ZOH - Boby - Ženy - Dvojbob (1. a 2. jízdy) -  ONLINE PŘENOS -  18. února 2022   13:00

Ukončeno

Ženy - Dvojbob (1. a 2. jízdy)

13:00 1. jízdy - ženy
   
14:30 2. jízdy - ženy
   
Přenos se aktualizuje automaticky

Po dvou jízdách jsou nejblíže zlatým olympijským medailím Němky Laura Nolteová s Deborah Leviovou. Největší favoritky zvládly obě jízdy velmi dobře, nicméně tu druhou přeci jen ještě o kousek lépe, protože v ní náskok na krajanky Jamankaovou s Burghardtovou navýšily ze čtyř setin na rovnou půl vteřinu. Bronzovou příčku drží po prvním dnu Američanky Meyersová Taylorová s Hofmannovou. Ty ztrácí přes dvě desetiny na druhou pozici, na druhou stranu mají ovšem k dobru 42 setin před čtvrtými Kanaďankami de Bruinovou s Bujnowskiovou.
Pořadí po 2. jízdách:

1. Laura Nolteová (GER) 2:02,05 min
2. Mariama Jamankaová (GER) +0,50 s
3. Elana Meyersová Taylorová (USA) +0,74
4. Christine de Bruinová (CAN) +1,16
5. Kaillie Humphriesová (USA) +1,33
6. Kim Kalickiová (GER) +1,34
7. Melanie Haslerová (SUI) +1,45
8. Cynthia Appiahová (CAN) +1,59
9. Naděžda Sergejevová (ROC) +1,89
10. Katrin Beierlová (AUT) +1,98
11. Ming-ming Chuaj (CHN) +2,00
12. Breeana Walkerová (AUS) +2,04
13. Čching Jing (CHN) +2,06
14. Anastasija Makarovová (ROC) +2,07
15. An Vannieuwenhuyseová (BEL) +2,15
16. Melissa Lotholzová (CAN) +2,16
17. Margot Bochová (FRA) +2,17
18. Andreea Grecuová (ROU) +2,24
19. Mica McNeillová (GBR) +2,49
20. Martina Fontaniveová (SUI) +2,78
Konec pátečního programu.
20'
Deborah Leviová dvojbob roztlačila a nechala práci na Lauře Nolteové. Ta si, stejně jako v první jízdě, vedla fantasticky. Německá dvojice na druhé nejrychlejší krajanky měla k dobru pouhé čtyři setinky, ale nyní zabrala ještě více. Nabrala parádní rychlost a do zítřejších finálových jízd půjde s půlvteřinovým náskokem!
19'
Druhou nejrychlejší jízdu v první sérii předvedly Mariama Jamankaová s Alexandrou Burghardtovou. Navzdory malé chybičce v úvodu Němky udržely po celou dobu jízdy zelená čísla, jsou první a k dobru mají 24 setin!
18'
Nejlepším americkým dvojbobem byl ten ve složení Elana Meyersová Taylorová/Sylvia Hoffmanová. Minimálně bronzovou příčku po první dni udrží, protože na de Bruinovou neztratily prakticky nic, vedou s komfortním náskokem 42 setin.
17'
Olympijská vítězka monobobu Kaillie Humphriesová umí velmi dobře pilotovat i dvojbob! S Loveovou stále mohou pomýšlet na cenný kov, přestože na de Bruinovou ztratily sedmnáct setin. Zítra jsou na programu ještě dvě jízdy, kde toto manko bezesporu půjde stáhnout.
16'
Mezi favoritky musím rovněž řadit de Bruinovou s Bujnowskiovou. K vidění byla rychlá jízda bez výraznější chybičky, osmnáctisetinové vedení je naprosto zasloužené.
15'
Kim Kalickiová patřila před závodem mezi největší favoritky, samozřejmě spolu s brzdařkou Leviovou. Ani ve druhé jízdě si neodpustila jedno větší zaváhání, přesto Haslerovou za zády udržela, naopak navýšila náskok na 11 setin. Avšak těžko říct, zda to bude stačit na vylepšení umístění.
14'
Švýcarské olympijské debutantky Haslerová s Pasternackovou bojovaly sympaticky. Hlavně tedy Haslerová, na níž byla většina práce, neboť je pilotkou. po celou dobu jízdy udržovala velmi dobrou rychlost, Appiahovou poráží rozdílem 14 setin!
13'
Brzdařka Richardsonová Wilsonová roztlačila boj pro Appiahovou. A Kanaďanka konečně způsobila změnu na čele! Z náskoku sice ztrácela, ale měla jej opravdu velký, zastavil se na třech desetinách.
12'
Jediná rumunská posádka ve startovní listině, to je Grecuová s Wickovou. Grecuová jakožto pilotka taktéž na Sergejevovou nestačila, Ruska zvládla druhou jízdu opravdu skvěle. Rumunská vlaječka skočila v průběžném pořadí na desátou pozici s odstupem 35 setin.
11'
Ne, ani Makarovová neohrozila krajanku. Mamedovová jí roztlačila bob výborně, ale rychlost postupně ztrácela a propadla za Sergejevovou rozdílem osmnácti setin! Až šesté místo.
10'
Pěknou bitvu s Beierlovou svedla na dálku domácí Chuaj. Závěr ji nevyšel dle představ takže se řadí o dvě setiny na třetí příčku.
8'
Vzestup ruskéh8 dvojbobu pokračuje. Předčít jej nedokázala ani Rakusanka Beierlová, byť byla zatím nejblíž, ztratila jen devět setin.
7'
Číňanka Čching Jing pilotovala, jak nejlépe umělá, ale udělala jednu chybu, a proto klesla o dvě desetiny za Sergejevovou.
6'
Přestože se Australanka Walkerová snažila, tak na Sergejevovou nestačila. Nicméně ztratila jen 15 setin a je druhá.
5'
Postavení na čele se opět mění. Ruská bobistka Sergejevová zajela svižně a bezchybně, čas 2:03,94 znamená náskok téměř tří desetin.
4'
To bylo těsně! An Vannieuwenhuyseová z Belgie zuby nehty držela svůj dvojbob v zelených číslech. Nakonec je udržela až do samotného závěru, a sice o jedinou setinku!
3'
Lotholzová si v první jízdě neodpustila jednu větší chybu, která ji stála cenný čas. Ve druhé se podobnému zaváhání vyvarovala a naprosto zasloužené přebírá vedení s náskokem vyšším tři desetin.
2'
Britka McNeillová má jistotu, že po prvním dnu poslední nebude. Náskok navýšila o jednu desetinku, celkově vede o 29 setin.
1'
Druhé jízdy se začínají od nejpomalejších dvojbobů postupně k těm nejrychlejším. Švýcarka Fontaniveová ne předvedla ani ve druhé jízdě moc dobrý výkon, výsledný čas je 2:04,83.
Druhé jízdy začnou ve 14:30 SEČ.
Po prvních jízdách už se krystalizuje okruh favoritek. Laura Nolteová potvrdila roli tě největší, ale cesta je zlatu nebude vůbec jednoduchá, na krajanku Jamankaovou má totiž náskok pouhých šesti setin. Následují dva americké dvojboby, ty už ovšem disponují větší ztrátou.
20'
Sérii prvních jízd uzavřely Belgičanky, roli piloty plnila An Vannieuwenhuyseová. Předvedla solidní výkon, za záda odsunula tři posádky.
19'
Se svou první jízdou může být rozhodně spokojená pilotka Walkerová. Jakožto jedna z největších outsiderem zajela 1:01,98, je patnáctá.
18'
Ani Britka McNeillová nejela příliš rychle, ale na Fontaniveovou její pilotování stačilo. Přebírá předposlední pozici.
17'
Tak na tuto jízdu bude chtít Fontaniveová co nejrychleji zapomenout. Předvedla příliš mnoho chyb, na předposlední příčku ztrácí už po první jízdě tři desetiny.
16'
Rakouská bobistka Beierlová jela na hraně času čínské soupeřky. Rozhodovala jediná setinka a to právě ve prospěch Beierlové.
15'
Číňanka Čching King potvrdila, že z této disciplíny domácí závodníci opravdu medaili nezískají. Svým výkonem putuje do druhé desítky pořadí.
14'
V trénincích zajížděla výborné časy Rumunka Grecuová. V hlavním závodě tolik nezazářila, s odstupem sedmi setin jde hned za Appiahovou.
13'
A na řadu přišel další kanadský dvojbob, vedený Appiahovou. Ta neudělala žádnou větší chybu, odměnou jí je osmá pozice.
12'
Kanaďanka Lotholzová neměla na krajanku de Bruinovou nárok. Naopak svedla těsný souboj se Sergejevovou, kterou dokonce o osm setin prohrála.
11'
Druhou desítku startujících otevřela Švýcarka Haslerová. Nezazářila ani neselhala, zajela sedmý nejrychlejší čas.
10'
Zatím nejhorší jízdu naopak předvedla Ruska Sergejevová. Na trati se hodně trápila, jako první nestlačila čas pod hranicí 1:02.
9'
Němka Jamankaová ukázala, že to s obhajobou zlaté olympijské medaile mysli vážně. Za Nolteovou zaostala o zanedbatelných šest setin, je tedy druhá!
8'
Ještě lépe řídila svůj dvojbob jiná Američanka Meyersová Taylorová. Zaostala o pouhých 22 setin a střídá krajanku na druhé příčce.
7'
Na řadu přišel americký dvojbob vedený Američankou Kaillie Humphriesovou. Olympijská vítězka z monobobu si přenesla velmi dobou formu i do dvojbobu. Ztráta 37 setin a druhé místo!
6'
Rozbít německou dominanci by se měly pokusit hlavně Kanaďanky de Bruinová s Bujnwskiovou. To potvrdily, manko 41 setin a průběžně druhá příčka!
5'
Kim Kalickiová a Lisa Buckwitzová, další německý pár, který si dělá ambice na cenný kov. Na krajanky sice nestačily, ale ztratily jen 57 setin a i ony mohou pomýšlet hodně vysoko.
4'
Ano, tohle byla medailová jízda! Deborah Leviová zaznamenala skvělý start a Laura Nolteová bezchybné řízení. Výsledem je náskok propastných 79 setin a hozená rukavice ostatním konkurentkám!
3'
Margot Bochová na trati bojovala a manko nabrané po startu postupně snižovala. To nakonec čítá sedm setin, francouzský dvojbob je zatím poslední.
2'
Dlouho se čínské duo na čele neohřálo. Solidní jízdu totiž odpilotovala Anastasija Makarová, hranici traťového rekordu posunula na 1:01,83.
1'
Jako první se pustila do dráhy čínská dvojice. Ming-ming Chuaj jako pilotka zaznamenala čas 1:01,88. Takový výkon by na medaili určitě stačit neměl.
Závod začal.
Startovní listina:

1. Ming-ming Chuaj (CHN)
2. Anastasija Makarovová (ROC)
3. Margot Bochová (FRA)
4. Laura Nolteová (GER)
5. Kim Kalickiová (GER)
6. Christine de Bruinová (CAN)
7. Kaillie Humphriesová (USA)
8. Elana Meyersová Taylorová (USA)
9. Mariama Jamankaová (GER)
10. Naděžda Sergejevová (ROC)
11. Melanie Haslerová (SUI)
12. Melissa Lotholzová (CAN)
13. Cynthia Appiahová (CAN)
14. Andreea Grecuová (ROU)
15. Čching Jing (CHN)
16. Katrin Beierlová (AUT)
17. Martina Fontaniveová (SUI)
18. Mica McNeillová (GBR)
19. Breeana Walkerová (AUS)
20. An Vannieuwenhuyseová (BEL)
Kde hledat favoritky letos? Mužský dvojbob si zcela podmanily Němci, dominance tohoto státu není vyloučená ani u žen. Vůbec těmi největšími favoritkami jsou Laura Nolteová s Deborah Leviovou, podle papírových předpokladů by tuto dvojici měly nahánět krajanky Kim Kalickiová/Lisa Buckwitzová a Mariama Jamankaová/Alexandra Burghardtová. Německý trojblok by se měly pokusit hlavně Kanaďanky, a sice Christine de Bruinová s Kristen Bujnowskiovou.
Na olympiádě v Pchjongčchangu se ze zlaté olympijské medaile radoval německý dvojbob ve složení Mariama Jamankaová/Lisa Buckwitzová. Němky zdolaly rozdílem pouhých sedmi setin Američanky Elanu Meyersovou Taylorovou s Lauren Gibbsovou, které sice v průběhy dvakrát pokořily traťový rekord, ale další dvě jízdy měly výrazně horší. Bronzové medaile braly Kanaďanky Kaillie Humphriesová/Phylicia Georgeová, ty už zaostaly o téměř půl vteřinu.
Všem fanynkám a fanouškům zimních sportů přeju krásné páteční odpoledne. Vítám vás při sledování dvojbobu žen, ty před sebou mají první dvě jízdy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 13:00.
Články odjinud