Dmitrij Jaškin (STL) 0+0, 3 střely, čas na ledě 11:54
Roman Polák (STL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 19:41
Jakub Kindl (DET) 0+1, střel, čas na ledě 19:17
Petr Mrázek (DET) 60 minut, 23 zákroků, 0 gólů, 100,0%
Tomáš Tatar (DET) 0+1, 2 střely, čas na ledě 13:57
Tomáš Jurčo (DET) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:51
2. Petr Mrázek (DET) 23 zák., 0 gólů, 100,0%
3. Pavel Datsjuk (DET) 0+2
60:00
59:31
Rattie vlétl do pásma v plné rychlosti, zkusil střelu bekhendem do horní části branky, ale jeho střelu Mrázek pokryl.
58:28
Abdelkader měl na dosah hattrick, když dostal přihrávku do jízdy a hnal se sám na Millera, ale detroitský šikula se zamotal do vlastních kliček.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:33
Hosté se dostávali do přečíslení, ale Legwand stál v ofsajdu.
56:20
Příklepem zkoušel štěstí Roy, ale také jeho střelu dokázal Mrázek pokrýt.
55:39
V ofsajdové pozici se ocitl Jaškin.
55:24
Detroit už se nikam nežene a pouze drží své pohodlné vedení.
54:30
Smith vyzkoušel tvrdou ránou od modré čáry pozornost Millera.
54:00
Šest minut dělí Detroit od vítězství a Petra Mrázka od čistého konta.
53:09
Na zemi se po boly ocitl jeden z čárových rozhodčích, který nyní opouští led. Pokračovat se tedy bude pouze s jedním čárovým rozhodčím.
52:43
Detroit právě vstřelil branku!
Paráda v podání Pavla Dacjuka. Ten dokázal přijmout přihrávku, prohodit si puk mezi nohama a střílenou přihrávkou najít hůl JUSTINA ABDELKADERA, který už pouze usměrnil kotouč za záda bezmocného Millera. Asistence: Pavel Dacjuk, Jakub Kindl.
51:22
Opět se dokázal dostat Tatar sám před Millera a opět z tohoto souboje vyšel vítězně domácí gólman.
50:56
Drew Miller tečuje střelu na svého jmenovce Ryana Millera, který chytá jeho pokus.
49:52
Domácím se konečně podařilo rozpohybovat soupeře a drží hosty pod tlakem. Mrázek už musel čelit mnoha střelám, ale odolává.
48:37
Dacjuk motá hlavy protihráčům, ale zatím se nedokázal dostat do střelecké pozice.
46:55
Tatar se ocitl opět v parádní pozici, ale Miler dokázal zkrotit všechny jeho pokusy.
45:40
Na ledě se po srážce se spoluhráčem ocitl Roy. Na střídačku musí pouze s pomocí spoluhráčů. Bylo by nepříjemné zranit se těsně před začátkem play off.
44:32
Hráči St.Louis opět rozehrávají nepřesně, z čehož pramení zakázané uvolnění.
43:28
Nerozehrál však přesně a dopředu se hnali domácí. Ačkoliv byl Jaškin tísněn, dokázal vystřelit, ale jeho střel nenadělala Mrázkovi problémy.
42:53
Sproul rozjíždí útočnou akci.
42:24
Mrázek si připisuje první zákrok v poslední třetině základní části letošního ročníku NHL.
41:56
Puk je opět až u Mrázka a přesilovka hostů končí.
41:23
Tatar se dokázal dostat před Millera, efektivní kličko ho položil, ale poté tísněn Lapierrem nezakončil bekhendem.
40:48
Miller pomohl svým obráncům s rozehrávkou a puk je opět za bránou hostů, odkud se rozjede další útočná akce.
40:32
Domácí vyhazují až za Mrázkovu bránu.
40:26
Nyquist se prokličkoval ze středního pásma až mezi kruhy a tvrdou ránou prověřil Millerovu lapačku.
40:01
Ještě připomeňme, že Detroit začíná v početní výhodě.
Třetí třetina je před námi, dokáží ještě domácí zvrátit skóre?
Druhá třetina nám přinesla opět jeden gól. V 37. minutě dokázal kotouč napálit pod břevno Sheahan. Nutno dodat, že také domácí si vytvořili řadu šancí, ale v cestě jim stál skvělý Mrázek.
Střely na bránu: 13:13
Další třetina začne přibližně v 20:24.
40:00
39:56
Za krosček je vyloučen Alexander Steen. Detroit si zahraje přesilovou hru.
39:46
Bluesmani vyhazují až na zakázané uvolnění.
39:03
Detroit se při přechodu modré čáry dopustil ofsajdu.
38:52
Kotouč se po pár odrazech dostal k Shattenkirkovi, jehož střela byla tečována vysoko nad bránu.
38:12
Mrázek chytá kotouč a rychle rozehrává na své spoluhráče.
36:19
Hosté udeřili podruhé. Z celkem nenápadné akce dokázal RILEY SHEAHAN skórovat. Dostal přihrávku na modrou čáru, napřáhl se a trefil přesně do rohu brány. Asistence: Tomáš Tatar.
35:57
Bertuzzi dokázal tečovat střelu spoluhráče, ale pouze puk usměrnil mimo bránu.
34:46
Nyquist vystřelil bekhendem, Miller se za jeho střelou pouze ohlédl, ale naštěstí pro něj šla nad bránu.
34:18
Hosté hrají v plném počtu.
33:07
Bluesmanům se nedaří udržet se v útočném pásmu, a tak ohrožují hostující bránu pouze individuálními akcemi. Teď to zkoušel Ott střelou nad rameno Mrázka.
32:18
Glendening je vyloučen za hrubost. Domácí mají šanci srovnat stav utkání.
31:54
Neuvěřitelné! Po skončení oslabení se hnali tři domácí hráči na jediného obránce, kterého dokázali vyšachovat, v cestě jim však stál Mrázek, který dokázal zkrotit střelu Lapierra i následnou dorážku.
30:40
Sproul nebezpečně vypálil od modré čáry, puk se pokusil ještě jeho spoluhráč tečovat. Ryan Miller měl plné ruce práce, ale puk dokázal zkrotit.
29:44
Kindl ztratil puk na modré čáře. Hosté se však rychle vracejí zpět před Millera.
29:38
Za držení je vyloučen domácí Leopold.
28:40
Ott hledal lépe postaveného Steena, ten však nezpracoval prudkou přihrávku.
27:55
St.Louis vyhazuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.
27:10
Nyquist s Dacjukem dokonale zamotaly hlavy domácím hráčům, ale žádná z jejich střel neskončila mezi třemi tyčemi.
26:18
Jurčo s Helmem se dostali do přečíslení dvou na jednoho. První jmenovaný se rozhodl vystřelit, trefil však pouze břevno.
25:37
Domácí gólman nyní zasahoval v hodně krkolomné pozici ale dokázal chytit nebezpečnou střelu Sheahana.
25:13
Miller kryje nahození Tatara. Bude se vhazovat po jeho levici.
24:47
Mrázek si dokázal poradit se střelou Aucoina i následnou dorážkou, především dorážka byla hodně nebezpečná.
24:00
Pääjärvi kličkoval na modré čáře a je z toho ofsajd.
23:32
Roy nedokázal udržet útočné pásmo, k puku se dostávají hosté.
22:04
Tatar se dostal do samostatného úniku. Nic nevymýšlel a vystřelil, Miller si pohlídal mezírku mezi betony.
Ve středním pásmu byl tvrdě sražen hostující Smith, který se nyní těžce sbírá z ledu.
21:01
Domácí vyhazují pouze na zakázané uvolnění.
20:01
Vše je připraveno na začátek druhé třetiny.
První třetina přinesla hodně vyloučených. Detroit dokázal využít svou přesilovou hru, ale gól nebyl uznán. Pokračovalo se tedy za stavu 0:0 až do 14. minuty, kdy hosté udeřili. Dorážkou se prosadil Abdelkader. Skóre už se poté neměnilo.
Střely na bránu: 7:4
Další třetina začne přibližně v 19:28.
20:00
19:23
Aucoin se ještě dostal ke střele od modré čáry, ale prověřil pouze beton Mrázka.
18:42
Třetina už se pouze dohrává, ani jeden tým nechce udělat chybu, která by vedla k inkasovanému gólu.
18:00
Zakázané uvolnění domácích.
17:15
Nyquist dostal přihrávku do jízdy a tvrdou střelou prověřil Millera.
16:32
Druhá lajna hostů je dnes hodně aktivní. Dlouho drželi kotouč za bránou Millera, ale nedokázali se dostat do střelecké pozice.
15:49
Domácí hrají v plném počtu.
15:15
Přesilovka hostů není tak povedená jako ta první. Puk je u Mrázka a následuje další útočná snaha.
13:49
Detroit si zahraje další přesilovku. Za zdržování hry je vyloučen Magnus Pääjärvi.
13:30
Hosté se přeci jen dostávají do vedení. Pavel Dacjuk zavezl po pravé straně kotouč do útočného pásma, nahrál na modrou čáru na Lashoffa, jehož střelu ještě tečoval JUSTIN ABDELKADER a dostal hosty do vedení. Asistence: Brian Lashoff, Pavel Dacjuk
12:56
Polák nahodil kotouč za hostující bránu, kotouč sám dojel, ale poté o něj byl ihned připraven. Protiakce Detroitu končí také hned ve středním pásmu.
12:22
Po Dacjukově akci ukrývá Miller kotouč a přerušuje hru.
11:48
11:05
Až nyní dokázali domácí zmáčknout Detroit do defenzivy, ale nedokázali vystřelit na bránu.
10:20
Místo vedení se musí hosté bránit, což se jim zatím daří znamenitě, St.Louis nepustili do žádné šance.
09:48
Neuvyřitelné! Hráči Detroitu střílí gól, ale rozhodčí okamžitě rozpažuje a posílá na trestnou lavici Andersson za nedovolené bránění. Těžko říci, kde tento zákrok rozhodčí našel.
09:15
Ryan Miller chytá vysoké nahození a přerušuje hru.
08:58
Začíná přesilová hra Detroitu Red Wings.
08:22
Pääjärvi se pokusil prokličkovat přes obránce, což se mu nepodařilo a byl tvrdě sražen k zemi.
07:52
Helm dokázal dojet vyhozený kotouč a hnal se sám na Millera, v dobré pozici byl zahákován a jsou z toho dvě minuty pro Colaiacova.
07:07
Po krátkém boji o kotouč za bránou Mrázka vyhazují kotouč a šetří vteřiny.
06:58
Vyloučen hostující Ouellet za držení protihráčovi hole. Domácí mají dobrou příležitost dostat se do vedení.
06:41
Abdelkader se prokličkoval z rohu kluziště až do střelecké pozice. Jeho pokus dokázal Mrázek parádním zákrokem zneškodnit stejně jako dorážku.
05:40
Domácím se podařilo založit protiútok, ale také ten skončil na dobré obraně.
05:15
Tatar se ocitl v první velké šanci, ale nedokázal v situaci tři na dva vyzrát na Millera.
04:28
U puku jsou opět hosté, překonat modrou čáru se jim daří pouze nahozením za Millera.
03:46
Schwartz má problémy s rozehráním útočné akce.
02:50
Daren Helm se svou třetí řadou drží Bluesmany pod tlakem.
01:58
Přihrávka do jízdy končí na zakázaném uvolnění, vhazování před Millerem.
01:36
Tomáš Tatar nahazuje za bránu St. Louis, u puku je však první domácí obránce.
01:09
U kotouče už jsou však hosté, jejich první útočnou akci zastavuje hvizd rozhodčího, který píská ofsajd.
00:41
Začátek utkání je vlažné. Petr Mrázek si připsal první zákrok po střele dalšího Čecha Jaškina.
00:01
V bráně hostů se objeví Petr Mrázek!
Hráči už se připravují na ledové ploše, zápas začne za okamžik.

St. Louis Blues: Miller (Elliot) – Bouwmeester, Pietrangelo, Jackman, Shattenkirk, Colaiacovo, Polák – Steen, Ott, Schwartz – Jaškin, Berglund, Rattie – Porter, Lapierre, Reaves – Pääjärvi, Aucoin, Cracknell.

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Smith, Kronwall, DeKeyser, Quincey, Lashoff, Kindl – Franzen, Datsjuk, Abdelkader – Tatar, Sheahan, Nyquist – Jurčo, Legwand, Helm – Andersson, Glendening, Miller.

Rozhodčí: O'Rourke, L'Ecuyer – Amell, Brisebois.
Letošní vzájemné zápasy

Letos se oba celky střetly pouze jednou a to na ledě Detroitu, odkud si hokejisté St. Louis odvezli v celku jednoznačné vítězství 4:1. Rudá Křídla tedy mají svému soupeři co vracet.
Přeji krásný večer a vítám Vás u sledování textového přenosu z NHL, kde se dnes odehrají poslední zápasy základní části. My se zde zaměříme na utkání St. Louis Blues – Detroit Red Wings, které budou oba celky brát jako přípravu na vyřazovací boje.

Úvodní vhazování je naplánováno na 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.