ZOH - Curling - Muži - večerní program -  ONLINE PŘENOS -  11. února 2022   13:05

Muži - večerní program

13:05 4. kolo - muži

Suverénním způsobem Rusové a Britové a po jediném dramatičtějším z večerních utkání i Švýcaři si připisují na olympijském turnaji mužů druhé vítězství. Naopak Kanada utrpěla první porážku a má dva body stejně jako všechny tři dnešní vítězné celky a celek USA, který měl volno. Tato pětice je v průběžném pořadí za vedoucím Švédskem.
Konečné výsledky:

Rusko – Dánsko 10:2
Velká Británie – Norsko 8:3
Švýcarsko – Kanada 5:3
Večerní program v curlingu mužů skončil.
10'
Je rozhodnuto, oba kanadské kameny jsou vyraženy z kruhů a Javorové listy už nedosáhnou závěrečným hodem na vyrovnání, takže následuje jejich technická kapitulace za stavu 3:5.
10'
Dva červené a dva žluté kameny jsou před závěrečnými hody skipů ve vnějším kruhu, z tohoto už zřejmě Kanada potřebné dva body k zajištění extra endu nevydoluje.
10'
Na každé straně zbývají tři kameny. Momentálně mají lepší pozici dva žluté švýcarské, které jsou ovšem nechráněny a tedy snadno vyrazitelné.
9'
Kanaďanům nevyšel úmysl, jeden bod pro Švýcary byl jistý, druhý se musel přeměřit a nakonec si mohli oddechnout, o milimetry blíže středu byl červený než druhý žlutý. Skóre před posledním endem tedy je 3:5 a Kanada má znovu výhodu posledního kamene.
9'
Kanada má výhodu posledního kamene, dva soupeřovy žluté jsou však umístěny blíže středu a v cestě stojí tři další, takže nebude vůbec snadné je vyrazit. Navíc se severoamerickému družstvu krátí čas na poradu, zbývají na ni jen necelé tři minuty do konce zápasu.
8'
Švýcaři měli těžkou pozici proti dvěma kanadským strážcům, ostatní kameny byly ve vnějších kruzích a tak byl jeden bod asi maximem, co mohli dosáhnout. Po osmém endu vedou nad Kanadou 4:2.
7'
Norsko šetří síly do zbytku turnaje a v beznadějné situaci proti Velké Británii za stavu 3:8 kapituluje po sedmém endu. Pokračuje se tak už pouze na jedné dráze.
7'
Švýcaři se rozhodli podržet výhodu posledního kamene a před ziskem jednoho bodu upřednostnili vyčištění kruhů v sedmém endu.
7'
Norsko jen snižuje na 3:8. Více než jeden kámen Britové skandinávskému celku dnes nedovolili.
6'
Naopak zpět v zápasu jsou Kanaďané, kteří v šestém endu využili dobře rozehrané postavení k zisku dvou bodů a vyrovnání zápasu se Švýcarskem na 3:3.
6'
Britové drtí Nory a po šestém endu zvyšují třemi kameny již na 8:2.
6'
První utkání je předčasně u konce. Dánové sice získali bod, ale celkově podlehli Rusům drtivě 2:10 a zbylé čtyři endy již nedohrají.
5'
Švýcaři měli dva kanadské kameny v kruzích, podařil se jim ale double take-out a zisk jednoho bodu. Nad javorovými listy vedou v „poločase“ 3:1.
5'
Pouze jediný bod moc nepomohl Norům, kteří proti Velké Británii pouze snižují na 2:5.
5'
Neuvěřitelný pátý end sehráli Rusové. Závěrečným hodem vyrazili všechny soupeřovy kameny a napočítali si šest svých uvnitř. Dánové jim ovšem úplně pokaženým předchozím pokusem situaci hodně usnadnili. Stav je po pěti endech 10:1.
Skóre po 4. endu:

Rusko – Dánsko 4:1
Velká Británie – Norsko 5:1
Kanada – Švýcarsko 1:2
4'
Norové úplně propásli poslední hod, po hrubé nepřesnosti zůstaly dva britské kameny blíže středu a ostrované navyšují vedení již na 5:1.
4'
Kanaďané poslali svůj poslední kámen téměř přesně na střed kruhů, Švýcaři v kruzích žádný neměli a tak Schwarz raději vyčistil kruhy a ponechal si výhodu posledního kamene pro další end.
4'
Rusové mají našlápnuto proti Dánsku, znovu se jim podařilo vybojovat dva body a vedou 4:1.
3'
Nejpomalejší průběh má utkání na střední dráze mezi Kanadou a Švýcarskem. Kanaďané dokázali získat jen jeden bod, prohrávají 1:2 a výhodu posledního kamene má nyní soupeř.
3'
Do trháku jdou Britové, kteří svou výhodu proměnili v dvoubodový zisk a vedou nad Norskem 3:1.
3'
První bod získává ve třetím endu Dánsko, které snižuje souboj s ruským výběrem na 1:2.
2'
Zatím sledujeme vyrovnanou hru, Norsko využívá poslední kámen k zisku jednoho bodu a vyrovnává na 1:1.
2'
Kanada měla výhodu posledního kamene, jenže Gushue měl dva žluté daleko od sebe blíže středu a zvládl vyrazit pouze jeden. Švýcarsko tedy vede 2:0.
1'
Také Britové se v souboji s Norskem ujímají vedení jen 1:0.
2'
Gluchov posílá výborným hodem do dvoubodového vedení po druhém endu Rusy.
1'
Švýcarsko jde v zápase s Kanadou do vedení, ovšem po dlouhé poradě vybojovalo závěrečným hodem pouze jediný bod.
Ruští reprezentanti v prvním endu vyrazili svým kamenem jediný soupeřův, ale ani jejich nezůstal v kruzích.
Bohužel pořadatelům ZOH spadly stránky, takže nemůžeme prozatím sledovat výsledky jednotlivých utkání.
Večerní program curlingu mužů byl zahájen.
Ruští curleři v prvním dnešním kole podlehli Švýcarsku po technické kapitulaci v posledním endu 3:6, Dánové domácí Číně 4:5. Britové nestačili v rovněž nedohraném závěrečném endu celku USA 7:9. Po tomto kole je pořadí turnaje následující:

10. Itálie 0 – 2 (8:16)
Turnaj mužů v curlingu pokračuje čtvrtým kolem, v němž se představí následující dvojice, z nichž kromě Norů a Kanaďanů hrají všechna ostatní družstva druhé utkání během dne: