Kvalifikace VC Malajsie | ONLINE | 30.9.2017 11:00 | Formule 1 2017 | ŽIVĚ | iSport.cz

Formule 1 - Kvalifikace VC Malajsie -  ONLINE PŘENOS -  30. září 2017   11:00

Ukončeno

Kvalifikace VC Malajsie

Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a nezapomeňte zítra od 9 hodin sledovat on-line přenos ze samotného závodu. Mějte se fajn a hezkou sobotu.
Trochu zklamání zažil Valtteri Bottas, jenž dojel "až" pátý a pochopitelně radost nemají ani u Williamsu, jenž skončil ve druhém kvalifikačním dějství. Na problémy s rekuperační jednotkou doplatil Sebastian Vettel, jenž do závodu odstartuje z posledního místa. Příjemným překvapením byl výkon nováčka Pierra Gaslyho (Toro Rosso), který prošel sítem první fáze kvalifikace, ale druhý segment už byl nad jeho síly.
Máme za sebou zajímavou kvalifikaci na Velkou cenu Malajsie, kterou nakonec opanoval Lewis Hamilton, jenž v Sepangu vyhrál už pátou kvalifikaci a celkem má na svém kontě 70 pole positions. Kimi Räikkönen se jej snažil porazit, ale nakonec skončil druhý s odstupem pouhých 45 tisícin sekundy. V první řadě tedy budou stát Hamilton s Räikkönenem, ve druhé pak Verstappen s Ricciardem. Dobrý výsledek zajela stáj McLaren, protože oba její jezdci proklouzli do třetí části kvalifikace.
Konečné pořadí kvalifikace na Velkou cenu Malajsie: 1. Hamilton (Mercedes), 2. Räikkönen (Ferrari), 3. Verstappen (Red Bull), 4. Ricciardo (Red Bull), 5. Bottas (Mercedes), 6. Ocon (Force India), 7. Vandoorne (McLaren), 8. Hülkenberg (Renault), 9. Pérez (Force India), 10. Alonso (McLaren), 11. Massa (Williams), 12. Palmer (Renault), 13. Stroll (Williams), 14. Sainz (Toro Rosso), 15. Gasly (Toro Rosso), 16. Grosjean (Haas), 17. Magnussen (Haas), 18. Wehrlein (Sauber), 19. Ericsson (Sauber), 20. Vettel (Ferrari).
Konec kvalifikace.
0:00'
Kimi Räikkönen byl nakonec o 45 tisícin sekundy pomalejší a pole position tedy patří LEWISI HAMILTONOVI, který vyhrál kvalifikaci už sedmdesátkrát!
0:00'
Max Verstappen projel cílem jako třetí, Valtteri Bottas až jako pátý. Lewis Hamilton si pohlídal první místo, ovšem za ním ještě krouží Kimi Räikkönen!
0:00'
Čas vymezený pro třetí část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončuji svá poslední měřená kola. Tak co, kdo bude mít pole position?
1:17'
Všichni závodníci mají nazuté super-měkké pneumatiky, z tohoto hlediska jsou tedy podmínky stejné.
2:32'
Piloti hromadně opouští boxovou uličku a jdeme na to! Také Nico Hülkenberg vyjel na trať, takže na okruhu krouží všech deset borců, kteří usilují o pole position.
3:35'
Lewis Hamilton mezitím zajel nové nejrychlejší kolo v Sepangu, které má od této chvíle hodnotu 1:30.076.
4:49'
Je tomu skutečně tak, všichni jezdci zajeli do boxů a na trati tak panuje naprostý klid před závěrečnou bouří. Nico Hülkenberg zůstal u svých mechaniků od začátku třetí části kvalifikace a nemá tak zajetý žádný čas.
5:55'
Ještě rychlejší než Valtteri Bottas byl Max Verstappen, takže Bottas klesl o další pozici na pátý flek. Za chvíli budou jezdci zajíždět zpět do garáží, aby načerpali síly do závěrečných bojů o pole position.
6:40'
Kimi Räikkönen se dobrým časem vyhoupl na druhou pozici, Daniel Ricciardo zaujal třetí příčku a oba piloti tak odsunuli Valtteriho Bottase na čtvrté místo.
7:25'
Valtteri Bottas šel na první místo, z kterého ho ale sesadil Lewis Hamilton. Rozjeté kolo mají také Kimi Räikkönen a Daniel Ricciardo.
8:01'
Stoffel Vandoorne projel cílem, ale vzápětí jej porazil o 43 tisícin sekundy Esteban Ocon. Za nimi ale mají dobře nakročeno Valtteri Bottas a Lewis Hamilton.
9:05'
Nico Hülkenberg pořád stojí u svých mechaniků. Těžko říct, zdali si Němec ve službách Renaultu jen dává načas, nebo se jedná o nějaký technický problém.
10:57'
Lewis Hamilton s Valtterim Bottasem jako první opustili boxy a vydali se na okruh. Po nich také Kimi Räikkönen, Max Verstappen či Daniel Ricciardo. Zato Nico Hülkenberg zůstává v garáži.
11:34'
Jezdcům se opět na trať moc nechce. V posledních třech letech ovládl kvalifikaci v Sepangu Lewis Hamilton. Tak se nechme překvapit, zda Brit potvrdí zdejší dominanci, nebo jej z kvalifikačního trůnu sesadí někdo jiný.
12:00'
Třetí část kvalifikace právě začala.
0:00'
Do závěrečného kvalifikačního segmentu nepostupují Massa, Palmer, Stroll, Sainz a Gasly. Pierre Gasly tedy skončil ve druhé části stejně jako oba piloti stáje Williams. Kdo naopak postoupil do bojů o pole position, jsou Fernando Alonso a Stoffel Vandoorne, takže McLaren má stoprocentní zastoupení v nejlepších desítce.
0:00'
Čas vymezený pro druhou část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
1:35'
Blížíme se do finiše druhé fáze kvalifikace. Postoupí znovu Pierre Gasly, nebo bude prostřední fáze pro něj konečnou?
2:48'
Pierre Gasly, který překvapivě postoupil do druhé části kvalifikace, bude mít teď o něco těžší práci, protože je čtrnáctý a o postup mezi desítku nejrychlejších bude muset ještě hodně zabojovat.
3:24'
Jako první se na trať vrací Valtteri Bottas, jehož následují další borci. Kimi Räikkönen, který je aktuálně první, a Max Verstappen, jemuž patří druhé místo, zůstávají v garáži.
4:51'
Jezdci odpočívají před závěrečnými boji druhého kvalifikačního segmentu. Za chvíli budeme znát dalších pět nepostupujících.
5:05'
Všichni piloti jsou momentálně v boxech a na trati tak panuje naprostý klid. Mezi nepostupujícími jsou Vandoorne, Pérez, Sainz, Gasly a Stroll.
6:20'
Vypadá to, že Max Verstappen už do zbytku druhé části kvalifikace nezasáhne, protože opustil svůj monopost a odešel pryč. Faktem je, že Nizozemec je aktuálně druhý, takže by mu jeho čas měl stačit na postup do třetí fáze kvalifikace.
7:47'
Někteří jezdci zamířili zpět do boxů, mezi nimi také Max Verstappen, který polovinu z letošních závodů nedokončil a svému týmu už naznačil, že jeho trpělivost má také určité hranice.
8:20'
Lewis Hamilton udělal drobnou chybu, kvůli které ztratil několik drahocenných desetinek. Zajímavostí je, že všichni závodníci mají nazuté super-měkké pneumatiky, čili všichni mají stejné podmínky.
9:52'
Kimi Räikkönen zapsal čas 1:30.926 a jde na první místo! Hamiltona porazil o 83 tisícin sekundy. Momentálně na okruhu krouží už všichni piloti, tedy včetně dvou opozdilců Jolyona Palmera a Lance Strolla.
10:17'
Lewis Hamilton zajel čas 1:31.009, který se zařadil na první místo před svého týmového kolegu Valtteriho Bottase. Cílem ale za malý moment projede Kimi Räikkönen, který má rozjeté hodně dobré kolo.
11:30'
Boxovou uličkou projel také Fernando Alonso, zato Jolyon Palmer a Lance Stroll se stále flákají v garáži. Nebude ale trvat dlouho a oba borci by za malou chvíli měli zamávat svým mechanikům a zúčastnit se bojů o postup do třetího kvalifikačního segmentu.
12:58'
Prapor Ferrari drží v kvalifikaci už jen Kimi Räikkönen, jenž právě opustil své mechaniky a vydal se na okruh. Na dráze už jsou také oba piloti stáje Force India Sergio Pérez a Esteban Ocon.
13:55'
Valtteri Bottas s Lewisem Hamiltonem hecli všechny ostatní a byli to právě borci z Mercedesu, kteří jako první vyjeli na dráhu. Za nimi opuští garáže další jezdci.
14:40'
Zatímco jindy jsou závodníci připraveni před startem dané kvalifikační části na konci boxové uličky, teď tomu tak není. Pilotům se asi na trať moc nechce.
15:00'
Druhá část kvalifikace právě začala.
0:00'
Do druhé části kvalifikace nepostupují Grosjean, Magnussen, Wehrlein, Ericsson a Vettel. Nováček Pierre Gasly se vyhoupl na osmé místo, to je výborný výsledek v podání nového muže ve stáji Toro Rosso!
0:00'
Čas vymezený pro první část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
1:28'
Momentálně by do dalších kvalifikačních bojů neprošli Stroll, Gasly, Wehrlein, Ericsson a již zmíněný Vettel.
2:11'
Nakonec je vše jinak! Sebastian Vettel se už do první fáze kvalifikace nevrátí! Na vině je blíže nespecifikovaný problém, protože Vettel už byl připraven k vyjetí, ale mechanici jej na okruh zpátky nepustili.
3:10'
Vypadá to, že Sebastian Vettel přeci jen ještě vyjede na dráhu. Zdá se, že je vše připraveno, aby se Vettel mohl vrátit do úvodního kvalifikačního segmentu.
4:38'
Na dráze je v současné chvíli klid, protože všichni piloti se nachází v boxech. Lewis Hamilton navíc opustil monopost a do zbytku první části kvalifikace už nezasáhne.
5:10'
Piloti pomalu míří do boxů a na trati nebude za chvíli už vůbec nikdo.
6:02'
Sebastian Vettel je stále v boxech, čas mu neúprosně ubíhá a německý pilot ve službách Ferrari musí zajet alespoň jedno měřené kolo.
7:21'
Pierre Gasly, který byl před několika minutami mezi postupujícími, se momentálně nachází v nepostupující zóně, protože mu patří 16. místo. Francouz ale bude mít ještě šanci zabojovat o postup.
8:42'
Pokud by Sebastian Vettel už nevyjel do první části kvalifikace, startoval by do zítřejšího závodu z posledního místa. Jak ale známe čtyřnásobného mistra světa, dokáže nasadit k velké stíhací jízdě.
9:32'
Za současné konstelace by do druhé fáze kvalifikace neprošli Gasly, Wehrlein, Grosjean, Ericsson a Vettel, který jako jediný nemá zajetý žádný čas.
10:14'
Zdá se, že Sebastian Vettel musel zajet do boxů vinou problémů s rekuperační jednotkou. Tak to bude ještě hodně zajímavé sledovat, zdali se stihne vrátit do první části kvalifikace.
11:27'
Sebastian Vettel odbočil zpět do boxů, aniž by měl zajetý měřený čas. Všichni jezdci kromě Hamiltona, Verstappena, Bottase a Räikkönena, kteří nazuli měkkou sadu pneumatik, mají na svých vozech super-měkké pneumatiky.
12:54'
Tak už i Fernando Alonso opustil své mechaniky a vyrazil do jámy lvové. Už bylo načase. Španěl se ukázal především v prvním tréninku, v němž obsadil třetí místo a na vítěze Maxe Verstappena ztratil přes 1,5 sekundy.
13:02'
Nováček ve formuli 1 Pierre Gasly, který v týmu Toro Rosso nahradil Daniila Kvjata, je momentálně sedmý. Ale dalších osm jezdců dosud nezaznamenalo žádný měřený čas. Jakýkoliv postup do dalších kvalifikačních fází bude pro tohoto Francouze velký úspěch.
14:14'
Je tomu skutečně tak, Pascala Wehrleina překonali Lewis Hamilton a posléze Kimi Räikkönen časem 1:32.277. Räikkönen, Hamilton a Bottas nazuli měkkou sadu pneumatik. Fernando Alonso pořád stojí v garáži.
15:05'
První měřený čas zajel Pascal Wehrlein, jenže roli lídra kvalifikace si ale neužije příliš dlouho, protože čas 1:34.655 zcela jistě nebude stačit na udržení prvního místa.
15:32'
Sebastian Vettel nechtěl nechat svého týmového parťáka na holičkách a i on vyjel poslušně na dráhu. Hodně pilotů ale stále zůstává v boxech, mezi nimi například oba jezdci McLarenu Fernando Alonso a Stoffel Vandoorne či duo z Renaultu Nico Hülkenberg a Jolyon Palmer.
16:51'
Garáž opustil také trojnásobný mistr světa Lewis Hamilton, zatímco jeho stájový kolega Valtteri Bottas stále zůstává u mechaniků. V boxech je i Sebastian Vettel, zato Kimi Räikkönen už krouží na trati.
17:45'
Jako první vyjeli na trať Pascal Wehrlein ze Sauberu a Romain Grosjean z Haasu, který měl ve druhém tréninku nehodu, po níž musel být tento trénink předčasně ukončen.
18:00'
První část kvalifikace právě odstartovala.
TRÉNINKY


První trénink na Velkou cenu Malajsie patřil Red Bullu. Nejrychlejší čas zaknihoval Max Verstappen (1:48.962), jeho týmový kolega Daniel Ricciardo na něj ztratil 757 tisícin. Třetí dojel překvapivě Fernando Alonso z McLarenu, jenž nabral manko 1,635 sekundy. Příliš se nedařilo jezdcům Ferrari a Mercedesu, Kimi Räikkönen a Sebastian Vettel obsadili čtvrté, respektive páté místo. Lewis Hamilton byl až šestý a Valtteri Bottas sedmý. Nováček ve formuli 1 Pierre Gasly, který nahradí v týmu Toro Rosso Daniila Kvjata, skončil devátý. Nutno však podotknout, že výsledky ovlivnil hustý déšť, který způsobil odložení prvních jízd o půl hodiny. Ke slovu se dostali i testovací jezdci Sergej Sirotkin (Renault), Sean Gelael (Toro Rosso), Charles Leclerc (Sauber) a Antonio Giovinazzi (Haas).


Druhý trénink se odjel na suché trati. Nejlepší čas zajel Sebastian Vettel z Ferrari (1:31.261), druhý Kimi Räikkönen byl pomalejší o 604 tisícin a třetí Daniel Ricciardo o 838 tisícin sekundy. Valtteri Bottas, který znovu dojel na sedmé pozici, si způsobil defekt pneumatiky. Mnohem hůř ale dopadl Romain Grosjean, po jehož nehodě musel být trénink předčasně ukončen.


Třetí trénink byl v režii Ferrari. Generálku na kvalifikaci ovládl Kimi Räikkönen časem 1:31.880, druhému Sebastianu Vettelovi nadělil 162 a třetímu Danielu Ricciardovi 211 tisícin sekundy. Vettel se navíc potýkal s technickými problémy, ale stříbrnou příčku nakonec uhájil.

Příjemné sobotní dopoledne při sledování textového online přenosu z kvalifikace na 15. závod letošní sezony mistrovství světa vozů formule 1, Velkou cenu Malajsie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Závod začíná v 11:00.
Články odjinud