ZOH - Alpské lyžování - Ženy - Kombinace (sjezd) -  ONLINE PŘENOS -  17. února 2022   03:30

Ukončeno

Ženy - Kombinace (sjezd)

Přenos se aktualizuje automaticky

S konstatováním, že kombinační sjezd vyhrála Christine Scheyerová z Rakouska o jedinou setinku před českou hvězdou Ester Ledeckou, se s Vámi loučí a hezký čtvrtek přeje Tomáš Lysý.
Připomeňme ještě, že kombinační slalom startuje přesně v 7:00.
Kombinační sjezd skončil a nejlépe vyšel ženě se startovním číslem 10 – Rakušance Christine Scheyerové. Ta byla jako jediná schopna porazit českou hvězdu Ester Ledeckou, která ztratila nejmenší možný údaj – setinu! Na třetím místě se pak drží Ramona Siebenhoferová se ztrátou 14 setin na svou rakouskou parťačku.

Všechny tři lyžařky jsou ale specialistkami na rychlostní disciplíny. Takže velkou šanci bude mít průběžně pátá Mikaela Shiffrinová, jenž může medailí zachránit nevydařené hry. Její manko je jen 53 setin!

A určitě se ve druhém kole kombinace – slalomu – mějme na pozoru před Italkou Federicou Brignoneovou, která je na osmém místě (+0,69) a také před jedenáctou Wendy Holdenerovou, která bude mazat ztrátu 99 setin.

Druhá česká závodnice Tereza Nová porazila domácí Fan-jing Kchung a skončila na předposledním 23. místě. Do cíle nedojely dvě závodnice.
Konečné pořadí:
1. Christine Scheyerová (AUT) 1:32,42 min
2. Ester Ledecká (CZE) +0,01
3. Ramona Siebenhoferová (AUT) +0,14
4. Romane Miradoliová (FRA) +0,53
5. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,56
6. Maruša Ferková Saioniová (SLO) +0,65
7. Keely Cashmanová (USA) +0,67
8. Federica Brignoneová (ITA) +0,69
9. Nicol Delagová (ITA) +0,70
10. Priska Nuferová (SUI) +0,73
11. Wendy Holdenerová (SUI) +0,99
12. Michelle Gisinová (SUI) +1,00
13. Marta Bassinová (ITA) +1,03
14. Julia Pleškovová (RUS) +1,12
15. Isabella Wrightová (USA) +1,30
16. Cande Morenová (AND) +1,63
17. Laura Gaucheová (FRA) +1,66
18. Greta Smallová (AUS) +1,96
19. Katharina Huberová (AUT) +3,26
20. Tricia Manganová (USA) +3,47
20. Elvedina Muzaferiová (BIH) +3,47
22. Nevena Ignjatovićová (SRB) +4,60
23. Tereza Nová (CZE) +4,65
24. Fan-jing Kchung (CHI) +9,53
Ronni Remmeová DNF
Elena Curtoniová DNF
Konec'
Kombinační sjezd byl ukončen.
26'
Tereza Nová splnila úkol dojet do cíle, i když před třetím mezičasem měla velké problémy a po skoku málem trefila buňku. Naštěstí vše ustála a řadí se na 23. místo se ztrátou 4,65 sekundy.
26'
Česká závodnice měla na prvním mezičasu ztrátu 72 setin, poté už sekundu a půl. V obou případech se jednalo o začátek třetí desítky průběžného pořadí.
26'
Ve startovní buňce je Tereza Nová.
25'
I přes nepříjemný pád při jednom z tréninků se Patricia Manganová postavila na start. Slalom má totiž velmi dobrý a mohla by útočit klidně i na první desítku. Ale bude muset stahovat ztrátu 3,47 sekundy, kterou nabrala v průběhu celého sjezdu. Je až dvacátá.
25'
Jak se povede Patricii Manganové? Nějaké informace od Miki Schiffrinové nebo Keely Cashmanové či Isabely Wrightové, tedy od krajanek, by mohla mít.
24'
Fan-jing Kchung vystřídala Nevenu Ignjatovićovou na posledním místě. Jejím úkolem bylo také hlavně dojet, což se podařilo. Poslední dvaadvacáté místo a ztráta 9,53 sekundy.
24'
Domácí sjezdařka měla už na prvním mezičasu ztrátu 1,41 sekundy a byla jasně nejhorší.
24'
Poslední tři sjezdařky na startu. Jako první Fan-jing Kchung.
23'
Cande Morenová vůbec nedala znát, že by nepatřila do nejužší světové špičky. Andořanka sice v poslední fázi trošku ztratila, ale i tak je to sympatické šestnácté místo a hlavně ztráta jen 1,63 sekundy.
23'
Andořanka s argentinskými kořeny se ale v polovině trati drží se ztrátou pod jednu sekundu a patří jí čtrnácté místo.
23'
Ance Morenová bude chtít alespoň dojet do cíle, i zde to nebude na žádný velký výsledek.
22'
Julia Pleškovová se nemusí za svou jízdu vůbec stydět. Měla výrazně lepší časy než Muzaferiová a řadí se na čtrnácté místo z dvaceti závodnic, které dojely do cíle. Ruska ztrácí 1,12 sekundy.
21'
Pozorní fanoušci jistě znají jméno Elvedina Muzaferiová. Bosňanka se totiž ve světovém poháru již delší čas pohybuje. A tentokrát to opět bude pouze o tom, že dojela do cíle. Ztráta je velká, 3,47 sekundy. Proto jde na průběžné předposlední místo a poráží jen Ignjatovićovou.
Průběžné pořadí:
1. Christine Scheyerová (AUT) 1:32,42 min
2. Ester Ledecká (CZE) +0,01
3. Ramona Siebenhoferová (AUT) +0,14
4. Romane Miradoliová (FRA) +0,53
5. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,56
6. Maruša Ferková Saioniová (SLO) +0,65
7. Keely Cashmanová (USA) +0,67
8. Federica Brignoneová (ITA) +0,69
9. Nicol Delagová (ITA) +0,70
10. Priska Nuferová (SUI) +0,73
11. Wendy Holdenerová (SUI) +0,99
12. Michelle Gisinová (SUI) +1,00
13. Marta Bassinová (ITA) +1,03
14. Isabella Wrightová (USA) +1,30
15 Laura Gaucheová (FRA) +1,66.
20'
Wendy Holdenerová bude mít velkou šanci do slalomu. Švýcarka, která je specialistkou na točivé disciplíny, totiž v polovině trati ztrácela jen 38 setin. A ačkoliv ve finále ztratila nějaký čas, protože neměla tak velkou rychlost, je z toho jedenácté místo se ztrátou 99 setin. Opět totiž připomeňme velké slalomářské kvality Holdenerové.
19'
Slovinská závodnice asi bude spokojená. Přece jen, je specialistkou na rychlostní disciplíny a ani na jednom z mezičasů se nejlepším nepřiblížila. Jenže v závěru přišlo zlepšení. Jestli na posledním mezičasu ztrácela 77 setin, v cíli je to o devět setin méně a šesté místo.
18'
Poté už ale začala Švýcarka také ztrácet. I ona měla problémy vejít se do jedné z branek, ovšem vše ustála a poráží krajanku Michelle Gisinovou – deváté místo, +0,73.
18'
Priska Nuferová vede na druhém mezičasu, má stejný čas jako Christine Scheyerová!
17'
Lara Gaucheová se po třetím mezičasu pohybovala na šestém místě se ztrátou půl sekundy. Také Francouzka šla na obrovský risk a málem se jí to stalo osudným, jelikož těsně před cílem byla kousek od případného nepříjemného pádu a hodně velké bolesti. Nakonec vše ustála a v cíli se dost vydýchává. Ztráta 1,66 sekundy a dvanácté místo.
16'
Bylo to velké riziko od zkušené Italky. Je nejlepší z této lyžařské velmoci, krajanku Nicol Delagovou překonává o setinu a jde na sedmé místo se ztrátou 69 setin.
16'
Italka je na prvním mezičasu desátá,, poté devátá a opět devátá. Těsně za polovinou trati ztrácí již 81 setin, což je také hodně. Před třetím mezičasem se tak tak udržela na trati.
16'
Federica Brignoneová na startu!
15'
Marta Bassinová ale začínala od prvního mezičasu nabírat ztrátu. Mává do kamery a je spokojená, ale gesto jejího trenéra bylo vše vypovídající: dobré, ovšem mohlo to být lepší. Italka bude útočit ve slalomu.
Závod určitě nebude přerušen, po malé chvilce přijde na řadu Marta Bassinová, další velká favoritka.
14'
Kanaďanka Roni Remmeová měla našlápnuto na první pětku, jenže udělala podobnou chybu jako Ester Ledecká ve sjezdu. Šla na záda, už se nedostala zpět na lyže a těsně před cílem vypadává.
12'
Hůlka nakonec Elenu Curtoniovou hodně rozhodila. Italka jí příliš nedokázala zkrotit a vzápětí i možná vinou této rozhozené koncentrace jde z tratě ven.
13'
Italka měla problémy s levou hůlkou a nedokázala se pořádně dostat do sjezdařského postoje.
13'
První polovinu startovní listiny uzavírá Elena Curtoniová.
12'
Poté už ale opravdu začala ztrácet a propadla se na průběžné čtvrté místo. Odsunuje tak Shiffrinovou na pátou pozici, ale Američanka bude hodně útočit ve slalomu.
12'
Romane Miradoliová udělala před druhým mezičasem menší chybku, paradoxně je ale průběžně o pár setin první.
11'
Ranoma Siebenhoferová se celou dobu pohybovala kolem druhého a třetího místa. Nakonec to na Ester těsně nestačí. Zatímco česká hvězda ztrácí jen setinu na Scheyerovou, Siebenhoferová je zpět o 14 setin a jde na třetí pozici.
Průběžné pořadí
1. Christine Scheyerová (AUT) 1:32,42
2. Ester Ledecká (CZE) +0,01
3. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,56
4. Keely Cashmanová (USA) +0,67
5. Nicol Delagová (ITA) +0,70
10'
Neskutečně rychlé lyže měla Rakušanka Christine Scheyerová, která díky tomu dokázala předčit Ester Ledeckou v cíli sjezdu o jednu setinu sekundy! Také to ale není slalomářka, tudíž vše je naprosto otevřené.
9'
A Shiffrinová potvrzuje roli největší favoritky! Ve sjezdu sice na Ledeckou ztrácí 55 setin a je tedy druhá, ale ve slalomu je mnohem lepší než česká závodnice, a mnohem lepší než drtivá většina ostatních startujících. A bude útočit na zisk olympijského zlata!
9'
Největší favoritkou kombinace je Američanka Mikaela Shiffrinová. Ta je zatím v Pekingu překvapivě bez medaile.
8'
Keely Cashmanová, americká sjezdařka, projela úvodní řást disciplíny výborně a na Ledeckou ztrácí 66 setin. Je druhá, ve slalomu by ale měla mít problémy.
7'
Ještě pomalejší byla Švýcarka Michelle Gisinová, jejíž ztráta se zastavila na 99 setinách.
6'
Italka Nicol Delagová, další spíše specialistka na rychlostní disciplíny, na českou reprezentantku v cíli ztrácí 69 setin sekundy. Je z toho druhé místo a tady asi nejde čekat, že by se Italka ve slalomu nějak zvlášť zlepšila.
5'
Ledecká zvládla úvodní část kombinace náramně! Jde do průběžného vedení s náskokem 1,29 sekundy na Američanku Isabellu Wrightovou a bude bojovat o olympijskou medaili! Slalom sice nepatří k disciplínám, které by si nějak vychutnávala, a prakticky v něm nezávodí, ale šance rozhodně existuje.
5'
Na prvním mezičase po špatně najeté bráně sice ztrácela půl sekundy na Wrightovou, ale na druhém mezičase je už o půl sekundy rychlejší!
5'
Na startu je Ester Ledecká!
4'
Co by ovšem za její čas dala Nevena Ignjatovičová? Srbka je s časem 1:37,02 beznadějně poslední. Tohle se asi dalo čekat, ale dojela do cíle a může se ve slalomu pokusit posunout výše.
3'
Katharina Huberová svůj sjezd nezvládla podle představ a řadí se až na třetí místo. Tohle asi Rakušanka vůbec nečekala, jelikož na Gretu Smallovou ztratila jeden a půl sekundy. Špatný sjezd.
2'
Australanka Greta Smallová nepatří k aspirantkám na zisk olympijské medaile. Potvrdila to i ve sjezdu, ve kterém se jí daří více než ve slalomu, a i tak na Wrightovou ztratila 66 setin.
1'
Úvodní část kombinace zahájila Američanka Isabella Wrightová, která si se sjezdovkou poradila velmi dobře a zajela čas 1:33,72.
Závod odstartoval.
Poslední kombinace se jela v rámci světového poháru dne 23.2.2020. Tehdy vyhrála Federica Brignoneová, jenž je na startu i nyní. Druhá skončila Franziska Gritschová a na třetí pozici jsme evidovali velkou českou radost v podobě Ester Ledecké!

Před rokem na mistrovství světa v Cortině byla na prvním místě Mikaela Shiffrinová o 86 setin před Petrou Vlhovou. Právě Američanka bude chtít jistě nahradit ze svého pohledu zatím nevydařené olympijské hry. Třetí místo pak brala Michelle Gisinová, jenž dnes pojede s číslem sedm. Ester Ledecká, která má pětku, byla před rokem na osmém místě.

V probíhajícím světovém poháru se ještě alpská kombinace nejela.
Ve startovní listině kombinace je pouze šestadvacet jmen, k tomu hned dvě české reprezentantky – Ester Ledecká a Tereza Nová. Zejména Ester Ledecká má slušné šance na nejvyšší příčky. Potřebuje ale skvěle zajet sjezd, přičemž v tréninku byla na třetím místě.

Při dnešní vyrovnanosti sjezdů se dá čekat, že na nejvyšších příčkách budou spíše slalomářky-specialistky.
Startovní listina:
1. Isabella Wrightová (USA)
2. Greta Smallová (AUS)
3. Katharina Huberová (AUT)
4. Nevena Ignjatovićová (SRB)
5. Ester Ledecká (CZE)
6. Nicol Delagová (ITA)
7. Michelle Gisinová (SUI)
8. Keely Cashmanová (USA)
9. Mikaela Shiffrinová (USA)
10. Christine Scheyerová (AUT)
11. Ramona Siebenhoferová (AUT)
12. Romane Miradoliová (FRA)
13. Elena Curtoniová (ITA)
14. Roni Remmeová (CAN)
15. Marta Bassinová (ITA)
16. Federica Brignoneová (ITA)
17. Laura Gaucheová (FRA)
18. Priska Nuferová (SUI)
19. Maruša Ferková Saïoniová (SLO)
20. Wendy Holdenerová (SUI)
21. Elvedina Muzaferijaová (BIH)
22. Julija Pleškovová (RUS)
23. Cande Morenová (AND)
24. Fan-jing Kchung (CHN)
25. Patricia Manganová (USA)
26. Tereza Nová (CZE)
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího závodu alpského lyžování v rámci zimních olympijských her v Pekingu 2022. Ve čtvrtek ve 3:30 hodin SEČ je na programu disciplína, která kdysi byla velmi oblíbená a královská, leč nyní je v alpském lyžování často opomíjena – kombinace. Ženy nejprve vyjedou na trať sjezdu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 03:30.
Články odjinud