MS v biatlonu - Sprint mužů, 10 km -  ONLINE PŘENOS -  7. března 2015   13:00

Sprint mužů, 10 km

V cíli už je přes sto závodníků, ještě nějakých třicet je na trati. Nicméně medaile jsou již dávno rozděleny.

Dnešní sprint na 10 kilometrů vyhrál po výborném běhu mladý Nor Johannes Thingnes Boe! Na druhém místě se překvapivě umístil Kanaďan Nathan Smith, který udělal na střelnici jedinou chybu a zaostal o 12,1 sekundy. Třetí místo obsadil bratr vítěze Tarjei Boe, který ztratil 25,3 sekundy!

Výborný závod zajeli i naši reprezentatni! V TOP 11 jich máme tři! Michal Šlesingr zajel druhý běžecký čas a s jednou střeleckou chybou to stačilo na sedmé místo. Ondřej Moravec také udělal jednu chybu a umístil se na deváté pozici! Jaroslav Soukup zastřílel čistě, nicméně jeho běžecký čas nebyl tak dobrý a dostal se na 11. místo!

Česká reprezentace tak má výbornou výchozí pozici do zítřejší stíhačky!

Velkým zklamáním jsou výkony Martina Fourcada, ale zejména Simona Schemppa! Vedoucí muž této disciplíny udělal sedm střeleckých chyb a v zítřejší stíhačce ho neuvidíme!

Z mé strany je to vše, startovní listinu včetně časů naleznete v našem textovém přenosu zítřejší stíhačky na 12,5 km! U dalšího přenosu se těším brzy nashledanou!

CÍL
Do cíle teď dojíždějí závodnící s výšším startovním číslem.
Michal Krčmář se propadl až na 55. místo a zda-li nastoupí do zítřejšího stíhacího závodu není jisté.
CÍL
MIchal Krčmář udělal bohužel pět střeleckých chyb a do cíle dojel na průběžném 44. místě.
CÍL
Jaroslav Soukup se zařadil na jedenácté místo o jednu desetinu sekundy před Marrtina Fourcada! V TOP 11 máme momentálně tři závodníky!
9,3 km
Jaroslav Soukup dnes bohužel nejede příliš dobře běžecky a na posledním mezičase byl až na 11. pozici!
CÍL
Do cíle už se dostal i Simon Fourcade! Na Nora to ale nestačilo a bratr vedoucího závodníka světového poháru se zařadil na čtvrté místo!
CÍL
Lesser byl malou chvíli na bronzové pozici, nimcéně Tarjei Boe byl rychlejší o více než pět vteřin a zatím má bronz! Co na to Simon Fourcade?
9,3 km
Lessera odsunul Boe na čtvrtou pozici! Nor byl rychlejší o 3 vteřiny!
9,3 km
Erik Lesser má před sebou posledních 700 metrů, prběžně je třetí! Za ním ale běží Boe a další!
CÍL
Nor Bjoerndalen je v cíli. Po třech chybách na střelnici se zařadil na průběžnou 14. pozici. Na vedoucího Boeho ztratil více než minutu.
2.st.
Jaroslav Soukup teď hodně překvapil a obě střelecké položky měl za nula! Po druhé střelbě je šesté místě! Na medaili ztrácí necelé čtyři vteřiny!
2.st.
Pozor! Tarje Boe zvládl obě střelecké položky za nuly a po druhé střelbě byl třetí se ztrátou 18,4 na svého bratra!
2.st.
I Němec Doll mohl bojovat o velmi kvalitní výsledek, nicméně na poslední střelecké položce udělal dvě chyby!
CÍL
Do cíle se již dostal i Ondřej Moravec, který je na průběžné šesté pozici. Na vedoucího Nora ztratil 43,9 sekundy! Michal Šlesingr si drží čtvrtou pozici!
2.st
Němec Lesser mohl zastřílet čistě obě položky, nicméně úplně poslední rána šla mimo a Lesser míří na trestné kolo!
CÍL
Ani Kanaďan Smith ale v cíli příliš dlouho nevydržel! Johannes Thingnes Boe udělal sice jednu chybu, ale měl velmi kvalitní běžecký čas a řadí se na průběžné první místo! Kanaďan za ním zaostal o 8,4 vteřiny!
8,2 km
Ondřej Moravec je na průběžném šestém místě se ztrátou nějakých jedenáct vteřin na medaili!
CÍL
Šlesingra ale stihli předstihnout už dva závodníci. Nejdříve byl rychlejší o půl vteřiny Rus Garaničev, toho ala za malý moment předstihnul Kanaďan Nathan Smith!
CÍL
Michal Šlesingr je v cíli! Český reprezentant je zatím ve vedení! Iljeva porazil o 4,1 vteřiny!
2.st.
Martin Fourcade udělal na druhé střelecké položce tři chyby a s umístěním dnes rozhodně spokojený nebude!
2. st.
Čtvrtá rána Ondřeji Moravcovi nevyšla a musí na trestné kolo!
2. st.
Simon Schempp udělal i na druhé položce další tři chyby a pro Němce to vůbec není povedený závod!
CÍL
Iljev je už v cíli a je zatím na prvním místě s náskokem 39 vteřin na Lukase Hofera!
2.st.
Michal Šlesingr je zatím po druhé střelbě na páté pozici se ztrátou 33,3 sekundy na Nora Boeho!
2.st.
Jakov Fak udělal na druhé střelecké položce udělal dvě chyby pro slovinského reprezentanta to dnes nebude dobrý výsledek.
2.st.
Nor Boe střílel výborně, ale poslední rána se mu nepovedla a míří na trestné kolo!
1.st
Nor Bjoerndalen udělal na střelnici jednu chybu a míří na trestné kolo.
4,9 km
Ondřej Moravec je zatím po polovině závodu na páté pozici se ztrátou 8,6 sekundy na vedoucího Garaničeva. Michal Šlesing je na desáté pozici. Ztráta 26,6 sekundy!
1. st.
Martin Fourcade také zastřílel čistě, navíc má velmi dobrý běžecký čas. Po první střelbě je na druhé pozici.
1. st.
Velký favorit tohoto závodu Simon Schempp svou první položku vůbec nezvládl a udělal čtyři chyby! Němec ale musí nadále bojovat vzhkledem k zítřejší stíhačce!
1.st.
Ondřej Moravec zastřílel čistě a po první střelecké položce je zatím na třetím místě! Na Nora ztrácí 6,8 sekundy!
START
Na trať se vydává Ole Einar Bjoerndalen!
1. st
I Jakov Fak udělal jednu chybu a podobně jako Šlesingr míří na trestné kolo.
1. st.
Michal Šlesingr je po první střelecké položce na desáté pozici se ztrátou 33,5 sekundy.
1. st.
Garaničev odstřílel čistě a zařadil se na první místo. Dlouho mu to ale nevydrželo, neboť i Nor Boe odstřílel čistě a zařadil se před Rusa o 3,3 sekundy na první místo.
1. st.
MIchal Šlesingr bohužel netrefil první ránu, nicméně poté už střílel čistě a míří na trestné kolo!
START
Na trať už vjel Ondřej Moravec!
1. st.
Svendsen druhou ránu úplně minul, poté střílel čistě, ale i poslední rána nevyšla. Nor míří na dvě trestná kola!
1,6 km
Johannes Thingnes Boes zaostal na prvním mezičase o dvě desetiny sekundy za Hoferem.
START
Na trať se již vydal Simon Eder a po něm i vedoucí muž této disciplíny Simon Schempp!
1. st.
Na střelnici se už dostal Rastorgujevs i Hofer. Lotyš udělal hned v úvodu dvě chyby a míří na dvě trestná kola. Ital Lukas Hofer udělal jednu chybu. Závodnící to budou mít dnes na střelnici opravdu těžké ...
1,6 km
Michal Šlesingr se zařadil na první mezičase na druhou pozici. Na Hofera ztrácí 3,5 vteřiny!
1,6 km
Emil Hegle Svendsen protnul první mezičas se ztrátou 10,8 sekundy a navíc si píchl hůlku před lyži a spadl! To je velká komplikace pro tohoto norského závodníka!
1,6 km
Na prvním mezičase je zatím nejrychlejší Ital Lukas Hofer, který stanovil čas 2:50.
START
Na trať právě vjel Michal Šlesingr!
START
Na trať se právě vydal Nor Emil Hegle Svendsen. Nad jeho formou visí otazník, příprava ideální nebyla. Uvidíme, jaký výkon dnes předvede.
START
Jako čtvrtý v pořadí se do závodu vydal Bulhar Vladimir Iljev, který je největším překvapením letošní sezóny. Potvrdí zlepšenou formu i i dnes?
START
Hned za Lotyšem se vydal do závodu Ital Lukas Hofer. Na výkon tohoto závodníka jsme také zvědaví.
START
Do závodu se již vydal Andrejs Rastorgujevs a zahájil tak dnešní sprint!
Závodníci jsou již připraveni na startu. Jako první na trať vyběhne Lotyš Rastorgujevs.
Hezké sobotní odpoledne! Vrchol biatlonové sezóny je tady. Úzká biatlonová špička se na necelé dva týdny sjela do finského Kontiolahti. Již ve čtvrtek se jel smíšená štafeta, kde české kvarteto vybojovalo zlatou medaili. Dnes jsou na programu sprinty. My se společně zaměříme na sprint mužů, jehož začátek je naplánován na 13:00 a u textového onlajnu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
Česká reprezentace vyšle do dnešní závodu celkem čtyři závodníky. Největší pozornost bude kladena na duo Michal Šlesingr, Ondřej Moravec. Lepší vyhlídky by měl mít spíše Ondra, který se v posledním sprintu na Holmenkollenu umístil na skvělém sedmém místě. Na prvním "svěťáku" v Oestersundu byl dokonce druhý. Michal Šlesingr si ale také přivezl do Finska formu, což jsme ostatně viděli už ve čtvrtečním závodě. Tuto dvojici doplní Michal Krčmář a Jaroslav Soukup. Od této dvojice se příliš nečeká umístění v TOP 10, ale uvidíme, třeba nás Michal s Jaroslavem překvapí.

Slovenská reprezentace bude mít na startu také čtyři závodníky. Největší naděje jsou vkládány do Matěje Kazara, který by mohl atakovat umístění v TOP 20. Další na startu jsou Martin Otcenáš, Tomáš Hasilla a Miroslav Mataško.
FAVORITÉ ZÁVODU

V letošní sezóně mají závodníc odjeto už osm sprintů na 10 km. Jen dva muži dokázali vyhrát závod 2x! Francouz Martin Fourcade vyhrál hned úvodní podnik v Oestersundu a poté i v Oberhofu. Mladý Nor Johannes Thingnes Boe vyhrál také dva podniky, nejdříve v Hochfilzenu a poté i v Ruhpoldingu.

Poté zde máme vítěze jednotlivých podniků. Sprint v Pokljuce ovládl Rus Anton Šipulin. V Anterselvě vyhrál Němec Simon Schempp. V Novém Městě na Moravě zvítězil Slovinec Jakov Fak a na zatím posledním závodu sprintu vyhrál další Němec Arnd Peiffer.

Ze všemi těmito jmény musíme v závodě počítat. Do užšího okruhu bych ještě zařadil Emila Hegle Svendsena, Rakušana Dominika Landertingera a hlavně naší dvojici Šlesingr-Moravec!