ZOH - Alpské lyžování - Muži - slalom (1. kolo) -  ONLINE PŘENOS -  16. února 2022   03:15

Ukončeno

Muži - slalom (1. kolo)

Přenos se aktualizuje automaticky

Konečné pořadí:

1. Johannes Strolz (AUT) 53,92
2. Henrik Kristoffersen (NOR) +0,02
3. Sebastian Foss-Solevåg (NOR) +0,04
4. Loïc Meillard (SUI) +0,30
5. Linus Strasser (GER) +0,33
6. Clement Noël (FRA) +0,38
7. Michael Matt (AUT) +0,44
8. Tommaso Sala (ITA) +0,45
9. Albert Popov (BUL) +0,70
10. Alexander Chorošilov (RUS) +0,71
11. Ramon Zenhäusern (SUI) +0,80
12. Giuliano Razzoli (ITA) +0,87
13. Daniel Yule (SUI) +1,14
14. Atle Lie McGrath (NOR) +1,16
15. Alexis Pinturault (FRA) +1,20
16. Dave Ryding (GBR) +1,21
17. Alex Vinatzer (ITA) +1,47
18. Samuel Kolega (CRO) +1,62
19. Luca Aerni (SUI) +1,71
20. Kamen Zlatkov (BUL) +1,74
21. Filip Zubčić (CRO) +1,87
22. Erik Read (CAN) +1,98
23. Alexander Schmid (GER) +2,03
24. Armand Marchant (BEL) +2,21
25. Marco Schwarz (AUT) +2,34
26. Matej Vidović (CRO) +2,65
27. Dries van den Bröcke (BEL) +2,85
28. Barnabás Szöllös (ISR) +2,91
29. Jung Dong-hyun (KOR) +2,93
30. Michał Jasiczek (POL) +3,48
---------------------------------------
32. Adam Žampa (SVK) +3,84
33. Andreas Žampa (SVK) +4,14
Jan Zabystřan (CZE) DNF
Kryštof Krýzl (CZE) DNF
S těmito slovy už se s vámi loučím, ale budu se s vámi těšit na přenos ze druhého kola, které startuje v 6:45.
První kolo olympijského slalomu je za námi a znovu se ukázalo, jak je tato disciplína letos nevyzpytatelná. Čistou a stylově vytříbenou jízdou 1. kolo totiž opanoval Johannes Strolz s číslem 19, který tam má velkou šanci na druhou medaili z pekingu a proč ne druhou zlatou? Formu má parádní a letos už dokázal jeden závod SP vyhrát, i když z úplně jiné pozice.

Na zádech bude mít ale dva Nory, Henrik Kristoffersen ztratil na Rakušana pouhé dvě setinky a jeho krajan Sebastian Foss-Solevåg setinky čtyři. V půl vteřině je natláskáno 8 závodníků a vyhrát může kterýkoliv z nich. Někteří z favoritů ale přeci jen zaváhali.

První kolo totiž nedokončil třeba vedoucí muž pořadí slalomu v SP Lucas Braathen, Rakušan Manuel Feller nebo majitel dvou pódiových umístění z letošní sezóny Kristoffer Jakobsen. A stejně jako tyto hvězdy dopadli i oba čeští závodníci Zabystřana Krýzl, kteří se dostali jen zhruba do poloviny trati a pak po chybách vypadli. Naopak oba bratři Žampové druhé kolo pojedou, i když se do třicítky nedostali. Na Olympiádě totiž druhou jízdu jede hned 60 závodníků, zde to bude všech 52, kteří dokončili první kolo.
Závod právě skončil.
88'
Posledním závodníkem na startu a nakonec i v cíli je William C. Flaherty z Portorika a znamená to, že 2. kolo pojede 52 závodníků.
87'
Pákistánec Muhammad Karim cíl dnešního závodu neuvidí, chytnul špicara.
86'
Mathieu Neumuller reprezentující Madagaskar doklouzal do cíle na 48. pozici s odstupem +13,98.
85'
Ani druhý z Číňanů Jang-ming Čang cíl neuvidí, po hodně zběsilém startu vyletěl z trati.
84'
Ming-fu Sü domácí závod nedokončí.
83'
Matteo Gatti ze San Marina také pojede druhé kolo, v top prvním je momentálně na 48. pozici, tedy druhý od konce se ztrátou +14,60.
82'
Portugalec Ricardo Brancal sjel 1. kolo ucházejícím způsobem a je 46.
81'
Naopak Maxim Gordějev reprezentující Kyrgyzstán se do cíle nedostal.
80'
Yohan Goncalves Goutt cílovou pásku protnul v čase, který byl skoro o 22 sekund pomalejší než u vedoucího Johannese Strolze.
79'
Ind Arif Mohd Chán do cíle nedojel, měl problémy snad v každé brance a po jedné z dalších chyb závod sám vzdal.
78'
Cesar Arnouk z Libanonu nabral ztrátu přes 13 sekund, ale i jeho uvidíme ve druhém kole, kde bude startovat oproti světovému poháru 60 nejlepších.
77'
Albin Tahiri z Kosova naopak ano, ale jeho odstup na Strolze je přes 10 sekund. Alpksému lyžování se věnuje jen ve volném čase, jinak je to v civilním životě zubař. Možná by měl zůstat jen u toho.
76'
Jeffrey Webb se do cíle také nedostal.
75'
Berkin Usta vypadl v prvních brankách závodu.
74'
Kamiljon Tuchtajev v horní části trati úplně zastavil, ale do neprojeté branky se vrátil a svůj olympijský start chtěl dokončit. Předposlední bránu ale neprojel a klasifikovaný nebude.
73'
Richardson Viano po kratším přerušení dojel do cíle se ztrátou +8,33.
Závod je na chvíli přerušen, protože Ho Ping-Jui z Tajpeje se zřejmě zranil a je v cílovém prostoru ošetřován.
72'
Zachar Kučin nepředvedl v porovnání s některými ostatními zas tak špatný výkon, v cíli je průběžně na 42. místě, ale i jeho ztráta narostla skoro na 10 sekund.
71'
Ho Ping-Jui už na prvním mezičase měl obří ztrátu přes 13 sekund a bylo to způsobeno tím, že vyletěl z trati a musel vyšlapat zpátky do branky. Chtěl ale olympijský závod dokončit, což se mu ale nakonec stejně nepovedlo.
70'
Stejný osud postihl i Kypřana Yianno Kouyoumdjiana.
69'
Cha Cuen Adrian Jun naopak do cíle nedorazil.
68'
Thajec Nicola Zanon ve velmi volném tempu dojel do cíle a zazávodí si dnes ještě jednou.
67'
Ivan Kovbasňuk nedorazil ani do poloviny trati a vypadává.
66'
Soso Džafaridze po obrovských chybách končí v průběžném pořadí na 41. místě s odstupem přes osm vteřin.
65'
Asa Miller se chtěl vrátit do trati, ale neudělal to správně a i kdyby zbytek kola projel správně, nebyl by klasifikován. To se ale nestalo, Filipínec vyletěl z branky ještě jednou a tentokrát už definitivně.
64'
Alexandru Stefan Stefanescu se s těžce postavenou tratí nepopasoval lépe než se ztrátou +7,80 na Strolze.
63'
Michael Poettoz končí jako 22. závodník v pořadí.
62'
Pro Černohorce Eldara Salihoviče byl dnešní závod opravdu ve smyslu "není důležité vyhrát, ale zúčastnit se". +15,69 je hrozivá ztráta.
61'
Andrej Drukarov do závodu nenastoupil.
60'
Albánec Denni Xhepa nezajel tak tragicky jako jeho předchůdci, ztrátu stlačil pod 5 sekund a je na 34. místě.
59'
Rychlý konec v prvních brankách postihl Matthieu Osche.
58'
Maďar Márton Kékesi prokazuje, že závodníci s takto vysokými čísly nemají už tu nejlepší techniku a ve slalomu je to znát nejvíc ze všech disciplín. +7,93 ztráty je toho důkazem.
57'
Michel Macedo se doslova dokodrcal do cíle, s tratí se hodně pral, ale i on ještě dnes pojede.
56'
Andreas Žampa jr velkým riskérem a i když ani on už se slalomu nevěnuje tak důkladně, první půlka trati mu vyšla slušně. V té druhé už nabral dost času na nejlepší, ale do cíle na rozdíl od obou Čechů dorazil a je těsně za svým bratrem Adamem na 33. pozici.
55'
Casper Dyrbye chytil v úvodních brankách slušný rytmus, ale postupně mu hodně došla šťáva a odstup +7,46 už je opravdu výrazný.
54'
Tomas Birkner de Miguel se daleko nedostal a končí už v prvním kole.
53'
Závodníci s vyššími čísly buď jedou na risk nebo jako v případě Emira Lokmića tak, aby dojeli do cíle. Bosňan ví, že pokud bude v šedesátce, pojede na Olympiádě i napodruhé a podle toho se zařídil.
52'
Ioannis Antoniou ukázal, že v Řecku rozhodně lyžování není sportem číslo jedna. Ztráta přes 5 sekund znamená až poslední čas ze závodníků, kteří dojeli do cíle.
51'
Pawel Pyjas do cíle také nedorazil, jedna z vlásenek ho rozhodila a už tam málem vyletěl. Nakonec projel dalších pár bran, ale už jakoby se dostatečně nesoustředil, přišla chyba a konec nadějí.
50'
Aleksandr Andrijenko byl po celou dobu až příliš v předklonu, byl ve stopě hodně pozdě a tím v každé brance nabíral ztrátu. Ta narostla až na 3,5 sekundy a Rus v třicítce nebude.
49'
Barnabás Szöllös zajel fantastické slalomové kolo v kombinaci a byl dokonce druhý nejrychlejší, dnešní kolo mu ale příliš nevyšlo. Přesazené branky a rozbitá trať Izraelci nesedla, ale odstup +2,91 a 28. místo není špatná pozice pro 2. kolo.
48'
Miks Zvejnieks zaváhal dokonce už ve druhé bráně a i když se na trať vrátil, v polovině kola končí úplně.
47'
Sturla Snær Snorrason se dostal jen do čtvrté branky, pak upadl a vypadá to i na nějaké lehčí zranění, protože se nezvedá ze svahu.
46'
Louis Muhlen-Schulte vypadl už v prvních brankách.
45'
Podobný osud stihl i Sama Maese. V brankách byl poměrně pozdě a i když několikrát to stihl zachránit, vůbec nechytil rytmus a ve spodní pasáži z trati vyletěl po chybě na vnitřní lyži.
44'
Tormis Laine končí ještě než pořádně začal.
43'
Polák Michał Jasiczek byl moc tvrdý v nohách, které nedokázal dostatečně rozkmitat v brankách. Ztráta narostla na +3,48 a je devětadvacátý. A to i přesto, že málem ze startovní branky ani nevyjel a zakopl v ní.
42'
Adam Žampa se v poslední době a při problémech se zády věnuje téměř výhradně obřímu slalomu a na jeho jízdě to bylo vidět. Trochu vyšel ze cviku, v minulosti dokázal zjíždět lepší slalomová kola. +3,84 ztráty a z tohoto času třicítka nekouká.
41'
Ivan Kuzněcov se do cíle neprobojoval, nedostal se ani na třetí mezičas. Jedna z bran ho vynesla mimo stopu a do další už se nevešel.
40'
Dries van den Bröcke ztrácí v cíli +2,85 a i když druhé kolo pojede, protože v něm startuje 60 závodníků, nějaký slušný výsledek z toho asi nebude.
39'
Alexander Schmid disponuje dobrou slalomovou technikou, ale přeci jen mu nejely lyže tak rychle, nezvolil správnou stopu a spodní pasáž trati mu vůbec nevyšla. +2,03 znamená až 23. místo.
38'
Po delší době se jeden ze závodníků propletl všemi brankami a tím byl Bulhar Kamen Zlatkov. je dvacátý a není to špatná výchozí pozice do 2. kola.
37'
Výpadek číslo 12 postihl i Němce Juliana Rauchfusse, který končí taky zhruba v polovině trati.
36'
Kryštof Krýzl zaváhal už v prvních branách a snad se pak snažil ztrátu dohnat, koncentrace byla ta tam. Krýzl se dostal možná o pár bran dál než Zabystřan, ale ani český veterán jízdu nedokončí a dost možná to byl jeho poslední olympijský start.
35'
Trevor Philp se dostal až do závěrečné části trati, kde ale jednu z bran neprojel a ani on nebude klasifikován.
34'
Stejně jako v kombinačním slalomu i ve slalomu speciál Jan Zabystřan končí. V jedné z bran byl pozdě, patky lyží ho vystřelily do vzduchu a následně úplně mimo trať. To není úspěšný olympijský výlet do Číny pro českého reprezentanta.
33'
Korejec Jung Dong-hyun si to v prvním kole hodně hlídal a zkrátka chtěl dojet do cíle. V brankách hodně hranil, od lyží mu odlítalo až příliš mnoho sněhu. +2,93 ztráty znamená nejpomalejší čas ze všech.
32'
Billy Major od začátku hodně riskoval a zúročil své zkušenosti z evropských pohárů, ale pak vyrobil chybu a ve snaze jí dohnat ještě přidal na agresivitě a bohužel na přechodu do prudké pasáží končí.
31'
Elitní třicítka je za námi a teď už budeme sledovat jízdy výkonnostně slabších závodníků. Žan Kranjec tady získal medaili v obřím slalomu, ve slalomu speciál ho ale zastavuje špicar a druhé kolo nepojede.
30'
Chorvat Samuel Kolega je stejně jako jeho krajané mentorován Ivicou Kostelićem, Kolegovi to ale moc nepomohlo. +1,62 ztráty znamená 18. pozici.
29'
Závod nedokončil ani Španěl Joaquim Salarich, který na prvním mezičase vedl o 21 setin, což byl třetí nejrychlejší průjezd! Pak ale přiklonil osu ramen, přilehl si vnitřní lyži a končí!
28'
Tradičně divoká jízda Japonce Joheie Kojamy končí dle očekávání špicarem, takto zběsilý slalom snad nemohl dopadnout jinak.
27'
Matej Vidović ke světové špičce nepatří, což se na jeho jízdě potvrdilo. Chorvat sice zkušenosti má, ale s olympijským závodem se nepopasoval příliš dobře, vysoký závodník je ze všech nejpomalejší.
26'
Erik Read sice do cíle dorazil a i když na prvním mezičase zaznamenal šestý nejlepší průjezd, za cílovou páskou je to až dvacáté místo. Jel až příliš na jistotu, nechtěl udělat chybu a to se mu vymstilo.
25'
Luke Winters vyletěl ve vlásence z trati a končí ještě před tím, než pořádně začal.
24'
Armand Marchant nebyl na trati vůbec v pohodě, nakupil za sebe někoilik chyb a v brankách nebyl tak pohyblivý a spíš ztuhlý. Asi na něj dolehla olympijská atmosféra, +2,21 je příliš mnoho na nějaké dobré umístění.
23'
Atle Lie McGrath se k Norům na čele nepřidal který se nevyvaroval několika drobných chyb v přesazených brankách. Do cíle si přívezl ztrátu +1,16 a je až čtrnáctý.
22'
I další ze závodníků východního bloku Albert Popov se dokázal proplést brankami parádně. jel na absolutní riziko, ale vyšlo mu to fantasticky. Dole byl sice v brankách lehce pozdě a nabral +0,70 ztráty, ale v cíli je Bulhar velmi spokojen s devátým místem. Porazil spoustu favoritů.
21'
Rus Alexander Chorošilov měl taky slušný start a svým agresivním pojetím dorazil až do cíle, i když v jedné z průjezdných branek na nerovnosti trati hodně zaváhal. Zvládl to ale obstojně, je devátý, 7 desetin sekundy za Strolzem. Čeká nás zajímavé druhé kolo.
20'
Dalším z Italů v závodě je Tommaso Sala, který proti Strolzovi vedl po prvním mezičase, ale pak začal nabírat ztrátu. Nejel tak agresivně, ale spíše čistou stopu, která vynáší Salaovi slušné osmé místo ze ztrátou +0,45 na vedení, skvělé kolo.
19'
Johannesi Strolzovi dodal sil a energii zisk zlaté medaile z kombinace a i když to dlouho nevypadalo, v závěrečných brankách předvedl nejlepší spodek trati s agresivní stopou a vzpřímeným tělem a i když vyrobil dvě větší chyby, které ho hodně rozhodily, i tak vede o 2 setiny!
18'
Olympijský vítěz z Vancouveru a veterán Giuliano Razzoli letos druhým místem ve Wengenu ukázal, že nepatří do starého železa. První pasáž byla od něj parádní a volil velmi úspornou stopu. Byl jen pět setin za vedoucím Norem, ale po přechodu na prudší pasáž trochu ubral plyn, jel víc na jistotu a nakonec je osmý.
17'
Ani Luca Aerni se k nejlepším nepřiblížil, byl v brankách poměrně pozdě a nabíral setinky v každé brance. 12. místo pro Švýcara a to zřejmě nebude útok ani na celkovou první desítku.
16'
Filip Zubčić už ve Světovém poháru prokázal, že stále má na pódiová umístění. A i když v horní pasáži ještě držel krok s nejlepšími, postupně jeho odstup narostl až na +1,85, i když opticky nějakou větší chybu neudělal.
15'
Jeden z nejvyšších slalomářů Daniel Yule zabrnkal na nervy trenérům už snad ve třetí brance, kde byl průjezd hodně na hraně vypadnutí, ale pak chytl solidní rytmus. Spodní pasáž mu ale naopak vůbec nesedla, branky až moc nadjížděl a v cíli je osmý s více jak sekundovou ztrátou.
14'
Vedoucí muž pořadí SP začal velmi energicky, svým klasickým stylem a pohyblivou pánví si klestil cestu brankami parádně, ale i jeho potkal špicar a jeden z favoritů na zlato končí!
13'
Britský veterán Dave Ryding si v Kitzbühlu připsal na stará kolena první výhru v kariéře a do olympijského závodu si elán ponechal.Do poloviny trati dokonce vedl, ale ve středu kola se ve dvou brankách hodně přetočil a taky musel skoro zastavit. Nebylo to tak hrozné jako u Vinatzera, ale odstup +1,19 je od medaile dost daleko.
12'
Alex Vinatzer prokázal svou horkou italskou krev, tohle byla velmi neklidná a rozjařená jízda. Ve střední pasáží byl rychlejší než Kristoffersen, ale poté v jedné z bran skoro zastavil a to je konec nadějí. Sice Vinatzer pokračoval v závodě a rozjel se ještě slušně, ale ztráta +1,45 se bude mazat jen těžko.
11'
S Loïcem Meillardem se možná příliš nepočítalo, ale Švýcarům se na letošních hrách daří ve všech disciplínách. Meillard všechny předpoklady strčil do kapsy a jde na třetí místo s odstupem +0,28.
10'
Zkušený Michael Matt je po výpadku Fellera asi největší rakouskou nadějí na medaili a tyto předpoklady potvrdil, i když nebyla to tak dynamická jízda, se kterou Matt hodně bojoval. Srovnal se až v závěrečných branách a je z toho ztráta +0,42 na Kristoffersena.
9'
Kristoffer Jakobsen od prvních branek jel na absolutní riziko a to se mu nakonec vymstilo! Majitel dvou pódiových umístění se nedokázal srovnat s rytmem a v podobném místě jako Feller svoji divokou jízdu Švéd končí.
8'
Alexis Pinturault je zatím na těchto Hrách velmi zklamaný a dnes má poslední šanci na cenný kov. Ale jakoby Francouzi postupně docházel dech a už to není ten precizní a stylově bezchybný slalomář. 6. místo a ztráta +1,18, to není příliš dobrý základ do druhé jízdy. V té první byl v brankách trochu pozdě a těžiště měl na něj nezvykle vzadu.
7'
Manuel Feller jel velmi agresivně, tak jak jsme u něj zvyklí, a tak byla velká šance na to, co se nakonec stalo. Špicar v půlce trati a konec nadějí pro jednoho z favoritů.
6'
Marco Schwarz měl dobrý slalom v závodě v alpské kombinaci, ve slalomu speciál mu ale jízda absolutně nevyšla. Nebyl schopen chytit správný rytmus, nedostal se tak blízko brankám a ztrácel doslova v každém oblouku. Ztráta +2,32 je propastná.
5'
Linus Strasser je vítězem posledního slalomu SP ve Schladmingu a nezůstával dlužen své pověsti. První polovinu trati sjel rychleji než Kristoffersen, v té druhé přeci jen párkrát více zahranil a lehce zpomalil, +0,31 ztráty je ale slušným vkladem do 2. kola.
4'
Clement Noël patří k nejlepším technikům ve startovním poli, což ve své první jízdě předvedl, i když ve dvou průjezdných branách trochu zaváhal a závěr trati sjel trochu v křeči. Je z toho ztráta +0,36 na Nora, což se dá v klidu ve 2. kole stáhnout.
3'
Jeho krajan Henrik Kristoffersen se do olympijského slalomu vrhl s vervou jemu vlastní, na každém mezičase na Foss-Solevåga získával setinky a i když v závěru lehce zpomalil, stačí mu to na vedení o 4 setiny!
2'
Úřadující mistr světa Sebastian Foss-Solevåg to zvládl ještě lépe, zůstal v horní polovině těla velmi klidný a nechal do branek kmitat jen své nohy s lyžemi. Na Švýcara získal hlavně ve spodní pasáži a vede o -0,74.
1'
Dlouhán Ramon Zenhäusern se propletl brankami v dnešním slalomu jako první a do cíle dojel bez větších obtíží v čase 54,72.
Závod právě začal!
Startovní listina:

1. Ramon Zenhäusern (SUI)
2. Sebastian Foss-Solevåg (NOR)
3. Henrik Kristoffersen (NOR)
4. Clement Noël (FRA)
5. Linus Strasser (GER)
6. Marco Schwarz (AUT)
7. Manuel Feller (AUT)
8. Alexis Pinturault (FRA)
9. Kristoffer Jakobsen (SWE)
10. Michael Matt (AUT)
11. Loïc Meillard (SUI)
12. Alex Vinatzer (ITA)
13. Dave Ryding (GBR)
14. Lucas Braathen (NOR)
15. Daniel Yule (SUI)
16. Filip Zubčić (CRO)
17. Luca Aerni (SUI)
18. Giuliano Razzoli (ITA)
19. Johannes Strolz (AUT)
20. Tommaso Sala (ITA)
21. Alexander Chorošilov (RUS)
22. Albert Popov (BUL)
23. Atle Lie McGrath (NOR)
24. Armand Marchant (BEL)
25. Luke Winters (USA)
26. Erik Read (CAN)
27. Matej Vidović (CRO)
28. Johei Kojama (JPN)
29. Joaquim Salarich (ESP)
30. Samuel Kolega (CRO)
31. Žan Kranjec (SLO)
32. Billy Major (GBR)
33. Jung Dong-hyun (KOR)
34. Jan Zabystřan (CZE)
35. Trevor Philp (CAN)
36. Kryštof Krýzl (CZE)
37. Julian Rauchfuss (GER)
38. Kamen Zlatkov (BUL)
39. Alexander Schmid (GER)
40. Dries van den Bröcke (BEL)
41. Ivan Kuzněcov (RUS)
42. Adam Žampa (SVK)
43. Michał Jasiczek (POL)
44. Tormis Laine (EST)
45. Sam Maes (BEL)
46. Louis Muhlen-Schulte (AUS)
47. Sturla Snær Snorrason (ISL)
48. Miks Zvejnieks (LAT)
49. Barnabás Szöllös (ISR)
50. Aleksandr Andrijenko (RUS)
51. Pawel Pyjas (POL)
52. Ioannis Antoniou (GRE)
53. Emir Lokmić (BIH)
54. Tomas Birkner de Miguel (ARG)
55. Casper Dyrbye (DEN)
56. Andreas Žampa (SVK)
57. Michel Macedo (BRA)
58. Márton Kékesi (HUN)
59. Matthieu Osch (LUX)
60. Denni Xhepa (ALB)
61. Andrej Drukarov (LTU)
62. Eldar Salihovič (MNE)
63. Michael Poettoz (COL)
64. Alexandru Stefan Stefanescu (ROU)
65. Asa Miller (PHI)
66. Soso Džafaridze (GEO)
67. Ivan Kovbasňuk (UKR)
68. Nicola Zanon (THA)
69. Cha Cuen Adrian Jun (HKG)
70. Yianno Kouyoumdjian (CYP)
71. Ho Ping-Jui (TPE)
72. Zachar Kučin (KAZ)
73. Richardson Viano (HAI)
74. Kamiljon Tuchtajev (UZB)
75. Berkin Usta (TUR)
76. Jeffrey Webb (MAS)
77. Albin Tahiri (KOS)
78. Cesar Arnouk (LIB)
79. Arif Mohd Chán (IND)
80. Yohan Goncalves Goutt (TLS)
81. Maxim Gordějev (KGZ)
82. Ricardo Brancal (POR)
83. Matteo Gatti (SMR)
84. Ming-fu Sü (CHN)
85. Jang-ming Čang (CHN)
86. Mathieu Neumuller (MAD)
87. Muhammad Karim (PAK)
88. William C. Flaherty (PUR)
Pořadí na MS 2021:

1. Sebastian Foss-Solevåg (NOR) 1:46,48
2. Adrian Pertl (AUT) +0,21
3. Henrik Kristoffersen (NOR) +0,46
4. Alex Vinatzer (ITA) +1,20
5. Daniel Yule (SUI) +1,22

Pořadí na OH 2018

1. André Myhrer (SWE) 1:38,99
2. Ramon Zenhäusern (SUI) +0,34
3. Michael Matt (AUT) +0,67
4. Clement Noël (FRA) +0,71
5. Alexis Pinturault (FRA) +0,73
Právě nejtočivější a nejtechničtější ze všech disciplín je v letošní sezóně nejvyrovnanější za poslední léta. 6ádný závod nemá jasného favorita, okruh kandidátů na vítězství je obrovský a dočkali jsme se v rámci Světového poháru i pár obrovských překvapení. Odhadovat tedy vítěze olympijského závodu, který se jede navíc na velmi specifických podmínkách, které nikdo ze závodníků nezná, je asi tak stejně snadné, jako přežití všech her v seriálu Hra na oliheň.

Pořadí SP ve slalomu vede Lucas Braathen, který se vrátil k vrcholovému sportu po vážném zranění. Už během sezóny ale ukázal, že je zpět v perfektní kondici a všechny šokoval ve Wengenu, kde dokázal vyhrát závod s číslem 31 a z 29. pozice po prvním kole. Je libo další šílenost? Na legendárním Hahnenkammu vyhrál slalom veterán Dave Ryding, který získal pro Velkou Británii vůbec první vítězství v SP v historii. V Schladmingu zase kraloval Linus Strasser, naposledy tam Němec vyhrál závod v roce 1990.

Celkem se letos odjelo šest slalomů a šestkrát jsme poznali jiného vítěze. 18 pódiových umístění si rozdělilo plných 14 slalomářů, jedinými, kteří mají na kontě dvě účasti na stupních vítězů jsou Braathen, Strasser, Manuel Feller a Kristoffer Jakobsen. Až tak je startovní pole vyrovnané. Z těch, které jsme nezmínili, je určitě třeba vyzdvihnout Johannese Strolze. Ten vyhrál zde v Pekingu kombinaci a senzačně s číslem 38 slavil triumf ve slalomu v Adelbodenu. Závod Sp letos dokázali vyhrát ještě Sebastian Foss-Solevåg v Madonna di Campiglio a Clement Noël ve Val d'Isere.

Do pořadí ale bude chtít výrazně promluvit i Henrik Kristofferen, Marco Schwarz, Giuliano Razzoli, Daniel Yule nebo Alexis Pinturault, protože na velkých závodech se počítají hlavně zkušenosti. A těch má rozhodně tato pětice borců nepočítaně. Češi do boje vyslali Jana Zabystřana a Kryštofa Krýzla, Slovensko budou reprezentovat bratři Adam a Andreas Žampové.
Program disciplín v alpském lyžování se na Olympijských hrách v Pekingu přehoupl do druhé poloviny, dnes budeme společně sledovat mužský slalom.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 03:15.
Články odjinud