To je ode mě pro dnešní večer vše a já se budu těšit u dalších onlajn přenosů. Přeji příjemný zbytek večera.
Střely na bránu: 57 (16, 19, 22) – 16 (6, 5, 5)
A je tu konec utkání. Do semifinále nakonec, ačkoli s obtížemi, postupují Kanaďané. Lotyši však vůbec nemusí smutnit. Skvěle bránili a Gudlevskis držel svou svatyni jak nejlépe to šlo. K vidění bylo drama až do samotného závěru zápasu, ale gólem v přesilové hře nakonec rozhodl Shea Weber. Pobaltskému celku nakonec nepomohlo ani závěrečné power play a jejich krátký tlak na soupeře.

Z postupu se tedy můžou radovat obhájci zlaté medaile Kanaďané, kteří se utkají v semifinále s týmem USA, které porazily v Šajba areně Český národní celek.
60:00
59:50
Deset sekund do konce a vhazuje se před Gudlevskisem.
59:35
Zmatek na kluzišti teď končí ofsajdem Lotyšů.
59:17
Teď si timeout vzali i Kanaďané.
58:59
K vidění je velký tlak Lotyšů v závěru zápasu. A utkání bude napínavé do poslední vteřiny.
58:36
Lotyši hrají power play a snaží se prostřelit Kanadského brankáře.
58:22
Oddechový čas Lotyšů. Nolan vysvětluje taktiku svému týmu. Bude to jedna z posledních šancí Lotyšů. Vhazuje se před brankou Kanaďana Price.
57:42
Tohle přesně Kanaďanům vyhovuje, drží puk a nikam nespěchají.
57:02
Kanada v klidu operuje v útočném pásmu a snaží se hru co nejdéle pozdržet za brankou na mantinelu.
56:23
Velká šance Lotyšů, nejprve střela a poté dorážka Berzinše. Price však vše, ačkoli s obtížemi, vyrazil.
55:12
Opět se skvělým zákrokem vytáhl Gudlevskis. Nutno dodat, že tento Nolanův tah vyměnit gólmany byl skvělou volbou, která se mu plnohodnotně oplácí.
53:06
Kanada právě vstřelila branku!
A je tu důležitý gól zápasu. Obránci kanadského celku si přihrávali na modré až přesně k pravé tyči dnes podruhé pokořeného Gudlasevskise vystřelil SHEA WEBER. Asistence: Drew Doughty, Jonathan Toews
52:55
Už jen pár sekund do konce přesilové hry. A už to vypadá že ji Kanada nevyužije.
52:53
Doughty mohl dorážet do prázdné branky. Kotouč mu však na poslední chvíli sjel z hole a celá akce končí u Gudlevskise.
52:05
Lotyši brání naprosto skvěle a Kanaďané se dostávají jen zřídka ke střele.
51:23
Sharp tvrdě vystřelil od modré, ale jeho střela však gólem nekončí a bude se vhazovat před svatyní Lotyšska.
51:10
Za sekání je vyloučen Pujacs (LAT). Kanaďanům se tak dostává obrovské příležitosti.
50:14
A opět skvělý Gudlevskis. Chytá doslova do roztrhání těla. Provaz který teď předvedl zabránil téměř jistému gólu.
48:37
V gólové příležitosti se teď ocitl Darzinš. Price ale vytáhl ze své sbírky výborný zákrok a dramatický duel dramatickým stále zůstává, jek nejvíce může.
47:27
Rozhodčí rozpažil a stav zápasu tedy zůstává vyrovnaný.
A je tu zmatek před lotyšskou brankou, kdy puk zalehával Gudlevskis, ale projel mu pod rukou. Puk však na poslední chvíli z brankové čáry vytáhl Ozolinš. Rozhodčí zkoumají situaci na videu.
47:49
Lotyši skvěle napadají a co chvíli se osvobozují z obranného pásma. Kanada se nemůže v klidu v útočné třetině usadit.
47:12
Obrovská smůla. Berzinš mohl jít sám na branku, ale nedokázal zpracovat puk a jeho šance tak končí zakázaným uvolněním.
46:27
Kanaďanům se nedaří zavézt puk do útočného pásma a tak už po několikáté zakládají akci od vlastní branky.
45:58
Nash vystřelil z mezikruží. Puk však betonem vyrazil skvělý Gudlevskis.
44:59
Kanada vytváří neuvěřitelný tlak na svého soupeře. Lotyši však hrají velmi obětavě a dřou jak nejvíc to jde, aby udrželi vyrovnaný stav.
44:29
Weberova střela teď zasáhla Bartulise a ten se v bolestech svíjí na zemi.
43:21
Keninš namísto kličky obránci zvolil při rychlém protiútoku střelu od modré. Ta však nenašla ani branku Price a rozehrávají opět Kanaďané.
42:37
Ztráta puku ve středním pásmu teď Lotyšskému týmu pořádně přitížila.
42:00
Ledovým palácem se od ruských fanoušků rozléhají pokřiky jako Šajbu a Latvaja.
41:05
Ve velké šanci opět Crosby, ale tentokrát netrefil ani puk, když před sebou mě už po křižné přihrávce jen prázdnou branku.
40:12
První šanci třetí třetiny měl na své holi kapitán kanadského celku Crosby, ale v pádu nedokázal vystřelit přesně.
40:01
Hráči už se rozestavují po kluzišti a utkání co nevidět začne.
Střely na branku po druhé třetině: 35 (16+19) – 11(6+5)
Obrázek hry se nezměnil ani ve druhé třetině. Kanaďané jsou opět ti, kteří dirigují hru a Lotyši je skvěle napadají. Navíc se často dostávají do protiútoku. Gól nám však druhá část utkání nepřinesla a tak o dramatickém duelu rozhodne až třetí perioda.
40:00
39:34
V závěru třetiny si Kanaďané ještě zahrají přesilovou hru. Vyloučen je Ozolinš (LAT).
39:16
Běží poslední minuta druhé třetiny.
38:59
Corey Perry objel branku soupeře a dostal se k výborné bekhendové střele před Gudlevskise. Ten však opět jeho střelu pokryl.
38:08
Kunitz skvěle ujel ale na poslední chvíli mu puk vypíchl výborně Sotnieks.
37:45
Hra se přelévá z jedné strany na druhou, žádná akce však nekončí ani střelou a po přechodu do útočného pásma přijde vždy následná ztráta kotouče.
37:04
Puk se dostal ke Gudlevskisovi a ten ho raději pod tlakem přikryl. Bude se vhazovat před ním.
35:57
Girgensons skvěle prokličkoval obranu soupeře a dostal se ke střele. Price jeho střelu zlikvidoval vyrážečkou.
35:24
Mike Babcock se rozhodl pro drobné úpravy v sestavě. Změna útoků zatím pomáhá a Kanaďané okupují útočné pásmo.
35:07
Bergeron unikající po pravém křídle se místo přihrávky rozhodl pro střelu, avšak Gudlevskis stál opět na svém místě.
34:42
Na puku se drží Lotyši, jejich akce však opět končí ofsajdem.
34:40
Lotyši nezvládli přechod do útočného pásma a sudí pískají ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.
33:31
Puk je v držení hráčů Kanady, ale ti od Lotyšů moc prostoru nedostávají a mají problém dostat se ke střele.
32:47
St. Louis teď hledal před brankou Doughtyho, tan se však ke střele nedostal.
32:02
Teď už mají Lotyši s udržením útočného pásma velký problém a na gól v početní výhodě už to nevypadá.
31:06
Lotyši ztrácejí útočné pásmo, ale tato jejich přesilová hra je zatím asi nejlepší.
30:21
Na trestnou lavici teď usedl Martin St. Louis (CAN).
30:06
Jsme za polovinou utkání a stav je stále nerozhodný, hlavně díky skvělému Gudlevskisovi.
29:01
Kanaďané vyhráli buly, ale puk rychle ukořistil soupeř. Lotyši s ním teď míří k brance brankáře Price.
28:56
Vhazovat se bude před lotyšským brankářem a Kanadští hráči tak budou opět chtít co nejrychleji dostat Lotyše pod tlak.
28:56
I přes srovnání sil na ledové ploše jsou Lotyši stále pod obrovským tlakem, ale kotouč už opět drží Gudlevskis.
27:41
Lotyši jsou v plném počtu.
27:29
Kanaďané svou přesilovou hru hrají daleko lépe než jejich soupeř, avšak Gudlevskis je dnes opravdu skvělý a zámořský celek si s tímto gólmanem nedokáží poradit.
25:41
Je tu první vyloučení Lotyšů. Na trestnou lavici se posadí Girgensons (LAT).
25:41
Přečíslení Lotyšů končí nepřesnou střelou Indrašise. Měl příležitost v podobě prázdné branky, ale neproměnil.
25:19
Lotyši využívají každé šance dostat se do útoku a Kanada má teď problém udržet se v útočném pásmu.
25:11
Tavares po tvrdém zákroku Kuldy zůstává ležet za brankou soupeře.
24:40
Touš je na holích Lotyšů a ti zakládají akci po levém křídle.
23:52
Benn teď skvěle vymíchal jednoho z lotyšských obránců a pokusil se o střelu zápěstím. Kotouč však opět končí v náručích výborného Gudlevskise.
23:02
Weber z první vystřelil od modré. Jeho rána však mezi tři tyče nesměřovala.
22:18
V útoku stále Kanada. Štals teď však získal puk a Lotyši se přesouvají do útočného pásma.
20:58
Lotyši se brání v obranném pásmu, ale evidentně to nic snadného není. Kanadská akce teď končí Perryho střelou do hrudi Gudlevskise.
20:46
Z poza brány si vykroužil do mezikruží Jeff Carter a Gudlevskise hned z kraje třetiny prověřil.
20:06
Crosby prohrál úvodní buly a puk mají na svých holích Lotyši. Jejich přechod do útočného pásma však končí zakázaným uvolněním.
Hráči už jsou na ledě a druhá třetina může začít.
Druhá třetina začne přibližně v 18:55.
První třetina probíhala podle očekávání pod taktovkou kanadských hráčů. Ale ani Lotyši se nemají za co stydět. Každou drobnou šanci, která se jim naskytla hned využili pro založení rychlého protiútoku. Tento tlak však vydržet nedokázali a ve čtrnácté minutě se dokázal prosadit Sharp. Netrvalo však dlouho a svou šanci využil i Darzinš, který skvělým bekhendovým blafákem při úniku obraně soupeře srovnal na 1:1.
20:00
19:43
Bezpečné vyhození ze strany Lotyšů.
19:02
Poslední minuta první periody už běží a s ní se do útoku dostává Kanada.
18:25
Kanada okupuje obranné pásmo Lotyšů a ti se musí bránit za všech sil.
17:03
To vůbec nebyla dobře sehraná početní výhoda a Kanaďané jsou v plném počtu.
16:43
Přesilová hra Lotyšů silně připomíná tu předchozí. Kanada skvěle napadá a vyhazuje. Lotyši se nemohou dostat přes střední pásmo.
16:04
Další vyloučení na straně Kanady. Dvě minuty si odpočine Keith (CAN).
15:41
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Kde se vzal tu se vzal za obranou hostů LAURIS DARZINŠ a mazáckým bekhendem srovnal stav zápasu. Asistence: Arturs Kulda, Janis Sprukts.
15:22
Cipulis měl výbornou šanci na vyrovnání. Kotouč mu ale sjel a Price ho betonem vyrazil.
14:57
Drobné šance Lotyšů Kanada ubránila a přenáší puk do útočného pásma.
13:37
A Kanada svůj tlak využívá, po asistenci zpoza branky se prosazuje do téměř prázdné branky PATRICK SHARP. Rozhozený Gudlevskis se nedokázal zorientovat a jeho svatyně je tak poprvé překonána, když nestačí na střelu Sharpa. Asistence: Rick Nash.
13:02
Puk se dostal k Perrymu přímo před branku, ale Gudlevskis mu zabránil v jakémukoli zamíření.
12:26
Ani jeden tým se nemůže zabydlet v útočném pásmu a už nějakou tu chvíli je k vidění přelévání hry z jedné strany na stranu.
11:32
Lotyšští hráči si však tlak nepřipouštějí a pouštějí se i do osobních soubojů a jakoukoli možnost přechodu do útočného pásma hned využívají.
10:53
Kanada hraje velmi aktivně a soupeři téměř nic nedovolí.
10:09
Kanada opět vytváří na Lotyše tlak, ti s těží vyhazují alespoň do středního pásma.
08:59
Protiútok Lotyšů končí díky skvělému obrannému zákroku Doughtyho nebezpečí zabránil.
08:46
Kanaďané teď stále lotyšského brankáře prověřují, ten si zatím vede výborně.
08:24
Rána z levého kruhu od Hamhuise. Gudelevskis ji bez problémů pokryl.
08:19
Javorové listy opět v plném počtu.
08:01
Lotyši se nemohou udržet v útočném pásmu a Kanaďané opět vyhazují.
07:18
První minutu oslabení přečkala Kanada v poklidu.
06:36
K. Redlish teď prostřelil od modré celé kvarteto kanadských hráčů, avšak Price stál na svém místě.
06:18
První vyloučení zápasu. Za podražení za Gudlevskisovou brankou si odpyká dvě minuty Patrick Sharp (CAN).
05:52
Gudlevskis teď dostal ránu do masky a hra se tak na chvíli uklidní.
04:52
Rychlý protiútok Darzinše, který svůj bekhendový blafák nakonec do úspěšného konce nedotáhl. Kotouč skončil pouze na betonech gólmana Price.
04:22
Aktivnějším celkem už je Kanada, která drží hru pod svou taktovkou a po pravém křídle se dostávají do útočného pásma.
03:37
A je tu první tyčka zápasu. Kotouč se po tlaku Kanady ocitl na břevně a Gudlevskis může děkovat skvěle postavené brance. Kunitz a Crosby si své neproměněné šance budou nejspíš ještě dlouho vyčítat.
03:02
Na modré získal puk Redlish, ale netrefil branku.
02:10
Kanada se teď dostala po vystřídání k puku a a hned z toho byl pořádný šrumec před lotyšskou brankou. Gudlevskis však všechny střely pokryl.
01:37
Lotyši se snaží soupeře zaskočit a zatím hrají velice útočně. Stále mají puk na svých holích.
00:49
Puk drží teď vlastní Lotyšský celek a od své branky se snaží proniknout do útočného pásma.
00:13
Utkání začíná a po úvodní buly mají puk na svých holích javorové listy.
00:01
U obou týmů můžeme vidět v sestavě pár změn. Tou největší na straně Lotyšů je změna brankáře a skvělého Edgarse Masalskise dnes v brance nahradí Kristers Gudlevskis. Oproti včerejšímu zápasu se do hry zapojí také Juris Štals. Na straně Kanady je to například zapojení Nashe.
Poslední vzájemné zápasy:

10.5.2010 Lotyšsko – Kanada 1:6
7.5.2009 Kanada – Lotyšsko 4:2

Kanada: Price (Luongo) – Keith, Weber, Doughty, Vlasic, Bouwmeester, Pietrangelo, Hamhuis – Bergeron, Crosby, Kunitz – Perry, Getzlaf, Benn – Carter, Toews, Marleau – Sharp, Tavares, Nash – St. Louis Trenér: Mike Babcock.

Lotyšsko: Gudlevskis (Masalskis) – Kulda, Bartulis, Rekis, Ozolinš, Sotnieks, Pujacs, K. Redlihs, Freibergs – Karsums, Girgensons, Indrašis – Darzinš, Sprukts, M. Redlihs – Keninš, Pavlovs, Cipulis – Jass, Berzinš, Štals. Trenér: Ted Nolan.
Oba celky se spolu utkají na olympijských hrách v Soči vůbec poprvé. Zatímco Kanada si bez problémů vyhrála skupinu B. Ve které přetlačila nejprve Norsko 3:1, poté 6:0 Rakousko a v posledním utkání skupiny ztratila bod s Finy. Nakonec v prodloužení vstřelil vítězný gól na 2:1 Drew Doughty. Lotyšsko naopak nezískalo ve skupině C, ani bod. Podlehli všem svým soupeřům, jak Švýcarsku, tak Česku a Švédsku.

V osmifinále přišla konečně a právě včas první výhra Lotyšů. Kdy si nejprve proti favorizovaným Švýcarům, kteří měli na turnaji výborně propracovanou obranu, vypracovali v první třetině dvougólový náskok. Švýcaři ve druhé třetině snížili, ale výhru Lotyšů pečetil gólem do prázdné branky svým druhým v utkání Lauris Darzinš.

Kanada to tak složité neměla a jakožto vítěz skupiny, postoupila do čtvrtfinále přímo. Uvidíme jak svou prodlouženou pauzu mez zápasy zužitkují.

Lotyši už na turnaji párkrát předvedli, že se na silné týmy dokáží dobře naladit. Nejprve potrápili Švédy, kterým ale nakonec podlehli 3:5. Poté pouze o gól prohráli se Švýcary 0:1. A tentýž tým nakonec porazili v osmifinále.

Největšími tahouny Lotyšského týmu jsou hlavně výborný gólman Edgars Masalskis, brankář které má zkušenosti i z Česka, když jeden čas chytal za Karlovy Vary. Co se týče hráčů v poli, je zatím největší hnací motor týmu Lauris Darzinš, který získal už čtyři body (3+1).

Pouze o bod více má největší tahoun celku ze zámoří. Přesněji tedy pět bodů za čtyři góly a asistenci. Není ním nikdo jiný než Drew Daughty. Doughty je obráncem kanadského celku, což svědčí o výborné komplexnosti týmu javorových listů, když jejich nejlepší střelec a muž s největším počtem je obránce.
U dnešního onlajn přenosu čtvrtfinálového duelu mezi Kanadou a Lotyšskem vás vítá Daniel Kot, který vás bude co nejpečlivěji o dění na ledové ploše informovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.