Losování soutěží - Los čtvrtfinále, semifinále a finále Evropské ligy -  ONLINE PŘENOS -  17. března 2023   13:00

Ukončeno

Los čtvrtfinále, semifinále a finále Evropské ligy

Přenos se aktualizuje automaticky

Tímto vám děkuji za pozornost, ale nekončíme, protože už ve 14:00 nás čeká poslední los, tentokrát Konferenční ligy. Hezké odpoledne.
Máme jasno! Adam Hložek s Patrikem Schickem mají s Leverkusenem velkou šanci na finále, protože druhá větev je daleko těžší. Už v semifinále pak na sebe mohou narazit dva největší papíroví favorité, a to Manchester United s Juventusemm.
Konec losu.
A ve finále bude hrát doma vítěz prvního semifinále, tedy jeden ze čtveřice Juventus, Sporting, Manchester United, Sevilla.
4-3'
Úspěšnější z dvojice Feyenoord – AS Řím začne semifinále doma proti Leverkusenu, případně Unionu.
2-1'
Mezi Juventusem a Sportingem nás čekají skvělé bitvy, vítěz bude v cestě do finále čelit Manchesteru United nebo Seville! V podstatě stejně těžký los jako v Lize mistrů.
A jdeme na los semifinále.
4'
Nizozemský Feyenoord má za sebou povedené ročníky a sní o trofeji, čeká ho tvrdý oříšek – AS Řím.
3'
Česká stopa z Leverkusenu se podívá do Belgie, kterou v této sezoně skvěle reprezentuje Union SG.
2'
A s giganty coby domácím týmem pokračuje! Třetím vytaženým je Juventus, jenž se utká se Sportingem, který po parádní bitvě vyřadil na penalty Arsenal.
1'
Manchester United si suverénně poradil s Betisem a brzy se do Sevilly vrátí, tentokrát ho čeká druhý místní klub.
Jdeme na věc!
Na pódiu už je Zoltán Gera, ambasador letošního finále v Maďarsku. Pochopitelně ho mrzí, že Ferencvárosi nedokázal přejít přes Leverkusen a udržet sen o domácím finále.
Manchester United s AS Řím si však mohou zopakovat předloňské semifinále, v němž byli úspěšnější Angličané.
Mimochodem, v těchto dnech jsou v nabídce nízkonákladových společností velmi atraktivní letenky z Prahy do Budapešti. Vyjdou vás levněji než nekonečná cesta vlakem, a to i přes 31. května, kdy se v Maďarsku hraje finále.

Vzhledem ke složení osmičky to může být zajímavý výlet, i kdybyste boj o trofej sledovali v budapešťské nádražce s fanoušky obou účastníků.
V osudí nechybí ani Leverkusen, jehož barvy hájí české duo Adam HložekPatrik Schick. Druhý jmenovaný však bude rád, když vůbec rozjetou sezonu dohraje, protože vinou zranění by mohl o potenciální finále v Budapešti přijít.
Kdo fotbalu rozumí, jistě vsadí na Sevillu. Asi ne úplně barák, ale chatičku možná ano. Španělé se v lize sice trápí a bojují o záchranu, jenže na Evropskou ligu jsou absolutními přeborníky – vyhráli ji šestkrát, nejčastěji ze všech týmů.
Nutno říct, že složení nejlepší osmičky však druhému sledu příliš neodpovídá. Juventus a Manchester United jsme zvyklí vídávat spíše o soutěž výš, to samé platí i pro AS Řím, Sevillu či Sporting Lisabon.

Oproti loňsku je ale složení čtvrtfinále úplně odlišné. V osudí není ani jeden tým, který by hrál vyřazovací část Evropské ligy.
Účastníci čtvrtfinále Evropské ligy:

Leverkusen (GER)
Feyenoord (NED)
Juventus (ITA)
Manchester United (ENG)
AS Řím (ITA)
Sevilla (ESP)
Sporting (POR)
Union SG (BEL)
Zdravím všechny fanoušky Evropské ligy! Stejně jako o Liga mistrů, také druhá nejprestižnější soutěž se od 13:00 dozví dvojice pro čtvrtfinále, semifinále i nasazení pro finále v Budapešti.
Články odjinud