Trap - den první (muži) | ONLINE | 7.8.2016 14:30 | OH - Střelba 2016 | ŽIVĚ | iSport.cz

OH - Střelba - Trap - den první (muži) -  ONLINE PŘENOS -  7. srpna 2016   14:30

Ukončeno

Trap - den první (muži)

14:30 den první
CZE  D. Kostelecký
   
Přenos se aktualizuje automaticky

David Kostelecký má závod velmi dobře rozjetý na postup do semifinálového kola pro šest nejlepších. Soutěž pokračuje a vrcholí zítra. Do té doby napočtenou.
Průběžné pořadí kvalifikace po 3 položkách

1. Massimo Fabbrizi (ITA) 75 (25+25+25)
2. Edward Ling (GBR) 73 (24+24+25)
3. Giovanni Pellielo (ITA) 73 (24+25+24)
4. Josip Glasnović (CRO) 72 (25+22+25)
5. David Kostelecký (CZE) 72 (23+25+24)
6. Yavuz Ilnam (TUR) 71 (24+23+24)
7. Roberto Schmits (BRA) 71 (24+24+23)
8. Ahmed Kamar (EGY) 70 (23+23+24)
9. Khalef Almudhaf (IOA) 70 (24+24+22)
10. Vesa Törnroos (FIN) 69 (22+23+24)
---
11. Erik Varga (SVK) 69 (23+23+23)
21. Marián Kovačócy (SVK) 67 (24+21+22)
Konec 1. dne kvalifikace.
Slovák Erik Varga si drží svůj standard a i ve třetí položce zapisuje 23 bodů. Celkový nástřel 69 bodů ho řadí na 11. místo.
Čistou položku zastřílel také Chrovat Josip Glasnović, kterého tak musí hodně mrzet 3 chyby ve druhé části. I tak mu to stačí, aby se posunul na 4. místo před Davida Kosteleckého. Právě zásluhou lepší poslední položky.
Massimo Fabbrizi naprosto neohroženě míří do finále! Ani ve třetí položce neminul, což pro něj znamená již dvoubodový náskok na nejbližší pronásledovatele!
Je důležité připomenout, že v případě shodného nástřelu na konci kvalifikace rozhoduje o pořadí lepší poslední položka. Podle tohoto pravidla vám sestavíme pořadí již na konci dnešního programu.
Postup do finále se výrazně vzdaluje Slovákovi Kovačócymu. Třetí položka se 3 chybami a celkový součet 67 bodů ho bude řadit někam na konec druhé desítky.
David Kostelecký jednou minul, ale to je stále dobré! V pořadí těch, co již odstříleli kompletní dnešní program, je třetí. V celkovém neúplném průběžném pořadí ho grafika řadí zatím na 4. místo. A nedá se očekávat, že dosud bezchybný Fabbrizi v této položce 3x mine, takže to 4. místo pravděpodobně můžeme brát za platné. Otázkou je pouze to, kolik dalších se dotáhne.
Brit Ling zastřílel poprvé čistou položku a posunul se tak na dělené druhé místo s Italem Pelleilem, který jednou chyboval!
Probíhá třetí střelecká položka a nyní se již nestřílí po skupinách. Situace je značně nepřehledná. Jisté je, že aktuálně střílí také David Kostelecký a bohužel tentokrát mít čistý štít nebude.
Průběžné pořadí kvalifikace po 2 položkách

1. Massimo Fabbrizi (ITA) 50
2. Giovanni Pellielo (ITA) 49
3. David Kostelecký (CZE) 48
3. Edward Ling (GBR) 48
3. Khaled Almudhaf (IOA) 48
3. Roberto Schmits (BRA) 48
---
11. Erik Varga (SVK) 46
16. Marián Kovačócy (SVK) 45
Slovák Erik Varga i ve druhé položce netrefil dva terče a s nástřelem 46 bodů mu patří dělené 11. místo.
Obhájce stříbra z Londýna Ital Massimo Fabbrizi řádí v silném větru a jako jediný dosud neminul ani jeden terč! Stále se tak drží na čele kvalifikace.
Aktuálně střílí 2. položku skupiny číslo 5 a 6.
Výborně David Kostelecký!!! Druhá položka čistě! Prozatímní součet 48 bodů a dělené druhé místo, za legendárním Italem Pellielem!
Ovšam výrazný propad pořadím zaznamená Marián Kovačócy. Ve druhé položce hned 4x minul letící terč. Po 24 bodech z první části přidává 21 bodů a součet 45 nedává příliš mnoho nadějí.
Giovanni Pellielo je neuvěřitelný. Legenda ve 46 letech stále bojuje o finálovou účast na olympijských hrách! V první položce 1 chyba, ve druhé neminul a součet 49 bodů po dvou položkách znamená velmi dobrou pozici do dalších bojů!
Nejmenšího nástřelu dosáhl v první položce Australan Mitchell Iles-Crevatin. 20 bodů znamená prakticky jistotu toho, že se do finále nepodívá.
Ve stejné pozici je také Slovák Erik Varga. I on dvakrát chyboval a nastřílel tak zatím jen 23 bodů.
Jeho kolega Marián Kovačócy netrefil jen jednou a jeho pozice je o něco lepší.
David Kostelecký nezačal nejlépe. Dvakrát minul, zapsal 23 bodů a pokud chce pomýšlet na postup do finále, nesmí si dnes žádné další zaváhání dovolit.
První položku již mají za sebou všichni brokaři a pouze třem z nich se podařilo neudělat jedinou chybu. 25 bodů tak zapsali tito střelci:

Danilo Caro Guarnieri (COL)
Massimo Fabbrizi (ITA)
Josip Glasnović (CRO)
Slovák Marián Kovačócy chyboval jedinkrát a s dalšími 3 střelci (včetně legendárního Pelliela) zapisuje 24 bodů. Dobrý začátek střelce našich východních sousedů.
Z prvních dvou skupin v první položce nechyboval pouze Kolumbijec Caro Guarnieri a zapisuje 25 bodů.
Nejprve střílí první dvě skupiny současně, tj. včetně Slováka Kovačóvyho.
Kvalifikace začala.
Absolutní nástřel v kvalifikaci, tj. 125 bodů, poprvé ze všech zvládl nestárnoucí Ital Giovanni Pellielo, který bude střílet i dnes, již v roce 1994! Dnes je mu 46 let, přesto zdaleka není nejstarším účastníkem ve startovní listině. Tím je Fidžan Glenn Kable, narozen 4. 5. 1963, kterému tak je již 53 let!
Před 4 lety v Londýně, kdy se ještě finále nestřílelo vyřazovacím způsobem, vyhrál Giovanni Cernogoraz před Massimem Fabbrizim. Oba jsou i dnes ve startovním poli a o jejich pozicích rozhodoval až rozstřel o zlato. Bronz bral Kuvajťan Fehaid Al-Deehani, opět až vítězstvím v rozstřelu. David Kostelecký měl závod rozjetý nadějně, ale nezvládl poslední položku kvalifikace, ve které 3x chyboval, což ho odsunulo na konečné 14. místo. Slovák Erik Varga byl po velmi podobném průběhu kvalifikace o dvě místa před Davidem.
Startovní listina

Skupina 1:
Marián Kovačócy (SVK)
Eduardo Jose Lorenzo (DOM)
Khaled Almudhaf (IOA)
Giovanni Cernogoraz (CRO)
Kun-Pi Yang (TPE)
Giovanni Pellielo (ITA)

Skupina 2:
Edward Ling (GBR)
Ahmed Kamar (EGY)
Mitchell Iles-Crevatin (AUS)
Danilo Caro Guarnieri (COL)
Kynan Chenai (IND)
Joao Paulo de Leiria e Silva (ANG)

Skupina 3:
Manavjit Singh Sandhu (IND)
David Kostelecký (CZE)
Francisco Boza (PER)
Mohamed Ramah (MAR)
Erdinc Kebapci (TUR)
Abdulrahman Al Faihan (IOA)

Skupina 4:
Alexej Alipov (RUS)
Maxime Mottet (BEL)
Abdel Aziz Mehelba (EGY)
Yavuz Ilnam (TUR)
Glenn Kable (FIJ)

Skupina 5:
Roberto |Schmits (BRA)
Adam Vella (AUS)
Josip Glasnović (CRO)
Alberto Fernandez (ESP)
Stefano Selva (SMR)

Skupina 6:
Massimo Fabbrizi (ITA)
Fernando Borello (ARG)
Bostjan Macek (SLO)
Erik Varga (SVK)
Vesa Törnroos (FIN)
Systém soutěže

Střílí se celkem 2 dny. V prvních dvou dnech kvalifikace, ve které brokaře čeká celkem 5 položek po 25 ranách. První den 3, druhý den 2. 6 nejlepších postupuje do finále, které se koná v závěru druhého dne a střílí se vyřazovacím způsobem, podobným, jako jsme již viděli v předchozích střeleckých soutěžích v Riu.
Trap

Trap je disciplína, ve které se z brokovnice střílí na letící terče diskového tvaru, tzv. holuby. Střílí se z jednoho místa, ale vystřelovače terpčů jsou na 3 různých pozicích (vlevo a vpravo od střelnice, třetí ve svahu pod ní), není na ně vidět a střelec neví, ze kterého mu vyletí terč. Střelec pouze hlasem dá pokyn, aby byl jeden terč vystřelen. Boduje se každý zásah terče a je jedno, zda se rozpade celý, či z něj odletí jen pár úlomků.
Vítejte u první brokové střelby na olympijských hrách v Riu! Na řadě je celkem třídenní soutěž v disciplíně trap, ve které má Česká republika střelce, patřícího mezi adepty medaile. Dokonce dvě želízka v ohni pak mají Slováci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 14:30.
Články odjinud