Individuální závod žen, 15 km, Hochfilzen | ONLINE | 15.2.2017 14:30 | MS v biatlonu 2017 | ŽIVĚ | iSport.cz

MS v biatlonu - Individuální závod žen, 15 km, Hochfilzen -  ONLINE PŘENOS -  15. února 2017   14:30

Ukončeno

Individuální závod žen, 15 km, Hochfilzen

Přenos se aktualizuje automaticky

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou.
Konečné pořadí:

1. Laura Dahlmeierová (GER) 41:30,1 (1)
2. Gabriela Koukalová (CZE) +24,7 (1)
3. Alexia Runggaldierová (ITA) +1:45,6 (0)
4. Mari Laukkanenová (FIN) +1:56,8 (1)
5. Jekatěrina Avvakumovová (KOR) +2:03,6 (0)
6. Susan Dunkleeová (USA) +2:06,8 (2)
7. Maren Hammerschmidtová (GER) +2:27,5 (2)
8. Vanessa Hinzová (GER) +2:45,5 (2)
9. Julija Džimová (UKR) +2:46,1 (2)
10. Olena Pidhrušná (UKR) +2:54,6 (2)
11. Dunja Zdoucová (AUT) +2:56,4 (0)
12. Teja Gregorinová (SLO) +3:04,8 (3)
13. Darja Domračevová (BLR) +3:15,5 (3)
14. Iryna Krjuková (BLR) +3:24,3 (1)
15. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) +3:24,5 (4)
16. Dorothea Wiererová (ITA) +3:33,3 (3)
17. Naděžda Skardinová (BLR) +3:41,3 (2)
18. Julia Ransomová (CAN) +3:48,2 (1)
19. Jen Čang (CHN) +3:49,3 (1)
20. Irina Varviněcová (UKR) +3:51,4 (1)
...
23. Eva Puskarčíková (CZE) 3:59,4 (2)
27. Paulina Fialková (SVK) +4:03,3 (3)
41. Jana Gereková (SVK) +4:58,5 (3)
50. Veronika Vítková (CZE) +6:01,7 (5)
66. Ivona Fialková (SVK) +7:19,2 (5)
82. Lucie Charvátová (CZE) +9:03,6 (8)
Eva Puskarčíková (CZE) byla druhou nejlepší českou reprezentantkou, chybovala celkem dvakrát a umístila se na 23. příčce. Veronika Vítková (CZE) skončila padesátá (celkem pět chyb), Lucie Charvátová (CZE) s osmi chybami jednoduše nemohla pomýšlet na slušný výsledek.
Gabriela Koukalová (CZE) zkompletovala sbírku medailí z letošního MS v Hochfilzenu, ve vytrvalostním závodě na 15 kilometrů totiž nestačila jen na Lauru Dahlmeierovou (GER) a po zisku zlata ze sprintu a bronzu ze stíhačky si odnesla na krku i stříbro. Obě biatlonistky potvrdily roli předběžných favoritek, třetí místo pak získala opravdu hodně překvapivě Alexia Runggaldierová (ITA).
Závod skončil.
CÍL'
Susan Dunkleeová (USA), smutná hrdinka, která na poslední položce chybovala, se připravila o medaili a do cíle dojela na šestém místě.
CÍL'
Laura Dahlmeierová (GER) je novou mistryní světa. Gabrielu Koukalovou (CZE) porazila o 24,7 sekundy. Běžecky na tom je dlouhodobě lépe než česká reprezentantka, a protože měla jednu chybu jako její soupeřku, zaslouženě se vecpala na první příčku.
13 KM'
Laura Dahlmeierová (GER) si hlídá v pohodě vedení, pořád má náskok nějakých 20 sekund. Pokud Němka neupadne nebo nezlomí hůlku, rozhodně získá titul mistryně světa z této disciplíny.
4. stř'
Trošku jsme opomněli výkon jedné Američanky se startovním číslem devadesát osm. Susan Dunkleeová (USA) se totiž po třetí střelbě držela v bojích o medaile. Jenže na poslední položce jednou minula a o tuhle šanci se připravila.
Pořadí po 4. střelbě:

1. Laura Dahlmeierová (GER) 34:07,9 (1)
2. Gabriela Koukalová (CZE) +17,9 (1)
3. Alexia Runggaldierová (ITA) +1:20,2 (0)
4. Mari Laukkanenová (FIN) +1:33,0 (1)
5. Jekatěrina Avvakumovová (KOR) +1:33,1 (0)
4. stř'
A je zřejmě rozhodnuto. Laura Dahlmeierová (GER) neminula ani jeden terčík, navíc to byla opravdu hodně rychlá střelba. A jede si pravděpodobně pro zlatou medaili.
CÍL'
Gabriela Koukalová (CZE) stále drží vedení v cíli. Každopádně měnilo se nám pořadí na druhém místě, na něj se nyní dostala Alexia Runggaldierová (ITA), která zaostala o 1 minutu a 20 sekund. Třetí je v tuhle chvíli Mari Laukkanenová (FIN).
4. stř'
Alexia Runggaldierová (ITA), jedno z velkých překvapení tohoto závodu, nechybovala ani jednou. A bojuje o stříbrnou medaili! Rozhodně parádní závod pro Italku.
11 KM'
Před poslední střelbou vede Laura Dahlmeierová (GER) o nějakých dvacet sekund. Když nebude na poslední položce chybovat, stane se na devadesát devět procent mistryní světa ona.
3. stř'
Podíváme se, jak si na třetí střelbě vedly ostatní tři české reprezentantky. Eva Puskarčíková (CZE) neudělala chybu a mohla by se umístit do první dvacítky. Veronika Vítková (CZE) nyní jednou chybovala, dohromady tedy třikrát, Lucie Charvátová (CZE) má na svém kontě už sedm trestných minut.
Pořadí po 3. střelbě:

1. Laura Dahlmeierová (GER) 25:40,9 (1)
2. Gabriela Koukalová (CZE) +20,1 (1)
3. Alexia Runggaldierová (ITA) +35,5 (0)
4. Clare Eganová (USA) +51,5 (0)
5. Vanessa Hinzová (GER) +57,1 (1)
3. stř'
Jak se dalo očekávat, v podstatě největší konkurentkou Koukalové je Laura Dahlmeierová (GER). A ta na třetí položce zase nechybovala. Musí zkrátka pokazit, aby z toho bylo umístění nejlepší pro Českou republiku.
Pořadí po 2. střelbě:

1. Maren Hammerschmidtová (GER) 16:42,7 (0)
2. Mari Laukkanenová (FIN) +12,5 (0)
3. Julija Džimová (UKR) +14,1 (0)
4. Naděžda Skardinová (BLR) +24,8 (0)
5. Laura Dahlmeierová (GER) +31,8 (1)
...
10. Gabriela Koukalová (CZE) +44,7 (1)
CÍL'
1:32,1, to je náskok Gabriely Koukalové (CZE) na Marii Laukkanenovou (FIN), která byla opravdu hodně dlouho ve vedení. Skvělý výkon od české reprezentantky, zase jela na jedničku. Ale hvězdička chyběla, přece jenom jednou chybovala.
14 KM'
Jednu minutu a dvacet šest sekund, to je náskok Gabriely Koukalové (CZE)! Ještě svůj náskok navyšuje. Rozhodně útočí na příčku nejvyšší.
2. stř'
Laura Dahlmeierová (GER) na druhé střelecké položce nechybovala a rovněž po úvodním jednom minutí nevzdala boj o medaile. Rozhodně se s ní musí počítat. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) jinak minula jeden terč, Darja Domračevová (BLR) naopak minula dvakrát a prakticky ztratila naději na medaili.
2. stř'
Rekapitulujme výkony českých závodnic po druhé střelbě. Pokazila Eva Puskarčíková (CZE), která chybovala jednou, Lucie Charvátová (CZE) má dohromady už čtyři trestné minuty. Poskočila naopak Veronika Vítková (CZE), jenž nyní nechybovala.
4. stř'
Gabriela Koukalová (CZE) zase za nula! A jede vstříc medaili, to tedy určitě. Začala od prostředku, pak vybílila všechny čtyři ostatní. A vede nyní o minutu a patnáct sekund!
Pořadí po 1. střelbě:

1. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) 7:54,8 (0)
2. Maren Hammerschmidtová (GER) +14,4 (0)
3. Darja Domračevová (BLR) +15,1 (0)
4. Vanessa Hinzová (GER) +15,8 (0)
5. Tatjana Akimovová (RUS) +16,8 (0)
...
37. Gabriela Koukalová (CZE) +1:10,7 (1)
1. stř'
Kaisa Mäkäräinenová (FIN), Darja Domračevová (BLR) a Vanessa Hinzová (GER) byly čisté. Každopádně Laura Dahlmeierová (GER) chybovala nyní jednou a je na tom prakticky stejně po první střelbě jako Gabriela Koukalová (CZE).
3. stř'
Gabriela Koukalová (CZE) podruhé zastřílela čistě! To je rozhodně pozitivní zpráva pro tuhle závodnici. Vypadá nyní s puškou opravdu hodně jistě.
CÍL'
Mari Laukkanenová (FIN) disponuje v cíli náskokem přes jednu minutu. Rozhodně předvedla velmi dobrý výkon. Teď už bude čekat na výsledky ostatních. Může být spokojená.
START'
Laura Dahlmeierová (GER) je poslední favoritkou, která vstoupila do tohoto závodu. Ty nejlepší závodnice máme zkrátka na trati.
2. stř'
Maren Hammerschmidtová (GER) si jinak vede velmi slušně. A po druhé střelecké položce má na svém kontě nulu. I ona může usilovat o velmi cenná umístění.
2. stř'
Gabriela Koukalová (CZE) zastřílela čistě a hned se objevila v první pětce. Už je v závodu zase zpátky. Každopádně na první místo ztrácí nějakých 45 sekund.
1. stř'
Dodejme jinak, že Veronika Vítková (CZE) udělala chyby dvě, za nula naopak zastřílela Eva Puskarčíková (CZE). Zatím je po první střelbě ona jako jediná čistá z českých reprezentantek.
4. stř'
Mari Laukkanenová (FIN) na poslední střelbě nechybovala, má na svém kontě jen jednu jedinou chybu a jede si pro skvělý výsledek. Běžecky je na tom přitom tahle Finka parádně.
1. stř'
Gabriela Koukalová (CZE) minula jeden terčík a v tuhle chvíli je mimo desítku. Každopádně nemá cenu panikařit. Jedna trestná minuta není nic, co by se nedalo dohnat.
3. stř'
Dosavadní lídr závodu Mari Laukkanenová (FIN) chybovala na třetí položce jednou. Každopádně i tak nemusí smutnit. Pořád má šanci na velmi dobrý výsledek.
1. stř'
První střelbu má za sebou Lucie Charvátová (CZE) a chybovala hned dvakrát. Nedobrý vstup pro českou reprezentantku, která si připsala hned dvě trestné minuty.
START'
Gabriela Koukalová (CZE), modla českého biatlonu, se vydala na trať! Pevně věřme, že bude mít šanci získat medaili, už svou třetí na tomto mistrovství světa.
2. stř'
Teja Gregorinová (SLO) nedokázala navázat na svou první střelbu a nyní si připsala dvě trestné minuty. Velká škoda pro Slovinku.
2. stř'
Mari Laukkanenová (FIN) zastřílela i podruhé čistě a je po polovině závodu jasně ve vedení. Fince tenhle závod rozhodně vychází. Každopádně na hodnocení je ještě zcela určitě brzy.
START'
Lucie Charvátová (CZE) se právě vydala na trať. O pár minut později by se měla vydat na trať také jedna z největších favoritek Gabriela Koukalová (CZE).
5,0 KM'
Po čtvrtině závodu sice vedla Tatjana Akimovová (RUS), nicméně Mari Laukkanenová (FIN) na tom je evidentně běžecky lépe a v tuhle chvíli je ona na prvním o nějakých šest sekund.
1. stř'
Teja Gregorinová (SLO) začala velmi dobře, předvedla poměrně rychlou střelbu a hlavně čistou. Je v tuhle chvíli na druhém děleném místě spolu s Mari Laukkanenovou (FIN). První je před nimi jen s minimálním náskokem Tatjana Akimovová (RUS).
1. stř'
Mari Laukkanenová (FIN) zastřílela velmi slušně, důležité je, že neminula, a je jen o půl sekundy pozadu. Naopak Lisa Theresa Hauserová (AUT) zase jako by neustála tlak domácího mistrovství a připsala si jen dvě trestné minuty.
1. stř'
Tatjana Akimovová (RUS) zastřílela čistě a dostala se do vedení. V tuhle chvíli vede o dvacet sekund a je nejlepší biatlonistkou.
START'
Lisa Theresa Hauserová (AUT), Fanny Horn Birkelandová (NOR), Galina Višněvská (KAZ) nebo Anais Bescondová (FRA) jsou už také na trati. S těmito závodnicemi se určitě nepočítá, ale mohli by překvapit jako občas v minulosti.
1. stř'
Olga Poltoraninová (KAZ) a Christina Riederová (AUT) zastříleli čistě, Joanne Reidová (USA) udělala jednu chybu, naopak Rosanna Crawfordová (CAN) minula hned třikrát terčík a prakticky už nemůže usilovat o nějaké slušné umístění.
1,2 KM'
Patnáctka závodnic je na trati. Po prvním mezičase je nejrychlejší Mari Laukkanenová (FIN), druhá je Tatjana Akimovová (RUS), třetí pak Fujuko Tačizakiová (JPN). V podstatě nám ale závod zatím nepřinesl nic zajímavého.
START'
Na trati máme už celkem pět závodnic, a to ve složení Joanne Reidová (USA), Christina Riederová (AUT), Olga Poltoraninová (KAZ), Rosanna Crawfordová (CAN) a Iryna Krjuková (BLR). Ani jedna z nich však nepatří k nějakým výrazným favoritkám.
Závod začal.
Startovní listina:

1. Joanne Reidová (USA)
2. Christina Riederová (AUT)
3. Olga Poltoraninová (KAZ)
4. Rosanna Crawfordová (CAN)
5. Iryna Krjuková (BLR)
6. Emma Nilssonová (SWE)
7. Baiba Bendiková (LAT)
8. Krystyna Guziková (POL)
9. Tatjana Akimovová (RUS)
10. Fujuko Tačizakiová (JPN)
11. Mari Laukkanenová (FIN)
12. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
13. Fanny Horn Birkelandová (NOR)
14. Galina Višněvská (KAZ)
15. Teja Gregorinová (SLO)
16. Anna Frolinová (KOR)
17. Lena Häckiová (SUI)
18. Selina Gasparinová (SUI)
19. Anna Mąkaová (POL)
20. Anais Bescondová (FRA)
21. Victoria Padialová Hernándezová (ESP)
22. Darja Jurkevičová (BLR)
23. Madeleine Phaneufová (USA)
24. Mona Brorssonová (SWE)
25. Irina Varviněcová (UKR)
26. Julia Ransomová (CAN)
27. Paulina Fialková (SVK)
28. Anastasija Ničiporenková (MDA)
29. Anja Erženová (SLO)
30. Sari Furujová (JPN)
31. Žanna Juškaneová (LAT)
32. Alina Rajkovová (KAZ)
33. Světlana Slepcovová (RUS)
34. Johanna Talihärmová (EST)
35. Jekatěrina Avvakumovová (KOR)
36. Daniela Kadevová (BUL)
37. Maria Tsakiriová (GRE)
38. Diana Marian Salmanová (ROU)
39. Natalja Kočerginová (LTU)
40. Lucie Charvátová (CZE)
41. Lisa Vittozziová (ITA)
42. Ťia-lin Tchang (CHN)
43. Célia Aymonierová (FRA)
44. Diana Rasimovičiuteová-Briceová (LTU)
45. Desislava Stojanovová (BUL)
46. Irina Starychová (RUS)
47. Fabienne Hartwegerová (AUT)
48. Olena Pidhrušná (UKR)
49. Rina Micuhašiová (JPN)
50. Clare Eganová (USA)
51. Gabriela Koukalová (CZE)
52. Kaia Wøien Nicolaisenová (NOR)
53. Hanna Öbergová (SWE)
54. Maren Hammerschmidtová (GER)
55. Megan Tandyová (CAN)
56. Jen Čang (CHN)
57. Alla Gilenková (MDA)
58. Veronika Vítková (CZE)
59. Magdalena Gwizdońová (POL)
60. Luminița Pișcoranová (ROU)
61. Amanda Lightfootová (GBR)
62. Urška Pojeová (SLO)
63. Anna Kistanovová (KAZ)
64. Naděžda Skardinová (BLR)
65. Jana Gereková (SVK)
66. Kristel Viigipuuová (EST)
67. Sanna Markkanenová (FIN)
68. Aita Gasparinová (SUI)
69. Eva Puskarčíková (CZE)
70. Alexia Runggaldierová (ITA)
71. Éva Tófalviová (ROU)
72. Ivona Fialková (SVK)
73. Monika Hojniszová (POL)
74. Emőke Szőcsová (HUN)
75. Marie Dorinová Habertová (FRA)
76. Dorothea Wiererová (ITA)
77. Anastasija Merkušinová (UKR)
78. Emma Lunderová (CAN)
79. Dunja Zdoucová (AUT)
80. Julija Džimová (UKR)
81. Tiril Eckhoffová (NOR)
82. Či-hi Mun (KOR)
83. Kaisa Mäkäräinenová (FIN)
84. Olga Podčufarovová (RUS)
85. Fan-čchi Meng (CHN)
86. Marte Olsbuová (NOR)
87. Justine Braisazová (FRA)
88. Franziska Hildebrandová (GER)
89. Anna Magnussonová (SWE)
90. Vanessa Hinzová (GER)
91. Darja Domračevová (BLR)
92. Anaïs Chevalierová (FRA)
93. Laura Dahlmeierová (GER)
94. Elisa Gasparinová (SUI)
95. Federica Sanfilippová (ITA)
96. Natalija Paulauskaiteová (LTU)
97. Emilija Jordanovová (BUL)
98. Susan Dunkleeová (USA)
99. Kadri Lehtlaová (EST)
Kromě největší české modly Gabriely Koukalové (CZE) se do závodu pustí také další trojice reprezentantek ve složení Lucie Charvátová (CZE), Veronika Vítková (CZE) a Eva Puskarčíková (CZE). Můžeme jim samozřejmě popřát, aby vyšly ze stínu své kolegyně a zaznamenaly pro Českou republiku nějaký senzační výsledek.
Pokud-li se podíváme blíže na startovní listinu čítající celkem 99 jmen, favoritky jsou zapsány až v její druhé polovině. A může to být drama do poslední chvíle. Vše jako by právě měla odstartovat Gabriela Koukalová (CZE) s jednapadesátkou, přitom číslo devadesát tři bude nosit Laura Dahlmeierová (GER). Právě mezi nimi jsou pak taková jména jako Marie Dorinová Habertová (FRA), Dorothea Wiererová (ITA), Kaisa Mäkäräinenová (FIN) nebo Darja Domračevová (BLR). Právě tohle uskupení je favorizováno na vítězství také ze stran sázkových kanceláří.
Průběžné pořadí SP (individuální závod):

1. Laura Dahlmeierová (GER) – 120 bodů
2. Vanessa Hinzová (GER) – 69 bodů
3. Lisa Theresa Hauserová (AUT) – 67 bodů
4. Marie Dorinová Habertová (FRA) – 65 bodů
5. Justine Braisazová (FRA) – 63 bodů
Zlato a bronz, taková je bilance Gabriely Koukalové (CZE) na letošním Mistrovství světa v biatlonu v rakouském Hochfilzenu. A nejlepší česká reprezentantka, která během celého světového poháru avizovala, že se chce právě soustředit na tento podnik, si rozhodně brousí zuby i na třetí medaili. Čeká nás vytrvalostní závod na 15 kilometrů se čtyřmi střeleckými položkami, každý minutý terčík bude znamenat minutu navíc. Toť k základu tohoto závodu z českého pohledu, na který se v našich krajích rozhodně opět všichni těšíme.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 14:30.
Články odjinud