Silniční motocykly - Velká cena Kataru - Moto3 -  ONLINE PŘENOS -  26. března 2017   17:00

Velká cena Kataru - Moto3

Řekli v cíli:

Jorge Martin (3. místo): Na začátku jsem byl opravdu rychlý, ale pak mi začala odcházet zadní pneumatika. V závěru už byla mezi prvními dvěma a mnou velká mezera. Snažil jsem se ještě Mira a McPheeho dohnat, ale nakonec je i třetí místo dobrým výsledkem.

John McPhee (2. místo): Nemohu všem dost poděkovat! Dostal jsem tuto skvělou příležitost. Celý závod byla motorka velmi rychlá. V čelní skupině jsem se cítil opravdu silný. Náš plán vyšel, jsem velmi potěšen.

Joan Mir (1. místo): Úžasný závod! Je skvělé začít sezónu takhle. Chtěl bych poděkovat týmu za rychlý motocykl. A Hondě. Závod byl hodně o taktice. Během něj jsem studoval své soupeře a druhé vítězství v kariéře je úžasné.
Nejlepší tři závodníci již dostali své ceny. Nyní zazní národní hymna Španělska na počest vítězného Joana Mira.
Sezónu 2017 zahájil závod třídy Moto3, který byl rozhodně velmi zajímavý. O pořadí na špici se bojovalo až do posledního kola a vítězství pro sebe nakonec urval Joan Mir, jenž se celou dobu pohyboval na předních místech. Spokojen rozhodně bude i druhý John McPhee a zřejmě i Jorge Martin, který ze startu z pole position vytěžil třetí příčku. Romano Fenati nakonec zůstal těsně pod stupni, jeho motocykl zřejmě postrádal rychlost na rovinkách. Závod nevyšel Jakubu Kornfeilovi. Ten dojel dvacátý a k bodům měl velmi daleko.
Konec závodu.
Cíl
Jakub Kornfeil projel cílovou čárou jako dvacátý.
Cíl
Ano, Joan Mir to udržel! Druhý dojíždí John McPhee a na stupně vítězů se postaví také Jorge Martin. Čtvrtý pak Arón Canet a pátý Romano Fenati.
19
Joan Mir si drží mírný náskok, uvidíme, zda mu to bude na slip streamu stačit...
19
Mir, McPhee, Martin, Canet, Fenati...
19
A jsme v posledním kole! Vede McPhhe a do bojů o stupně vítězů promlouvá i Jorge Martin, který je dokonce třetí!
17
Jakub Kornfeil je dvacátý, což bude asi jeho dnešním maximem.
17
Zmíněná čtveřice ale zase poodjela. Teď jede v pořadí Mir, McPhee, Canet, Fenati.
16
Už se zdálo, že boj o stupně vítězů se zúžil na čtveřici Mir, Fenati, Canet a McPhee, ale na cílové rovince se další skupinka zase docvakla.
15
Romano Fenati ukazuje, že je výborným jezdcem. Loni doplatil na kázeňské prohřešky, ale pokud bude sekat latinu, tak letos klidně může bojovat o titul.
15
Mir s Fenatim se udrželi na čele i po průjezdu do dalšího kola. Na třetí pozici jde John McPhee.
14
Mira ale vzápětí předjel Jorge Martin. Třetí Fenati.
14
Pět kol před koncem se na slip streamu ujal vedení Joan Mir, Fenati se propadl na čtvrté místo.
13
Z vedoucí skupiny odpadli Öttl s Guevarou. Němec zezadu narazil do svého soupeře.
13
Na slip streamu teď poprvé vystrčil růžky Romano Fenati. Ten byl v první zatáčce druhý a teď už je dokonce ve vedení. Za ním Joan Mir a Jorge Martin.
12
Stále platí, že pořadí se mění hlavně při průjezdech cílovou rovinkou. Ve zbytku okruhu se zas až tolik nepředjíždí.
12
Zatím nenápadně jedoucí Arón Canet začíná promlouvat do bojů o stupně vítězů. Už je čtvrtý.
12
McPhee, Mir, Martin, Canet, Migno...
11
Do čela se dostala dvojice Jorge Martin – Joan Mir, která dnes jezdí hodně aktivně. Jakub Kornfeil je 23.
11
Zajímavé bude sledovat Romana Fenatiho. Ten moc neútočí. Drží si páté – šesté místo, ale dá se očekávat, že bude chtít útočit na stupně vítězů.
10
Pořadí v čelní skupině se promíchává po každém projetí cílovou rovinkou. Rozhodovat se bude asi až v závěru závodu.
10
Guevara, Mir, McPhee, Migno, Martin...
9
Na čele se po celou dobu závodu drží Jorge Martin a Joan Mir. Ti jedou na druhém, respektive čtvrtém místě.
9
Philipp Öttl šel na cílové rovince dopředu, ale v zatáčce byl dlouhý a propadl se hodně dozadu. Aktuálně vede Juanfran Guevara, ale to zatím ještě nic neznamená.
8
Jakub Kornfeil je 21., ale jezdí o poznání pomalejší časy, než závodníci na bodovaných pozicích.
8
John McPhee byl na slip streamu velmi rychlý a dostal se do vedení v Grand Prix Kataru!
7
Mir, Martin, Öttl, McPhee, Migno...
7
Vedoucí skupina jede stále v kontaktu. Prvních devět jezdců se drží v jedné sekundě.
6
Ve vedení je opět Jorge Martin. Druhý Öttl, třetí Mir.
5
Jakub Kornfeil přeci jen trochu zrychlil a je na 23. pozici. Bojuje s Maríou Herrerovou, která je teď těsně za ním.
5
Bo Bendsneyder skončil na zemi po střetu s Liviem Loiem. Zatímco Loi pokračuje dál, Holanďan musí zvedat motocykl a nabral velkou ztrátu.
5
Andrea Migno vjel do první zatáčky na vedoucí pozici! Za ním Mir s Martinem.
4
Skupinka pronásledovatelů už dotahuje vedoucí dvojici. Tahá za to hlavně Migno.
4
Jakub Kornfeil zatím 27., tedy daleko od bodů.
4
Ve vedení i nadále dvojice Martin – Mir. Na slip streamu skočil až na třetí místo Andrea Migno.
2
Jorge Martin s Joanem Mirem se už zbytku pole trochu cukli. Třetí Öttl, čtvrtý Antonelli.
1
Do vedení se po startu dostal Španěl Jorge Martin, druhý Ötll, třetí Mir. Kornfeilovi start nevyšel, český jezdec klesl až na 28. pozici.
Závod právě odstartoval.
Závodníky v Kataru zatím hodně zlobí počasí, kvůli kterému byl dokonce zrušen celý sobotní program, včetně kvalifikací. Jezdci tak odstartují do závodu dle kombinovaných výsledků prvních tří tréninků.