Crosby chtěl z hranice brankoviště dorážet puk do volné části brány, na poslední chvíli mu ho však odpálil jeden z hostujících obránců.
08:05
Zakázané uvolnění hostí, hra se přesune po levici Schneidera, který dnes dostal přednost v bráně před veteránem Brodeurem.
07:45
Pokus Harrolda z pravého křídla, Fleury připraven.
07:12
Sutter z pravého křídla vystřelil švihem, těsně však minul vzdálenější tyč hostující brány.
07:00
Zakázané uvolnění Pens, hra se vrátí před Fleuryho.
06:38
Hosté jsou v prvních minutách o krůček aktivnějším týmem, jejich forčeking dělá domácím hráčům mnoho problémů.
06:14
Henrique se v útočném pásmu dostal k volnému puku, ten z levého křídla poslal okamžitě na domácí bránu. Fleury je ale pozorný a raději přeruší hru.
04:44
Před Nealem se na pravém křídle otevřel větší prostor. Domácí útočník si do něj nabruslil a střelou švihem donutil Schneidera k prvnímu vážnému zásahu lapačkou. Hostující brankář však pohotově chytá.
04:00
Zajac forčekoval rozehrávku domácího týmu, tučňáci nakonec puk posílají jen do středního pásma.
03:13
Zakázané uvolnění domácího týmu, hra se vrátí před Fleuryho.
02:43
Svižný úvod zápasu, žádný z týmů se ještě nedostal do vážnější situace.
01:26
Své první střídání v zápase má za sebou již Jaromír Jágr. Vždy když se dotkl puku, ozývalo se z tribun nelichotivé bučení. Jágr v Pitstsburghu oblíben už asi nikdy moc nebude.
00:30
Fleury si připisuje první zákrok po nenápadném pokusu Brunnera zpoza brány.
00:01
Hymna je za námi, úvodnímu buly již nic nebrání.
Oba týmy stojí na svých modrých čarách, domácí budou hrát v černých dresech, na hostující Devils čekají barvy bílé. Zní americká státní hymna.

Pittsburgh Penguins: Fleury – Orpik, Martin, Niskanen, Scuderi, Bortuzzo, Maatta – Dupuis, Crosby, Nunitz – Vitale, Malkin, Jokinen – Bennett, Sutter, Kobasew – Adams, Jeffrey, Glass.

New Jersey Devils: Schneider – Židlický, Salvador, Larsson, Greene, Harrold, Volčenkov – Brunner, Eliáš, Clowe – Jágr, Zajac, Henrique – Ryder, Loktionov, Zubrus – Bernier, Gionta, Carter..
New Jersey Devils
Ďáblové z New Jersey za sebou mají neúspěšnou sezónu, hlavně co se porovnání s tou předminulou, kdy Devils podlehli ve finále Stanley Cupu Králům z LA 2:4 na zápasy, týče. V loňském ročníku Devils skončili až na jedenáctém místě v konferenci a o play-off si tak mohli nechat jen zdát. I možná proto se rozhodlo vedení klubu angažovat nejpopulárnějšího českého hokejistu Jaromíra Jágra, který společně s Židlickým, Eliášem a Oleszem vytvoří silnou kolonii v New Jersey.
Zkušenosti Devils budou nepopiratelné, věkový průměr hráčů Devils je nejvyšší v celé NHL.
Pittsburgh Penguins
Ambice tučňáků nebudou ani letos nízké. Tým kolem útočných hvězd Crosbyho a Malkina bude mířit i letos do nejvyšších pater celé kanadsko – americké soutěže. V minulém ročníku dělily tučňáky od Stanley Cupu dva stupínky, v konferenčním finále podlehli bostonským medvědům. V brankovišti se bude zatím nejvíce spoléhat na Marc – André Fleuryho, týmová dvojka a český reprezentační brankář Tomáš Vokoun kvůli krevní sraženině v oblasti pánve prodělal složitou operaci, která ho ze hry vyřadila na 3 až 6 měsíců. Český gólman tak zcela jistě přijde o zimní olympijské hry v Soči.
Pěkný den u sledování online přenosu z utkání nejprestižnější klubové soutěže světa. Hokejová NHL znovu otevírá své brány, v námi sledovaném duelu budeme svědky měření sil mezi domácími Pittsburgh Penguins a hosty z New Jersey Devils. Úvodní buly tohoto velmi zajímavého duelu je naplánováno na 01:00 středoevropského času.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.