Já se s vámi pro dnešek loučím a přeji krásnou sobotu. Někdy u NHL zase nashledanou.
Jiří Tlustý (NJD) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:46
Marko Daňo (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 11:19
Tři hvězdy utkání:
1. Kyle Palmieri (NJD) 1+1
2. Lee Stempniak (NJD) 1+1
3. Travis Zajac (NJD) 1+1
Je konec. Krásné utkání končí stavem 4:2 pro domácí New Jersey. Devils rozhodli již v první třetině, kdy se jim povedlo dát tři zasloužené branky. Ve druhé třetině přidal čtvrtou Mike Cammalleri a zdálo se být rozhodnuto. Patrick Kane ovšem koncem druhé periody zahrozil. Hawks následně hráli sedm minut powerplay, ale povedlo se jim dát pouze jednu branku. Utkání tedy skončilo skvělým výsledkem pro domácí.
59:15
Darling zůstal na střídačce i během vhazování ve střední třetině. Zajac to zkoušel hned z buly, ale puk nedoklouzal ani k brance.
59:01
Tvrdá střela Seabrooka byla vyražena Schneiderem. Následné dorážky již k vidění nebyli. Daley se objevil v ofsajdovém postavení.
58:34
Chicago právě vstřelilo branku!
Artěmij Panarin poslal puk z levé strany před branku, kde stál TANNER KERO, jenž si vymíchal Schneidera a překonal jej přízemní střelou mezi betony! Je to jeho první branka v NHL. Asistence: Artěmij Panarin, Teuvo Teräväinen.
57:47
Stephen Gionta se prodral do útoku a posílal puk do prázdné klece. Puk na poslední chvíli jeden z bránících hráčů ztečoval vedle branky.
57:04
Rychlá kombinace zakončená svižnou střelou Patricka Kanea z pravého kruhu. Puk ovšem branku Schneidera neohrozil.
56:42
Devils se dalším výhozem osvobozují. Chicago má aktuálně tři minuty na tři góly.
56:25
Mike Cammalleri posílal puk přes celé hřiště do branky, ale Seabrook na poslední chvíli zabránil puku, aby dojel do branky. Ztečoval jej mimo ledovou plochu.
55:52
Opět se přerušuje. Nyní kvůli ofsajdu, do kterého se Hawks dostali. Darling musí na pár sekund zase do branky.
55:09
Střela Trevora Daleye byla zblokována a následně domácí poslali puk z obranné třetiny. Hostům se čas krátí čím dál tím více.
54:22
Cory Schneider zlikvidoval střelu od modré čáry, kterou vyprodukoval Brent Seabrook. Pro domácí to budou aktuálně krušné chvilky.
53:18
Zajímavý tah! Blackhawks hrají bez brankáře již sedm minut před koncem třetiny.
53:17
Po pravé straně pláchl Brent Seabrook, který svou dělovku vyslal přesně do míst, kde byl postavený Schneider.
52:06
Andrew Shaw dostal puk před branku, kde se pokoušel zakončovat z otočky. Jeho pokus ale skvěle pokryl Schneider!
51:28
Dvě velké šance Devils! Nejdříve dorážel puk Stempniak bekhendem, ale Darlinga se mu nepovedlo přehodit. Následně tečoval Larssonovu střelu Henrique, ale ani jeho teč neskončila brankou!
50:55
Na tahu jsou hosté, kteří musejí útočit, ale to se jim aktuálně nijak zvlášť nedaří. Devils skvěle brání a pomalu se blíží cenné výhře.
49:35
Kombinační hra hostí v útočném pásmu byla zakončena střelou Patricka Kanea od modré čáry. Puk ovšem skončil jen mimo tři tyče.
48:33
Lee Stempniak byl sražen k zemi Markem Daněm, který ale na trestnou lavici nepůjde. Píská se ofsajd.
47:44
Devils i nadále spoléhají na rychlé protiútoky. V této situaci se nikam neženou a nadějný výsledek chtějí za každou cenu udržet.
46:51
Následně se Blackhawks dostali do ofsajdového postavení. Ještě patnáct sekund se bude hrát čtyři na čtyři.
46:40
Po nebezpečné střele Johna Moorea z mezikruží zkoušel puk do branky ještě dostat Travis Zajac, ale v ten moment byla hra již přerušena.
46:09
Nejdříve byl v obrovské šanci Teräväinen, který ale z mezikruží Schneidera nepřekonal. Na druhé straně dostával puk před branku Severson, který byl ale faulován a skončil v brankovišti. Rozhodčí tento zákrok neposuzuje jako faul.
45:45
Z levé strany to zkoušel Jon Merrill, ale jeho pokus nijak neohrozil brankáře Darlinga.
45:15
Jacob Josefson ovšem vybojoval faul na svojí osobu. V samostatném úniku nedokázal dát branku, ale byl Seabrookem faulován.
45:05
Adam Larsson při tom kolotoči hokejistů Hawks krosčekoval jednoho z hráčů. Dvě minuty pro domácího obránce.
44:54
Nebezpečné obléhání branky Schneidera nekončí brankou, domácí brankář chytá opravdu skvěle!
44:38
Ano. Střela Trevora Daleyho nepřekonala brankáře Schneidera a stav je i tak nadále příznivější pro domácí.
44:38
I hostující trenér požádal o přehodnocení situace, ale mám pocit, že bude rozhodnuto v neprospěch hostů.
44:38
Trevor Daley vyslal z levé strany nebezpečný puk do brankoviště, který se ukryl někde pod Schneiderem, ale v brance nejspíše neskončil!
43:56
Patrick Kane dostával skvělou nabídku před branku, ale tam byl ještě lépe bráněn a k zakončení se nedostal.
43:21
Po další akci se Chicago nacházelo v ofsajdovém postavení. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
42:38
Bobby Farnham zachytil nepřesnou přihrávku hostů a z mezikruží vyslal střelu, při které se mu rozpůlila hokejka. Darling pozorný.
41:43
David Schlemko se vrací na led a Devils přežili možná jeden z rozhodujících momentů dnešního střetnutí.
40:56
Patrick Kane našel na modré čáře Seabrooka, který vyslal dělovku, ale ta na branku Schneidera ani neprošla.
40:01
Druhá třetina končí. Domácí hokejisté šli již do čtyřbrankového vedení. Mike Cammalleri využil skvělé přihrávky Seversona a přidal svojí čtvrtou branku v sezóně. Palmieri poté přidal i pátou trefu, ale ta nakonec nebyla správně uznaná. V závěru třetiny zdramatizova utkání Patrick Kane, jenž se prosadil svižnou střelou.

Střely na branku: 21:15
40:00
39:40
David Schlemko zahrál v rohu za brankou Schneidera vysokou holí a dostává dvouminutový trest.
39:34
Hosté najednou po vstřelené brance ožili. Z blízkosti zakončoval Artěmij Panarin, ale ten puk poslal jen do výstroje Schneidera! Ruský forvard spálil další šanci.
38:42
Erik Gustafsson předal puk na hokejku PATRICKA KANEA, který z mezikruží svižně vystřelil a puk zapadl až za záda Coryho Schneidera. V tomto je Kane naprosto výjimečný! Asistence: Erik Gustafsson, Andrew Shaw.
37:58
Mike Cammalleri sebral puk Seabrookovi a společně s Henriquem se hnali do přečíslení. Prvně jmenovaný ovšem špatně přihrál a bylo po akci.
37:14
Artěmij Panarin se opět prodíral před branku, ale opět jej zastavil Adam Larsson. Druhá třetina se blíží ke svému konci.
36:08
Domácí dnes hrají opravdu skvěle. Z levé strany nyní pálil Stephen Gionta, ale tomu se z této těžké pozice nepovedlo skórovat.
35:56
Adam Henrique poslal puk před branku, kde byl na přední tyči Lee Stempniak, ale tomu se z těžké pozice nepovedlo přidat svou druhou branku.
35:12
Jordin Tootoo se prodral před branku a počkal si na nájezd Jiřího Tlustého, kterému v pravý moment předal puk. Český forvard ale zamířil jen do ramena Darlinga!
34:48
Po nepovedené akci domácích se do luxusní šance dostal Artěmij Panarin. Ten měl nalevo volného Patricka Kanea, ale vše vyřešil sám. Jeho pokus těsně před Schneiderem byl ovšem ztečován Larssonem nad branku!
33:43
Opět velký tlak domácích hokejistů do branky Scotta Darlinga! Vše zakončoval Stephen Gionta, ale tomu se z otočky bekhendovým pokusem nepovedlo skórovat.
32:51
Další obléhání a skvělé střelecké pozice pro Devils. Vše zakončoval Jordin Tootoo, ale tomu se nepovedlo ohrozit branku Scotta Darlinga.
31:57
Následně se domácí dostali do skvělé střelecké pozice, ale Darling střelu z levého kruhu vytěsnil.
31:29
Téměř minutová kombinace hostů v útočném pásmu ovoce nepřinesla. Vše bylo zakončeno nepřesnou přihrávkou, puk skončil až za brankou Hawks.
30:38
Vše je potvrzené podruhé. Byl tam kontakt s brankářem, a tak pátá branka Devils nemůže být uznána.
30:38
John Hynes si ovšem vyžádal přehodnocení situace. Uvidíme, jak to tedy nakonec dopadne.
30:38
Sergej Kalinin se prodral před branku, kde jej sice brankář Darling vychytal, ale následná střela Palmieriho skončila v síti. Rozhodčí branku neuznal kvůli kontaktu s brankářem.
30:16
Skrz celé pásmo dostal přihrávku do skvělé pozice Sergej Kalinin, ale tomu se nepovedlo překonat rychle přesouvajícího se Darlinga!
29:29
Niklas Hjalmarsson dostal puk na modré čáry od Kanea a odhodlal se ke střele. Schneider po jeho střele zůstal i nadále nepřekonaný.
28:36
Skvěle hrající Travis Zajac si najel před branku, kde našel hokejku Tlustého, ale tomu se nepovedlo překonat Darlinga!
28:00
Hosté to zkusili lehce naivně od modré čáry. Nahozený kotouč Schneider viděl a nikdo se jej nepokoušel před brankou tečovat.
27:28
Devils právě vstřelili branku!
První střela MIKEA CAMMALLERIHO Darlinga nepřekonala, ale ta druhá již v brance skončila. Daemon Severson našel před brankou hokejku domácího forvarda, který měl hodně snadnou pozici! Asistence: Daemon Severon, Kyle Palmieri.
26:32
Až nyní jsme viděli první šanci. Brent Seabrook vystřelil od modré čáry, ale jeho střela byla těsně před Schneiderem zblokována.
26:18
Hra je přerušená poté, co David Schlemko zahrál vysokou holí v obranném pásmu. Chicago se ovšem ještě do ničeho nedostalo. Domácí jen vyhazují.
25:25
Do útoku se ovšem vydali Devils. Od modré čáry pálil Jon Merrill, ale ten branku Darlinga přestřelil. Celou akcí ale domácí ušetřili hodně času.
24:56
V této situaci byl ovšem do sebe zakleslý Andy Greene s jedním z hostů. Domácí kapitán inkasuje dvouminutový trest.
24:56
Patrick Kane si vybruslil před branku, odkud se pokoušel překonat Schneidera, ale vystřelil jen doprostřed branky, kde domácí brankář byl.
24:07
Dlouho kombinovala druhá formace Devils v útočném pásmu, ale nakonec se jí nepovedlo nic kloudného vymyslet.
23:06
Bobby Farnham se prodíral po levé straně do útočné třetiny a na druhé straně měl volného spoluhráče. Ten byl ovšem nachytán v ofsajdu, a tak zajímavě vypadající situace končí.
22:05
Ti vybojovali vhazování po pravici Coryho Schneidera, který v první třetině vzdoroval úspěšně osmi střelám.
21:27
Scott Darling byl přinucen k prvnímu zákroku, který byl pro něj úspěšný. Do útoku se tak mohou vydat jeho spoluhráči.
21:02
Devils hrají na startu třetiny opět mnohem lépe a Hawks to budou mít dneska hodně těžké. Domácí kombinují v útočném pásmu.
20:09
Jiří Tlustý se hned dostal ke střele. Z levého úhlu zkoušel překonat Darlinga, ale trefil jen boční síťku.
20:01
V brance Chicaga dojde ke změně. Třikrát překonaného Crawforda nahrazuje Scott Darling.
První třetina končí jednozačným výsledkem pro domácí hokejisty. Ve čtvrté minutě otevřel skóre Lee Stempniak, když využil chyby obránce Hjalmarssona. V závěru třetiny se pak dvakrát během sedmadvaceti sekund prosadil nejdříve Kyle Palmieri a poté také Travis Zajac. Devils vedou 3:0!

Střely na branku: 13:8
20:00
19:52
Následně Desjardins podržel puk pro najíždějícího Kanea, ale tomu se nepovedlo ideálně zakončit.
18:54
Jacob Josefson se otáčel kolem branky, odkud ale trefil jen bránícího hráče. Začala poslední minuta první třetiny.
18:14
Snová první třetina domácích hokejistů nekončí! TRAVIS ZAJAC se důrazně prodral před branku, odkud se mu povedlo překonat bezmocného Crawforda bekhendovou střelou! Asistence: Daemon Severson, Lee Stempniak.
17:54
Následně kapitán hostů, Jonathan Toews rozpoutal šarvátku, do které se pustil s Adamem Henriquem. Bitka nakonec skončila spíše remízou. Rozhodčí řeší tresty.
17:48
Nyní to byla od domácích hokejistů naprostá paráda! Travis Zajac vyhrál buly pro KYLEA PALMIERIHO, který přesnou střelou na přední tyč přidal druhou branku domácích hokejistů! Asistence: Travis Zajac.
17:46
Navrátilec do sestavy, Jiří Tlustý, se spolu se svojí lajnou hnal do zakončení. Nakonec se ke střele dostal právě kladenský odchovanec, který ale nepřekonal dobře postaveného Crawforda.
17:01
Od modré čáry nahazoval na branku Coryho Schneidera Trevor Daley, ale jeho pokus skončil jen za brankou domácích.
16:26
Ofenzivně laděnému Chicagu se dnes směrem dopředu vůbec nedaří a dvojice Toews – Kane je zatím hodně neviditelná.
15:29
Nebezpečná byla nyní první formace Devils. Lee Stempniak poslal puk před branku na Henriquea, který ale Crawforda nedokázal překonat!
14:46
Kyle Palmieri se sám prodral do útočné třetiny, kde byl ve střelecké pozici, ale v ten moment uklouzl a bylo po akci.
14:15
Po tlaku hostujících hokejistů skončil puk na střídačce Devils. Při vyhození jej tam trefil Brian O'Neill. Po komerční pauze se bude vhazovat ve střední třetině.
13:20
Ryan Garbutt byl ihned po vypršení svého trestu poslán do úniku, který zakončoval nad beton Schneidera, ale do tohoto místa se mu nepovedlo skórovat!
12:45
Tato přesilovka je pro domácí spíše noční můrou. Opravdu špatná početní výhoda, která za pár sekund skončí.
11:50
Domácí se v přesilovce zatím vůbec nedaří. Zámek v útočném pásmu ještě k vidění nebyl.
11:12
Ryan Garbutt u střídačky vysokou holí zasáhl Bobbyho Farnhama a nejen, že inkasuje dvě minuty, také mu domácí hokejista naznačil, že mu to vrátí.
10:57
Marcus Krüger se otočil na pravém kruhu a vystřelil na Schneidera, který jeho pokus dokázal pohotově chytit.
10:46
Sledujeme spíše bitvu o střední pásmo. Chicago se následně dostalo do dalšího ofsajdu. Následuje další komerční pauza.
09:35
Hosté si opět zahrávali v obranné třetině, ale nakonec se jim to nevymstilo. Následné útočné snažení bylo ukončeno ofsajdem.
08:39
Menší obléhání branky Crawforda bylo ukončeno nahozením od modré čáry, které nikdo netečoval a puk skončil mimo branku.
07:57
Po pravé straně se prodíral další útočící hráč Blackhawks, ale ani on nebyl u vyrovnávací branky utkání.
07:33
Viktor Svedberg měl před sebou volný prostor, tak si do něj najel, ale z této pozice nebyl proti Schneiderovi úspěšný.
06:41
Andrew Shaw se prodíral po levé straně, odkud vyslal ukrytou střelu za obráncem, ale ta brankou neskončila. Vhazovat se bude před domácí klecí.
06:02
Ofsajd domácích hokejistů přerušuje útočné snažení. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
05:34
Aktivní byli naopak v útočném pásmu opět domácí, druhá branka visela ve vzduchu, ale prozatím si na ní musí Devils počkat.
05:02
Niklas Hjalmarsson zkoušel svou chybu napravit střelou od modré čáry, ale to se mu zatím nepovedlo.
04:31
Z pravého kruhu střílel hodně nenápadnou střelou Jacob Josefson, kterému se ale pozorného Crawforda nepovedlo pokořit podruhé.
03:48
Nakonec se domácím daří otevřít skóre utkání! Niklas Hjalmarsson byl napadán LEE STEMPNIAKEM a nakonec také udělal chybu. Domácí útočník se hnal sám na Crawforda, kterého překonal střelou mezi betony! Bez asistence.
03:35
Toto vhazování se ovšem opakuje již potřetí. Uvidíme, jestli z toho domácí nakonec vytěží.
03:28
Přerušuje se snad poprvé v zápase hra. Vhazovat se bude po levici hostujícího brankáře.
02:46
Po pravé straně se prodral jeden z hostů, který dokázal zakončit i přes těsnou obranu Devls. Branku se mu ovšem nepovedlo nějak vážněji ohrozit.
02:00
Jon Merrill, domácí obránce, si najel do útočné třetiny, odkud vyzkoušel pozornost Crawforda podruhé. I nyní to bylo pro dvojnásobného vítěze Stanley Cupu snadná úloha.
01:04
Do první šance se dostávali také domácí. Lee Stempniak hledal před brankou volného Henriquea ke kterému se dostal skákavý puk, který se mu nepovedlo dostat za Crawforda.
00:49
O první střelecký pokus střetnutí se postaral z levé strany Artěm Anisimov, ale tomu se nepovedlo ohrozit branku Schneidera.
00:10
Úvodní buly sice vyhrál domácí Travis Zajac, ale do útoku se hnal kapitán hostů, Jonathan Toews. Ten přes obranu ale neprošel.
00:01
Na led Prudential Center vjíždějí hokejisté obou celků, přičemž mnohem více jsou přivítáváni domácí borci, kteří budou chtít na domácím ledě zvítězit.
Krásný večer, respektivě ráno přeji všem fanouškům NHL. Nejlepší hokejová soutěž je v plném proudu. Dnes budeme sledovat utkání mezi New Jersey Devils a Chicagem Blackhawks. Mírnými favority jsou hosté, kteří budou chtít Prudential Center vyloupit. Střetnutí začíná za nějakých patnáct minut.

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Larsson, Greene, Severson, Moore, Schlemko, Merrill – Stempniak, Henrique, Cammalleri – Palmieri, Zajac, Tlustý – Tootoo, Josefson, Kalinin – O'Neill, Gionta, Farnham

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Seabrook, Svedberg, Hjalmarsson, van Riemsdyk, Gustafsson, Daley – Garbutt, Toews, Panarin – Kane, Anisimov, Teräväinen – Tichonov, Kero, Daňo – Shaw, Krüger, Desjardins

Rozhodčí: Luxmore, Lee – Nowak, Nansen.
Chicago Blackhawks se stále musí obejít bez služeb svého nejlepšího obránce Duncana Keithe. Poslední držitel Conn Smythe Trophy pro nejužitečnějšího hráče Play-off stihl letos odehrát šest zápasů předtím, než se zranil. Trápí jej koleno. Mimo jsou také slovenský Marián Hossa, či český obránce Michal Rozsíval.
Do sestavy New Jersey se vrací český útočník Jiří Tlustý, který vynechal dva zápasy kvůli zranění ramene. Devils tak hráli se sedmi obránci a jedenácti útočníky. Vše se dnes vrací do normálu a kladenský odchovanec tak pomůže svému celku v dnešním utkání. Zařazen byl zpět do druhé formace k Zajacovi a Palmierimu. Mimo sestavu je i nadále Patrik Eliáš a Tuomu Ruutu.

New Jersey Devils 2:3sn. Chicago Blackhawks
16. Tootoo (Bernier), 43. Gionta (Severson, Bernier) – 31. Bickell (Sharp), 57. Keith (Hossa, Toews), rozh. náj. Kane

Chicago Blackhawks 3:1 New Jersey Devils
42. Hossa (Saad, Seabrook), 45. Toews (Hossa, Seabrook), 60. Versteeg (Kane, Keith) – 16. Harrold (Gomez, Merrill)
Chicago Blackhawks to má na začátku sezóny jakožto poslední vítěz Stanley Cupu těžké. Ať už jde o oslabení sestavy, kdy tým opustil Saad, či Sharp, tak i o výkony soupeřů, kteří se proti trojnásobným šampionům za posledních pět let náramně vyhecují. Indiáni jsou aktuálně na osmé pozici se ziskem patnácti bodů, což je jen o dva body více, než mají Devils. Zároveň mají ale hokejisté vedené kapitánem Toewsem o jeden zápas více. Naposledy prohráli po úžasném zápase se St. Louis 5:6 po prodloužení.
New Jersey Devils mají zasebou dvojzápas s Islanders a v obou případech rozhodovala jediná branka. Na domácím ledě udolali hokejisté z Newarku nedalekého rivala po nájezdech, ačkoliv po první třetině vedli již 2:0. Druhý zápas dopadl lépe pro Ostrovany, kteří zvítězili po brance Cizikase ze závěru utkání. Ďáblové se drží na jedenácté pozici v konferenci, ale šestá Ottawa má jen o bod více, takže je vše vyrovnané a otevřené.
Své další zápasy v NHL odehrají hokejisté New Jersey Devils, kteří hostí zatím tápajícího mistra z Chicaga. Utkání začíná v Prudential Center lehce po jedné hodině ranní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.