ZOH - Curling - Smíšené dvojice - dopolední program -  ONLINE PŘENOS -  6. února 2022   02:05

Ukončeno

Smíšené dvojice - dopolední program

Přenos se aktualizuje automaticky

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost.
Výsledky 10. session
USA – Česko 8:10
Velká Británie – Čína 6:5
Tomáš a Zuzana Paulovi, kteří prohráli v červených dresech tři zápasy v řadě, oblékli v neděli opět bílé dresy, v nichž slavili výhry nad Norskem i Austrálií, a poradili si v dramatickém střetnutí se Spojenými státy, které porazili 10:8! Díky tomu si vylepšili svou bilanci na 3 výhry a 4 porážky a zatím ještě živí teoretickou naději na postup. Aby se tak stalo, musí vyhrát i zbývající dva zápasy ve skupině a doufat v souhru dalších výsledků.
Program skončil.
Skvělé! Manželé Paulovi zahráli posledním kamenem výborně, trefili americký kámen, který hrozil, že je připraví o jakékoliv skórování a vybojovali v posledním endu trojku! Vítězí tak 10:8 a bílé dresy přináší konečně i trochu štěstí!
Velká Británie mezitím poráží Čínu 6:5!
A přesně to se stalo. Americký rychlý kámen rozrazil pozice na středovém kruhu, hned tři české kameny odjely a najednou je to pro manžele Paulovy opět o něco složitější.
Češi mají osmý end rozehraný na double. Vše se ale může rychle změnit, což je krása a zároveň zákeřnost curlingu. Double by znamenal vítězství.
Začíná poslední end, v němž je cílem českého týmu přinejmenším vyrovnat a vynutit si extra end.
Výsledky po 7. endech
USA – Česko 8:7
Velká Británie – Čína 5:5
Američané sice vyčistili posledním kamenem kruhy od českého kamene, ale jejich kámen se rovněž vykroutil mimo kruhy. Takže je z toho jen jednička a české naděje na vítězství stále žijou!
Čína v sedmém endu srovnala na 5:5. Výhodu posledního kamene bude mít v posledním endu Velká Británie, která je tak blízko vítězství.
Výborně, double take-out se povedl a Američané by měli v tomto endu skórovat maximálně dvojkou!
Daří se alespoň trochu zkomplikovat americkou pozici. Bude ale potřeba ještě zahrát double take-out, kterým by definitivně potvrdili, že soupeřům trojku nepovolí.
Spojené státy se při power play dostávají do pozice, v níž mohou zahrát trojku. Češi budou muset něco vymyslet, aby před posledním endem nebyli v takřka neřešitelné situaci. Ačkoliv, už se jim dnes povedlo zahrát i čtyřku, tak přesto, aby toho dosáhli dvakrát mimo power play by byl takřka zázrak.
V sedmém endu si power play zahraje i Kanada.
Výsledky po 6. endech
USA – Česko 7:7
Velká Británie – Čína 5:4
A dokonce, což se rozhodně nemělo stát, je z toho jen nula! V kruzích nezůstal ani jeden kámen. Poslední český kámen sice odstranil americký kámen z kruhů, ale sám také vyjel mimo.
Velká Británie se mezitím dostává do vedení 5:4 nad Čínou, když vybojovala bod při výhodě soupeřů.
Češi v šestém endu chybují a dostávají se do situace, kdy to vypadá, že budou skórovat pouze jedničkou, což je při power play velká ztráta.
Češi zkouší nyní v šestém endu power play.
I když pozice nebyla vůbec jednoduchá, Američané svůj poslední kámen prosmýkli mezi dvěma českými kameny a přilepili jej na středový kruh ke dvěma svým kamenům. I přes velkou snahu českého týmu se tak Spojeným státům daří skórovat trojkou a vyrovnat na 7:7.
Český tým si vzal oddechový čas a snaží se vymyslet strategii v pátém endu, v němž mají nyní Američané nahránu pozici na to, aby skórovali minimálně trojkou. Paulovi se snaží vymyslet, jak jim tuto pozici zkomplikovat.
Ano, Britům se povedlo skórovat trojkou a srovnat utkání s Čínou na 4:4! Čína bude reagovat s vlastní power play v šestém endu.
V utkání mezi Velkou Británií a Čínou Britové zkouší v pátém endu power play. A mají velkou šanci skórovat triple.
Výsledky po 4. endech
USA – Česko 4:7
Velká Británie – Čína 1:4
Výtečně zahraný kámen od Zuzany Paulové, kterým byl uzavřen čtvrtý end. Češi potřebovali trefit americký kámen, aby získali v tomto endu více bodů a nakonec je z toho nádherná čtyřka a otočení skóre na 7:4!
Českému týmu jeden kámen zcela projel mimo kruhy. Chyba manželů Paulových, kteří se snažili dostat soupeřovy kameny mimo pozici.
Výsledky po 3. endech
USA – Česko 4:3
Velká Británie – Čína 1:3
Američané svým posledním kamenem výborně objeli české kameny a zaparkovali jej poblíž středu. Výsledkem je trojka Spojených států a jejich vedení 4:3. Využili dokonale prostoru na pravé straně.
Čína mezitím slaví jeden bod při výhodě soupeřů a zvyšuje vedení na 3:1.
Proti tomuto záměru se postavil Tomáš Paul, který zahrál dobrý kámen opět ke středovému kruhu. Bohužel se jej nepovedlo úplně nalepit k americkému kameni, takže hned další americký kámen pozici opět vyčistil.
Ve třetím endu, v němž mají výhodu posledního kamene Američani, se povedlo jejich dvojici svým třetím kamenem vyčistit střed od českých kamenů a dostávají se do pozice, kdy budou moci útočit na více bodů.
Výborně! Manželé Paulovi zahráli svůj kámen skvěle a dokázali americké kameny posunout dokonce natolik, že je z toho trojka! Chtěli dva body, získali tři, nejlepší možná odpověď na nepovedený první end.
Double mezitím zaznamenali na druhé dráze Číňani, kteří se tak dostávají do vedení 2:1 proti Britům.
Jenže ani český kámen nebyl zahraný dobře. Americkému týmu se však nepovedlo na situaci reagovat a Češi mohou zkusit hrát na double!
Velký chyba Američanů! Jejich kámen měl lehce vychýlený směr a sice trefil jejich vlastní kámen, jak bylo zamýšleno, ale ze strany. Kvůli tomu se nepovedlo jen posunout červený kámen na český kámen za ním, ale oba americké kameny se odpálily mimo kruhy.
Češi mají ve druhém endu znovu výhodu posledního kamene. Nyní se jim povedlo odstranit dva americké guardy a otevřít kruhy. Ve hře mají oba týmy ještě dva kameny.
A bohužel, stejně dopadl první end i v utkání Čechů s Američany. Manželům Paulovým se nepovedlo v takřka neřešitelné situaci se třemi americkými guardy před kruhy nic vymyslet a nedokázali odstranit červené kámen ze středového kruhu. Bod pro Spojené státy.
Ve druhém utkání mezitím Velká Británie při výhodě Číny krade první end a získává bod.
Američané se snaží vystavět před kruhy hráz z guardů. Mají blíže ke středu svůj kámen a česká výhoda posledního kamene při současném rozpoložení kamenů nemusí být rozhodující. Není na středový kruh dobře vidět a dvojice ze Spojených států to ví.
Český tým dnes oblékl bílé oblečení, v němž slavil obě výhry na turnaji. V červené výbavě se Čechům nedařilo, tak uvidíme, zda prolomí svou smůlu z posledních dvou dní.
Program odstartoval.
Program 10. session
USA – Česko
Velká Británie – Čína
Tabulka
1. Itálie 6-0 Q
2. Švédsko 5-2
3. Kanada 4-2
3. Velká Británie 4-2
5. Norsko 3-3
5. USA 3-3
7. Čína 2-4
7. Česko 2-4
7. Švýcarsko 2-4
10. Austrálie 0-7
Ve druhém utkání na sebe narazí Velká Británie s Čínou.
V akci bude česká dvojice Tomáš a Zuzana Paulovi, kteří neprožili dobrou sobotu. Během ní si připsali dvě vysoké porážky a de facto přišli o naději na postup do semifinále. Po porážkách se Švýcarskem a Velkou Británií se propadli s bilancí 2-4 na dělené sedmé místo a v neděli ráno budou hrát především o to, aby přerušili sérii tří porážek v řadě. Nečeká je ale nic snadného, narazí totiž na pár ze Spojených států, který stále ještě může usilovat o postup do semifinále. Bezpodmínečně však musí vyhrát.
Olympijský turnaj v curlingu smíšených dvojic pomalu spěje ke svému vyvrcholení, co se základních skupin týče. V neděli zkraje celodenní programu uvidíme v pořadí 10. session, která nabídne dva zápasy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 02:05.
Články odjinud