OH - Judo - Do 90 kg - opravy, semifinále a finále (muži) -  ONLINE PŘENOS -  28. července 2021   11:09

Ukončeno

Do 90 kg - opravy, semifinále a finále (muži)

10:34 Opravy - muži
   
10:51 Semifinále - muži
   
11:33 O medaile (Finále) - muži
GEO 1. L. Bekauri
GER 2. E. Trippel
UZB 3. D. Bobonov
HUN 3. K. Tóth
 
Přenos se aktualizuje automaticky

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou.
Medailové pořadí:

1. Laša Bekauri (GEO)
2. Eduard Trippel (GER)
3. Davlat Bobonov (UZB)
3. Krisztián Tóth (HUN)
Laša Bekauri (GEO) potvrdil roli favorita a ze všech papírových aspirantů na medaili si bezpochyby právě on vedl nejlépe. Eduard Trippel (GER) bral jakožto překvapivý účastník finále stříbro, bronzové medaile pak urvali Krisztián Tóth (HUN) a Davlat Bobonov (UZB). Český reprezentant David Klammert (CZE) se do odpoledních finálových bojů nedostal, prohrál hned v prvním zápase, taková fakta ještě jednou dodejme.
Finále skončilo
Je rozhodnuto, zlato bere Laša Bekauri (GEO). A nutno podotknout, že nejen za tento zápas, ale za všechny předchozí si prvenství zasloužil. Eduard Trippel (GER), který možná vypadal, jako by ho už předem uspokojil postup do finále, svému soupeři musel pouze sportovně pogratulovat.

Laša Bekauri (GEO) vs. Eduard Trippel (GER) – 1:0
3:41'
Tohle šido pro Lašu Bekauriho (GEO) zřejmě jen jakýmsi kosmetickým způsobem upraví finální statistiky.
1:30'
Tenhle duel má jasného favorita, Eduard Trippel (GER) je určitě rád, že se dostal vůbec do finále. Nerad by každopádně nechával prvenství soupeři jen tak. Každopádně už čelí nepříjemnosti. Laša Bekauri (GEO) ho totiž hmatem udržel na zemi, přišlo odpočítávání a vzešlo z toho wazari curikomi-goši.
13:16:

Laša Bekauri (GEO) – Eduard Trippel (GER)
Finále začalo
Krisztián Tóth (HUN) byl pod velkým tlakem! Na kontě dvě šida, přežil i hmat soupeře v základní době, který nebyl uznaný jako wazari. A sám nakonec v prodloužení rozhodl. Jeho wazari seoi-nage tentokráte bylo rozhodčími schváleno, a tak slaví zisk bronzové medaile.

Krisztián Tóth (HUN) vs. Michail Igolnikov (ROC) – 1:0
GS'
Michail Igolnikov (ROC) právě obdržel od japonské rozhodčí také šido. Žádný regulérní bodovaný hmat jsme stále neviděli.
1:00'
Málem se propracoval Michail Igolnikov (ROC) k důležitému wazari! Jenže video potvrdilo, že tomu tak opravdu nebylo. Pokračujeme tedy dále.
2:48'
Krisztián Tóth (HUN) inkasoval také druhé napomenutí za nepovolený atak. Maďar je v poměrně nezáviděníhodné pozice. Musí být maximálně opatrný na jakoukoli chybu.
1:23'
První šido tohoto utkání. Krisztián Tóth (HUN) bude muset být malinko obezřetnější.
12:59:

Krisztián Tóth (HUN) – Michail Igolnikov (ROC)
Zápas o bronz (2) začal
Ippon tai-otoši nakonec ukončil tenhle duel, který trval zhruba nějaké tři minuty. Davlat Bobonov (UZB) urval na své konto cenný kov, Mihael Žgank (TUR), který po celou dobu dnešního programu juda podával sympatické výkony, musel schovat hlavu do dlaní.

Davlat Bobonov (UZB) vs. Mihael Žgank (TUR) 10:0
1:34'
Šido, to byl první důležitý moment prvního klání o bronz. A inkasoval ho Davlat Bobonov (UZB).
12:52:

Davlat Bobonov (UZB) – Mihael Žgank (TUR)
Zápas o bronz (1) začal
Laša Bekauri (GEO) se jakožto jediný papírový favorit dostal opravdu tam, kam si přál. Po celou dobu dnešního dění si počíná opravdu velmi dobře a na jeho rukách a nohách skončil taktéž Michail Igolnikov (ROC). Ten bude usilovat o bronz.

Michail Igolnikov (ROC) vs. Laša Bekauri (GEO) – 0:1
3:58'
Laša Bekauri (GEO) si moc dobře uvědomoval, že dvě vteřiny před koncem si tohle šido mohl dovolit. Jeho finálové účasti už brání jen oněch 120 sekund.
2:56'
Je tu wazari! Laša Bekauri (GEO) je opravdu velmi blízko postupu do finále. Jen nějaká minutka zbývá jeho soupeři, aby něco vymyslel a alespoň srovnal stav. Michail Igolnikov (ROC) je v nezáviděníhodné pozici.
2:13'
Až nyní jsme se dostali k nějakému zásadnímu momentu. Laša Bekauri (GEO), favorit tohoto souboje, byl poprvé napomínán.
11:56:

Michail Igolnikov (ROC) – Laša Bekauri (GEO)
Semifinále (2) začalo
Eduard Trippel (GER) měl slzy v očích. Po urputné bitvě dokázal svého soupeře dostat do tíživé pozice, zaznamenal wazari seoi-nage a radoval ze z postupu do finále. je jisté, že bude mít medaili. Mihael Žgank (TUR) bude bojovat o bronz.

Mihael Žgank (TUR) vs. Eduard Trippel (GER) – 0:1
GS'
Druhé napomenutí pro Němce. Teď už si musí dávat Eduard Trippel (GER) opravdu velký pozor, aby ho nepostihlo hansoku-make.
GS'
První šido si vysloužil Eduard Trippel (GER).
GS'
Eduard Trippel (GER) si vyžádal ošetření. Na chvilku je tedy tenhle zápas přerušen. Němec má zřejmě nějakou lehčí tržnou ránu v obličeji.
4:00'
Základní část tohoto utkání nenabídla žádnou změnu skóre. Na další si zkrátka budeme muset počkat v golden score. Mihael Žgank (TUR) a Eduard Trippel (GER) stále svádějí urputnou bitvu.
2:00'
Tenhle duel se v semifinále opravdu nečekal. Mihael Žgank (TUR) ani Eduard Trippel (GER) nikdy podobného úspěchu nedosáhli. A tahle bitva, která je zatím vyrovnaná a nepřinesla žádný rozhodující moment, je pro ně možná životní záležitostí.
11:38:

Mihael Žgank (TUR) – Eduard Trippel (GER)
Semifinále (1) začalo
Krisztián Tóth (HUN) udržel nejtěsnější možné vedení, jeho wazari se nakonec ukázalo jako vítězné. I tato oprava nabídla překvapení, vypadl další aspirant na medaile, a o to Noël van 't End (NED).

Noël van 't End (NED) vs. Krisztián Tóth (HUN) – 0:1
3:50'
Krisztián Tóth (HUN) inkasoval své druhé naponenutí. Zatím ale trumfy pro postup do souboje o bronz drží právě on.
2:59'
Wazari pro Maďara! Seoi-nage byl způsob, jakým se mu to proti Noëlovi van 't Endovi (NED) povedlo. Krisztián Tóth (HUN) je nyní ve velké výhodě. Času už nezbývá tolik.
0:40'
Krisztián Tóth (HUN) hned na úvod obdržel od rozhodčího šido, to samé také potkalo i ve stejnou chvíli Noëla van 't Enda (NED). V tomto duelu je Maďar mírný outsider, přece jenom je Nizozemec světovou dvojkou.
11:29:

Noël van 't End (NED) – Krisztián Tóth (HUN)
Oprava (2) začala
Nikoloz Sherazadishvili (ESP), jeden z velkých favoritů na medaili, se na stupně vítězů nepodívá. Davlat Bobonov (UZB) v sedmé minutě golden score vytasil ze svého repertoáru wazari, kterým se dostal do souboje o bronz. Španěl nezvládl ani opravu, svůj neúspěch hodně oplakal.

Nikoloz Sherazadishvili (ESP) vs. Davlat Bobonov (UZB) – 0:1
GS'
Nikoloz Sherazadishvili (ESP) i Davlat Bobonov (UZB) aktuálně inkasovali šido. Španěl má již druhé, Uzbek teprve své první.
GS'
Davlat Bobonov (UZB) utrpěl nějaký šrám, zřejmě na ruce. Vyžádal si tedy ošetření. I nadále vidíme vyrovnaný souboj.
4:00'
Na tatami se v podstatě neudálo nic zásadního, tedy kromě jedné žluté karty. Musíme do prodloužení.
2:32'
Nikoloz Sherazadishvili (ESP) už během dopoledního programu nijak nezářil, přitom byl pasován do role velkého favorita. Zatím stihl posbírat jedno napomenutí.
11:09:

Nikoloz Sherazadishvili (ESP) – Davlat Bobonov (UZB)
Oprava (1) začala
Opravy:

Nikoloz Sherazadishvili (ESP) – Davlat Bobonov (UZB)
Noël van 't End (NED) – Krisztián Tóth (HUN)

Semifinále:

Mihael Žgank (TUR) – Eduard Trippel (GER)
Michail Igolnikov (ROC) – Laša Bekauri (GEO)
Boje v rámci úvodních kol, osmifinále a čtvrtfinále máme za sebou. Je třeba říci, že přineslo poměrně zajímavou čtveřici v rámci čtvrtfinále, v níž nefigurují Noël van 't End (NED) ani Nikoloz Sherazadishvili (ESP), a tak asi největším favoritem bude Laša Bekauri (GEO). Připomeňme také, že David Klammert (CZE) se odpoledních bojů o medaile již neúčastní, hned na úvod totiž vypadl s Liem Kochmanem (ISR).
Odpolední program, začínající zhruba po půl jedenácté našeho času, může nabídnout rovněž českou účast v podobě Davida Klammerta (CZE). Musíme si však počkat na jeho počínání po dopoledním programu, zda postoupí až případně do bojů o medaile. Očekává se pak, že Nikoloz Sherazadishvili (ESP), Noël van 't End (NED) či Laša Bekauri (GEO) by měli proklouznout dále, více se však dozvíme opravdu až poté, co absolvují své prvotní zápasy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 11:09.
Články odjinud