Mistrovství světa v ragby - Japonsko - Samoa -  ONLINE PŘENOS -  5. října 2019   12:30

Japonsko - Samoa

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Japonsko už po konci regulérní hrací doby vybojovalo čtvrtou pětku a Samou porazilo 38:19. V tabulce skupiny A má díky tomu 14 bodů a před sebou už jen souboj se Skotskem. S tím si budou moci dovolit i prohrát, pokud jim nedovolí čtyři pětkya udrží se v rozdílu méně než 7 bodů. Čtvrtfinále je skutečně blízko, ale jistotu ještě ani přes tři výhry nemají.
Utkání skončilo.
80+7'
Tamura o tyč poslal konverzi do háčka.
80+5'
Japonci tolik usilovali o čtvrtou pětku kvůli bonusovému bodu, díky němuž budou mít po třech zápasech 14 bodů.
80+5'
Po vydolování míče se to skutečně povedlo! Japonci rozehráli do levé strany až k lajně na Kotara Macušimu, který pokládá pětku!
80+4'
Samoa předvedla další chybu ve mlýně. Japonsko si může vybrat, co bude hrát. A bude to další mlýn.
80+3'
A po prohřešku Samoy vhazují do mlýnu!
80+3'
Je to taktická bitva o tento mlýn. Japonsko potřebuje ještě jednu pětku.
80+1'
Svázání druhého mlýna se prodlužuje. Japonci chtějí vyvinout tlak a přinutit soupeře k chybě.
80'
Vhazuje se do mlýnu, to se rychle rozpadl, takže se bude opakovat.
79'
Ale přišla ztráta a hrát budou moci hráči Samoy.
79'
Japonský maul se mohutně tlačí k brankovišti!
79'
Není jiné možnosti, Tamura zakopl do autu a bude se vhazovat na pěti metrech soupeře.
78'
Macuda s míčem pronikl na polovinu soupeře! Japonci budou mít trestný kop za ofsajd soupeře.
77'
Japonci po výkopu soupeře hrají po zemi. Ví, že bonusový bod může mít hodnotu zlata.
77'
Konverze Tamury netrefila háčko.
76'
Po rozehrávce do pravé strany se do brankoviště prosmýkl Kenki Fukuoka! Třetí pětka Japonců, kteří by potřebovali ještě jednu, aby získali bonusový bod.
75'
Nakajima byl zastaven pár centimetrů od lajny!
75'
Japonský výkop, Samoa při hře na zemi ztrácí míč a to je velká šance pro domácí, kteří jsou ve dvaadvacítce!
73'
A následně proměnil konverzi.
72'
A tentokrát to už vyšlo! Henry Taefu se po přijmu míče obtočil kolem skládajícího protihráče a pokládá pětku!
71'
Výhoda pro Samou. Ta zariskovala s překopem, který ovoce nepřinesl. Hra se vrátí na místo prohřešku, odkud přichází znovu zakopnutí do autu a vhazování.
70'
Samoánci si vybrali, že zakopnou trestný kop do autu. Budou vhazovat na pěti metrech.
69'
Samoánci to tentokrát zkusili po levém křídle, ale znovu se neprosadili. Po ofsajdu soupeře ale budou moci dál hrát.
68'
Když se k míči dostala Samoa, dokázala se posunout na zhruba deset metrů od brankoviště. Ale víc znovu nic.
66'
Bonusový bod za čtyři pětky je ale ještě hodně daleko.
65'
Poziční boji na polovině hřiště, Míč utekl Samoáncům do autu a vhazovat tak bude Japonsko, které při náskoku dvou pětek je velmi blízko výhře.
63'
Předhoz Japonců na polovině hřiště. Waltovi vypadl míč z rukou.
61'
Vhazovat budou na polovině.
60'
Japonci se k velké radosti domácího publika dokázali ubránit po mlýnu a navíc získali trestný kop. Mohou tak odkopnout do bezpečí.
59'
Budou vhazovat do mlýnu na šesti metrech od brankoviště.
58'
Nakonec to Samoánci po 13 fázích zkusili s překopem na pravé křídlo. To nevyšlo, ale měli výhodu. A tak mohou hrát dál.
57'
Míč šel na levé křídlo k Fidowovi, ale ten se musel přizastavit při zpracování míče a byl také složen.
57'
Pozor na Samoánce, kteří po výkopu předvedli rychlý běh, zmocnili se míče a dokonce už jsou pár metrů od brankoviště!
56'
Třicetimetrová konverze Tamury prolétla háčkem.
54'
Úžasný tlak japonského maulu, který protlačil Kazukiho Himena až do brankoviště pro pětku!
53'
Šikovný předkop, který sice zachytil bránící Tuala, ale dostal při skluzu buď křeč nebo má nějaké svalové zranění. Nemohl se zvednout ze země a nakonec skončil v autu. Vhazování pro Japonsko.
53'
Japonci se s míčem prokousali na polovinu soupeře a dál pokračují v postupném útoku.
51'
Tentokrát prokopl háčko suverénně a zvyšuje na 19:12.
51'
Bude kopat na háčko. Tamura opět v akci.
50'
Neuvolnění míče ze strany Samoy. Trestný kop pro Japonsko, které...
49'
Byť s problémy, tak Samoánci získali míč po nákopu soupeře a nepouští Japonce do blízkosti brankoviště.
47'
Tamura se dnes poprvé při kopu mýlí!
46'
Samoánci se dopustili prohřešku po příjmu výkopu soupeře. Rozhodčí udělil trestný kop Japoncům a Tamura bude hrát na háčko.
45'
Taefu svůj kop proměnil.
44'
Taefu bude kopat na háčko z 38 metrů.
42'
Japonci ze své poloviny odkopli míč. Útok Samoy ovšem končí také odkopem.
Druhý poločas byl zahájen.
Druhý poločas začne přibližně ve 13:24.
Japonci zakopli do autu a do šaten mohou odcházet spokojení. Vedou do prvním poločase 16:9 a už jen 40 minut jim schází k vybojování třetího vítězství na turnaji.
40'
Samoa o míč přišla, Japonci budou ještě hrát do mlýnu.
39'
Daleký odkop až do dvaadvacítky soupeře. Po odkopu Japonců bude Samoa vhazovat na polovině. Bude to nejspíš poslední akce prvního poločasu.
38'
Už napotřetí se musí mlýn vázat.
37'
Samoa se ubránila a bude moci zahrávat na své polovině mlýn.
36'
Po trestném kopu pro Japonce budou domácí vhazovat. Mezitím se na hřiště vrací vyloučený Ioane.
34'
A tento kop už byl úspěšný.
33'
Rozhodčí kontroloval u videa japonský prohřešek, který ústí v další trestný kop Samoy. Taefu bude tentokrát kopat z nějakých 40 metrů, a ze středu.
33'
Ne, míč šel hodně doleva, zahozený trestný kop.
32'
Hodně odvážné rozhodnutí. Samoa dostala trestný kop a Taefu bude kopat na vzdálenost 54 metrů!
29'
Tamura se při konverzi nemýlil.
28'
Rozehrávka do pravé strany a úspěšné položení pětky od Lafaeleho! První pětka zápasu.
28'
Macušima byl několikrát téměř zastaven, jednou se dokonce po skládce stihl rychle zvednout a pokračovat, a nakonec se dokázal fantasticky probojovat až do pětimetrovky soupeře!
28'
Ztráta na polovině, čehož budou moci domácí využít. Těm by stačil i trestný kop.
27'
Oba týmy nakopávají míče ze strany na stranu. Jako první to porušila Samoa, která to zkouší po zemi.
25'
Žlutá karta a desetiminutové vyloučení Ioaneho za pozdní skládku a útoku na nohu.
25'
Samoánci po výkopu vybojovali na dvaadvacítce soupeře míč, ale nechali se o něj rychle obrat. Takové šance ovšem potřebují využívat, tolik jich zase nedostanou.
24'
Tamura neměl problém s proměněním trestného kopu. Tři body.
23'
A bude se kopat na háčko ze 38 metrů. Tamura má tu výhodu, že kope ze středu.
22'
Dlouhý japonský útok je přerušen hvizdem rozhodčího, který ponechává míč domácím, ale ukončil výhodu. Jamanaka byl proti pravidlům při skládce zvednut do vzduchu.
20'
Fantastická práce maulu Samoánců byla doslova zahozena nepochopitelným odhozením míče Le'Aupepem, který neměl komu přihrát.
19'
Neuvolnění míče ze strany Japonců, trestný kop. Samoa zakopla do autu na polovině.
17'
To je velká škoda! Na pravém křídle prokázal ohromně rychlé nohy Seuteni, který doběhl na polovinu soupeře. Taefu poté předkopl míč na levé křídlo, kde ale chybělo pár kroků japonskému spoluhráči k doběhnutí míče. Takto je to aut pro Samou.
16'
Třicetimetrový kop Henry Taefu poslal čistě mezi obě tyče a srovnává na 6:6.
15'
A bude se znovu kopat na háčko.
14'
Taefu se pokusil o dropgoal, ale míč nedoletěl k háčku. Jenže Samoa byla ve výhodě kvůli ofsajdu soupeře a bude moci hrát trestný kop.
13'
Mlýn na polovině Samoy se zhroutil, Samoánci mohli zahrávat trestný kop. Míč míří do autu na 40 metrech soupeře.
10'
Henry Taefu kop využil a snižuje.
9'
Prohřešku se v obraně dopustilo i Japonsko. A také Samoa bude kopat na háčko, z 34 metrů s ostřejším úhlem.
8'
Po delší přípravě proměnil Tamura i druhý trestný kop. Japonci zkraje zápasu zatím mají velkou převahu.
6'
Ofsajd Samoy, trestný kop pro Japonsko. A vypadá to na další kop do háčka.
5'
Fantastický útok Japonců, kteří obrali soupeře o míč na vlastní polovině. Podél levé lajny se až k pětimetrové hranici proběhl Lemeki, kterého nakonec složil Fidow. Japonci budou ještě vhazovat po obranném odkopu Samoy.
3'
Tamura se snadno trefil mezi tyče a otevírá velmi rychle skóre zápasu.
2'
A bude to kop do háčka od Tamury, zhruba 28 metrů.
2'
Snaha o průnik po levé straně Japoncům nevyšla, míč vypadl z rukou. Ale Japonci měli výhodu a mohou kopat trestný kop.
Utkání bylo zahájeno.
Před začátkem zápasu ještě hráči Samoy předvádí svůj bojový tanec.
Japonsko
Inagaki, Sakate, Koo, Walt, Moore, Leitch, Labuschagne (C), Himeno, Nagare, Tamura, Lemeki, Nakamura, Lafaele, Macušima, Jamanaka
Náhradníci: Horie, Nakajima, Valu, Helu, Tui, Tanaka, Macuda, Fukuoka

Tonga
Jo. Lay, S. Lam, Alaalatoa, Faasalele, Le'Aupepe, Vui, Ioane, J. Lam, Polataivao, Seuteni, Fidow, Taefu, Leiua, Tuala
Náhradníci: Niuia, Alo-Emile, Ja. Lay, Toleafoa, Tyrell, Cowley, Pisi, Fonotia
Japonci mají rozehranou základní skupinu fantasticky. Po výhře nad Ruskem totiž zdolali i favorizované Irsko 19:12 a mají nakročeno k postupu do čtvrtfinále. V utkání se Samoou budou domácí velkými favority, což potvrzuje i výsledek zatím jediného vzájemného zápasu, který Japonci vyhráli na MS před čtyřmi lety 26:5.

Samoa na turnaji přehrála Rusko 34:9 a vkročila do světového šampionátu nejlepším možným způsobem. Proti favorizovanému Skotsku ovšem prohrála 0:34. Šanci na postup má ovšem také, potřebuje ale porazit Japonsko a Irsko.
Mistrovství světa pokračuje v sobotu další várkou tří zápasů, ve kterých si mohou některé z týmů zajistit definitivně postup do čtvrtfinále. V tomto přenosu se budeme věnovat souboji mezi domácím Japonskem a Samoou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:30.