MS v biatlonu - Závod s hromadným startem mužů, 15 km, Östersund -  ONLINE PŘENOS -  17. března 2019   16:00

Ukončeno

Závod s hromadným startem mužů, 15 km, Östersund

Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
To je tedy z letošního MS v biatlonu vše! Nejúspěšnějším národem se stalo Norsko, které získalo hned devět medailí, z čehož jich bylo pět zlatých. Následovalo Německo, které získalo medailí sedm a Itálie, která jich získala pět. Pro Českou republiku z toho není ani jedna placka z letošního šampionátu.
Co se týče českých závodníků, tak ti dnes startovali dva. Tomáš Krupčík, předvedl solidní výkon, ale skvělé umístění si odstřelil na poslední položce, kdy udělala hned tři chyby. Celkem jich udělal pět a skončil na dvacátém místě. To Michalu Krčmářovi se nedařilo už od samotného úvodu, jelikož na první střelbě udělal hned tři chyby. Od té doby jel na chvostu startovního pole. Nakonec skončil se šesti trestnými koly na dvacátém osmém místě.
Největší favorit závodu Johannes Thingnes Bø skončil po sedmi chybách až na třináctém místě, což je pro něj nejhorší závod na letošním MS. Další legenda, kterou Martin Fourcade bezpochyby je, skončil až na dvacátém čtvrtém místě, čímž podtrhl svou výsledkově slabší sezónu.
Tak to byl napínavý závod až do samotného konce! Po třetí střelbě to totiž vypadalo, že pojedou o zlato největší favorité, mezi které patřili Johannes Thingnes Bø, Jevgenij Garaničev nebo překvapení letošního MS Dmitro Pidručnij. Jenže to se vše změnilo s příjezdem na poslední střelbu. To, co se tam stalo, asi čekal málokdo. Jevgenij Garaničev totiž udělal hned čtyři chyby, navíc Johannes Thingnes Bø netrefil ani jeden z terčů! Díky tomu se do senzačního vedení dostal Dominik Windisch, který své vedené nepustil a dojel si pro skvělé zlato! Cílovou rovinku zvládl nejlépe Antonin Guigonnat, jenž skončil nakonec druhý. Bronzovou placku pro sebe uzmul Julian Eberhard.
Konečné pořadí

1. Dominik Windisch (ITA) 40:54,1
2. Antonin Guigonnat (FRA) +22,8
3. Julian Eberhard (AUT) +23,3
4. Alexandr Loginov (RUS) +27,4
5. Quentin Fillon Maillet (FRA) +33,2
6. Arnd Peiffer (GER) +39,6
7. Simon Eder (AUT) +43,9
8. Benedikt Doll (GER) +44,4
9. Tarjei Bø (NOR) +47,9
10. Dmitro Pidručnij (UKR) +48,2
11. Simon Desthieux (FRA) +1:03,4
12. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) +1:12,5
13. Johannes Thingnes Bø (NOR) +1:17,8
14. Jakov Fak (SLO) +1:19,0
15. Philipp Nawrath (GER) +1:19,5
16. Jevgenij Garaničev (RUS) +1:25,0
17. Lukas Hofer (ITA) +1:38,6
18. Benjamin Weger (SUI) +1:39,2
19. Felix Leitner (AUT) +1:41,0
20. Tomáš Krupčík (CZE) +1:51,2
21. Sean Doherty (USA) +1:55,9
22. Erlend Bjøntegaard (NOR) +2:06,7
23. Jeremy Finello (SUI) +2:11,0
24. Martin Fourcade (FRA) +2:28,8
25. Andrejs Rastorgujevs (LAT) +2:43,5
26. Sebastian Samuelsson (SWE) +2:58,1
27. Erik Lesser (GER) +2:59,8
28. Michal Krčmář (CZE) +3:03,2
29. Vladimir Iliev (BUL) +3:06,4
30. Leif Nordgren (USA) +3:51,7
Cíl'
Michal Krčmář nakonec opustil poslední třicáté místo! Dojel totiž dvacátý osmý, když ještě stihl předjet Bulhara Vladimira Ilieva a Američana Leifa Nordgrena.
Cíl'
V cíli máme také prvního českého závodníka! Tím je Tomáš Krupčík, který nakonec dojel na dvacáté místě. Škoda těch tří chyb na poslední střelecké položce. Pro "Křupase" to však byl první start v masáku, takž výsledek solidní.
Cíl'
Do první šestky se tedy ještě vešli dva další závodníci. Tím prvním je Quentin Fillon Maillet, jenž skončil pátý. Arnd Peiffer skončil šestý.
Cíl'
Alexandr Loginov dnes udělal celkem pět chyb, přesto si nakonec pro sebe ukořistil čtvrté místo! Skvělý výsledek tohoto Rusa.
Cíl'
A co souboj o druhé místo? Antonin Guigonnat to nakonec zvládl! Nenechal si Rakušana cuknout a v cílové rovince mu to lidově řečeno nandal! Třetí je tedy Julian Eberhard.
Cíl'
Je to jasné! Dominik Windisch si z tohoto závodu bere senzační zlato! Úspěšný den pro Itálii!
14,3km'
Dominik Windisch si jede pro zlato! Chybí mu posledních 700 metrů do cíle a stále má obrovský náskok, který činí 25 sekund!
13,5km'
Nakonec to vypadá o boj na druhé místo mezi dalším Rakušanem Julianem Eberhardem a Francouzem Guigonnatem.
13,5'
Simon Eder už není na druhým místě! Na lyžích mu to dneska vůbec nejede a propadl se až na sedmé místo.
13,5km'
Dominik Windisch kilometr a půl před koncem stále vede a jede si pro titul! Druhý Eberhard totiž ztrácí přes dvacet sekund!
Pořadí po čtvrté střelbě:

1. Dominik Windisch (ITA) 33:59,7
2. Simon Eder (AUT) +15,3
3. Antonin Guigonnat (FRA) +17,2
4. Julian Eberhard (AUT) +23,9
5. Quentin Fillon Maillet (FRA) +24,3
...
20. Tomáš Krupčík (CZE) +1:23,6
30. Michal Krčmář (CZE) 2:49,0
4. stř'
Michal Krčmář odjíždí znovu ze střelnice na posledním místě, které už neopustí, nejspíše. Jeho ztráta jsou dvě minuty a padesát sekund.
4. stř'
Tomáš Krupčík nakonec odjíždí ze střelnice až na dvacátém místě!
4. stř'
To je opravdu neskutečné! Vítr nakonec rozhodl o tom, že vedoucí muži dosavadního závodu budou nakonec rádi za umístění v druhé desítce.
4. stř'
Jako druhý se do posledního okruhu vydal Simon Eder, který ztrácí na první místo ale patnáct vteřin! Antonin Guigonnat je na třetím místě a ztrácí sedm vteřin. Francouz s Rakušanem si to rozdají o druhý flek!
4. stř'
Tomáš Krupčík minul hned třikrát!
4. stř'
Dominik Windisch, který byl až na jedenáctém místě, jede nyní jako první, protože neskutečně zastřílel a nemusel ani jednou na trestní kolo, to vypadá na překvapení!
4. stř'
Jevgenij Garaničev střílel na stavu číslo jedna a minul hned první ranou, jenže stejně tak Johannes Thingnes Bø! Tak to je těžká položka pro všechny! Johannes Thingnes Bø to má za pět trestných kol a Garaničev za čtyři!
11,3km'
Jevgenij Garaničev už ztratil svůj půlminutový náskok, který měl na norskou kometu po třetí střelbě. Tady to vypadá na boj o zlatou, hlavně na střelnici. Kdo nebude chybovat má velkou šanci na výhru.
10,5km'
Tomáš Krupčík se nadále nachází na devátém místě a mohlo by z toho dneska být umístění do desátého místa. Ztrácí nějakých 55 vteřin.
10,5km'
Benedikt Doll má za sebou dvě trestná kola, avšak figuruje na třetím místě! Za ním je Ukrajinec Dmitro Pidručnij.
10,5km'
Jenže za ním jede rychlík Johannes Thingnes Bø, který od střelnice stáhl ztrátu o skvělých devatenáct vteřin, to je rychlost!
10,5km'
Jevgenij Garaničev jede stále na prvním místě, navíc to nevypadá, že by ho někdo měl v blízké době ohrozit. Vede o 11 vteřin.
Pořadí po třetí střelbě:

1. Jevgenij Garaničev (RUS) 24:39,8
2. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) +19,6
3. Dmitro Pidručnij (UKR) +20,5
4. Simon Eder (AUT) +26,9
5. Johannes Thingnes Bø (NOR) +30,4
...
9. Tomáš Krupčík (CZE) +50,9
30. Michal Krčmář (CZE) +3:01,7
3. stř'
Své už má odstříleno také Michal Krčmář, ale znovu jednou chyboval. To není povedený závod od českého reprezentanta.
3. stř'
U Tomáše Krupčíka to nakonec není njiak velký propad! Stále se totiž vejde do desítky, jelikož je na devátém místě se ztrátou 51 vteřin.
3. stř'
Jevgenij Garaničev zastřílel skvěle a dostal se po třetí střelbě do vedení! Následuje druhý Vetle Sjastad Christiansen, který na vedoucího Rusa ztrácí skoro dvacet vteřin.
3. stř'
Tomáš Krupčík také minul, a to hned dvakrát. To bude propad v průběžném pořadí.
3. stř'
Tarjei Bø a Johannes Thingnes Bø mají oba dvě trestná kola! Tak čelo závodu se nám bude určitě měnit, jelikož všichn ze špice chybovali, a ne jen jednou!
3. stř'
Simon Desthieux začal střílet jako první a hned první ranou minul! Celkem jsou to čtyři trestná kola!
8,3km'
Simon Desthieux nadále vede a nejspíše půjde střílet ze stavu číslo jedna. Následuje nám třetí zastávka na stadionu!
7,5km'
Martin Fourcade je dokonce až dvacátý šestý! Tomuto Francouzovi dnešní závod ani nechutná. Následuje také Eric Lesser, který se určitě řadil mezi užší špičku favoritů.
7,5km'
Benedikt Doll je zatím nejvýše postaveným může, který musel jet alespoň jedno trestní kolo. Je na devátém místě, ale ztrácí přes 25 vteřin.
7,5km'
Tomáš Krupčík trochu ztratil, navíc ztratil kontakt s vedoucí skupinkou. Stále je to však skvělé osmé místo a ztráta něco přes dvanáct sekund.
Pořadí po druhé střelbě:

1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 16:15,9
2. Simon Desthieux (FRA) +1,5
3. Arnd Peiffer (GER) +3,2
4. Jevgenij Garaničev (RUS) +5,9
5. Tarjei Bø (NOR) +6,4
...
8. Tomáš Krupčík (CZE) +9,7
30. Michal Krčmář (CZE) +2:22,2
7,5km'
Simon Desthieux se nám dostal do vedení. Pět závodníků zde máme do čtyř vteřin, ale poté následuje menší díra.
2. stř'
Michal Krčmář si znovu neodpustil jednu minelu na střelnici! V závodě je tedy nadále poslední a ztrácí dvě minuty a dvacet dva vteřin. Nejblíže k němu je Iliev, jenž ztrácí minuty dvě.
2. stř'
A je vidět, že Martinu Fourcadovi se opravdu nedaří. Na této položce totiž minul hned dvakrát a má na svém kontě již tři trestná kola! Je tedy až na čtyřiadvacátém místě a ztrácí skoro minutu a půl.
2. st'
Po druhé střelbě už zůstalo jen deset závodníků, kteří zastříleli čistě.
2. stř'
A skvěle také zastřílel Tomáš Krupčík! Ten má znovu za nula a jede na skvělém osmém místě se ztrátou necelých deseti vteřin!
2. stř'
Benedikt Doll začal střílet jako první, ale hned druhou ranou minul! Johannes Thingnes Bø, Simon Desthieux a Arnd Peiffer odstříleli nejrychleji a pojedou dále v čele tohoto závodu.
5,3km'
Další mezičas těsně před druhou střelbou. Na tom vede Johannes Thingnes Bø, který pojede na stav číslo jedna.
4,5km'
Na tento mezičas už dojel také druhý český zástupce, kterým je Michal Krčmář. Ten však nabral ztrátu, který činí minutu a čtyřicet čtyři sekund.
4,5km'
V těch deseti vteřinách můžeme nalézt také Tomáš Krupčíka, který je v současné době na dvanáctém místě a ztrácí něco přes osm vteřin.
4,5km'
Je za námi další mezičas, po kterém se dostal do vedení Benedikt Doll. Hned třináct závodníků se však vejde do deseti vteřin.
Pořadí po první střelbě:

1. Benedikt Doll (GER) 8:09,3
2. Johannes Thingnes Bø (NOR) +0,5
3. Alexandr Loginov (RUS) +3,6
4. Jevgenij Garaničev (RUS) +4,1
5. Dmitro Pidručnij (UKR) +4,9
...
9. Tomáš Krupčík (CZE) +6,1
30. Michal Krčmář (CZE) +1:36,3
1. stř'
Michal Krčmář odjel po první střelbě až na posledním, tedy třicátém, místě. Jeho ztráta činí něco přes minutu a půl. Nejblíže mu je Vladimir Iliev, který taktéž minul třikrát. je před ním o osm vteřin.
1. stř'
Také je vidět, že Martina Fourcada nepotkalo letošní MS ve velké formě. Tentokrát je z toho jedna chyba a průběžné dvacáté místo.
1. stř'
Hned osmnáct závodníků vyčistilo své terče a pokračují tak bez nějakého trestného kola. V této osmnáctce najdeme i většinu favoritů.
1. stř'
A co Češi? Skvěle se uvedl hlavně Tomáš Krupčík! Ten totiž rychle odstřílel a v současné době je na devátém místě se ztrátou šesti vteřin. To Michal Krčmář minul hned třikrát a závod si už odpálil.
1. stř'
Tak velké roztrhání pole se konat asi nebude! Nějaké chyby sice jsou k vidění, ale moc jich tedy není. Jako první odstřílel Benedikt Doll, který se také dostal do vedení!
1. stř'
A už tu máme první střelbu! Závodníci se rozmístí podle svých startovních čísel a dá se očekávat roztrhání startovního pole.
2,3km'
Na druhém mezičase se nám dostal do čela největší favorit závodu. Tentokrát se však do čtyř vteřin ztráty vejde hned patnáct závodníků!
1,5km'
Co se týče českých závodníků, ti jsou zatím ve druhé desítce. Tomáš Krupčík je na čtrnáctém místě se ztrátou šesti vteřin. Michal Krčmář je dvacátý a jeho ztráta činí sekund devět.
1,5km'
Závodníci mají za sebou první mezičas, který je k vidění po dlouhém stoupání. Jako první ho proťal Arnd Peiffer, ovšem do desátého místa je to ztráta jen něco okolo čtyř sekund.
Tak do vedení se již dostal Johannes Thingnes Bø, který za to celkem vzal. Přesto se třicítka závodníků zatím drží pohromadě.
Celé startovní pole nyní vede Dmitro Pidručnij, který tedy udává tempo celého prvního kola. To se nedá očekávat nijak závratné. Celá třicítka jezdců nejspíše dojede pospolu na první střelbu.
Start'
Poslední závod v rámci biatlonového Mistrovství světa v roce 2019 právě začal! A neobešel se bez nehody, jelikož Bulhar Vladimir Iliev má při prvním stoupání již zlomenou hůl.
Startovní listina:

1. Johannes Thingnes Bø (NOR)
2. Dmitro Pidručnij (UKR)
3. Arnd Peiffer (GER)
4. Alexandr Loginov (RUS)
5. Vladimir Iliev (BUL)
6. Quentin Fillon Maillet (FRA)
7. Tarjei Bø (NOR)
8. Simon Desthieux (FRA)
9. Martin Fourcade (FRA)
10. Simon Eder (AUT)
11. Antonin Guigonnat (FRA)
12. Benedikt Doll (GER)
13. Lukas Hofer (ITA)
14. Benjamin Weger (SUI)
15. Julian Eberhard (AUT)
16. Vetle Sjastad Christiansen (NOR)
17. Jevgenij Garaničev (RUS)
18. Eric Lesser (GER)
19. Andrejs Rastorgujevs (LAT)
20. Sebastian Samuelsson (SWE)
21. Sean Doherty (USA)
22. Erlend Bjøntegaard (NOR)
23. Tomáš Krupčík (CZE)
24. Dominik Windisch (ITA)
25. Philipp Nawrath (GER)
26. Jakov Fak (SLO)
27. Jeremy Finello (SUI)
28. Felix Leitner (AUT)
29. Michal Krčmář (CZE)
30. Leif Nordgren (USA)
Průběžné pořadí závodu s hromadným startem mužů:

1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 174 bodů
2. Quentin Fillon Maillet (FRA) 162 bod
3. Arnd Peiffer (GER) 127 bodů
4. Martin Fourcade (FRA) 118 bodů
5. Jevgenij Garaničev (RUS) 109 bodů
...
13. Ondřej Moravec (CZE) 72 bodů
16. Michal Krčmář (CZE) 70 bodů
Průběžné pořadí světového poháru:

1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 1082 bodů
2. Alexandr Loginov (RUS) 753 bodů
3. Simon Desthieux (FRA) 723 bodů
4. Quentin Fillon Maillet (FRA) 721 bodů
5. Martin Fourcade (FRA) 634 bodů
...
17. Michal Krčmář (CZE) 353 bodů
28. Ondřej Moravec (CZE) 251 bodů
44. Tomáš Krupčík (CZE) 123 bodů
64. Martin Otčenáš (SVK) 33 bodů
69. Michal Šlesingr (CZE) 28 bodů
77. Matěj Kazár (SVK) 20 bodů
91. Tomáš Hasilla (SVK) 10 bodů
Závod s hromadným startem na MS v Hochfilzenu 2017:

1. Simon Schempp (GER) 35:38,3
2. Johannes Thingnes Bø (NOR) +9
3. Simon Eder (AUT) +10,1
4. Anton Šipulin (RUS) +25,3
5. Martin Fourcade (FRA) +31,3
...
13. Michal Šlesingr (CZE) +54,1
15. Ondřej Moravec (CZE) +1:07,7
22. Michal Krčmář (CZE) + 1:42
Do tohoto závodu se také kvalifikovali dva čeští závodníci! Těmi jsou Tomáš Krupčík a Michal Krčmář, kteří si vybojovali účast v prestižním masáku na základě svých výsledků na letošním mistrovství světa. Pro Krupčíka to bude první závod s hromadným startem v letošní sezóně. Jednou se sice již kvalifikoval, ale o závod ho připravily zdravotní problémy.
Největším favoritem na vítězství v dnešním závodě je rozhodně norská kometa letošní sezóny Johannes Thingnes Bø. Tomu se navíc na letošním MS daří skvěle. Ze šesti disciplín si totiž připsal hned čtyřikrát zlato a jednou získal stříbrnou medaili. Jen v jediném závodě nezískal ani jeden cenný kov, to bylo v Individuálním závodě mužů na 20 kilometrů. Mezi další favority lez určitě počítat francouzské závodníky – Quentina Fillona Mailleta nebo Simona Desthieuxe. Dále to mohou být němečtí závodníci jako Arnd Peiffer nebo Eric Lesser. Překvapit taky může rozhodně Vladimír Iliev nebo Dmytro Pidručnyj, kteří na letošním MS již získali medaili v individuálních závodech. Nelze zapomenout ani na Rusa Alexandra Loginova nebo bratra největšího favorita Tarjeie Bøa.
Závod s hromadným startem mužů na patnáct kilometrů je druhým nejdelším závodem v kategorii mužů. Ti pojedou pět okruhů a každý z nich bude měřit pět kilometrů. Po prvních čtyřech přijde střela (dvakrát vleže a dvakrát vestoje). Po každé chybě následuje trestné kolo, které měří 150 metrů.
Dobrý den, chtěla bych Vás přivítat u dnešního posledního závodu v rámci mistrovství světa, kterým je Závod s hromadným startem mužů na patnáct kilometrů. Tato disciplína bude startovat v 16:00 a představí se v ní i dva čeští závodníci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 16:00.
Články odjinud