Roman Polák (TOR) 0+0, 3 střely, čas na ledě 20:57
Tři hvězdy utkání:
1. Tyler Bozak (TOR) 1+1
2. Pierre-Alexandre Parenteau (TOR) 0+1
3. David Schlemko (NJD) 1+1
Dnešní utkání je u konce, Toronto nakonec získává dva body za výhru po nájezdech! Po delší době zvítězilo dvakrát za sebou.

Do vedení šli jako první hosté, v páté minutě totiž přesilovou hru využil Jacob Josefson. O vyrovnání se ovšem během deváté minuty postaral Shawn Matthias. Ve třetí třetině dokázal skórovat David Schlemko a hostující celek znovu vedl, nicméně Toronto na konci 58. minuty při hře bez brankáře zásluhou Tylera Bozaka srovnalo.

Zápas dospěl až do samostatných nájezdů, kde byl jediným úspěšným exekutorem Pierre-Alexandre Parenteau.

Střely: 39:34 (14:11, 14:11, 8:10 – 3:2)
V samostatných nájezdech zvítězil tým Toronto Maple Leafs.
Autorem vítězné branky je PIERRE-ALEXANDRE PARENTEAU.
S nožem na krku se rozjel Lee Stempniak. Zkusil bekhend mezi betony, Reimer ale zasáhl a bonusový bod získává Toronto!
Tyler Bozak dostal možnost rozhodnout zápas, což se mu nepodařilo. Keith Kinkaid sklaplnul své betony včas.
Specialista na samostané nájezdy Jacob Josefson udělal svou oblíbenou kličku do forhendu, ale James Reimer mu na ní přišel!
Pierre-Alexandre Parenteau nekompromisní a svižnou střelou skóruje, Toronto se dostává do vedení!
Za Ďábly se jako první rozjel z farmy povolaný Reid Boucher, bekhendovou kličkou ovšem na Reimera nepřišel.
Jako první nájezdy začal domácí tým, konkrétně Peter Holland. Jeho kličku do forhendu ale Kinkaid zneškodnil betonem.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení tři na tři nám gól nepřineslo, navzdory obrovskému množství šancí! O vítězi tak budou muset rozhodnout samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:54
Po pasu Matta Hunwicka skončil touš v hledišti mezi diváky. Vhazovat by se mělo v útočném pásmu Javorových Listů.
64:44
Grabner zkusil zápěstím vypálit od modré čáry, nic z toho ale nebylo.
64:16
Leo Komarov v přečíslení nahrával Kadrimu před bránu, jenomže ten už se k puku nedokázal probojovat! Akce střídá akci, to je krása!
64:00
Blandisi se mohl dostat do samostatného úniku, na modré čáře ale podklouzl, a tak z toho nakonec nic nebylo!
63:34
Michael Grabner s Jakem Gardinerem vyrazili do velice nebezpečné a rychlé akce, ale jejich zakončení bylo neúspěšné! Kinkaid na svém místě.
63:01
Z mezikruží své střeleckéš štěstí vyzkoušel nejlepší střelec Devils Kyle Palmieri, zamířil ovšem moc vysoko.
62:44
Kombinační hra mezi Bozakem a Parenteauem nyní Torontu nic nepřinesla, k puku se tedy dostal hostující tým.
62:22
Morgan Rielly vystřelil zápěstím z mezikruží mimo tři tyče. Posléze měl na své hokejce ještě jednu dobrou příležitost, ale bránící Andy Greene tuto střelu srazil do ochranné sítě!
62:01
Jake Gardiner poslal kotouč do předbrankového prostoru, kde se k dorážce snažil probojovat Peter Holland. Tomu ale zabránil pozorný Kinkaid.
61:21
Hned po buly vystřelil z voleje Schlemko, ale James Reimer byl na svém místě a vyrazil puk.
61:18
A totéž se nyní ani nepodařilo Josephu Blandisimu, který vzal přečíslení Ďáblů taktéž na sebe! Prodloužení tři na tři je zkrátka krása hokeje.
61:06
Domácí tým z protiútoku mířil do přečíslení dva na jednoho, které ale nezakončil vůbec dobře!
60:43
Tyler Bozak se mezi obránci parádním zrychlením dostal ke střeleckému pokusu, který ale Keith Kinkaid vyrazil mimo bránu!
60:20
Nazem Kadri nahazoval před braknu, kam si sjížděl obránce Rielly. Ten ale promáchl puk, jenž plachtil vzduchem.
60:01
Začalo prodloužení.
Střely: 36:32
Základní hrací doba rozhodnutí nepřinesla. Hosté se ve třetí třetině díky gólu Schlemka ujali vedení, ale domácí celek při hře bez brankáře vyrovnal na 2:2 v 58. minutě. Za tohoto stavu půjde zápas do prodloužení.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:36
Nahození Schlemka postrádalo přesnost, Devils ale zůstávají v útoku.
59:18
Michael Grabner nemohl pokračovat v útočné akci, jelikož byl nachytán v ofsajdovém postavení.
58:59
Parenteau si vyměnil kotouč s Winnikem a vystřelil z voleje z dálky, jenomže bránící hráči na to byli připravení.
58:27
Výhoz Davida Schlemka skončil v hledišti, ale díky teči plexiskla. Následuje tedy pouze buly v útočném pásmu Leafs.
58:21
Matt Hunwick zkrotil skákavý puk a dokázal vystřelit, jenže k brance jeho pokus neprošel.
58:00
Zakázané uvolnění Ďáblů z New Jersey.
57:54
Toronto právě vstřelilo branku!
A podařilo se, je to 2:2! TYLER BOZAK byl dnes celý zápas neskutečně silný na vhazování, což prokázal i nyní. Díky tomu se posléze mohl díky přihrávce Petera Hollanda opřít v mezikruží do kotouče a srovnat stav utkání! Desátá branka v sezoně pro Bozaka. Asistence: Peter Holland a Dion Phaneuf.
57:48
Tak a už jdeme zpět do hry, Toronto v šesti zkusí srovnat stav zápasu!
57:48
Tvrdá střela Diona Phaneufa od modré skončila kvůli teči v ochranné síti. Následuje komerční pauza, během které bude moci trenér Babcock udělit svým hráčům pokyny.
57:33
A již nyní to Maple Leafs zkusí bez brankáře, pro mnohé překvapivě brzký tah!
57:17
Kyle Palmieri se obtočil okolo torontské brány, více z toho už ovšem nebylo. Toronto při každé příležitosti útočí.
56:55
Andy Greene nahozením ze středního pásma prověřil Reimera, který ale v této zkoušce obstál.
56:27
Roman Polák zastavil vznikající akci Devils v samotném zárodku, protiútok se mu ale nepodařilo založit.
55:54
Jako slepý k houslím se před brankou k volnému kotouči dostal Jordin Tootoo! Tváří v tvář Jamesi Reimerovi ale trefil jen brankáře Toronta!
55:46
55:30
John Moore nyní do střelecké pozice nahrál Boucherovi, ten ovšem nedokázal prostřelit bránící hráče domácího týmu.
54:50
Leo Komarov napadá rozehrávající zadáky New Jersey a brzdí tak jejich další potencionální akci, dobrá práce.
54:32
David Schlemko na volej nabil aktivnímu Josefsonovi, kterého ale vychytal přesunuvší se Reimer.
53:58
Travis Zajac nebezpenčně hledal spoluhráče před bránou, ti ale nebyli schopni zakončit! Pro Ďábly škoda, Toronto toho ale využilo k výhozu.
53:46
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Michael Grabner – 2 min., podražení).
53:38
Branka Ďáblů byla posunuta Josephem Blandisim, který se chtěl zapojit do obranné činnosti. Sudí museli hru přerušit a klec vrátit do svého postavení.
53:21
Střela Nicka Spalinga byla zblokována a Devils šli do protiútoku, jenomže střelu Josefsona chytil James Reimer.
53:02
Jake Gardiner měl před sebou hodně volného prostoru, kterého využil a dostal se ke střele. Keith Kinkaid byl ale pozorný.
52:35
Kyle Palmieri napadal rozehrávajícího Reimera, který tak raději podržel puk. Devils vybojovali vhazování v útočném pásmu.
52:20
Nahození Diona Phaneufa ze strany bez problémů lapil Keith Kinkaid, na sociálních sítích přezdívaný "Blockaid".
52:01
Krátce po vhazování se o střelu pokusil Parenteau, ale nakonec nedošla ani blízko k brance New Jersey.
51:54
Keith Kinkaid podržel puk ve své výstroji, hra je opět přerušena. Náhradní brankář Ďáblů, který dnes dostal šanci, podává zatím výborný výkon.
51:41
Tyler Bozak nyní posunul touš na Pierre-Alexandrea Parenteaua, jehož zakončení bekhendem nic nepřineslo.
51:10
Daniel Winnik držel dlouho kotouč na holi za brankou soupeře. Poté ho poslal před ní, kde se snažil vystřelit tísněný Bozak. Nepodařilo se.
50:45
50:16
A mohlo být vyrovnáno! Peter Holland šikovně prostrčil puk na Diona Phaneufa, který před poloodkrytou brankou ale nezakončil vůbec dobře!
A aby toho nebylo málo, z následného protiútoku mohl v oslabení skórovat Stephen Gionta, ale James Reimer máchnul svojí lapačkou!
49:31
Nyní se o osvobození svého týmu postaral Travis Zajac. Ďáblové tak stihli i vystřídat.
49:07
Před bránou nyní nebezpečně operoval Matthias, ale k ideálnímu zakončení nedošlo. Hosté poté vyhodili puk.
48:52
Střelu Tylera Bozaka z levé strany bránící Larsson zblokoval vedle branky.
48:45
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Adam Henrique – 2 min., nedovolené bránění).
48:18
Kyle Palmieri si vybral až příliš velké sousto, když se snažil protlačit do zakončení skrze dva beky domácích. Reimer po jeho neúspěšné akci podržel puk.
47:59
Nyní brankář Devils podržel puk pod svou lapačkou a hra je přerušena. Prostor dostává komerční pauza.
47:48
Nazem Kadri zachytil rozehrávku Ďáblů, díky čemuž se po levé straně vydal do útočné akce. Ta ale nedopadla úspěšně.
47:09
Seth Helgeson vyslal dobrou ránu od modré čáry, jeden z bránících hokejistů ji ovšem zblokoval mimo tři tyče.
46:52
Bobby Farnham uplatňoval svou silovou hru v předbrankovém prostoru, ale jeho následná střela šla mimo.
46:27
Gól byl dle opakovaných záběrů regulérní, což nyní potvrdili i rozhodčí!
46:27
Trenér Babcock si ještě vyžádal poradu u videa, reklamuje nedovolené bránění gólmanovi!
46:27
Devils právě vstřelili branku!
Ďáblové z New Jersey jdou dnes podruhé do vedení! Po útočném tlaku dostal na volej od Erice Gelinase nabito DAVID SCHLEMKO a jeho jedovatá rána skončila až za zády Jamese Reimera! Pro obránce Ďáblů to je šestá branka v sezoně. Asistence: Eric Gelinas a Joseph Blandisi.
46:08
Travis Zajac neměl v útočném pásmu spoluhráče, a tak prostě jen vystřelil. Domácí brankář zasáhl.
45:41
Tyler Bozak z pravé strany trefil jen brankáře Kinkaida, posléze z mezikruží dopadl stejně i Parenteau.
44:47
Stephen Gionta z mezikruží nahrál na modrou čáru Mooreovi, jehož střelecký pokus vyrazil James Reimer betonem.
44:28
Shawn Matthias uplatnil svou silovou hru a prošel do útoku, ale tam už se nedokázal nijak dobře prosadit.
43:36
Tým trenéra Babcocka se nahnal do útočného pásma a snažil se něco vymyslet. Nakonec o něj ovšem kvůli nepřesnému pasu přišel.
43:08
S přispěním teče jednoho z domácích beků skončil po střele Palmieriho touš v ochranné síti.
43:00
John Moore vystřelil zápěstím, kotouč ještě tečoval Reid Boucher, ale hrací předmět nakonec skončil těsně vedle brány.
42:44
Gionta se díky dobré práci Farnhama za brankou málem dostal ke střele. Důležité je ovšem to slůvko málem. O chvíli později domácí celek vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.
41:55
Eric Gelinas se snažil prostřelit Reimera po zemi střelou zleva, ale to se nepodařilo. Brankář Toronta sklapnul své betony.
41:44
41:13
Leo Komarov se nyní do příležitosti dostal sám, tahle přesilovka je ze strany hostí zatím bídná!
40:47
Grabner nyní dokonce společně s Komarovem vyvezli puk. Ke střele se poté dostal Rielly, ale zapomněl seřídit svá mířidla.
40:24
Připomínám, že Devils hrají přesilovou hru. Zatím se ale nemohou usadit v útočném pásmu.
40:01
Máme za sebou 40 minut zápasu mezi Torontem a New Jersey. Gól jsme v této třetině neviděli, a tak stále platí stav 1:1. Toronto se dá označit zatím za lepší tým na ledové ploše.

Střely: 28:22
Další třetina začne přibližně ve 3:42.
40:00
39:44
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Pierre-Alexandre Parenteau.
39:30
... ale zatím se moc prosadit nedovedlo, obránci Devils vše napravili.
39:13
Joseph Blandisi si sám hodně zavařil kličkováním okolo své klece, díky čemuž tak nyní útočí Toronto...
38:31
Adam Larsson si zpracoval přihrávku a uvolnil se ke střele, kterou ovšem branku soupeře přestřelil.
38:07
Kyle Palmieri zrychlil za volným pukem, který se ovšem po ledě klouzal tak moc rychle, že ani takový rychlík ho nedostihl.
37:51
Nazem Kadri spěchal do útočné akce, ale Peter Holland se do pásma dostal dříve – ofsajd.
37:17
37:15
Puk v ochranné síti, hra je přerušena. Buly se bude konat v útočném pásmu Devils, do konce trestu Corrada zbývají dvě sekundy.
37:07
Reid Boucher ani nadvakrát nyní z pravé strany nedokázal překonat Jamese Reimera!
36:47
Nyní se hosté z Newarku vyhnali z útočného pásma sami nepřesnými nahrávkami.
36:30
A nyní se před brankou Maple Leafs strhla velká strkanice, po které dokonce zapadl kotouč do branky. Ale bylo to již po přerušení, takže gól nemohl platit.
36:21
Jacob Josefson tvrdou střelou z pravé strany napálil tyčku za Jamesem Reimerem! Toronto mělo nyní velké štěstí, švédský útočník naopak smůlu, mohl přidat svou druhou branku.
36:10
Tvrdou střelu Palmieriho od modré čáry dokázal statečně zblokovat Spaling.
35:48
Michael Grabner dokázal svůj celek na pár sekund osvobodit, hosté ale znovu míří do akce.
35:33
Kyle Palmieri dostal na levém křídle nabito na volej, ale James Reimer se dobře přesunul a vyrazil touš!
35:17
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Frank Corrado – 2 min., nedovolené bránění).
35:17
Tlak Toronta byl nyní přerušen dobrým nahozením směrem Reimerova brána, o které se postaral Reid Boucher.
34:50
Pierre-Alexandre Parenteau krásně vyslal do akce Tylera Bozaka, kteréhož střelu vyrazil velmi zaměstnaný Keith Kinkaid.
34:40
A další icing, za pukem sice sprintoval Tyler Bozak, ale měl to marné. Gelinas ho dobře uhlídal.
34:32
Hokejisté Toronta se místo založení útočné akce provinili zakázaným uvolněním. Troufám si tvrdit, že to úplně nechtěli.
34:16
Puk na střídačce Torontských. Tam nemá co dělat, takže sudí hru museli přerušit... díky čemuž přichází komerční přestávka.
33:52
Hra je nyní poměrně vyrovnaná, oba celky jsou směrem dopředu hodně aktivní a diváci se rozhodně nenudí.
33:05
Stephen Gionta z rohu kluziště dobrým pasem nahrával Farnhamovi, kterého ale velice šikovně ubránil Peter Holland.
32:20
Andy Greene od pravého mantinelu v rychlém ďábelském výpadu nahrával Josefsonovi, který si nezpracoval puk.
32:11
Velice dobrá šance na hokejce Joffreyho Lupula! Ten před brankou tečoval velmi nadějnou střelu spoluhráče Spalinga, jenomže Kinkaid opět svůj tým podržel a vyrazil puk do ochranné sítě! Následuje komerční přestávka.
31:57
Hostující gólman byl nyní pod palbou a musel vytáhnout pozorné zákroky svými betony proti dalším třem střelám! Jeho spoluhráči posléze odpálili puk na icing.
31:25
Po velice dobré práci Lea Komarova, který nejprve tělem odstavil Palmieriho od puku a posléze i vystřelil, se do dobré šance dostal Nazem Kadri! Keith Kinkaid ovšem touš vyrazil do bezpečí.
30:56
Joseph Blandisi dlouho kroužil s černým kusem pryže v útočném pásmu, nicméně spoluhráči ho nepodpořili dostatečně.
30:34
Roman Polák vystřelil z pravého křídla přímo do míst, kde stál gólman Kinkaid.
30:11
Po dobré přihrávce od Parenteaua před brankou ještě Tyler Bozak hledal Winnika, tomu už ale zabránili bránící hokejisté New Jersey.
29:30
Jordin Tootoo se po akci Helgesona dostal v mezikruží ke kotouči, napálil jen bránící hráče Toronta.
29:02
Po nahození Erica Gelinase se k dorážce propracovával Bobby Farnham, jenomže neměl šanci dostat se k puku.
28:37
28:29
Devils ve zkrácené přesilovce kombinují v útočném pásmu. Od modré se nyní pokusil vypálit Gelinas, ale puk promáchl!
27:55
27:52
Na druhé straně nebezpečně pálil Roman Polák, připraven byl ovšem i strážce svatyně New Jersey Devils.
27:35
Kyle Palmieri v předbrankovém prostoru vybídl ke skórování Blandisiho, jenž ovšem napálil jen brankáře Reimera.
27:17
Leo Komarov to udělal hodně šikovně. Finský útočník vystřelil skrze obránce, leč neúspěšně pro svůj celek.
27:03
Nahození Johna Moorea na branku domácí gólman schoval v lapačce. Následuje komerční přestávka.
26:37
Shawn Matthias (TOR) zcela zbytečně fauloval a přesilovka Maple Leafs je u konce. Kouč Babcock byl hodně nespokojen s tím, co jeho svěřenec vyvedl.
26:35
Ďáblové vyrazili do protiútoku, ovšem přečíslení dva na jednoho bylo ukončeno pro ofsajdové postavení! Gionta byl v útočném pásmu dříve, než puk.
26:27
Peter Holland z pravé strany nahrával do šance svému spoluhráči Kadrimu, který ale promáchl kotouč.
25:55
Adam Henrique (NJD) hákoval v dobré šanci Nazema Kadriho, a po zásluze tak dostává dvě trestné minuty.
25:39
Maple Leafs hrají zatím opravdu velice dobře. Své střelecké štěstí otestoval obránce Rielly, brankář Devils ale zakročil.
25:14
Na druhé straně hry byl přinucen k podržení kotouče James Reimer.
25:04
Po dobré práci napadajícího Shawna Matthiase střílel zleva Joffrey Lupul, naneštěstí pro domácí mimo bránu.
24:38
Od modré čáry nyní vypálil český defenzivní borec Roman Polák, Kinkaid byl ale připraven a zákrokem přerušil hru.
24:14
New Jersey nyní drží kotouč ve své moci, ale nedaří se mu založit nějakou kloudnou akci. Toronto dobře blokuje střední pásmo.
23:27
Čtvrtá formace Devils se snažila aktivně napadat rozehrávající zadáky a znepříjemnit jim situaci. To se povedlo, nic víc to ovšem nepřineslo.
23:00
Pierre-Alexandre Parenteau se opět uvolnil k nebezpečné střele zápěstím, kterou Kinkaid ale vyrazil. Domácí tým je zatím aktivnější.
22:38
Tým z Newarku zachyboval v rozehrávce, díky čemuž se k puku dostal Nazem Kadri. Ten nabil na pravé křídlo Komarovovi, jehož střelu z voleje chytil pozorný Kinkaid.
21:50
Parenteau z pravé strany nahazoval kotouč před branku a doufal, že ho někdo z jeho spoluhráčů tečuje či posléze dorazí. Nestalo se tak, z akce znovu nic nebylo.
21:25
Daniel Winnik s Tylerem Bozakem se snažili něco vymyslet v útočném pásmu svého týmu. Nepodařilo se.
21:09
A po její pěkné kombinaci dostal nabito na volej Kyle Palmieri. Domácí gólman Reimer byl připravený a zákrokem přerušil hru.
20:46
Před forčekujícím Bobbym Farnhamem podržel puk pod lapačkou James Reimer. Čtvrtá formace splnila svůj úkol, vybojovala vhazování v útočném pásmu, a na led tak přichází elitní trojice útočníků.
20:40
Touš nyní skončil v prostoru mezi střídačkami, takže došlo k přerušení hry.
20:34
Morgan Rielly se na modré čáře dokázal uvolnit ke střeleckému pokusu, po kterém ale ani Kinkaid nemusel zasahovat.
20:18
Domácí celek se jako první pokusil založit útočnou akci, ale Nazem Kadri byl nachytán v ofsajdu.
20:01
Po první dvacetiminutovce máme v Air Canada Centre vyrovnaný stav 1:1. Do vedení hosty v přesilovce poslal Josefson, za domácí celek ale krátce po početní výhodě vyrovnal Shawn Matthias. Celkově byla první třetina poměrně atraktivní a vyrovnaná.

Střely: 14:11
Další třetina začne přibližně ve 2:41.
20:00
19:57
Blandisi posílal po přečíslení tři na dva puk před branku, ale to už nic nepřineslo.
19:17
Matt Hunwick zachytil rozehrávku a střílel bekhendem. Neúspěšně, puk se poté odrazil na hůl Parenteaua, který branku minul.
19:03
Palmieri vyrazil do rychlé útočné akce a snažil se před branku nahrát Blandisimu. Bránící hráči tomu zabránili, Reimer podržel puk a následuje komerční přestávka.
18:49
Nazem Kadri na modré našel volného Gardinera, který se díky nepřesnosti své střely neprosadil.
18:12
Michael Grabner založil rychlou protiakci Toronta, na jejímž konci přišla zblokovaná střela právě tohoto útočníka.
17:35
Hraje se dlouho bez přerušení a hra má výborné tempo! Tři střelecké pokusy si na své konto připsal Moore – dva z nich vyrazil Reimer, jeden byl zblokován.
17:15
Rich Clune získal touš za brankou soupeře a bekhendem ho posílal před ní, na což spoluhráči připraveni nebyli.
16:37
Joffrey Lupul byl zcela osamocený v mezikruží a klepal si o přihrávku, jenž na něj ale přes bránící hráče neměla šanci projít.
16:18
A znovu pálil hostující forvard nosící číslo 14 na zádech, Reimer ovšem jeho pokus vyrazil betonem.
16:00
Adam Henrique se uvolnil ke střele zápěstím, trefil ale jen hráče stojícího před sebou. Nic z toho tedy nebylo.
15:42
Nyní Seth Helgeson založil útočnou akci, která ovšem Ďáblům nic moc nepřinesla.
15:11
Nazem Kadri zrychlil ve středu ledové plochy a posléze v útočném pásmu vystřelil, což ale dokázal zblokovat Helgeson.
14:25
14:09
Nyní byl Gelinas v roli nahrávače. Na levém křídle našel Kennedyho, jehož tvrdou ránu někdo z bránících hráčů tečoval mimo.
13:51
Eric Gelinas dostal nabito na volej na modré čáře, ale jeho střela nebyla přesná.
13:25
Po přihrávkách hráčů New Jersey byl kotouč odražen na střídačku Javorových Listů.
13:05
Přihrávku Davida Schlemka zblokoval bránící Leo Komarov, který mohl jít do brejku, ale byl velice pomalý. Naštěstí pro hosty to nedokázal.
12:42
Hostující obránci odvedli dobrou práci, získali puk do své moci a vyhodili ho.
12:25
Přesilová hra New Jersey začne po komerční přestávce.
12:25
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Roman Polák – 2 min., držení protihráče).
11:54
11:40
Stephen Gionta se v obranném pásmu zmocnil puku a nekompromisně ho poslal přes všechny čáry.
11:16
Nyní po řadě přihrávek střílel Dion Phaneuf, ovšem také neúspěšně. Tentokráte byl jeho pokus zblokovaný.
10:32
Obrovská šance, Toronto mohlo jít do vedení! Kotouč se totiž odrazil před poloodkrytou bránu, kde zakončoval Tyler Bozak, ale svou příležitost nedokázal využít!
10:03
Joffrey Lupul před brankou dokázal nebezpečně tečovat střelu Tylera Bozaka, ale brankář Ďáblů si s tím poradil.
09:54
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Bobby Farnham – 2 min., sekání).
09:54
Frank Corrado to nadvakrát zkusil od modré, v ani jednom případě se mu však nepodařilo prostřelit obránce soupeře. Na druhé straně napadající Farnham sekl Reimera a pravděpodobně bude vyloučen.
09:33
Individuální akcí se prezentoval Peter Holland. Prokličkoval skrze střední pásmo a pokračoval i v tom útočném, až nakonec poslal střelu do Kinkaida.
08:34
Domácí celek přesilovou hru sice nevyužil, mrzet ho to ale nemusí, jelikož krátce poté se prosazuje! Tyler Bozak dostal pěknou přihrávku od Parenteaua na pravé křídlo, odkud ještě lépe našel před brankou stojícího SHAWNA MATTHIASE! Ten nebyl dostatečně pokrytý a dokázal vyrovnat na 1:1! Asistence: Tyler Bozak a Pierre-Alexandre Parenteau.
08:31
07:55
Po pěkné kombinaci střílel Shawn Matthias, nicméně v poslední chvíli byl zablokován. Devils šli do protiútoku, který se jim ale nepodařilo zakončit.
07:33
Phaneuf nahodil puk před branku a doufal, že někdo z jeho spoluhráčů bude kotouč tečovat. Nestalo se tak a Keith Kinkaid puk chytil do lapačky.
07:09
Nazem Kadri se prokličkoval do zakončení, ale to už se mu tolik nepodařilo. Kinkaid zasahovat nemusel.
06:48
Střelu Diona Phaneufa od modré čáry ztečovali hráči stojící před brankou do bezpečí.
06:31
Hostující centr Travis Zajac (NJD) se provinil podražením při napadání Spalinga, dostává dvě trestné minuty.
06:09
Puk skončil v hledišti po teči od mantinelu, následuje první komerční přestávka.
05:46
Matthias a Spaling bojovali v rohu útočného pásma o puk. Ďábelští obránci je dokázali přetlačit a dostat puk alespoň do středního pásma.
05:06
Po vhazování se pokusil o střelu Gardiner, ale hostující hráči mu jí dokázali zblokovat.
05:03
Po akci Petera Hollanda nyní puk v lapačce podržel Keith Kinkaid. Následuje vhazování po jeho pravé straně.
04:48
První útočná formace New Jersey se motala okolo branky soupeře, ale neměla moc hru před kontrolou.
04:16
Tak tohle byla bleskurychle využitá přesilová hra! Travis Zajac vyhrál buly na Davida Schlemka, který puk chvíli potáhl a předal na hokejku JACOBA JOSEFSONA. Švédský útočník posléze vystřelil zápěstím a mezi betony propálil Reimera! Asistence: David Schlemko a Travis Zajac.
04:07
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Matt Hunwick – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
03:57
Jordin Tootoo se akcí po levém křídle probojoval ke střele bekhendem, kterou ale zlikvidoval Reimer.
03:49
Tyler Kennedy se snažil založit útočnou akci. Dopadl neúspěšně, jelikož byl nachytán v ofsajdu.
03:16
Nadějný útočný výpad Toronta zakončoval střelou zápěstím Dion Phaneuf, kotouč ale poslal moc vysoko. Keith Kinkaid byl bez práce.
02:49
A nyní po střeleckém pokusu Hunwicka Kinkaid přerušil hru zákrokem lapačkou.
02:40
Ke střele se díky tomu dostal zadák Morgan Rielly, jenomže nezamířil ideálně a puk poslal mimo tři tyče.
02:30
Farnha s Giontou se snažili vydolovat puk v útočném pásmu, ale obránci Leafs byli úspěšnější a zakládají útok.
01:46
Navrátilec do sestavy John Moore donutil k zákroku domácího gólmana Jamese Reimera. Ten touš podržel v lapačce a sklidil potlesk od fanoušků.
01:10
Obránce Jake Gardiner od modré prověřil pozornost Keitha Kinkaida, ten si připsal další dobrý zákrok a puk raději podržel.
00:58
Kyle Palmieri čekal na útočné modré na přihrávku do brejku, ale ocitl se v ofsajdovém postavení. Svou akci zahájit nemohl.
00:52
Hosté zachybovali v obraně a první šanci v utkání měl Pierre-Alexandre Parenteau, který se zjevil sám před brankářem Kinkaidem. Na něj si ale v rychlosti nepřišel.
00:21
Michael Grabner ve středu hřiště předal puk Kadrimu, jehož střela od mantinelu úspěch neslavila.
00:02
Opravdu jsme začali, tak přeji příjemné počtení! Devils vyhráli první buly zápasu.
00:01
Tak už brzy jdeme na to! Hurá! Brankáři Keith Kinkaid a James Reimer pomalu míří do svých branek.
A je to tady, čtvrthodinka od původního začátku je pryč a stále nehrajeme... To člověka moc nepotěší.
Zápasy v NHL začínají pozdě pravidelně. A v Kanadě to bývá ještě horší, tam se začátek utkání opozdí klidně i o čtvrt hodiny.
Oba celky se pomalu chystají na začátek zápasu. Pro Ďábly to opět bude specifické utkání v tom, že na straně soupeře stojí jejich dřívější dlouholetý generální manažer Lou Lamoriello.

Toronto Maple Leafs: Reimer (Bernier) – Hunwick, Rielly, Phaneuf, Corrado, Gardiner, Polák – Grabner, Kadri, Komarov – Winnik, Bozak, Parenteau – Matthias, Spaling, Lupul – Holland, Froese, Clune

New Jersey Devils: Kinkaid (Schneider) – Greene, Larsson, Moore, Helgeson, Gelinas, Schlemko – Blandisi, Henrique, Stempniak – Kalinin, Zajac, Palmieri – Boucher, Josefson, Kennedy – Farnham, Gionta, Tootoo

Rozhodčí: St. Laurent, Kozari – Murphy, Nansen.
Významná jubilea
Mike Babcock dnes odřídí svůj 1000. zápas v kariéře! Do osmistého zápasu zasáhne obránce Dion Phaneuf, přesně o stovku méně jich na kontě má Joffrey Lupul. Nazem Kadri dnes odehraje zápas číslo 300.
Československá stopa v týmech
Roman Polák (TOR) – 47 zápasů, 1+11
Martin Marinčin (TOR) – 34 zápasů, 0+0
Patrik Eliáš (NJD) – 13 zápasů, 1+4
Jiří Tlustý (NJD) – 30 zápasů, 2+2
New Jersey Devils
U New Jersey se předpovídalo, že se bude pohybovat v podobných místech, jako Toronto. Ďáblové ale překvapují a bojují o play-off. 51 zápasů jim zatim vyneslo 57 bodů, což ale momentálně na postup nestačí. Poslední postupující, Pittsburgh, má ovšem stejně bodů. Akorát lepší skóre – Devils mají 117:120, zatímco Pens 127:125.

Poslední zápas vynesl Ďáblům výhru v derby nad Rangers. Ačkoliv tým trenéra Vigneaulta dvakrát vedl, body nakonec odevzdal soupeři. O výhře domácího týmu rozhodl v 52. minutě během přesilové hry David Schlemko.

Nejproduktivnějším hráčem celku je momentálně zraněný Michael Cammalleri (14+24). Na paty mu ale šlape Lee Stempniak, který má dokonce stejně bodů. Nejlepším střelcem je Kyle Palmieri s 20 góly.

Brankářskou jedničkou je Cory Schneider, záda mu kryje Keith Kinkaid. Schneider si zatím zachytal 43krát (nejvíce v NHL, 92.9%), Kinkaid devětkrát (90.3%).
Toronto Maple Leafs
Kanadskému celku tato sezona dle očekávání moc nevychází. Po odehrání 49 utkání je ve Východní konferenci na předposledním místě se ziskem 45 bodů, což je o dva více, než poslední Columbus. Skóre má 118:137.

Poslendí utkání se ale Torontu vydařilo. Ačkoliv s Bostonem prohrávalo již 1:3, dokázalo ve třetí třetině zápas vyrovnat. V prodloužené posléze o bonusovém bodu rozhodl Pierre-Alexandre Parenteau.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je finský útočník Leo Komarov, který získal 33 bodů a zahrál si na Utkání hvězd. Je i nejlepším střelcem. Nejvíce asistencí zaznamenal Tyler Bozak, který přihrál na 20 branek.

25 zápasů odchytal v brance James Reimer (93.2%), 22krát si zachytal Jonathan Bernier (90.2%) a pětkrát také Garret Sparks.
Zdravím všechny fanoušky hokejové NHL! Na programu dnes máme utkání mezi týmy Toronto Maple Leafs a New Jersey Devils. Přeji příjemné počtení!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.