Ženy - Slopestyle (finále) | ONLINE | 17.2.2018 05:00 | OH Pchjongčchang 2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

ZOH - Akrobatické lyžování - Ženy - Slopestyle (finále) -  ONLINE PŘENOS -  17. února 2018   05:00

Ukončeno

Ženy - Slopestyle (finále)

05:00 finále - ženy
SUI 1. S. Höfflinová
SUI 2. M. Gremaudová
GBR 3. I. Atkinová
 
Přenos se aktualizuje automaticky

Z mé strany je to už pro tento závod všechno, přeji příjemné sobotní ráno.
Konečné pořadí

1. Sarah Höfflinová (SUI) 91.20
2. Mathilde Gremaudová (SUI) 88.00
3. Isabel Atkinová (GBR) 84.60
4. Maggie Voisinová (USA) 81.20
5. Johanne Killiová (NOR) 76.80
6. Yuki Tsubotaová (CAN) 74.40
7. Katie Summerhayesová (GBR) 71.40
8. Jennie-Lee Burmanssonová (SWE) 65.00
9. Tiril Sjåstadová Christiansenová (NOR) 60.40
10. Devin Loganová (USA) 56.80
11. Emma Dahlströmová (SWE) 52.40
12. Anastasia Tatalinová (OAR) 51.20
Zlato i stříbro putuje do Švýcarska! Celou dobu to vlastně byl souboj Sarah Höfflinové a Mathilde Gremaudové o to, kdo bude mít zlato. Po první jízdě vedla Gremaudová a Höfflinová byla druhá. Ve třetí jízdě však předvedl fenomenální výkon a posunula se tím ke zlatu. Bronzovvá medaile putuje do Velké Británie zásluhou Isabel Atkinové.
Konec'
Závod skončil.
12'
Emma Dahlströmová ale končí na zemi s ve finále končí na 11. místě.
12'
Už jen Emma Dahlströmová může připravit Sarah Höfflinovou o zlato.
11'
Tiril Sjåstadová Christiansenová byla po druhých jízdách poslední. Ve své poslední finálové jízdě se zlepšila na 60,40 bodů. Ale stačí to jen na deváté místo.
10'
Johanne Killiová z Norska předvedla jen průměrnou jízdu a musí se smířit s tím, že skončí bez medaile a nejlépe pátá.
9'
Isabel Atkinová z Velké Británie byla po druhé jízdě třetí, ale v průběhu třetích spadla na čtvrté místo. Teď ale předvedla parádní čistou jízdu a vrací se na bronzovou příčku! Od rozhodčích dostala 84,60 bodů.
8'
Švýcarka však nepředvedla dobrou jízdu a neustála jeden z dopadů. Takže zůstává stříbrná a musí doufat, že už ji nikdo nepřekoná.
8'
Mathilde Gremaudová se musí zlepšit, pokud chce přeskočit svou krajanku. Zatím je na druhém místě.
7'
Devin Loganová spadla a hned tak ztratila naději na zlepšení. Skončí nejlépe devátá.
6'
Švýcarka Sarah Höfflinová držela před třetí jízdou stříbrnou příčku a teď předvedla výkon, který voní zlatem! 91,20 bodů je nejlepší ohodnocení, které jsme dnes ve finále viděli!
5'
Anastasia Tatalinová z Ruska byla po druhé jízdě předposlední. V poslední jízdě spadla a lepší než předposlední ve finále tedy nebude.
4'
Kanaďanka Yuki Tsubotaová předvedla jen průměrnou jízdu. Po té první byla třetí, ale nakonec nebude lepší než šestá.
3'
Britka Katie Summerhayesová skončila na zemi a její nejlepší jízdou zůstává ta druhá. A to znamená jen sedmé místo.
2'
Jennie-Lee Burmanssonová ze Švédska se naopak nezlepšila a nejlépe bude osmá.
1'
Maggie Voisinová konečně zajela dobrou jízdu a hned je to útok na medaili! 81,20 ji stačí momentálně na třetí místo!
Start'
Začaly třetí finálové jízdy.
Průběžné pořadí po druhé finálové jízdě

1. Mathilde Gremaudová (SUI) 88,00 bodů
2. Sarah Höfflinová (SUI) 83,80
3. Isabel Atkinová (GBR) 79,40
4. Johanne Killiová (NOR) 76,80
5. Yuki Tsubotaová (CAN) 74,40
Konec'
Skončily druhé finálové jízdy.
11'
Tiril Sjåstadová Christiansenová byla po první jízdě poslední. Teď dlouho předváděla diametrálně opačný výkon, ale nakonec skončila na zemi a její naděje na olympijskou medaili uhasly.
10'
Johanne Killiová předvedla mnohem lepší jízdu s povedenými a vysokými skoky. Menší problémy měla na dopadu, ale ustála to. Killiová se sice zlepšila výrazně, ale 76,80 bodů stačí jen na čtvrté místo.
10'
Norka Killiová v první jízdě upadla, ale na medaili chce zaútočit.
Ještě tři závodnice čeká druhá finálová jízda.
9'
Isabel Atkinová předvedla na druhý pokus povedenou jízdu a zlepšila se na 79,40 bodů! To je posun na třetí místo! Yuki Tsubotaová je zatím bez medaile. Britka je naopak blízko.
8'
Zlepšení to není, protože Mathilde Gremaudová tentokrát končí na zemi. I tak by ale neměla medaile této Švýcarce uniknout, protože její jízda byla opravdu skvělá. Ale nepředbíhejme.
8'
Mathilde Gremaudová je zatím stále na prvním místě a teď by mohla svou druhou jízdou ještě vylepšit svůj náskok.
7'
Američanka Anastasia Tatalinová skončila na zemi a musí předvést zlepšení ve třetí jízdě.
6'
Sarah Höfflinová ale závěr jízdy neustála a na posledním skoku upadla. Takže musí jen čekat, jestli vydrží na stříbrném stupínku.
6'
Sarah Höfflinová je zatím průběžně druhá a nyní ji čeká druhá finálová jízda.
5'
Anastasia Tatalinová z Ruska musel předvést velké zlepšení oproti první jízdě. Ale jeden dopad se jí nepovedl podle představ a dostala jen 51,20 bodů. To stačí jen na sedmé místo.
4'
Yuki Tsubotaová z Kanady je ta která třetí místo po prvních jízdách držela. Ve druhé jízdě ale upadla a dostala jen 26,40 bodů. Teď tedy musí čekat, jestli její první pokus bude stačit na bronz.
3'
Katie Summerhayesová z Velké Británie musela napravovat nepovedenou první jízdu. A to se jí povedlo, 71,40 bodů, to je velké zlepšení. Ale bohužel pro ni je to jen čtvrté místo, pouhé tři body za třetí příčkou.
2'
Jennie-Lee Burmanssonová ze Švédska napravila svou první jízdu. Ta druhá byla mnohem lepší a z většiny čistá s velmi dobrými skoky. Ale rozhodčí ji obdarovali jen 65 body a to znamená posun jen na páté místo.
1'
Maggie Voisinová předváděla mnohem lepší jízdu než tu svou první, ale závěr nezvládla. Na posledním skoku upadla a pokazila si nadějný výsledek. Je to sice zlepšení na 37,60 bodů. ale to stačí jen na sedmé místo.
Start'
Začaly druhé finálové jízdy.
Průběžné výsledky po prvních jízdách

1. Mathilde Gremaudová (SUI) 88,00 bodů
2. Sarah Höfflinová (SUI) 83,80
3. Yuki Tsubotaová (CAN) 77,40
4. Isabel Atkinová (GBR) 68,40
5. Katie Summerhayesová (GBR) 68,40
První jízdy skončily, po malé přestávce se bude pokračovat druhými pokusy.
12'
Jako poslední má první finálovou jízdu za sebou Švédka Emma Dahlströmová. Jenže ani ona neodjela čistou jízdu. Na prvním velkém skoku upadla. Přitom předtím vypadala její jízda velmi dobře. Dostává ale jen 16,6 bodů a jde na 10. místo.
11'
Tiril Sjåstadová Christiansenová si také hned na začátku svou jízdu pokazila pádem. Dostává pouhých 5,20 bodů. To je zatím nejhorší finálový výkon.
10'
Norka Johanne Killiová patří mezi hlavní adeptky na zlato. Jenže po jedné z úvodních překážek upadla, takže poslední šanci zaútočit na medaili bude mít ve druhé jízdě. Dostává jen 10,20 bodů.
9'
Isabel Atkinová z Velké Británie nepředvedla zcela povedenou jízdu. Nepovedly se jí hlavně skoky, na kterých nezvládla dopady. Dostává 68,40 bodů a jde na čtvrté místo.
8'
Švýcarský útok na medaile pokračuje! Mathilde Gremaudová předvedla parádní jízdu, za kterou dostala 88 bodů. Tak tento výkon už se bude těžko překonávat.
7'
Devin Loganová z USA se moc nepředvedla. Upadla a podle toho taky její známka vypadá. Dostala pouze 22,6 bodů a je zatím poslední.
6'
Tahle jízda by mohla stačit i na medaili. Uvidíme, jak se předvedou ostatní.
6'
Švýcarka Sarah Höfflinová předvedla zatím nejlepší výkon ze všech! Její jízda byla téměř čistá a hlavně skokanská části jí vyšla skvěle.
5'
Olympijská sportovkyně z Ruska Anastasia Tatalinová udělala několik celkem výrazných technických chyb a dostává pouze 29,40 bodů. Ve druhé jízdě se musí výrazně zlepšit.
4'
Vidíme lepší a lepší jízdy. Kanadská slopestylistka Yuki Tsubotaová předvedla povedenou jízdu ze slušně provedenými skoky a dostává od rozhodčích 74,4 bodů. Dostává se na první místo.
3'
Na první místo se posunuje britská akrobatická lyžařka Katie Summerhayesová. Předvedla technicky celkem vydařenou jízdu a dostává 61,4 bodů.
2'
Jennie-Lee Burmanssonová ze Švédska předvedla lepší výkon. Byla ohodnocena 42 body a dostává se do vedení. Ale ani její výkon ještě musí být lepší.
1'
Jako první se do závodu pustila Američanka Maggie Voisinová. Zahájila nepovedenou jízdou, dostala pouze 26,4 bodu. Druhá jízda musí být lepší.
Start'
Závod začal.
Startovní listina

1. Maggie Voisinová (USA)
2. Jennie-Lee Burmanssonová (SWE)
3. Katie Summerhayesová (GBR)
4. Yuki Tsubotaová (CAN)
5. Anastasia Tatalinová (OAR)
6. Sarah Höfflinová (SUI)
7. Devin Loganová (USA)
8. Mathilde Gremaudová (SUI)
9. Isabel Atkinová (GBR)
10. Johanne Killiová (NOR)
11. Tiril Sjåstadová Christiansenová (NOR)
12. Emma Dahlströmová (SWE)
Průběžné pořadí Světového poháru ve slopestylu

1. Jennie-Lee Burmanssonová (SWE) 349 bodů
2. Johanne Killiová (NOR) 270
3. Tiril Sjåstadová Christiansenová (NOR) 266
4. Giulia Tannová (SUI) 213
5. Sarah Höfflinová (SUI) 183
...
49. Barbora Nováková (CZE) 7
Je těžké určovat hlavní favoritky na zlato, protože konkurence by měla být hodně vyrovnaná. V současné době není jedna lyžařka, která by těm ostatním ve slopestylu jasně vládla. Můžeme se ale pokusit pojmenovat alespoň kandidátky na medaile. Jednou z nich je určitě Norka Johanne Killiová. Následují další jména jako Jennie-Lee Burmanssonová ze Švédska, Američanka Maggie Voisinová, Tess Ledeuxová z Francie nebo Tiril Sjåstadová Christiansenová z Norska. Kdyby kterákoliv z těchto závodnic získala zlato, nebylo by to překvapení. Každopádně nás čeká hodně zajímavá a napínavá podívaná.

Česká republika nemá v této disciplíně žádnou reprezentantku.
Finálovým jízdám předchází kvalifikace, ze které postoupilo dvanáct nejlepších. Ve finále pak čekají všechny akrobatické lyžařky další tři jízdy, ze kterých se jim bude počítat ta lepší. Jednotlivé jízdy jsou hodnoceny podle ladnosti jízdy provedených triků, skoků a celkové náročnosti.
Zdravím a vítám všechny příznivce akrobatického lyžování u finálových jízd ženského slopestylu v rámci olympijských her v Pchjongčchangu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 05:00.
Články odjinud