Kvalifikace VC Austrálie | ONLINE | 25.3.2017 07:00 | Formule 1 2017 | ŽIVĚ | iSport.cz

Formule 1 - Kvalifikace VC Austrálie -  ONLINE PŘENOS -  25. března 2017   07:00

Ukončeno

Kvalifikace VC Austrálie

Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a nezapomeňte zítra od 7 hodin ráno sledovat on-line přenos ze samotného závodu, který opět přinese bitvu mezi Mercedesem a Ferrari. Mějte se hezky a užijte si sobotu.
Je za námi kvalifikace, v níž se o vedoucí pozice přetahovali piloti Mercedesu a Ferrari. Přetlačovanou o pole position nakonec vyhrál Lewis Hamilton, kterého v první řadě doplní Sebastian Vettel díky povedenému poslednímu kolu, po němž odsunul Valtteriho Bottase na třetí místo. Ve druhé řadě tak budou stát dva Finové, spolu s Bottasem ještě Kimi Räikkönen. Ve třetí části musela být kvalifikace na pár minut přerušena po havárii Daniela Ricciarda.
Konečné pořadí kvalifikace na Velkou cenu Austrálie: 1. Hamilton, 2. Vettel, 3. Bottas, 4. Räikkönen, 5. Verstappen, 6. Grosjean, 7. Massa, 8. Sainz, 9. Kvjat, 10. Ricciardo, 11. Pérez, 12. Hülkenberg, 13. Alonso, 14. Ocon, 15. Ericsson, 16. Giovinazzi, 17. Magnussen, 18. Vandoorne, 19. Stroll, 20. Palmer.
Konec kvalifikace.
0:00
Sebastian Vettel v posledním kole překonal Valtteriho Bottase, kterého odsoudil na třetí pozici. Pole position tak získává Lewis Hamilton!
0:00
Čas vymezený pro třetí část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
0:15
Lewis Hamilton byl o 293 tisícin rychlejší než Valtteri Bottas a vedoucí pozice tak prozatím patří britskému jezdci!
0:25
Valtteri Bottas zajel moc dobrý čas a jde na první místo! Jak odpoví Lewis Hamilton a dvojice z Ferrari?
1:30
Už teď je jisté, že boj o pole position se strhne mezi jezdci Mercedesu a Ferrari. Romain Grosjean totiž zamířil do boxů a svůj čas už patrně nezlepší.
2:28
Hamilton, Bottas a další borci se rozhodli nenechat svého kolegu Grosjeana na holičkách a na poslední necelé tři minuty vyjedou na trať.
4:47
Čas se pomalu ale jistě krátí, tak snad nebudeme v závěru kvalifikace svědky one man show v podání Romaina Grosjeana.
5:37
Romain Grosjean se dře na trati, zatímco ostatní jeho soupeři stále odpočívají v garážích. Duo z Mercedesu a Ferrari už možná ani nevyjede.
6:15
Romain Grosjean právě opouští pit lane a vyráží do jámy lvové. Za chvíli jej budou následovat ostatní závodníci.
7:04
Jezdcům se zpět na trať pravda moc nechce, tak si diváci mohou poslechnout alespoň rozhovor s Sergiem Pérezem, který objasňuje příčiny vypadnutí ve druhé části.
8:00
Vůz Daniela Ricciarda je odklizen, sám jezdec se už nachází u svého týmu a nic tedy nebrání pokračování kvalifikace.
8:00
Aktuální inforamce hovoří o tom, že třetí dějství kvalifikace bude pokračovat v 8 hodin.
8:00
Monopost Daniela Ricciarda je momentálně zavěšen na jeřábu a odtažen pryč. Až bude úklidová četa se svojí prací hotova, budeme pokračovat.
8:00
Daniel Ricciardo je v pořádku, bez problémů opustil svůj vůz a zavděk vzal náhradním dopravním prostředkem (motorkou), který jej dopraví zpět do boxů.
8:00
Daniel Ricciardo nezvládl svůj vůz, na štěrku dostal smyk a narazil do bariéry. Ředitelství závodu nechalo vyvěsit červené vlajky a třetí část kvalifikace je zastavena!
8:34
Sebastian Vettel sice překonal Valtteriho Bottase, ale vedoucí příčky si moc dlouho neužil. Ještě rychlejší než on byl Lewis Hamilton.
8:55
Valtteri Bottas se zařadil svým časem na první místo, ovšem na záda mu nebezpečně dýchá Sebastian Vettel, který má rozjeté hodně dobré kolo!
9:50
Do bojů o pole position už zasáhl také Valtteri Bottas, který se přidal k již zmíněné trojici jezdců, kteří ihned vjeli na trať.
10:20
V závěru prostřední části kvalifikace se hodně zlepšil Romain Grosjean, který se nejprve nacházel mimo postup, ale posléze vyletěl až na osmé místo.
11:45
Jako první vyrazil na dráhu Lewis Hamilton následovaný Sebastianem Vettelem a Kimim Räikkönenem.
12:00
Třetí část kvalifikace právě odstartovala.
0:00
Závěrečného kvalifikačního segmentu se nezúčastní Pérez, Hülkenberg, Alonso, Ocon, Ericsson.
0:00
Čas vymezený pro druhou část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
1:34
Na nepostupových místech se nachází Hülkenberg, Grosjean, Ocon, Alonso a Ericsson. Všichni teď mají poslední šanci, kterak se posunout do postupové zóny.
2:17
Je to tak, Sebastian Vettel nepřekonal první trojici a zůstává na své čtvrté pozici. Piloti mezitím masivně opustili garáže, aby ještě zabojovali o postup do třetí části kvalifikace. Výjimku tvoří Bottas, Hamilton, Räikkönen a teď se k nim přidal i zmíněný Vettel.
3:14
Vettelovy mezičasy ale spíše naznačují, že zůstane na své pozici a vedoucí trio nikterak neohrozí. Nechme se překvapit, jak jeho kolo dopadne po projetí cílovou rovinkou.
4:45
Z boxů se na trať vrátil jen Max Verstappen, který tak dělá na dráze společnost Sebastianu Vettelovi. Ten je momentálně čtvrtý a pokusí se trochu zkomplikovat situaci jezdcům na prvních třech místech v pořadí Bottas, Hamilton, Räikkönen.
5:25
Jezdci jako Hülkenberg, Grosjean, Ocon, Alonso a Ericsson by spíš potřebovali najetnějaký ten čas a nenechávat vše na poslední chvíli. Už i Ericsson zamířil ke svým mechanikům.
6:04
Na trati teď panuje celkem klid, protože jsou skoro všichni v garážích. Kromě Sebastiana Vettela a Marcuse Ericssona, který bojuje o postup do závěrečného dílu kvalifikace.
7:57
Romain Grosjean lehce probrzdil v nájezdu do zatáčky a měl co dělat, aby svůj vůz udržel na trati. Nakonec se mu to povedlo, ale spokojený rozhodně být nemůže. Momentálně je totiž až dvanáctý, což by znamenalo konec v kvalifikaci.
8:18
Oba piloti Mercedesu a Ferrari se rozhodli pro krátký odpočinek v garáži, aby načerpali síly a mohli zasáhnout do závěru druhé části kvalifikace.
9:59
Je tomu opravdu tak. Kimi Räikkönen přeskočil svého týmového kolegu a posunul se na třetí příčku. Lance Stroll už vysvětluje místním žurnalistům, proč se nepovedlo postoupit do prostřední fáze kvalifikace.
10:29
Zezadu ještě útočil Sebastian Vettel, ale jeho čas mu stačí na provizorní třetí pozici. Čtyřnásobný mistr světa bude mít co dělat, aby udržel bronzový stupínek, protože dobré kolo má rozjeté Kimi Räikkönen.
11:32
Valtteri Bottas zajel hodně rychlé kolo a vyšvihl se na dosavadní první místo. Hned za ním ale jede Lewis Hamilton, který však ztratil 36 tisícin.
13:14
Na dráze krouží také Hamilton, Räikkönen, Vettel, Ricciardo a Ocon. Postupně se k nim přidávají další jezdci.
14:24
Valtteri Bottas nelenil a ihned vyrazil na trať bojovat o postup do závěrečného kvalifikačního segmentu. Naopak Fernando Alonso stále vyčkává v boxech a cosi sleduje na svém monitoru.
15:00
Druhá část kvalifikace právě odstartovala.
0:00
Z první části kvalifikace nepostupují Giovinazzi, Magnussen, Vandoorne, Stroll, Palmer.
0:00
Čas vymezený pro první část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
1:57
Pascal Wehrlein, který ze zbytku závodního víkendu odstoupil z důvodu nedostatečné fyzické kondice, se na vše podstatné dívá z boxů. Za něj aktuálně bojuje Antonio Giovinazzi.
2:14
Moje premisa se potvrdila, Palmer zůstává mimo postupová místa. Kevin Magnussen si mezitím udělal výlet mimo trať a relativně hodně dal zabrat svým pneumatikám.
3:34
Dobře na tom zatím není ani Jolyon Palmer, který má sice rozjeté kolo, ale na posun ve výsledkové listině to nevypadá.
4:05
Esteban Ocon, který změnil prostředí a přestoupil z Manoru do Force Indie, se nachází na nepostupovém 16. místě.
5:10
Kdo je zatím trochu vzadu, je Kimi Räikkönen. Před pár vteřinami projel cílem Daniel Ricciardo, který je momentálně čtvrtý. Páté místo patří Pérezovi, šesté Massovi, sedmé Hülkenbergovi. Již zmíněný Räikkönen je až desátý.
6:35
Valtteri Bottas si roli lídra kvalifikace neužil moc dlouho, neboť jej překonal týmový kolega Lewis Hamilton, jenž byl rychlejší o 323 tisícin. Třetí je Sebastian Vettel s vteřinovou ztrátou na Hamiltona.
7:48
Max Verstappen byl ve spojení se svým týmem. Holanďan na chvíli vyjel mimo trať, ale nejednalo se o nic vážného a může bez problémů pokračovat v kvalifikaci, aniž by musel do boxů.
8:25
Valtteri Bottas je stále první, Lewis Hamilton na něj ztrácí 0,021 sekundy. Měřený čas dosud nezajeli mimo jiné Daniel Ricciardo a Nico Hülkenberg.
10:10
Stroll je připraven k výjezdu, zatímco Stoffel Vandoorne má zřejmě nějaké problémy na svém monopostu a bude muset navštívit mechaniky v boxech.
11:18
Je tomu skutečně tak, Bottas proťal pomyslnou cílovou pásku a zaujal prozatímní první místo. Za malý moment by se měl na trati ukázat i nováček Lance Stroll.
12:10
Před malou chvílí zmíněný Valtteri Bottas má rozjeté velmi dobré kolo a vypadá to, že by se mohl posunout do čela průběžného pořadí.
14:39
Okruh v Albert Parku už svými pneumatikami brázdí rovněž Valtteri Bottas, který přešel z Williamsu k Mercedesu. Před ním tak stojí nová velká výzva.
15:24
Do boje o pole position vyrazil také Romain Grosjean, který bude mít v letošní sezoně nového stájového kolegu. Estebana Gutiérreze nahradil Kevin Magnussen.
16:05
Na dráhu už se chystá i Felipe Massa, zatímco jeho týmový parťáka Lance Stroll neměl na svém voze ještě ani pneumatiky.
17:54
Na trať mezi prvními vyrazili Daniel Ricciardo či Kimi Räikkönen. Jeden z mclarenů se ale vrátil zpět k mechanikům.
18:00
Kvalifikace právě odstartovala.
Kvalifikace ani závodu se nezúčastní pilot Sauberu Pascal Wehrlein, kterého v kokpitu nahradí Antonio Giovinazzi. Důvodem Němcova odstoupení je nedostatečná fyzická kondice.
Novinky před sezonou 2017


Během zimní přestávky došlo k několika jezdeckým změnám. Do Force Indie přestoupil z Manoru Esteban Ocon, naopak z Force Indie do Renaultu přešel Nico Hülkenberg. Z Renaultu se pakoval Kevin Magnussen, jehož další štací je stáj Haas, kde nahradil Estebana Gutiérreze.


Jenson Button ukončil kariéru a jeho místo zaujal Stoffel Vandoorne. Dalším, kdo skončil, byl Nico Rosberg, kterého v Mercedesu vystřídal Valtteri Bottas z Williamsu. Vedení této stáje ukázalo na nováčka Lance Strolla, který vytvoří dvojici s Felipem Massou, jenž se nakonec rozhodl pokračovat.


Změna byla k vidění také v Sauberu. Tam z Manoru odešel Pascal Wehrlein, jenž nahradil Felipeho Nasra.


Oproti loňskému ročníku bude startovní pole chudší o jeden tým. Kvůli finančním problémům ukončila svoji činnost stáj Manor. V letošní sezoně tak bude jen deset týmů.


Došlo i k menším úpravám v kalendáři MS. Tento rok se uskuteční dvacet Velkých cen (loni jedenadvacet). Čína s Bahrajnem si oproti minulému roku prohodily pořadí, Velká cena Evropy se přejmenuje na GP Ázérbájdžánu a z programu vypadl závod v Německu kvůli nedostatku financí.


Formule 1 jako taková má nového majitele, kterým se stává mediální koncern Liberty Media v čele s Chasem Careym, který bude nově formuli 1 šéfovat. Po více než 40 letech tak skončí hegemonie Bernieho Ecclestona.


Změny se týkají i samotných monopostů. Nové vozy jsou o 20 cm širší, odlišené budou i rozměry pneumatik. Zadní byly rozšířeny z 325 mm na 405 a přední z 245 na 305 mm.


Formule budou i více vážit. Loni vážila auta 702 kilogramů, letos o 20 kilogramů více. S vyšší hmotností je spojen i vyšší limit paliva, který se zvedne ze 100 na 105 kilogramů.


Při testování v Barceloně před začátkem sezony se však zjistilo, že vozy váží víc, než povolují regule. Jezdci tak dostali za úkol zhubnout, než se monoposty podaří upravit dle předepsaných pravidel.

TRÉNINKY


První trénink proběhl bez komplikací. Nejrychlejší čas (1:24.220) zajel Lewis Hamilton, jemuž na záda dýchal jeho nový stájový kolega Valtteri Bottas, jenž ztratil půl sekundy. Třetí skončil Daniel Ricciardo s mankem 666 tisícin vteřiny.


Ve druhém tréninku už bylo poměrně rušno. Palmer nezkrotil svůj vůz a boural v závěrečné zatáčce. Felipeho Massu zradila převodovka a Marcus Ericsson si udělal výlet do únikové zóny. Nejlepší byl znovu Lewis Hamilton (1:23.620), druhou pozici tentokrát zaujal Sebastian Vettel, jenž byl pomalejší o 547 tisícin. Třetí projel cílem Valtteri Bottas.


Tréninky zakončil nejlepším časem Sebastian Vettel (1:23.380), čímž překonal svůj rekord z roku 2011. S odstupem 479 tisícin skončil druhý Valtteri Bottas a třetí jeho týmový kolega Lewis Hamilton. Kimiho Räikkönena postihl defekt levé zadní pneumatiky a Lance Stroll havaroval v zatáčce číslo deset.

Příjemné sobotní ráno při sledování textového online přenosu z kvalifikace na první závod letošní sezony mistrovství světa vozů formule 1, Velkou cenu Austrálie. Po čtyřměsíční přestávce se znovu rozjíždí kolotoč s názvem formule 1, který opět vyvrcholí na konci listopadu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Závod začíná v 07:00.
Články odjinud