Kvalifikace na VC Austrálie | ONLINE | 8.6.2019 20:00 | Formule 1 2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

Formule 1 - Kvalifikace na VC Austrálie -  ONLINE PŘENOS -  8. června 2019   20:00

Ukončeno

Kvalifikace na VC Kanady

Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a nezapomeňte zítra od 20.10 hodin sledovat online přenos ze samotného závodu. Mějte se pěkně a hezký sobotní večer.
Máme za sebou kvalifikaci na Velkou cenu Kanady, kterou vyhrál díky bezchybnému poslednímu pokusu Sebastian Vettel, který doslova ukradl pole position Lewisi Hamiltonovi. První řada tedy patří Vettelovi a Hamiltonovi. Druhou linii zaplní Charles Leclerc a Daniel Ricciardo, který zaznamenal výborný výsledek. Další z favoritů Valtteri Bottas dojel až šestý, protože v závěrečné části dostal hodiny, musel do boxů pro nové gumy a manko už nedohnal.


Do poslední fáze se sice dostal Kevin Magnussen, ale nakonec se jí nezúčastnil, protože na konci druhého segmentu havaroval a kvalifikace tak musela být na několik minut přerušena. Kvůli tomu přišel o poslední postupovou šanci Max Verstappen. Překvapením je také vypadnutí Kimiho Räikkönena už v první fázi.

Konečné pořadí kvalifikace na Velkou cenu Kanady: 1. Vettel (Ferrari), 2. Hamilton (Mercedes), 3. Leclerc (Ferrari), 4. Ricciardo (Renault), 5. Gasly (Red Bull), 6. Bottas (Mercedes), 7. Hülkenberg (Renault), 8. Norris (McLaren), 9. Sainz (McLaren), 10. Magnussen (Haas), 11. Verstappen (Red Bull), 12. Kvjat (Toro Rosso), 13. Giovinazzi (Alfa Romeo), 14. Albon (Toro Rosso), 15. Grosjean (Haas), 16. Pérez (Racing Point), 17. Räikkönen (Alfa Romeo), 18. Stroll (Racing Point), 19. Russell (Williams), 20. Kubica (Williams).
Konec kvalifikace.
0:00'
Už to vypadalo, že pole position získá Lewis Hamilton, který v posledním pokusu ještě zrychlil, ovšem o něco lepší výkon předvedl SEBASTIAN VETTEL, který porazil Hamiltona o dvě desetiny a získává pro sebe první místo na startu zítřejšího závodu.
0:00'
Čas vymezený pro třetí část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
1:10'
Carlos Sainz je nepochopitelně v boxech místo toho, aby se ještě pokusil zlepšit svoji devátou pozici. Těžko říct, co stojí za tím, že Španěl poslední pokus vynechal. Na vině mohou být nějaké technické problémy.
2:54'
Valtteri Bottas zcela určitě nebude bojovat o pole position, protože se stále nachází na osmém místě a zrovna dvakrát se mu nedaří ani na nové sadě pneumatik.
3:21'
Všichni piloti, kteří jsou v současné chvíli v boxech, se co nevidět vrátí zpět do jámy lvové. Uvidíme, zda někdo dokáže z první pozice sesadit Lewise Hamiltona. Mercedes opanoval první trénink, ale pak už vládlo Ferrari. Co přinese kvalifikace, to se dozvíme za malou chvíli.
4:39'
V garážích se aktuálně nachází Vettel, Leclerc, Gasly a samozřejmě také Magnussen. Je ale stoprocentně jisté, že všichni kromě Magnussena se na dráhu ještě vrátí k závěrečným pokusům. Závěr kvalifikace se pomalu blíží.
5:05'
Na prvním místě se momentálně vyhřívá Lewis Hamilton, který zaznamenal čas 1:10.493. Druhý Sebastian Vettel byl pomalejší o 188 tisícin sekundy a třetí Charles Leclerc 603 tisícin sekundy. Tato trať by ale měla vyhovovat spíše Ferrari.
6:45'
Valtteri Bottas tedy přišel o jeden pokus a spolu s Landem Norrisem jsou jedinými dvěma piloty, kteří v závěrečné části dosud nezajeli žádný měřený čas. Pro McLaren se jedná o docela velký úspěch, protože mezi desítkou nejlepších má oba své piloty.
7:25'
Opakované záběry prokázaly, že důvodem vyvěšení žlutých vlajek byl Valtteri Bottas, který se roztočil a málem i on narazil do zdi. Opravdu nechybělo mnoho a mohli jsme být svědky dalšího zdržení. Bottas nicméně musí do boxů pro novou sadu pneumatik.
8:18'
V prvním sektoru vlály žluté vlajky, ale nakonec měly krátkého trvání. Jednalo se tak pravděpodobně o menší problém, který nevyžadoval vyvěšení dalších červených vlajek, které by znamenaly opětovné přerušení kvalifikace.
9:15'
Zbytek startovního pole také opouští své mechaniky a boje o pole position tak mohou vypuknout naplno. Hlavními favority jsou jako již tradičně Vettel, Leclerc, Hamilton a Bottas. Pokud by první místo uzmul někdo jiný, bylo by to velké překvapení.
10:20'
V poslední části kvalifikace se nám představí pouze devět jezdců. Kevin Magnussen sice zajel čas, který mu stačil k postupu, ale vzhledem k tomu, že v posledním kole havaroval, nezúčastní se třetí fáze kvalifikace.
11:55'
Cílová rovinka je kompletně uklizená a závěrečné boje o pole position mohou začít. Jako první vyjíždí z prostoru boxů Pierre Gasly, který jako jediný drží prapor Red Bullu, protože Max Verstappen zůstal těsně před branami třetího kvalifikačního segmentu.
12:00'
Třetí část kvalifikace právě začala.
0:00'
Aktuální informace od ředitelství závodu hovoří o tom, že třetí část kvalifikace začne ve 21:05.
0:00'
Traťovým maršálům chvíli trvalo, než pořádně zafixovali Magnussenův monopost. Nyní se to už povedlo a Magnussenův haas je odtažen mimo trať. Třetí část kvalifikace by tak mohla začít za malou chvíli.
0:00'
V úplném závěru prostředního segmentu narazil do Zdi šampionů Kevin Magnussen, který svou formuli rozbil, ale naštěstí vylezl z kokpitu sám a vypadá to, že je v pořádku! Ředitelství závodu vyvěsilo červené vlajky, což znamená přerušení kvalifikace! Jisté je, že mezi desítku nejlepších neprojdou Verstappen, Kvjat, Giovinazzi, Albon a Grosjean.
0:00'
Čas vymezený pro druhou část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
1:10'
Do poslední části kvalifikace by za současného stavu nepostoupili Verstappen, Kvjat, Giovinazzi, Albon a Grosjean. Jezdci mají před sebou poslední pokusy!
2:17'
První místo obsadil Lewis Hamilton časem 1:11.010, druhý Valtteri Bottas ztrácí 85 tisícin sekundy. Třetí Sebastian Vettel je pomalejší o 132 tisícin sekundy.
3:54'
Poslední postupovou příčku má ve svém držení Kevin Magnussen, který ale rozhodně nemůže zůstat v klidu, protože Max Verstappen rozhodně neprodá svou kůži lacino. Pokud bude existovat alespoň teoretická šance, bude Verstappen bojovat až do úplného konce, aby se vyhnul případné blamáži.
4:24'
Důvodem, proč se Max Verstappen nachází právě tam, kde v současné chvíli je, je zdržení od dvou soupeřů, kolem kterých musel Verstappen projet o něco pomaleji, aby nezpůsobil nějakou havárii. Mladý Holanďan bude mít ještě plné ruce práce.
5:14'
Za současné konstelace by do třetí fáze kvalifikace nepostoupili Max Verstappen, Antonio Giovinazzi, Daniil Kvjat, Alexander Albon a již zmíněný Romain Grosejan. Verstappen zatím ne a ne opustit první nepostupovou pozici.
6:45'
Na posledním místě krouží Romain Grosjean, který dosud nezajel žádný měřený čas. Vypadá to, že francouzský pilot ve službách Haasu bude mít velké problémy protlačit se mezi desítku nejrychlejších.
7:35'
Mezi nepostupujícími se překvapivě ocitl Max Verstappen, ale nedá se očekávat, že by tam talentovaný jezdec zůstal. Pokud by se ale přeci jen nepodařilo Verstappenovi postoupit, byl by to pro Red Bull hodně velký propadák.
8:05'
Charles Leclerc bude po skončení druhé části kvalifikace vyšetřován sportovními komisaři za nepovolené opuštění trati. Pokud by byl Leclerc nakonec penalizován, byla by to pro něj další velká rána po nepovedené domácí Velké ceně Monaka.
9:25'
V eliminační zóně se akutálně nachází Magnussen, Norris, Ricciardo, Gasly a Grosjean. Nutno dodat, že Ricciardo, Gasly a Grosjean dosud nezajeli žádný měřený čas. Pořadí mezi nepostupujícími je tedy třeba brát trochu s rezervou.
10:01'
Max Verstappen má také žlutou sadu pneumatik a jeho čas nakonec stačil až na páté místo. Z boxové uličky se na trať vydávají Pierre Gasly a Romain Grosjean.
11:08'
Je tomu skutečně tak. Čtyřnásobný mistr světa zaknihoval čas 1:11.309 a byl rychlejší o pouhých 27 tisícin sekundy. Hamilton z druhého místa se vrátil zpět do garáží. Jeho týmový kolega Bottas nadále pokračuje ve svém snažení.
12:17'
Lewis Hamilton zaznamenal čas 1:11.336 a byl o téměř vteřinu rychlejší než Antonio Giovinazzi. Dobré kolo ma ale rozjeté Sebastian Vettel, který by mohl na čele vystřídat Lewise Hamiltona.
13:18'
Z boxů vyjeli také Sebastian Vettel, Charles Leclerc, Kevin Magnussen a Antonio Giovinazzi. Zato oba závodníci stáje Red Bull Pierre Gasly a Max Verstappen nadále zůstávají v garážích.
14:55'
Tentokrát jezdci na nic nečekali a ihned se vydali na dráhu. Jako první opustili své mechaniky Lewis Hamilton a Valtteri Bottas. Oba mají na svých monopostech nazutou střední sadu pneumatik, která by měla být pomalejší o 0,8 sekundy na jedno kolo oproti červeným měkkým gumám.
15:00'
Druhá část kvalifikace právě začala.
0:00'
Tak pozor! Nejbližší soupeři Kimiho Räikkönena zajeli při posledním pokusu hodně dobré časy a odsunuli finského pilota mezi nepostupující! To je docela velký šok! Spolu s Kimim Räikkönenem dál neprošli ani Sergio Pérez, Lance Stroll, George Russell a Robert Kubica.
0:00'
Čas vymezený pro první část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
1:10'
Kimi Räikkönen se ještě před malou chvílí nacházel v eliminační zóně, ale nakonec se propracoval až na desáté místo. Iceman by tak měl relativně v pohodě postoupit do druhé části kvalifikace.
2:01'
Poslední postupové místo drží Sergio Pérez, který bude muset ale odrazit útoky Lance Strolla nebo Nica Hülkenberga. Své poslední slovo možná neřekl ani již zmíněný Carlos Sainz.
3:25'
Dobrý výsledek má na dosah Lando Norris z McLarenu, který je v současné chvíli šestý. Jeho týmový kolega Carlos Sainz se ale nachází mezi nepostupujícími, takže radost této tradiční stáje by byla jen poloviční.
4:14'
Na prvním místě se momentálně nachází Sebastian Vettel, který zajel čas 1:11.200. Druhý Charles Leclerc ztratil pouhých 14 tisícín sekundy a třetí Valtteri Bottas 29 tisícin. Lewis Hamilton je čtvrtý s mankem 318 tisícin.
5:10'
Sportovní komisaři budou po skončení první části kvalifikace vyšetřovat Alexandera Albona a Carlose Sainze za jejich incident na trati. Nejspíše se jedná o to, že Albon zdržel Sainze v rozporu s pravidly.
6:52'
V eliminační zóně se aktuálně nachází Albon, Grosjean, Räikkönen, Russell a Kubica. Hlavně v případě Grosjeana a Räikkönena by se jednalo o velké překvapení, pokud by nepostoupili alespoň do druhé fáze kvalifikace.
7:17'
Nechybělo mnoho a Pierre Gasly narazil do zdi. Možná, že k lehkému kontaktu nakonec došlo, ale vše se obešlo bez vážnějších následků a francouzský jezdec ve službách Red Bullu může pokračovat ve svém kvalifikačním snažení.
8:02'
Poslední postupové místo momentálně drží Daniel Ricciardo z Renaultu, který se v předchozích dnech nechal slyšet, že ačkoliv se mu ve francouzské stáji nedaří, svého přestupu z Red Bullu nelituje, protože potřeboval udělat změnu ve své závodní kariéře.
9:32'
Tak už i Sergio Pérez vyjel na trať a bude bojovat o co nejlepší umístění na startu zítřejšího závodu. Pokud půjde vše podle plánu, neměl by pilot stáje Racing Point chybět ve třetím kvalifikačním segmentu. Těžko říct, co jej tak dlouho zdrželo v boxech.
10:45'
Za současné konstelace by do druhé části kvalifikace neprošli Kubica, Hamilton, Bottas, Gasly a Pérez. Nutno ale podotknout, že Hamilton, Bottas a Gasly zatím nemají zaznamenaný žádný měřený čas. Proto je třeba brát aktuální pořadí trochu s rezervou.
11:35'
Dosud jediným jezdcem, který neopustil své mechaniky, je Sergio Pérez. Mexičan při minulém závodě v Monaku málem přejel traťové maršály, kteří odklízeli nepořádek na trati po nehodě. Naštěstí ale vše dopadlo dobře a nedošlo k žádnému zranění.
12:24'
Do čela startovního pole se mezitím propracoval Kevin Magnussen, ale je jasné, že jakmile zajedou své první měřené časy závodníci Ferrari, Mercedesu nebo Red Bullu, budou se první místa podstatně měnit.
13:14'
První měřené časy logicky zajeli Robert Kubica a George Russell. U obou pilotů Williamsu se ale neočekává, že v Kanadě udělají dobrý výsledek. Je skoro jisté, že znovu nepostoupí ani do druhé fáze kvalifikace.
14:06'
Všichni favorité, tedy Lewis Hamilton, Valtteri Bottas, Sebastian Vettel a Charles Leclerc, zatím zůstávají v boxech. Je pravděpodobné, že pole position získá někdo z tohoto kvarteta, ale na druhé straně nutno dodat, že formule 1 připravila ve své historii pro fanoušky několik překvapení.
15:21'
Dalšími piloty, kteří opustili své mechaniky v boxech, jsou zástupci stáje Alfa Romeo Antonio Giovinazzi a Kimi Räikkönen. Za nimi vystartoval z prostoru boxů Kevin Magnussen z amerického týmu Haas.
16:40'
Nakonec se pokusil všechny závodníky hecnout Robert Kubica, který se jako první ze všech vydal na trať. Za moment jej následoval jeho týmový kolega George Russell. Oba piloty přivítali diváci potleskem, protože i oni se těšili na začátek kvalifikačních bojů.
17:15'
Jezdcům se evidentně na trať moc nechce, protože dosud nikdo na dráhu nevyjel. Nebývá to zvykem, že se na prvního pilota, který se odváží vyjet na okruh, čeká až takhle dlouho.
18:00'
První část kvalifikace právě začala.
TRÉNINKY


První trénink byl plně v režii stáje Mercedes. Nejrychlejší čas na úvod závodního víkendu zajel Lewis Hamilton (1:12.767), který druhému Valtterimu Bottasovi nadělil 147 tisícin sekundy. Třetí dojel Charles Leclerc z Ferrari se ztrátou 953 tisícin. Druhý zástupce týmu z Maranella Sebastian Vettel skončil až pátý. Zajímavostí je, že Roberta Kubicu ve stáji Williams nahradil testovací jezdec Nicholas Latifi, který uzavřel celé startovní pole.


Druhý trénink patřil pro změnu Ferrari. V čele startovního pole stanul Charles Leclerc časem 1:12.177, druhý Sebastian Vettel měl manko pouhých 74 tisícin sekundy. Třetí místo bral Valtteri Bottas s odstupem 134 tisícin. Lewis Hamilton projel cílem až na šesté pozici, ale nutno dodat, že během jízd narazil do zdi a poškodil vůz.


Třetímu tréninku opět kralovalo Ferrari. Nejlepší čas (1:10.843) zaznamenal Sebastian Vettel, který za sebou nechal druhého Charlese Leclerca o 139 tisícin sekundy. Třetí příčku obsadil Lewis Hamilton se ztrátou 393 tisícin a čtvrtý flek bral Valtteri Bottas s deficitem 688 tisícin. Lance Stroll měl během jízd potíže s hydraulikou.

Příjemný sobotní večer při sledování textového online přenosu z kvalifikace na sedmý závod letošní sezony mistrovství světa vozů formule 1, Velkou cenu Kanady.
Vítáme vás u on-line přenosu. Závod začíná v 20:00.
Články odjinud