ZOH - Curling - Smíšené dvojice - dopolední program -  ONLINE PŘENOS -  3. února 2022   02:05

Ukončeno

Smíšené dvojice - dopolední program

Přenos se aktualizuje automaticky

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Konečné výsledky
Švédsko – Česko 7:4
Austrálie – Čína 5:6
USA – Itálie 4:8
Velká Británie – Kanada 6:4
V dalších zápasech, které se v dopoledním programu hrály, Čína porazila Austrálii, Velká Británie si poradila s Kanadou a Itálie přehrála Spojené státy.
Je za námi druhé kolo olympijského turnaje v curlingu smíšených dvojic. Během něj se znovu představila manželská dvojice Zuzana a Tomáš Paulovi, kterým se však tentokrát nepovedlo navázat na své vítězství z úvodního kola proti Norsku a v posledním endu po několika chybách nechali Švédsko skórovat dvojkou, což rozhodlo o konečné porážce 4:7.
Program skončil.
Dohrané je i poslední utkáním, ve kterém nakonec Itálie v posledním endu skórovala doublem a vítězí nad Spojenými státy 8:4.
Jenže Zuzana Paulová minula svým kamenem, který jen projel skrz kruhy! Švédsko tak vítězí v tomto utkání 7:4, protože skóruje dvojkou!
Švédsko svůj poslední kámen poslalo přímo na střed a útočí dokonce na double! Češi se musí pokusit dostat ke středovému bodu a alespoň vybojovat jeden bod, čímž si vynutí extra end. Šance na dvojku a vítězství tu není.
Český kámen nebyl dobrý, jen lehce líznul červený kámen, ale nedostal jej mimo skórovací pozici. A to je pro český tým velký problém.
Vítězství 6:4 slaví Velká Británie nad Kanadou! Kanaďané v posledním endu nevyužili výhody posledního kamenu.
Čína vítězí i ve svém druhém utkání na olympijském turnaji! Po Švýcarsku poráží Austrálii, tentokrát 6:5!
Po dalších kamenech si berou Češi oddechový čas. Chtějí zkusit ze středového kruhu odstranit švédský kámen, který je nyní ve skórovací pozici po úspěšném take-outu Švédska. Češi mají ve hře ještě dva kameny, Švédsko jeden.
Skrytý sice český kámen není, ale švédský pokus nebyl tolik povedený, jak Erikssen doufal. Nepovedlo se mu totiž český kámen dostat mimo středový kruh.
Po čtyřech odehraných kamenech v osmém endu si Švédsko bere oddechový čas. Kolem středového kruhu má dva své kameny, okolo jsou i tři české. Švédsko se pokusí vyčistit kruh od dvou českých kamenů, ale chyba může znamenat hrozbu, že Češi budou mít blíže středu dva kameny a navíc skryté za švédskými.
Výsledky po 7. endech
Švédsko – Česko 5:4
Austrálie – Čína 4:6
USA – Itálie 4:6
Velká Británie – Kanada 5:4
Stíhací jízda Američanů je prozatím přerušena. V sedmém endu se povedlo zaskórovat Italům, kteří odskočili do vedení 6:4.
Švédsku se v sedmém endu daří skórovat double a dostává se do vedení 5:4 před posledním endem, ve kterém budou mít Češi výhodu posledního kamene.
Velká Británie skóruje také dvojkou a vrací se do vedení 5:4. Kanada však má velkou šanci, jak si přinejmenším vynutit extra end.
Čína skóruje dvojkou a proti Austrálii odskakuje do vedení 6:4. To je před posledním endem už hodně nadějné.
Ale ani švédský kámen nebyl úplně dokonalý. Sice odpálil český kámen od středu, ale Paulovi se jej povedlo odmetat za druhý český kámen. Tím asi zažehnali hrozbu, že by Švédsko mohlo skórovat třemi body.
Obrovská chyba Tomáše Paula, který poslal rychlý kámen, jenž měl z kruhů odstranit alespoň jeden švédský kámen, ale minul! Český kámen projel kruhy zcela mimo a tato chyba může českou dvojici stát opravdu hodně.
Poté, co Češi využili tzv. power-play, stejný scénář, tedy kameny na pravé straně před začátkem endu, zkouší Švédsko.
Výsledky po 6. endech
Švédsko – Česko 3:4
Austrálie – Čína 4:4
USA – Itálie 4:5
Velká Británie – Kanada 3:4
Čechům se povedlo v šestém endu využít své lepší výchozí pozice a skórovat double! Posledním kamenem odpálili z kruhů švédský kámen a sami zůstali v kruzích ve dvou. Manželé Paulovi tak vedou po šesti endech 4:3!
Kanada skóruje dvojkou a strhává vedení na svou stranu. Nad Brity vede 4:3.
Austrálie v šestém endu skóruje triple a srovnává na 4:4! Výborný poslední kámen Australanů, kteří se vrací v souboji s Čínou do hry.
Švédům se povedlo rychlým kamenem dostat mimo kruhy hned dva české kameny. Výborně zahráno od Erikssena.
Tak nakonec tam zůstávají tři, český kámen totiž po střetu se švédským kamenem také vykroužil mimo kruhy. Ale to vůbec nevadí! Pozice je nyní pro český tým vynikající. Ve hře ještě po dvou kamenech na obou stranách.
Švédsko chybovalo a trefilo vlastní guard před kruhy. Tím zcela otevřelo kruhy, kde nyní Češi mohou odpálit švédský kámen a mít po dvou třetinách endu v kruzích čtyři vlastní kameny.
Výsledky po 5. endech
Švédsko – Česko 3:2
Austrálie – Čína 1:4
USA – Itálie 3:5
Velká Británie – Kanada 3:2
Britové mezitím získali jeden bod v pátém endu a dostávají se proti Kanadě do vedení 3:2. V posledním utkání mezi Spojenými státy a Itálií se Američanům povedlo znovu skórovat a snižuje na 3:5.
Jenže Zuzce Paulové poslední kámen hrubě nevyšel! Nezískal rotací a šel přímou linkou do strany. Nepovedlo se tak zaútočit na švédský kámen na středu a místo možnosti skórovat dvojkou je z toho dokonce bod pro Švédsko. Hodně nečekané rozuzlení pátého endu a škoda spálené šance.
Ale to se nepovedlo! Češi budou moci zaútočit na dvojku, ne-li dokonce na trojku!
Manželům Paulovým se sice povedlo alespoň trochu pročistit kruhy, ale nadále zůstává švédský kámen takřka nalepen na středovém bodu ve kruzích. A nadále je schovaný. Švédsko navíc bude zahrávat ještě jeden kámen a pokusí se jej ještě více ukrýt.
Zatím jasně nejrychlejší průběh má utkání mezi Čínou a Austrálií. Tento duel už má za sebou pátý end. V něm měli výhodu posledního kamene Číňané, kterým se povedlo vyčistit kruhy a zaskórovat jedním bodem. Domácí vedou už 4:1.
Švédsko hraje v pátém endu defenzivně s vědomím, že má blíže ke středu svůj kámen, který je schovaný nejen za guardem, ale i za dalšími kameny.
Výsledky po 4. endech
Švédsko – Česko 2:2
Austrálie – Čína 1:3
USA – Itálie 2:5
Velká Británie – Kanada 2:2
V utkání mezi Spojenými státy a Itálií se povedlo ve čtvrtém endu skórovat Američanům, ale pouze jedničkou. Snížili tak na 2:5 a stále v tomto klání tahají za kratší konec.
Kanada v duelu s Velkou Británií rovněž zaskórovala jedním kamenem a srovnává na 2:2
Ale nakonec je z toho jen jednička, naštěstí pro český tým. Švédsku se tak daří vyrovnat na 2:2.
Ale nedopadlo to moc dobře, jak konstatovala Zuzana Paulová. Švédsko má šanci skórovat dvojkou.
Čechům se nepovedlo posunout blíže ke středu vlastní kámen, naopak svůj předposlední kámen pokazili a dávají Švédům šanci skórovat doublem. Švédsko posléze postavilo guard. Čechy nyní čeká poslední kámen, ve kterém se musí pokusit dostat buď blíž ke středu, nebo odpálit alespoň jeden švédský kámen a doufat, že jejich soupeři svým posledním kamenem nestrhnou na své konto double.
V souboji mezi Čínou a Austrálií se ve čtvrtém endu nepovedlo ani jednomu týmu skórovat a stav tak zůstává 3:1 pro domácí.
Švédsko, které kvůli ztrátě endu má znovu výhodu posledního kamene, se dostává pod tlak i ve čtvrtém endu. Bude potřebovat vyčistit kruh od českých kamenů, které se opět kupí kolem středu. Zatím to od Švédska není nijak jistý výkon.
Švédsko, byť mělo výhodu posledního kamene, zaváhalo! Poslední kámen, který vyslala De Valová, byl krátký a nedokázal vytlačit český kámen ze skórovací pozice. Češi se tak ujímají vedení 2:1.
Další bod na svou stranu získává Itálie, která odskakuje už do vedení 5:1! Američané budou mít co dělat, aby s tímto skóre něco provedli.
Velká Británie skóruje single ve třetím endu proti Kanadě a dostává se do vedení 2:1.
Čína mezitím odskočila do vedení 3:1 v souboji s Austrálií. Ve třetím endu se jí povedlo získat double.
Manželé Paulovi se pokusili o posun vlastních kamenů v kruzích a zasunutí svého předního kamene před červený na středovém kruhu, aby se dostali do skórovací pozice. To se skutečně povedlo. Švédsko ale může udělat to samé z levé strany a zase kruhy získat na svou stranu.
Švédsko, které má ve třetím endu výhodu posledního kamene, má v polovině endu výhodnou pozici. Před středovým kruhem je spousta kamenů, přičemž nejblíže středu je jejich červený kámen. Rozhodně zde visí hrozba, že by Švédsko mohlo ve třetím endu vybojovat více než jeden bod.
Výsledky po 2. endech
Švédsko – Česko 1:1
Austrálie – Čína 1:1
USA – Itálie 1:4
Velká Británie – Kanada 1:1
Skvělý druhý end mají za sebou Italové! Těm se povedlo v souboji s Američany skórovat čtyřmi body!
Austrálie mezitím vyrovnala skóre na 1:1 proti Číně a Velká Británie to samé zvládla proti Kanadě.
Nakonec je to jeden bod pro český tým a je vyrovnáno 1:1.
Zuzana Paulová dokázala svým posledním kamenem zažehnat hrozbu švédského doublu a naopak sama útočí na zisk dvou bodů. Ale bodovat stále může i Švédsko, nyní je ve hře rozhodčí a rozhodovat budou milimetry.
Švédsko nyní útočí na double! Povedlo se totiž z levé strany lehce ťuknout červený kámen, který křížem odrazil český kámen mimo středový kruh a nejblíže jsou nyní dva červené kameny.
Byť kruhy od švédských kamenů nevyčistil, povedlo se mu posunout český žlutý kámen nejblíže ke středu, přičemž nedal příliš prostoru švédským soupeřům k tomu, aby mohli převzít na kruzích iniciativu.
Situace v kruzích je poměrně divoká. Je v nich hned šest kamenů, přičemž nejblíže ke středu má švédský kámen. Tomáš Paul se nyní pokusí hradbu ze švédských kamenů rozbít.
První end skončil i v dalších soubojích. Spojené státy se ujaly vedení 1:0 nad Itálií a Kanada vede stejným poměrem nad Velkou Británií.
Švédům se povedlo český guard před kruhy obejít z levé strany a kámen, který vyslala De Valová, se prodral až k českým kamenům ve středovém kruhu, přičemž skončil blíže středu. Je to tedy jeden bod pro Švédsko.
Mezitím skončil první end v souboji mezi Austrálií a Čínou. Z prvního bodu se raduje domácí tým, který se ujímá vedení 1:0.
Švédům se povedlo odklidit kameny z okolí kruhů, zároveň se však dostali před posledními kameny do nevýhodné pozice. Češi nyní postaví ještě jeden guard a budou doufat, že je švédští soupeři nedokáží buď obejít, nebo za pomocí trefeného guardu rozbít jejich pozice na kruzích.
V prvním endu mají výhodu posledního kamene švédští curleři. Paulovi se snaží stavět hráz z guardů, přičemž na středu kruhů mají jeden svůj kámen. Erikssenovi se povedl double take-out, ale to zatím nic neřeší, jelikož onen skórovací kámen je stále na pozici.
Program odstartoval.
Zápasy čtvrtečního dopoledního programu
Švédsko – Česko
Austrálie – Čína
USA – Itálie
Velká Británie – Kanada
V dopoledním programu během druhého soutěžního dne čeká na český pár dvojice ze Švédska. Té se úvodní zápas olympijského turnaje nevyvedl a s Velkou Británií prohrála vysoko 5:9. Jednalo se o poměrně překvapivý výsledek. Češi ani tentokrát nebudou favority zápasy, ale rozhodně mají o něco lepší výchozí pozici než proti Norsku.
Český tým vstoupil do olympijského turnaje senzační výhrou nad Norskem. Senzační z toho hlediska, že před osmým endem prohrávali manželé Zuzana a Tomáš Paulovi 3:6 a měli před sebou takřka neřešitelný problém. Vyřešili jej však bravurně, když zahráli triple, získali tedy tři body a srovnali na 6:6. V extra endu pak mělo sice Norsko výhodu posledního kamene, ale Paulovi zahráli znovu výtečně a zcela proti očekávání a proti průběhu celého střetnutí strhnuli výhru na svou stranu.
Výsledky 1. kola
Švédsko – V. Británie 5:9
Austrálie – USA 5:6
Norsko – Česko 6:7
Čína – Švýcarsko 7:6
Soutěž smíšených dvojic se hraje se standardními curlingovými pravidly, avšak s několika úpravami. Před každým endem, kterých je celkem osm, se před kruhy postaví guard týmu, který v daném endu začíná, a do kruhů se postaví kámen týmu, který má v daném endu výhodu posledního kamene. Jedná se o tzv. předpřipravené pozice. Následně oba týmy vyšlou do hry po pěti kamenech a tým, jehož kámen je nejblíže středu, boduje.
Zimní olympijské hry, které oficiálně odstartují v pátek, mají před sebou už druhý den soutěží v curlingu, konkrétně tedy v soutěži smíšených dvojic. V dopoledním programu se uskuteční znovu čtyři utkání, stejně jako během středečního úvodního večerního bloku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 02:05.
Články odjinud