Mistrovství světa v ragby - Anglie - Tonga -  ONLINE PŘENOS -  22. září 2019   12:15

Anglicko - Tonga

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
A nakonec se ani poslední útok Tongy s úspěchem nesetkal a čestnou pětku hráči v červených dresech nepoložili. Anglie vítězí jednoznačně 35:3, dosáhla navíc položení čtyř pětek, takže získává bonusový bod a ve své základní skupině se s 5 body dostává na první místo před Francii.
Utkání skončilo.
80+5'
Tonga zahrála už 13 fází, tedy přihrávek po 13 skládkách. Ale ne a ne se dostat k pěti metrům.
80+4'
Tonga se přiblížila na 15 metrů, ale poté území zase ztratila a zkouší to znovu.
80+3'
Už to vypadalo, že zápas skončí po ztrátě Tongy, ale je z toho další trestný kop. A odehrání do autu na 22 metrech Anglie. Vhazování pro Tongu a poslední šance skórovat.
80+2'
Bude to ještě vhazování Tongy, akce se musí dohrát.
80+1'
Mlýn se zbortil. Trestný kop pro Tongu.
80+1'
Znovu je pískáno, bude to další mlýn na tonžské polovině. Vhazuje Tonga.
80'
Špatná přihrávka, ne do náruče spoluhráče, ztráta Anglie.
79'
Angličané si teď pohrávají s obranou soupeře, předvedli další dlouhý přeběh a navíc zůstanou u míče po hvizdu rozhodčího. Budou vhazovat do mlýnu.
78'
Anglická konverze je proměněna, Farrell přidává další dva body.
77'
Ne na dlouho! Anglie, jež zachytila míč po odkopu Tongy, rozehrála rychlou kombinaci, na jejíž konci se před Cowanem-Dickiem, objevila dálnice. Po přijmu přihrávky od blokovaného Ludlama, pokládá čtvrtou pětku Anglie!
76'
Ale zhruba na osmi metrech míč vypadl na stranu Tongy, která obranným odkopem zahrává do bezpečí.
76'
Anglie je znovu v dvaadvacítce soupeře. Bojuje o čtvrtou pětku a bonusový bod.
75'
Přichází odkop na 44 metrů. Tonga neriskovala a odehrála míč. Vhazuje Anglie.
74'
A hrubka Anglie! Po parádní akci Watsona přišla nepřesná přihrávka, míč končí v autu. To je obrovská škoda. Tonga může na svých šesti metrech vhazovat.
74'
U míče byla na vlastní polovině Tonga, po zemi to nešlo a tak přišel dlouhý odkop do anglické dvaadvacítky. Tam se míče zmocnil Watson, který předvedl neskutečný přeběh až do dvaadvacítky Tongy! Obešel několik obránců, než byl složen tím posledním!
72'
Oba týmy předvedly několik odkopů. Míč se nakonec dostává do autu na anglické straně, kde bude Anglie vhazovat.
70'
Chyba Itojeho přináší mlýn pro Tongu.
70'
Angličané se přes devět fází dostali až ke dvaadvacítce soupeře, kde Itoje nezpracoval a ztrácí míč.
69'
Jenže v přetlačované v racku Tonga o míč trestuhodně přichází!
68'
Anglie po vhazování vybojovala míč a rychlý odkop Kruise znamená přenesení hry na polovinu Tongy, kde bude Tonga vhazovat.
67'
Abgličané po zvládnutí mlýnu odkopávají na hranici třiceti metrů, tedy do bezpečí.
65'
Tonga se po vhazování tlačila k brankovišti, ale rozhodčí zastavuje hru! Bude to mlýn pro Anglii.
64'
Stržený mlýn z anglické strany. Trestný kop pro Tongu, která hraje do autu na pětimetrovou hranici soupeře.
63'
Angličané se dopustili předhozu, bude to další mlýn pro Tongu, ovšem na polovině soupeře.
62'
Tonga sice svůj mlýn vyhrála, ale vzápětí přichází o míč.
61'
Jeden z hráčů Tongy zůstává na hřišti a musí být ošetřen, poté se bude hrát v mlýnu.
60'
Navíc ztrácí míč a Angličané doběhli až do dvaadvacítky soupeře! Škoda pro Anglii je, že se dopustili prohřešku proti pravidlům, což přináší trestný kop pro Tongu.
59'
Tonga se na polovině hřiště snaží hrát po zemi. Ale bez úspěchu.
58'
Owen Farrell svou konverzi z 26 metrů proměnil.
57'
Jamie George se spolu se svými spoluhráči po vhazování protlačil až do brankoviště! Třetí pětka Angličanů!
55'
Angličané se tlačí k brankovišti soupeře, budou moci vhazovat po trestném kopu.
53'
Bude z toho tonžský mlýn.
52'
Rozhodčí jim ovšem míč odebírá na petimetrové hranici.
52'
Vuna měl dostatek prostoru ke kličkování, ale jeho průnik byl zastaven. Angličané poté po zisku nakopli míč do dvaadvacítky soupeře a tam se ho po chybě soupeře zmocnili!
51'
Tonga odkopává až do dvaadvacítky soupeře. Rychle se vrací míč na polovinu hráčů v červených.
51'
Angličané se protlačili k dvaadvacítce, ale přichází ztráta a Vaipulu na zemi vybojoval míč.
50'
Odkop do autu a vhazování pro Anglii na nějakých 30 metrech Tongy.
50'
Technická chyba útočícího týmu a trestný kop pro Anglii.
49'
Jejich výkop nebyl dobrý a Tonga může jít po zemi na anglické polovině hřiště.
49'
Nákop na třicítku Anglie. U míče jsou ovšem Evropané.
48'
Vysoký odkop až na polovinu Tongy. Ta tedy v mlýně úspěšná nebyla a musí vymýšlet dlouhý průnik na anglickou stranu.
47'
Nakonec dochází k odkopu až do autu na anglické dvaadvacítce. Vhazuje ale evropský tým, který se může bez větších problémů ubránit.
46'
Ale technická chyba Anglie. Tonga bude vhazovat do mlýnu.
45'
U míče je znovu Anglie. Tonga začíná trochu ztrácet šťávu, v útoku se dopouští chyb.
42'
Farrell proměnil a zvyšuje anglické vedení na 21:3!
41'
Hned na začátku je písknut trestný kop pro Anglii. Farrell bude kopat do háčka z 35 metrů.
Druhý poločas byl zahájen.
Druhý poločas začne přibližně v 13:26.
Anglie v první půli skórovala dvě pětky a zatím své soupeře z Tongy přehrává. Potvrzuje role favoritů i v době, kdy Tonga má ještě dostatek sil. Dá se očekávat, že ve druhém poločase, zejména v posledních 20 minutách, svůj náskok navýší.
40+2'
Jenže přišla ztráta a po dalším přerušení hry odchází oba týmy do kabin.
40+1'
Čas prvního poločasu vypršel. Tonga ještě zahrává trestný kop a zahrává do autu. Akce ještě bude pokračovat vhazováním.
40'
Kalamafoni se ovšem při své skládce žádného faulu nedopustil. Pokračuje se mlýnem Tongy na polovině hřiště.
40'
Právě situace, kdy byl Watson složen, je zkoumána videem.
40'
První poločas je téměř u konce. Oba týmy se dopustily několika nepřesností, došlo ale také k velmi tvrdé skládce proti Watsonovi, který se rychle oklepal. Přesto na hřišti dochází k ošetření, ale na druhé straně u Tameifuny, který potřeboval obstřik kotníku.
37'
Farrell s přehledem přidává tři body na konto Anglie.
37'
Bude ale moci zahrávat trestný kop z pár metrů.
36'
Ale míč byl ve chvíli překročení brankoviště v držení hráče Tongy. Anglie pětky nedosáhla.
36'
Rozhodčí zastavuje hru a bere si pomoc videa! Míč se dostal do brankoviště.
36'
Angličané rozehráli už devět fází, ale míč ne a ne dostat do brankoviště.
36'
Tonga se zatím drží, soupeře do brankoviště nepouští!
35'
Přetlačovaná na jednom metru před brankovištěm Tongy!
34'
Trestný kop pro Anglii. Ta zahrává do autu na nějakých deseti metrech Tongy. To je další obrovská šance.
32'
Farrell kopal konverzi na vzdálenost 32 metrů s přívětivějším úhlem a zvyšuje na 15:3.
31'
Hrubá chyba obrany Tongy, jež po ztrátě míče nechala Angličany rozehrát bleskovou kombinaci na levé křídlo, kde se k míči dostal Tuilagi, jenž unikl za posledního obránce a doběhl si pro svou druhou pětku!
29'
Angličané kopli míč do autu a rozehráli nakrátko. Nechali se ovšem natlačit do autu a míč budou zase vhazovat hráči Tongy.
29'
Tonga z vlastní poloviny přenesla hru odkopem na polovinu Anglie. Poté je písknut trestný kop za neopuštění prostoru po skládce.
27'
Jenže minul, dál "šišce" málo rotace a Tonga šťastně vybojovaný trestný kop promarnila.
26'
Prohřešek proti pravidlům ze strany Anglie, po výkopu Tongy. Trestný kop a Takulua z 36 metrů bude hrát do háčka.
25'
Farrell konverzi míjí, ten úhel byl opravdu hodně náročný k úspěšnému kopu do háčka.
24'
Těžkou konverzi bude kopat Farrell z pravé strany, 39 metrů k háčku, s nepříjemným úhlem.
24'
Tentokrát video odhalilo, že Tuilagi se protlačil do brankoviště a povedlo se mu dostat míč na zem! První pětka Anglie!
24'
Tuilagi se mohutně tlačil do brankoviště, ale znovu se obrana Tongy, zdá se, na poslední chvíli ubránila! A rozhodčí si opět bere pomoc videa.
23'
Je to tak, k pětce Angličanů nedošlo. Bude se hrát na pěti metrech Tongy mlýn, Anglie bude vhazovat.
23'
Klíčové je, aby se míč v brankovišti dotkl země. Obrana Tongy dokázala pod ruce soupeře vložit vlastní ruce a nepustila míč na zem.
23'
Vypadá to ovšem, že míč se nedotkl země, že to Underhill těsně nedokázal!
23'
Jenže obrana Tongy byla rozhozená a Anglie toho dokonale využila k dalšímu průniku! Až k brankovišti se dostal Underhill a rozhodčí si bere pomoc videa! Vypadá to na pětku Anglie!
22'
Tonga ale vytvořila obranný tlak, přinutila soupeře ke špatnému zpracování a odkopává.
22'
Tonga odkopla míč na polovinu a Angličané předvedli parádní průnik, už jsou ve dvaadvacítce!
21'
Prostor pro Sakaliu na levém křídle. Jeho výpad ale byl zastaven. Anglická obrana zatím pracuje spolehlivě.
19'
Míč míří do autu na 40 metrech anglické poloviny.
19'
Tonga se ubránila, a ještě může kopat trestný kop.
18'
Angličané se po získání míče neprosadili po zemi a přichází daleký nákop až do autu ve dvaadvacítce soupeře. Tonga bude vhazovat a bude se muset mít hodně na pozoru.
16'
Bude to mlýn na 26 metrech Tongy.
16'
Tvrdá trojitá skládka Angličanů, kteří vybojovali míč, ale poté se dopustili prohřešku a míč mají jejich soupeři.
15'
Ale trefil se s přehledem a srovnává na 3:3!
14'
Takulua se chystá kopat trestný kop na háčko. Z nepříjemného úhlu a 43 metrů. To bude těžké.
13'
Rozhodčí signalizuje míč pro Tongu, Angličané se provinili proti pravidlům. Míč je zhruba na polovině hřiště.
12'
Morath z vlastní dvaadvacítky odkopává do autu. Vhazovat bude Anglie.
11'
Farrell s přehledem trefuje háčko. Tři body pro Anglii.
10'
Owen Farrell má ideální pozici, z 25 metrů, bez úhlu.
9'
Trestný kop pro Anglii za ofsajd soupeře. Bude se kopat do háčka, jak ukazuje rozhodčí rozhodnutí Angličanů.
9'
May se parádně uvolnil směrem k levému křídlu a rozehrál na Tuilagiho, který přiblížil míč opět k dvaadvacítce soupeře.
8'
Tonga zahrává v obraně mlýn, kousek od pětimetrové hranice u svého brankoviště.
7'
Skulina v obraně Tongy a Angličané se dostávají s míčem do dvaadvacítky. Poté přišel riskantní nákop k brankovišti a jen s velkou smůlou se nepovedlo Watsonovi zachytit míč.
6'
Lolohea pěkně kličkoval, ale za polovinu se nedostal, obrana ho složila. Morath se tedy odhodlal k odkopu do autu, Anglie vhazuje.
5'
Angličané v poklidu vydolovali míč a předkopem zahráli do autu na polovině soupeře. Vhazuje Tonga.
3'
Anglická obrana v úvodu předvádí výbornou práci. Vystavila obranný val a ještě přinutila soupeře k chybě. Angličané budou vhazovat mlýn. V něm mají nevýhodu zhruba 70 kilogramů oproti ragbistům Tongy.
2'
Tonga odkopává do autu a bude vhazovat na zhruba osmi metrech anglické poloviny.
1'
Míč se vrací do držení Tongy, trestný kop za umrtvení míče a žádný pohyb.
Utkání zahájili výkopem hráči Tongy.
Před utkáním ještě hráči Tongy předvedli svůj tradiční bojový tanec.
Anglie
Marler, George, Sinckler, Lawes, Itoje, Curry, Underhill, Vunipola, Youngs, Ford, May, Farrell (C), Tuilagi, Watson, Daly
Náhradníci: Cowan-Dickie, Genge, Cole, Kruis, Ludlam, Heinz, Slade, Joseph

Tonga
Fisiihoi, Sakalia, Tameifuna, Lousi, Fifita, Kalamafoni, Kapeli, Vaipulu, Takulua, Morath, Lolohea, Vuna, Piutau (C), Pakalani, Halaifonua
Náhradníci: Maile, Talakai, Fia, Faleafa, Manu, Fukofuka, Faiva, Tuitavake
Poslední utkání ve skupině náleží na 12., respektive 13. října. Nejprve srovná síly Francie a Anglie a skupinu C zakončí zápas Tonga – USA.
Jako první ze skupiny se představily reprezentace Francie a Argentiny. Ve vyrovnaném duelu se nakonec radovala Francie po výhře 23:21.
Anglie a Tonga se nacházejí se skupině C, kterou doplňují ještě Francie, USA a Argentina.
Podle mezinárodního žebříčku bude favoritem Anglie, které patří třetí příčka. Její dnešní soupeř je o dvanáct pozic za ní, tedy na 15. místě.
Pravidla

Ragby union – tedy velké ragby – hraje patnáct hráčů na každé straně. Hrají se dva čtyřicetiminutové poločasy na hřišti o velikosti fotbalového placu, které má na konci pásmo pro položení míče a branka ve tvaru písmene H. Dalším důležitým pravidlem je, že hráčí smí přihrát pouze dozadu nebo do strany. Cílem hry je položit míč do soupeřova brankoviště. Je také možnost míč kopnout do horní poloviny branky.

Bodování

5 bodů – položení míče do brankoviště
2 body – kop do branky (háčka) po položení
3 body – kop do branky (háčka) přímo ze hry – dropgoal – míč se před kopem musí dotknout země
3 body – trestný kop
Vítejte v pořadí u třetího zápasu druhého hracího dne, kdy se mezi sebou utkají Anglie a Tonga.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:15.