OH - Sportovní gymnastika - Bradla (muži) - Finále -  ONLINE PŘENOS -  3. srpna 2021   10:00

Ukončeno

Bradla (muži) - Finále

10:00 O medaile (Finále) - muži
CHN 1. C. Ťing-jüan
GER 2. L. Dauser
TUR 3. F. Arican
 
Přenos se aktualizuje automaticky

Po medailovém ceremoniálu se v Ariake Gymnastics Centre představí gymnastky, které poměří své síly na kladině. Posledním nářadím, které uzavře gymnastický program na této olympiádě, bude hrazda. Gymnasté se na ní představí v 11:40.
Výsledky:
1. Ťing-jüan Cou (CHN) 16,233
2. Lukas Dauser (GER) 15,700
3. Ferhat Arican (TUR) 15,633
4. Chao Jou (CHN) 15,466
5. David Běljavskij (ROV) 15,200
6. Samuel Mikulak (USA) 15,000
7. Petro Pachňuk (UKR) 14,533
8. Joe Fraser (GBR) 14,500
Obtížnost měl Němec sice nižší než třetí Arican. Díky preciznímu provedení se ale může těšit ze stříbra. Naprosto bezkonkurenční byl dnes Číňan Cou, který předvedl svou obtížnou sestavu bez zaváhání, a tak po vítězství v kvalifikaci přidal i vítězství přímo ve finále.
A Dauser je druhý!
Němec Dauser je se svou sestavou velmi spokojený. Zlato Ťing-jüan Coua nejspíš neohrozí. Bude jeho výkon stačit na jinou medaili?
Joe Fraser dvakrát zaváhal ve stojce, rozhodčí mu neuznali některé prvky. Nižší obtížnost a srážky za provedení ho řadí s 14,500 body na průběžné sedmé místo. Na řadě je poslední závodník.
A na svou sestavu už se připravuje Brit Fraser.
Ukrajinec Pachňuk, který do finále postoupil z osmé pozice, nebyl ve svém provedení tak precizní jako jeho kolegové. Získává 14,533 bodů.
Rus Běljavskij jde s 15,2 body na průběžnou čtvrtou pozici.
Druhý z čínské dvojice Chao Jou měl stejnou obtížnost sestavy jako jeho kolega, provedení ale nebylo tak precizní jako u Coua. Číňan se řadí na průběžné třetí místo, získal 15,466 bodů.
Na své třetí olympiádě si ani Mikulak nedovolil větší zaváhání. Obtížnost byla ale nižší než u jeho soupeřů, a tak Američan získává celkem rovných 15 bodů.
A na řadě je osmadvacetiletý Američan Mikulak.
Je to tak, Ťing-jüan Cou za svou sestavu získal 16,233 bodů!
Velmi precizní sestava s obtížným provedením. Číňan ji předvedl velmi plynule a dynamicky bez zaváhání. Skóre bude vysoké, Číňan půjde do vedení s velkým náskokem.
A na řadě je vítěz kvalifikace třiadvacetiletý Číňan Ťing-jüan Cou.
Velmi povedená sestava tureckého závodníka, který si vysloužil 15,633 bodů!
A čtvrtý nejlepší závodník z kvalifikace Ferhat Arican (TUR) je už připraven.
Gymnasté už míří na závodní plochu, závod za chvíli začne.
Startovní listina
Ferhat Arican (TUR)
Ťing-jüan Cou (CHN)
Samuel Mikulak (USA)
Chao Jou (CHN)
David Běljavskij (ROV)
Petro Pachňuk (UKR)
Joe Fraser (GBR)
Lukas Dauser (GER)
V závodě se mimo jiné představí i Ferhat Arican. Před pěti lety byl Arican vůbec prvním tureckým olympijským gymnastickým reprezentantem od roku 1908. Tentokrát se bude snažit zabojovat o medaili.
Vítězem kvalifikace na bradlech byl dvojnásobný vítěz mistrovství světa Ťing-jüan Cou (CHN). Své síly porovná s mistrem z roku 2019 Joem Fraserem (GBR) a bradlovým specialistou Chao Jouem, který si bude chtít spravit chuť po osmé pozici z olympiády v Riu.
Dnes se v Ariake Gymnastics Centre rozdají poslední individuální medaile. Muži o ně zabojují na bradlech a hrazdě, ženy poměří své síly na kladině.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 10:00.
Články odjinud