Ženy - Závod s hromadným startem (12,5 km) | ONLINE | 17.2.2018 12:15 | OH Pchjongčchang 2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

ZOH - Biatlon - Ženy - Závod s hromadným startem (12,5 km) -  ONLINE PŘENOS -  17. února 2018   12:15

Ukončeno

Ženy - Závod s hromadným startem (12,5 km)

12:15 finále - ženy
CZE  V. VítkováM. Davidová
SVK 1. A. Kuzminová
BLR 2. D. Domračevová
NOR 3. T. Eckhoffová
CZE 14. V. Vítková
CZE 18. M. Davidová
 
Přenos se aktualizuje automaticky

Dámy a pánové, olympijský závod je u konce. Viděli jsme skvělý, dramatický závod, kde nebyla nouze o zajímavé momenty. Od startu si držela vysoké tempo Kuzminová a postupně trhala celé pole. Držela si vedení až do konce, ač způsobila menší šok slovenským příznivcům na poslední střelbě, kde jednou minula a celá položka trvala skoro 45 sekund. To jí ale nevadilo a vybojovala tak první zlato pro Slovensko. Veronika Vítková byla na poslední střelbě třetí, ale jednou minula, avšak jela dvě trestná kola a skončila patnáctá. Markéta Davidová je velice spokojená, ač dle vlastních slov měla více štěstí, nakonec bere skvělé 18. místo. Dnes je to z mé strany vše, děkuji vám za pozornost a třeba u biatlonu příště někdy napočtenou.
Konečné pořadí:

1. Anastasia Kuzminová (SVK) 35:23.0 (1)
2. Darja Domračevová (BLR) +18.8 (1)
3. Tiril Eckhoffová (NOR) +27.7 (2)
4. Lisa Vittozziová (ITA) +45.6 (2)
5. Hanna Öbergová (SWE) +46.5 (1)
6. Dorothea Wiererová (ITA) +47.3 (1)
7. Naděžda Skardinová (BLR) +47.9 (0)
8. Marte Olsbuová (NOR) +51.6 (1)
9. Marie Dorinová Habertová (FRA) +57.9 (2)
10. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) +1:00.9 (2)
11. Denise Herrmannová (GER) +1:04.2 (2)
12. Franziska Preussová (GER) +1:15.9 (1)
13. Mona Brorssonová (SWE) +1:32.3 (1)
14. Veronika Vítková (CZE) +1:34.8 (1)
15. Monika Hojniszová (POL) +1:36.2 (0)
16. Laura Dahlmeierová (GER) +1:47.1 (2)
17. Anais Bescondová (FRA) +2:00.5 (4)
18. Markéta Davidová (CZE) +2:00.8 (3)
19. Valj Semerenková (UKR) +2:16.9 (1)
20. Justine Braisazová (FRA) +2:26.6 (5)
21. Paulina Fialková (SVK) +2:29.6 (4)
22. Linn Perssonová (SWE) +2:31.5 (2)
23. Lena Häckiová (SUI) +2:59.3 (4)
24. Vita Semerenková (UKR) +3:02.3 (3)
25. Vanessa Hinzová (GER) +3:29.4 (4)
26. Iryna Krjuková (BLR) +3:41.0 (4)
27. Elisa Gasparinová (SUI) +3:58.0 (5)
28. Irene Cadurischová (SUI) +4:21.7 (4)
29. Anaïs Chevalierová (FRA) +5:16.7 (6)
30. Tatjana Akimovová (OAR) +6:09.4 (6)
Závod byl ukončen.
Cíl'
Veronika Vítková končí na čtrnáctém místě s minutou a půl ztráty. Markéta Davidová končí na pěkném 18. místě. Dahlmeierová až šestnáctá, dnes se jí prostě nedařilo.
Cíl'
Bratia, radujte se! Anastasia Kuzminová si dojela stylem start-cíl pro zlatou medaili, druhá je Domračevová, třetí Eckhoffová. Souboj o čtvrté místo skončil nejlépe pro Vitozziovou.
12km'
500 metrů do cíle, Kuzminová vede o 18 sekund a je jasné, že Slovensko bude mít první zlato! Eckhoffová si jede pro bronz, o čtvrté místo se rvou hned čtyři biatlonistky.
10,9km'
Slovenská závodnice vede o sedmnáct sekund a i přes tu chybu zřejmě vybojuje zlatou medaili. Třetí je Eckhoffová, která má třináct sekund náskoku na čtvrté místo, o které probíhá tvrdý boj.
4.stř'
Vítková chybovala jednou, avšak jela dvě trestná kola!
4.stř'
Za ní probíhá tvrdý boj, Kuzminová vytvořila jednu chybu, Vítková kazí, Domračevová za nula! Neskutečná položka, chybovala i finská závodnice Mäkäräinenová, o bronz to bude drama až do konce!
4.stř'
Poslední střelba závodu. Pokud Kuzminová neselže, tak má prvenství jisté. Kuzminová s poslední ranou čekala, a nedala ji! Jede tak na 150 metrů navíc.
9,5km'
Poslední mezičas před poslední položkou, zajímalo by mě, jakou letní přípravu měla Kuzminová, náskok stále roste, nyní už je to 46 sekund. Za ní je právě silná skupina, v podobě čtyř závodnic, mezi nimiž nechybí ani Vítková.
8,4km'
One woman show, tak by se dal pojmenovat dnešní závod. Kuzminová jede velmi koncentrovaně a má náskok v podobě luxusních 37 sekund. Za ní však probíhá tuhý boj, Vítková je v silné skupině okolo Domračevové a Mäkäräinenové, zatím si drží páté místo, zhruba 40 sekund za vedoucí závodnicí.
3.stř'
Vítková za nula a bude upalovat za Wiererovou, na třetím místě!
3.stř'
Načínáme druhou polovinu závodu, první stojka. Podmínky jsou ideální, první stav bude patřit podruhé za sebou Kuzminové, druhý bude pro Domračevovou. Famózní závod od Slovenky, 15 ran = 15 tref. Domračevová jednou chybuje! Čistě odstřílela Wiererová, a ztrácí 28 vteřín.
7km'
Další split, poslední před třetí střelbou. Slovenská závodnice drží zhruba deset sekund náskoku před Domračevovou. Až nějakých 28 sekund za Kuzminovou je třetí závodnice, Denise Herrmanová.
5,9km'
Kuzminová má náskok osmi sekund na běloruskou závodnici, za ní je díra v podobě čtrnácti sekund, až tam se nachází Öbergová a Wiererová. Vítková je pátá, ztrácí téměř půl minuty.
5,3km'
Öbergová jede opět v popředí a drží se na hraně první trojky. Načasovala si tak skvělou formu na olympiádu. Vpředu se ale utrhla Domračevová a jede pronásledovat Kuzminovou.
2.stř'
Najíždíme na druhou střelbu, poslední vleže. Jednička Kuzminová, dvojka Domračevová, trojka Mäkäräinenová. To jsou stavy, ze kterých budou střílet závodnice. Kuzminová jede svoji vlastní show, má za nula, za ní se vydá se ztrátou zhruba deseti sekund Domračevová s Öbergovou. Vítková má za nula a jede na pátém místě, 18 sekund za slovenskou závodnicí, Davidová jednou chybovala. Dahlmeierová se evidentně trápí, opět jde na trestné kolo.
4,5km'
Kuzminová podle očekávání vede, její náskok se sice nepatrně zmenšil, ale jinak se toho moc nemění. Vítková devátá, Davidová dvanáctá. Mírně se od vláčku trhla Domračevová a osamostatňuje se na druhém místě. Kdo má naopak velkou ztrátu, je Laura Dahlmeierová, měla jedno trestné kolo a ztrátu má momentálně 39 sekund.
3,4km'
Mezičas na 3400 metrech, slovenská závodnice má opravdu pekelné tempo a vede o šest a půl sekundy před Domračevovou a Mäkäräinenovou. Vítková je na 9. místě s 12 sekundami ztráty, Davidová je dvanáctá, má o tři vteřinky více než její parťačka.
2,8km'
Kuzminová má náskok zhruba čtyř sekund na Öbergovou, za švédskou závodnicí je třetí Wiererová s dalšími čtyřmi vteřinami plusu.
1.stř'
Sedmnáct závodnic má napsanou nulu ve statistikách, což svědí o dobré střelbě a také dobrých podmínkách.
1.stř'
Kuzminová pálí rychle a také čístě, Öbergová taktéž, víceméně celá širší špička odstřílela čístě. To samé platí o Vítkové a Davidové, naopak třikrát chybovala Běloruska Krjuková.
2,3km'
Kuzminová s Herrmanovou mají evidentně dobře nachystané lyže a opravdu si tvoří před střelbou třísekundový náskok na zbytek pole. Jdeme na první střelbu vleže.
2km'
Další mezičas, Kuzminová stále vede a natáhla startovní pole, druhá je za ní Herrmanová s dvěma sekundami ztráty. Vítková se drží na ztrátě zhruba šesti vteřin, Davidová na čtrnácti.
1,3km'
Kuzminová jasně diktuje tempo, závodnice vjíždí do serpentiny a budou se blížit nejvyššímu bodu celé trati.
0,9km'
Na startu spadla Taťjána Akimovová, Ruska z olympijského výběru. Nic hrozného to však nebylo, ihned pokračovala v jízdě. Mezitím se v popředí dostala do vedení Kuzminová, za sebou má německé duo Herrmanová – Dahlmeierová. Vítková na prvním splitu je v první desítce, Davidová má ztrátu okolo devíti sekund.
Start'
Start nebyl úplně prudký, jaký je znám ze Světového poháru. Hned po startu čeká biatlonistky dlouhé, táhlé stoupání nad stadion.
Hromadný závod právě začal!
Závodnice pojedou celkem pětkrát dvaapůlkilometrové kolo, které je známé již ze sprintů, či stíhacích závodů. Za okamžik nastoupí závodnice do prostoru startu, momentálně se připravují ještě v „zákulisí“.
Startovní listina
1. Laura Dahlmeierová (GER)
2. Hanna Öbergová (SWE)
3. Marte Olsbuová (NOR)
4. Anastasia Kuzminová (SVK)
5. Veronika Vítková (CZE)
6. Anais Bescondová (FRA)
7. Kaisa Mäkäräinenová (FIN)
8. Dorothea Wiererová (ITA)
9. Darja Domračevová (BLR)
10. Denise Herrmannová (GER)
11. Justine Braisazová (FRA)
12. Vita Semerenková (UKR)
13. Lisa Vittozziová (ITA)
14. Valj Semerenková (UKR)
15. Vanessa Hinzová (GER)
16. Paulina Fialková (SVK)
17. Mona Brorssonová (SWE)
18. Tiril Eckhoffová (NOR)
19. Naděžda Skardinová (BLR)
20. Irene Cadurischová (SUI)
21. Marie Dorinová Habertová (FRA)
22. Tatjana Akimovová (OAR)
23. Lena Häckiová (SUI)
24. Anaïs Chevalierová (FRA)
25. Linn Perssonová (SWE)
26. Iryna Krjuková (BLR)
27. Elisa Gasparinová (SUI)
28. Franziska Preussová (GER)
29. Markéta Davidová (CZE)
30. Monika Hojniszová (POL)
Podíváme se na výsledky z olympiády v Soči před čtyřmi lety. Zajímavostí je, že závod se jel ve stejném datu, jako dnes, tedy 17. února. Vítězkou se stala Darja Domračevová s jednou chybou, dvacet sekund za ní se umístila Gabriela Koukalová, tehdy ještě Soukalová, taktéž s jednou chybou. O sedm sekund za českou závodnicí skončila Tiril Eckhoffová z Norska. Druhou českou závodnicí byla Veronika Vítková. Ta sice odstřílela čistě, jenže byla pomalejší v běhu a skončila na osmém místě s téměř minutou a půl ztráty.
V hromadném závodu se představí třicet nejlepších závodnic z průběhu celé olympiády. Jisté místo mají dvě závodnice našich barev, Veronika Vítková a Markéta Davidová. Na listině náhradnic je umístěna Jessica Jislová, avšak nedá se moc předpokládat, že by nastoupila.

Kdo bude patřit k favoritkám? Určitě Laura Dahlmeierová. Ta i přes zdravotní potíže v minulém roce dokázala formu načasovat skvěle a na svém kontě má 3 medaile, dvě zlaté a jednu bronzovou. Do kategorie medailových aspirantek se bude řadit určitě i Slovenka Anastasia Kuzminová. Původem ruská závodnice má po čtyřech letech opět skvělou formu a fanouškům na jihovýchodní hranici Česka dělá radost, když získala dvě medaile, obě stříbrné. Do pořadí může promluvit i Kaisa Mäkäräinenová, která stále čeká ve svých 35 letech na medaili z OH, Dorothea Wiererová, či Anais Bescondová. Zkrátka a jednoduše, bude se na co dívat.
Poslední závod byl ve znamení odložení jej o jeden den z důvodu silného větru. Následného dne bylo na biatlon skvělé počasí a rozjel se tak individuál na 15 kilometrů. V něm se Češkám moc nedařilo, nejlepší byla osmnáctá Vítková se třemi minelami. Závod měl naprosto nečekanou vítězku, stala se jí Švédka Oebergová, která byla jednou ze tří závodnic, kterým se nepřičítala trestná minuta.
Hry pokračovaly stíhacím závodem. Od prvních metrů si držela jasný náskok Laura Dahlmeierová, za ní však pokračoval boj o další místa. Ve skvělé běžecké formě se předvedla Slovenka Kuzminová, která byla schopna stáhnout i třicet sekund ztráty. Nakonec vzala druhé místo za vítěžnou Dahlmeierovou. Na poslední střelecké položce se o třetí místo utkala Bescondová a Vítková, k smůle české závodnice chybovala Vítková dvakrát a nakonec dojela na sedmém místě. Jislová skončila na stejném místě, jako závod začala, tedy na 23. místě, Davidová skončila až pětadvacátá.
V sobotní poledne nás čeká v pořadí čtvrtý ženský olympijský závod. Hned v tom prvním sebraly české barvy cenný kov. Ve sprintu žen, který opanovala Němka Dahlmeierová, skončila Veronika Vítková na skvělém třetím místě, úspěch naší země následně potvrdila Markéta Davidová skvělým 15. místem, čímž si stanovila svůj osobní rekord. O osm přiček níže skončila Jessica Jislová.
Dobré odpoledne všem příznivcům biatlonu. Od sobotních 12:15 se ve středisku Alpensia rozehraje další hra o medaile v podobě biatlonového hromadného závodu žen na 12,5 kilometru. Do závodu se probojovaly i dvě Češky, Veronika Vítková a Markéta Davidová. Rozšíří tak jedna z nich medailovou sbírku České republiky? Sledujte závod s námi!
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:15.
Články odjinud