Los šestnáctifinále Evropské ligy | ONLINE | 17.12.2018 13:00 | Losování soutěží 2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

Losování soutěží - Los šestnáctifinále Evropské ligy -  ONLINE PŘENOS -  17. prosince 2018   13:00

Ukončeno

Los šestnáctifinále Evropské ligy

Přenos se aktualizuje automaticky

Los šestnáctifinále Evropské ligy

Viktoria Plzeň – Dinamo Záhřeb
Club Bruggy – Salcburk
Rapid Vídeň – Inter Milán
Slavia Praha – Genk
Krasnodar – Leverkusen
Curych – Neapol
Malmö – Chelsea
Šachtar Doněck – Frankfurt
Celtic – Valencia
Rennes – Betis Sevilla
Olympiakos Pireus – Dynamo Kyjev
Lazio Řím – FC Sevilla
Fenerbahce – Zenit Petrohrad
Sporting Lisabon – Villarreal
BATE Borisov – Arsenal
Galatasaray Istanbul – Benfica Lisabon
16'
Závěrečné klání nabídne zajímavou bitvu Galatasaray Istanbul proti Benfice Lisabon.
15'
Borisov se znovu vydá do Londýna, po střetu s Chelsea v základní skupině tentokrát nastoupí proti Arsenalu.
15'
Předposlední dvojzápas na domácí půdě zahájí BATE Borisov.
14'
Sporting se v pyrenejském derby utká s Villarrealem.
14'
Dalším vytaženým celkem je Sporting Lisabon.
13'
Soupeřem tureckého týmu, aktuálně těžce bojujícího o záchranu v domácí lize, bude Zenit Petrohrad.
13'
Začíná závěrečná čtvrtina dvojzápasů, v tom prvním se představí Fenerbahce Istanbul.
12'
Proti Laziu bude bojovat FC Sevilla s Tomášem Vaclíkem, to bude velmi atraktivní dvojzápas.
12'
Dalším vylosovaným týmem je Lazio Řím.
11'
Olympiakos se utká s Dynamem Kyjev.
11'
Olympiakos Pireus slavně postoupil přes AC Milán díky vítězství ve vzájemném utkání na závěr skupiny.
10'
Rennes se utká s Betisem Sevilla.
10'
Tým Tomáše Koubka Stade Rennes čeká na svého soupeře.
9'
Celtic se střetne s Valencií.
9'
Celtic Glasgow se do jarní části probojoval s velkým štěstím, pomohl mu Rosenborg v závěru posledního kola vyrovnáním v Lipsku.
8'
Soupeřem Šachtaru bude Eintracht Frankfurt, ten dokázal vyhrát všechny zápasy ve skupině s Laziem, Marseille a Apollon Limassol.
8'
První polovinu programu uzavře z nenasazených Šachtar Doněck.
7'
Ricardo Carvalho švédskému týmu vylosoval Chelsea FC, jednoho z největších favoritů celé soutěže.
7'
Do sedmého zápasu Celia Šašićová vylosovala Malmö FC
6'
Curych bude v roli výrazného outsidera bojovat proti SSC Neapol.
6'
Jediným švýcarským zástupcem v jarní části pohárů je FC Curych.
5'
Krasnodar se o postup utká s Bayerem Leverkusen.
5'
Do pátého dvojzápasu byl z nenasazených vytažen FC Krasnodar.
4'
Soupeřem pražské Slavie bude KRC Genk, lídr belgické ligy.
4'
Na řadě už je SK Slavia Praha.
3'
Rapid Vídeň bude bojovat o postup s Interem Milán, dá se čekat skvělá atmosféra v obou vzájemných zápasech.
3'
Do třetího duelu byl vylosován Rapid Vídeň.
2'
Soupeřem Brugg bude FC Salcburk.
2'
Dalším vylosovaným týmem je Club Bruggy KV.
1'
Plzeň se představí proti GNK Dinamo Záhřeb, první zápas odehraje 14. února na západě Čech.
1'
Prvním vylosovaným týmem je FC Viktoria Plzeň.
Podobně jako v případě Ligy mistrů bude opět v každé dvojici nejdříve losován nenasazený tým, který proti sobě dostane nasazeného protivníka.
Nejpozději ve 14:15 budou jasné konkrétní termíny včetně časů, jeden český tým by měl vždy hrát v 18:55 a druhý ve 21 hodin.
Jsou jimi bývalá německá fotbalistka Célia Šašičová a portugalský obránce Ricardo Carvalho.
Na pódium už opět přišel generální sekretář Giorgio Marchetti, ten už představuje legendy, které pomohou se samotným losem.
Následuje video-sestřih představující účastníky jarní části Evropské ligy.
Přítomné zástupce zúčastněných klubů vítá moderátor Pedro Pinto.
České týmy mají několik jistot. Slavia i Plzeň nemohou nastoupit proti sobě, oba se představí proti nasazeným týmům, první utkání odehrají na vlastním stadiónu a Slavia nemůže narazit na Zenit Petrohrad, s nímž se střetla v základní skupině.
Nenasazené týmy

BATE Borisov (BLR)
Celtic Glasgow (SCO)
Club Bruggy (BEL)
Fenerbahçe (TUR)
Galatasaray (TUR)
Krasnodar (RUS)
Lazio Řím (ITA)
Malmö (SWE)
Olympiakos Pireus (GRE)
Rapid Vídeň (AUT)
Rennes (FRA)
Sporting CP (POR)
Šachtar Doněck (UKR)
Slavia Praha (CZE)
Viktoria Plzeň (CZE)

FC Curych (SUI)
Nasazené týmy

Arsenal (ENG)
Bayer Leverkusen (GER)
Benfica (POR)
Chelsea (ENG)
Dinamo Záhřeb (CRO)
Dynamo Kyjev (UKR)
Eintracht Frankfurt (GER)
Genk (BEL)
Inter Milán (ITA)
Neapol (ITA)
Real Betis (ESP)
Salcburk (AUT)
Sevilla (ESP)
Valencia (ESP)
Villarreal (ESP)
Zenit Petrohrad (RUS)
Program jarní části Evropské ligy

12. a 14. února: Šestnáctifinále, 1. zápas
20. a 21. února: Šestnáctifinále, odveta

22. února: Los osmifinále

7. března: Osmifinále, 1. zápas
14. března: Osmifinále, odveta

15. března: Los čtvrtfinále a semifinále

11. dubna: Čtvrtfinále, 1. zápas
18. dubna: Čtvrtfinále, odveta

2. května: Semifinále, 1. zápas
9. května: Semifinále, 2. zápas

Středa 29. května: Finále v Baku na Olympijském stadiónu
Losovací procedura

- 32 účastníků je rozděleno do dvou košů. Mezi nasazenými je dvanáct vítězů základních skupin Evropské ligy a čtyři nejlepší týmy ze třetích celků v Lize mistrů, mezi nenasazené pak spadají druzí v základních skupinách Evropské ligy a čtyři horší týmy v pořadí třetích z Ligy mistrů
- Nasazené týmy odehrají odvetu na domácím stadiónu
- Nemohou na sebe narazit týmy ze stejné skupiny v Evropské lize a také ze stejné národní asociace
- Na základě rozhodnutí UEFA proti sobě namohou nastoupit týmy z Ruska a Ukrajiny
- Aby se předešlo situaci, kdy by se v jeden večer hrály dva zápasy v jednom městě, bylo stanoveno, že Fenerbahce odehraje první zápas v úterý 12. února v 18:55 hodin středoevropského času
- Na základě stejného rozhodnutí FC Sevilla a Arsenal odehrají své domácí odvetné zápasy ve střdu 20. února v 18 hodin
Hezké odpoledne při sledování přenosu z losu prvního kola vyřazovací části Evropské ligy, v osudí budou i dva čeští účastníci, FC Viktoria Plzeň a SK Slavia Praha.

Pražská Slavia se umístila na druhém místě v základní skupině C, Viktoria Plzeň hrála Ligu mistrů a do jarní fáze Evropské ligy ji kvalifikovalo třetí místo ve skupině G.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 13:00.
Články odjinud