Dnešní utkání je u konce! Carolina Hurricanes nepodala v domácím prostředí špatný výkon, ale nakonec prohrál s Ottawou Senators 1:2 po prodloužení.

První třetina nenabídla nějaký ofenzivní koncert, nicméně špatný hokej jsem také neviděli. Oba týmy vstoupily do utkání velmi aktivně, první větší šanci měla ale Ottawa, když Turris našel mezi kruhy Michálka, ten však trefil pouze Chudobina. Carolina udeřila jako první, ve 13. minutě se prosadil Elias Lindholm po krásné přihrávce Skinnera. Na konci třetiny měl velkou šanci ještě Gerbe, střelou z bekhendu ale minul.

Třetí třetina nabídla parádní hokej! Hrálo se ve vysokém tempu, šance střídala šanci a oba brankáři se překonávali, kdo předvede lepší zákrok. Jen nějaká ta branku chyběla, utkání tak dospělo do prodloužení, kde oba týmy měly také nejméně dvě příležitosti na rozhodnutí utkání. 13 sekund před koncem ale rozhodl Mark Stone po krásné přihrávce Kyla Turrise a Ottawa si tak připisuje další cenné vítězství!

MIlan Michálek (OTT) – 0+0, 6 střel, čas na ledě 19:10

To je z mé strany vše a u dalšího (nejen) hokejového přenosu se těším brzy nashledanou!
64:47
Ottawa právě vstřelila branku!
Všichni už vyhlíželi samostatné nájezdy, jenže Ottawa rozhoduje zápas! Ve středním pásmu dokázal vybojoval kotouč Kyle Turris, který si vyškolil Murphyho perfektně provedenou kličku a na závěr přidal výbornou přihrávku na MARKA STONA, který už se zakončením neměl problém! Asistence: Kyle Turris, Erik Karlsson
64:09
Faulk rozehrával k vlastní střídačce na své spoluhráče, ťi ale střídali.
63:38
Jordan Staal "odmítnul" Ceciho a obrkoužil branku a zakončil. Kotouč ale letěl mimo branku.
62:54
Hoffman se dokázal dostat před Faulka a stihl ještě píchnout do puku. Chudobin si ale s jeho slabou střelou poradil a puk vyrazil.
62:15
Turris našel křížnou přihrávkou Karlssona na levé straně. Švéd vypálil z první, Chudobin ale střelu mezi betony lapil!
61:48
Ottawa teď začíná svůj útok od Karlssona, který si to namířil rovnou do pásma.
61:03
Na druhé straně si krásně vyměnili kotouč Ryan a Michálek. Prvně jmenovaný už měl položeného Chudobina, jenže se mu nepodařilo puk zvednou a navíc mířil mimo branku!
60:28
Eric Staal posílal puk před branku. Hammond nepředvedl příliš jistý zákrok, když mu puk vypadl z výstroje. Naštěstí pro hosty byl nejblíže a puk vyvezl!
60:04
Úvodní buly prodloužení zvládl lépe domácí Rask!
60:01
Tak ve třetí třetině jsme viděli parádní hokej! Hrálo se ve vysokém tempy, šance střídala šanci. Brankáři se překonávali, kdo předvede lepší zákrok. Jen nějaká ta branka chyběla. Po základní hrací době je tak stav 11 a následuje pětiminutové prodloužení, poté případné samostatné nájezdy.
60:00
59:37
Turris to zkoušel z velkého úhlu. Chudobin si ale prostor u své tyče pohlídal.
59:27
Oba týmy jsou v plném počtu!
58:28
Ottawa jela do přečíslení 3 na 2. Stone poslal přihrávku na Zibanejada, který vystřelil. Chudobin puk pouze vyrazil a na brankovišti dorážel Legwand, puk za brankovou čáru ale nedostal.
58:07
Jordan Staal přiklepl kotouč svému bratrovi na levou stranu, ten pohotově vypálil zápěstím. Hammond ale švihl lapačkou a puk lapil!
57:28
Před brankou se poté ještě poprali Michálek s Hainseym a oba putují na dvě minuty na trestnou lavici.
57:28
Karlsson posílal puk před branku, ten se odrazil do rohu ke Stonovi, který dokázal posla kotouč zpět před branku. Tam si najel Turris, toho ale fantastickým způsobem vychytal Chudobin! Útočník hostů stále ještě nechápe, jak mohl tohle nedat!
57:08
Velmi tvrdou střelou se prezentoval Faulk z pravé strany. Hammond se pouze ohlédl, střela šla naštěstí pro hosty mimo.
56:27
Od modré velmi tvrdě vystřelil Murphy, odražený puk se dostával před branku, kam si najel Liles, který mohl zakončoval do poloprázdné branky. Do zakončení se ale nedostal, neboť byl atakován Cowenem. Rozhodčí jsou v dnešním utkání hodně benevolentní!
55:49
Střelu McClementa z levé strany zpomalil Borowiecki, Hammond i tak musel zasáhnout betonem.
55:11
Carolina drží puk ve svém vlastním pásmu, Ottawa ale velmi vysoko napadá. Utkání nabírá obrátky!
54:31
Hoffman výborně pracoval za brankou a dokázal dostat puk na Ryana, který už se chystal do zakončení. Ještě před tím byl ale ostře atakován Murphym. Vylučovat se ale nebude!
53:58
Lazar s Condrou bojují v útočném pásmu. Prvně jmenovaného ale u mantinelu atakoval Sjomin a hosté o puk přišli.
53:38
Ve středním pásmu ostře narazil Lazar, toho poslal k zemi Sjomin.
53:06
Hainseyho nahození od modré tečoval Lindholm, Hammond ale dokázal zareagovat!
52:46
Michálek přenechal puk Wierciochovi, který si sjel na modrou a vystřelil. Jeho ránu ale někdo z domácích srazil do ochranné sítě. V PNC Arena právě probíhá druhá komerční přestávka.
51:59
Další šanci měl Malone, který dorážel nadvakrát z pravé strany. Hammond ale dnes podává výborný výkon!
51:27
Terry za brankou vybojoval kotouč a poslal zpětnou přihrávku na Lindholma, toho ale z velkého úhlu vychytal Hammond!
50:45
Eric Staal zakončoval z mezikruží. Zezadu jej ale velmi ostře atakoval Condra, což hvězdu Hurricanes určitě rozhodilo.
50:21
Domácí jsou v plném počtu! Sjomin je zpět na ledě!
49:45
Faulk to teď udělal nejlépe, jak mohl a vyhodil puk až za branku Hammonda. Do konce trestu Sjomina už moc nezbývá.
49:13
A další vyhození, Carolina zatím hraje oslabení velmi dobře!
48:49
Wiercioch zaváhal na modré a Ottawa musí vyklidit útočné pásmo.
48:21
Velmi zbytečný zákrok teď ve středovém kruhu převdedl Alex Sjomin, který podrazil Pageaua a míří na trestnou lavici! Přesilovka pro hosty!
47:51
Terry si vyjel z rohu kluziště a vypálil, Hammond puk vyrazil pouze k Raskovi, ani ten však na gólmana Senators nevyzrál.
47:32
Ryan dokázal najít před brankou Zibanejada, ten byl však velmi těsně bráněn Faulkem a jeho zakončení nebylo ideální.
47:05
K první střele Senators ve třetí třetině se dostal Zibanejad, jeho ránu ale zablokoval někdo z domácího týmu do ochranné sítě. Po komerční přestávce se bude vhazovat v pásmu Caroliny.
46:36
Opět souboj Terry X Karlsson a opět byl úspěšnější švédský obránce, který předvedl pěkný hit.
46:03
Condra posílal přihrávku před branku, kam si najížděl Pageau, ten však puk nedokázal zasáhnout.
45:25
Jordán našel v rohu Jordana Staala, který chvíli míchal s pukem a poté jej vrátil českému obránci, který si najel před branku. Michal ale branku minul!
44:47
Hurricanes vyhodili puk až do pásma svého soupeře, zakázané uvolnění se ale nepíská a Zibanejad zakládá protiútok.
44:24
Skinner se dokázal po levé straně natlačit před Karlssona a nebezpečně vypálit. Hammond ale střelu viděl a lapil ji.
43:49
Hoffman za brankou sekl Hainseyho. Odveta se odehrála v obranném pásmu Hurricanes, kde se na sebe oba vrhli. Oba hráči brzo skončili na zemi a putují na trestnou lavici. Hrát se bude 4 na 4!
43:37
Gerbe se ocitl v obležení tří protihráčů, i tak situaci zvládl a dokázal dostat puk na Jordana Staala, ten měl však problémy zpracovat puk a Karlsson se jej zmocnil.
43:22
Hosté mohli jít do přečíslení, jenže rozhodčí správně postřehl přihrávku rukou Ryana a hra je přerušena.
43:14
Další zákrok Hammonda lapačkou, tentokrát pálil z pravé strany Nestrašil.
42:49
Hurricanes odehráli přesilovku velmi dobře, Ottawa je ale z nejhoršího venku!
42:35
Hainsey našel na pravém kruhu volného Jordana Staala, který velmi pohotově vypálil! Ottawa má ale v brance Hammonda, který střelu lapil do lapačky!
42:06
Kotouč je v pásmu Hurricanes, Ottawa ale výborně brání modrou čáru.
41:39
K další ráně se odhodlal Skinner, ale opět zapracovala obrana Senators výborně a střelu zablokovala.
41:14
Eric Staal dostal rychlou přihrávku na levou stranu a vypálil. Jeho ránu přizvedl do ochranné sítě Borowiecki.
40:49
Condra zahákoval Skinnera a míří na trestnou lavici! Druhá přesilová hra pro Hurricanes.
40:39
Ceci posílal dlouhý pas na Pageaua, ten už se mále dostal do samostatného úniku. Na poslední chvíli mu puk vypíchl Hainsey.
40:24
Gerbe s Jordanem Staalem vybojovali kotouč pro Bellemora, který vypálil od modré. Jeho střelu srazil do ochranné sítě Karlsson. Vhazování před Hammondem.
40:01
Ve druhé třetině byli daleko aktivnější hosté, kteří měli územní převahu a Carolinu v úvodu prakticky k ničemu nepouštěli. Vyrovnání jsme se dočkali až ve 34. minutě, kdy se prosadil střelou z pravé strany Patrick Wiercioch. Před třetí třetinou je tak stav nerozhodný 1:1 a uvidíme, na kterou stranu se nakonec vítězství nakloní.

Třetí třetina začne přibližně v 1:56.
40:00
38:47
McClement se dostal ke střele z levé strany, ta ale byla zablokovaná jedním z domácích hráčů.
37:53
Tlak Hurricanes úplně ochladnul, směrem dopředu jsou ale stále lepší hostující hokejisté, kteří se pokouší střílet z každé pozice.
37:05
Krásnou kombinaci předvedla dvojice Lazar – Borowiecki, prvně jmenovaný dokonce objel branku a chtěl puk zasunout do branky. Chudobin se ale dokázal velmi rychle přesunout puk se odrazil pryč.
36:17
Carolina teď střídá kompletní celou pětku, Ottawa tak míří do protiútoku.
35:19
Michálek se prohnal do pásma po levé straně, dostal se i ke střele, ale Hammond dokázal puk vyrazit.
35:05
Do pásma najel Skinner, který je velmi aktivní. S jeho ranou si ale Chudobin poradil.
34:23
Hurricanes se lehce oklepali a pochopili, že na jeden gól se v takových zápasech nevyhrává.
33:22
A hosté vyrovnávají! Hodně důležitý gól pro Senátory. Erik Karlsson našel na pravé straně úplně volného beka PATRICKA WIERCIOCHA, který propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Erik Karlsson, Mika Zubanejad.
33:09
Po pěkné kombinace Hurricanes se dostal ke střele od modré Zibanjerad, jeho střela ale proletěla mimo.
32:54
A domácí půjdou do tří! Justin Faulk vyhodil puk mimo hrací plochu.
32:24
Opět skvělý Chudobin! Stoner dostal puk do rohu na Turrise, který okamžitou přihrávkou vybídl ke skórování Michálka, ten ale opět selhal.
31:59
Dělovka Wieciocha letěla od modré velmi rychle, ale nepřesně.
31:33
Karlsson se pokoušel najít v pásmu Legwanda, ten však najel do třetiny příliš brzo a čárový odpískal ofsajd.
31:19
Ottawě se aktivita ve druhé třetině vyplatila. Za hru vysokou holí míří na trestnou lavici Malone.
30:18
Stone společně s Turrisem šli do přečíslení. Prvně jmenovaný to vzal na sebe a vystřelil. Jeho střela byla nepřesná.
29:31
V rohu kluziště se po dobré práci Legwanda dostal k puku Chiasson, který si vyjel před branku a zakončoval. Chudobin udržel puk před čárou a vhazovat se bude ve středním pásmu.
28:46
Zibanejad držet puk dlouho na holi, poté mu jej ale vypíchnul Gerbe. Kotouč se ale dostal na modrou ke Karlssonovi, ten vystřelil, ale Chudobin zůstává stoprocentní.
28:02
Senators opravdu mačkají domácí. Condra tečoval nahození Cowena od modré. Chudobin se štěstím puk vyrazil, naštěstí pro domácí se k dorážce nedostal Lazar.
27:31
Borowiecki vyslal opět tvrdou ránu od mantinelu, střela ale byla nepřesná.
26:49
Z pravé strany zkoušel překvapit Chudobina hostující kapitán Karlsson. Rus v brance Hurricanes si ale poradil.
26:21
Ottawa se tlačí na vyrovnáním, obzvláště první formace Senátorů je dnes velmi aktivní.
25:43
Methot nedokázal na modré zpracovat těžkou přihrávku od Chiassona a hosté přicházejí o pásmo.
25:01
K další střele se dostal z mezikruží opět Ryan. I tentokrát si ale Hammond s jeho střelou poradil.
24:17
Hurricanes se dokázali zbavit nepříjemného napadání hostů a Bellemore nahrával na Skinnera, ten ale upadl a puk nezpracoval.
23:36
Michálek sice dostal přihrávku do jízdy ještě před modrou, nicméně proti dvojici protihráčů si netroufl a raději pouze nahodil kotouč.
22:53
Obránci Hurricanes teď vůbec nereagovali na nájezd Ryana po levé straně, ten se dostal i ke střele, ale výborně zasáhl Chudobin.
22:39
Malone našel na pravé straně najetého McClementa, ten si ale na střelu netroufl, udělal otočku a přihrál na modrou Murphymu. Jeho dělovka ale prolétla těsně mimo Hammondovi branky.
22:07
Zibanejad poslal pěknou žabičku mezi obránce na Ryana, ten ale neměl dostatečnou rychlost a před obránce se nedokázal dostat. Jeho zakončení tak mířilo mimo.
21:54
Justin Faulk teď hodně riskantně zakličkoval na modré čáře, naštěstí pro domácí ale puk neztratil.
21:30
Condra se dostal na útočném modré do souboje s Gerbem a rozhodčí správě odpískal ofsajd.
20:39
První formace Senators dlouhou dobu kombinovala v útočném pásmu, poté se ale k puku dostal Sjomin, ten však pouze nahodil kotouč do pásma.
20:01

Druhá třetina začne v PNC Arena přibližně v 1:01.
20:00
19:47
Hainsey vyzkoušel pozornost Hammonda střelou ze středního pámsma. Gólman Senátorů ale puk raději přikryl pod lapačku.
19:07
Ottawa už je v plném počtu. Milan Michálek je zpět na ledě!
19:01
Velmi ostrou ránu z levé strany vyslal na Hammonda Murphy. Hostující gólman ale zasahovat nemusel, neboť střela mířila mimo.
18:24
I Stone zablokoval střelu Faulka a mířil vpřed. Produktivní obránce se ale poctivě vrátil a střelu Stoneho také zablokoval.
17:49
Výbornou práci odvedl Legwand, který zablokoval střelu Faulka a navíc se mu podařilo vyhodit.
17:23
Lindholm dostal přihrávku před branku od Jordana Staala. Jeho ránu ale zablokoval Karlsson.
17:07
A máme tu první vyloučení tohoto utkání! Milan Michálek jde na trestnou lavici za nedovolené bránění.
17:06
Uběhlo pár sekund a už se opět píská zakázané uvolnění. Borowiecki vyhodil puk přes všechny čáry.
16:52
Teď se ale hra přesune před Hammonda. Na zakázané uvolnění poslal puk Wiercioch.
16:23
Ottawa stále pokračuje v tlaku, domácím se v posledních dvou minutách vůbec nedaří.
15:41
V rohu kluziště dlouhou dobu míchal s pukem Zibanejad, který poté našel geniální přihrávkou Hoffmana, ten vystřelil z první, ale Chudobin se vyznamenal!
15:17
V PNC Arena probíhá druhá komerční přestávka první třetiny.
14:51
Hurricanes se podařilo uklidnit hru a Liles začíná ze svého pásma akci domácího celku.
14:12
Turris opět potvrdil výborný přehled ve hře, když našel mezi kruhy volného Michálka, ten byl tísněn obráncem. Dostal se ke střele, ta ale mířila mimo.
13:56
Ottawa okamžitě odpovídá a vytváří si tlak v útočném pásmu. Na ledě je první formace s Milanem Michálkem.
12:59
Carolina právě vstřelila branku!
Hurricanes se dostávají do vedení! Pěknou přihrávku dostal do pásma Jeff Skinner, který se rozhlédl a křížnou přihrávkou našel volného ELIASE LINDHOLMA, který nedal Hammondovi šanci a dává na 1:0! Asistence: Jeff Skinner, John-Michael Liles
12:34
Lazar s Condrou opět vymýšleli nějakou kobminaci v útočném pásmu, ta se jim ale nepovedla a Carolina míří do protiútoku.
11:56
Hurricanes stačili vystřídat a Malone našel mezi kruhy volného McClementa, tomu rána příliš nesedla, nicméně Hammond musel i tak zasahovat.
11:12
Na pravé straně dostal trochu více prostoru Nestrašil, křížnou přihrávkou našel Bellemora, tomu ale puk přeskočil hokejku.
10:49
Útok Caroliny se nepodařil a puku se zmocnil Zibanejad, který otáčí hru.
09:41
V kluziště opět předvedl velmi ostrý zákrok Karlsson, tentokrát na Skinnera. Rozhodčí stál blízko, ale vylučovat opět nehodlá.
09:18
Lazar s Condrou velmi pohledně kombinovali v útočném pásmu, poté se ale do jejich kombinace vložil Bellemore a bylo po akci.
08:37
Na přihrávku Jordana Staala si před branku najížděl Dwyer. V rychlosti ale nedokázal přihrávku zpracovat, či puk zasáhnout.
07:57
Stone našel v rohu kluziště Turrise, který našel před brankou Michálka. Český útočník ale nepálil z první a puk si musel zpracovat. Poté trefil pouze náruč Chudobina!
07:13
Ve středním pásmu nabral rychlost Terry, který si to namířila z pravé straně do středu. Velmi ostrým hitem jej zastavil Karlsson, rozhodčí ale faul nepíská.
06:46
Spolupráce bratrů Staalových teď vyšla na jedničku. Jordan našel "zadovkou" před brankou Erica, ten byl tísněn Cecim, nicméně i tak dokázal vystřelit bekhendem. Jeho střela ale mířila mimo.
06:36
Hainsey se pokoušel najít z vlastního pásma na modré Erica Staala, ten pas nezpracoval a puk došel až k Hammondovi. Gólmanský objev NHL raději přikryl puk pod svou lapačku a přerušuje hru.
05:57
Condra přiťuknul skákavý puk na hůl Lazara, ten se do puku dokázal trefit, jenže jeho rána mířila mimo Chudobinovu branku.
05:15
Za brankou dokázal vybojovat puk Terry, který ho bleskově poslal na Raska, ten však nevystřelil a Carolina pokračuje v kombinaci.
04:38
Skinner velmi aktivně napadal společně s Dwyerem, jejich snaha ale k zisku puku nevedla.
04:14
Chudobin si připisuje další úspěšný zákrok, tentokrát proti střele Wierciocha od modré.
03:51
Rozehrávka Murphyho nebyla vůbec přesná, to samé se dá říct i o rozehrávce Ceciho, a tak je u puku opět Carolina.
02:51
Hned po vhazování se dostal puk na levou stranu k Lindholmovi, který viděl najíždějícího Skinnera. Na svého parťáka z útoku poslal přesnou přihrávku, Skinnerovi se podařilo i zakončit, nicméně Hammond kotouč lapil!
02:44
Malone a Borowiecki se do sebe pustili po vzájemném souboji v rohu kluziště. Bitka neměla dlouhého trvání, neboť hostující borec povalil Maloneho na zem a oba hráči putuji na trestnou lavici.
02:15
Senátorům se podařilo dostat puk z pásma a mohou po delší době vystřídat. Naopak Carolina bude zahajovat svůj útok opět z vlastního pásma.
01:41
Carolina má velký tlak v útočném pásmu, od modré pálil Bellemore, jeho střela se ale k Hammondovi nedostala.
00:51
Hoffman zavezl kotouč do pásma po levé straně, před branku si najížděl Zibanejad, ten byl ale podražen a přihrávku od Hoffmana nebyl schopný zpracovat.
00:26
I Hammond si připsal první úspěšný zákrok, z pravé strany střílel Gerbe.
00:11
Úvodní buly vyznělo lépe pro domácí, nicméně puk se dostal ke Karlssonovi, který našel na modré Turrise, ten jako první vyzkoušel pozornost Chudobina.
00:01

Carolina Hurricanes: Chudobin (Ward) – Hainsey, Faulk, Liles, Murphy, Jordán, Bellemore – E.Staal, J.Staal, Gerbe – Terry, Rask, Nestrašil – Skinner, Lindholm, Sjomin – Malone, McClement, Dwyer

Ottawa Senators: Hammond (Driedger) – Methot, Karlsson, Wiercioch, Ceci, Cowen, Borowiecki – Michálek, Turris, Stone – Hoffman, Zibanejad, Ryan – Puempel, Legwand, Chiasson – Condra, Pageau, Lazar.
Hezký večer! Zámořská NHL dnes pokračuje jedenácti zápasy. My se společně zaměříme na utkání Caroliny Hurricanes proti Ottawě Senators. Úvodní buly je naplánováno na 0:05 a u textového onlajnu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
CAROLINA HURRICANES
Carolina nezažívá příliš povedenou sezónu. Před koncem základní části je na 14. místě se ziskem 60 bodů. Na osmý Boston ztrácí 22 bodů a už je bez šancí na účast ve vyřazovací části. Carolina z pěti domácích zápasů vybojovala pouze čtyři body za výhru 7:4 nad Edmontonu a prohru s Columbusem 3:4 na nájezdy. Zbylé zápasy Hurricanes prohráli. V posledním zápase se Carolina potkala opět s Columbusem a dokázala vyhrát 3:2. V dnešním zápase ale Carolina určitě není favoritem, proti rozjeté Ottawě to dnes bude mít velmi těžké.

V obraně Hurricanes nastupuje Michal Jodrán, který zatím nasbíral šesti bodů (2+4). V útoku se velmi dobrými výkony prezentuje Andrej Nestrašil, ten má na svém kontě 19 bodů (6+13). Nejproduktivnějším hráčem je Američan Justin Faulk, který z pozice obránce nasbíral už 46 bodů (14+32).
OTTAWA SENATORS
Ottawa se na poslední chvíli pokouší prodrat do play-off. Aktuálně ztrácí z deváté pozice pět bodů na osmý Boston. Po nepříjemné domácí prohře právě s Bostonem 1:3 se ale Senátoři zvedli a zbylé tři zápasy vyhráli. Velmi cenné vítězství si připsali na ledě Montrealu v poměru 5:2. Poté zvítězili i na ledě Islanders 2:1. V posledním utkání Senátoři porazili Philadelphii 2:1 po samostatných nájezdech.

Objevem NHL se stal brankář Andrew Hammond, který zatím září v brankovišti Senators. Zatím má na kontě 10 výher z 12 zápasů a výbornou úspěšnost zákroků 95,47%. I na jeho výkon se dnes můžeme těšit.

Čech Milan Michálek má na kontě 33 bodů (12+21) a je sedmým neproduktivnějším hráčem Ottawy. V kádru Senátorů nastupuje i nejproduktivnější bek celé NHL Švéd Erik Karlsson, který nasbíral 55 bodů (19+36)!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.