ZOH - Curling - Ženy - dopolední program -  ONLINE PŘENOS -  14. února 2022   02:05

Ženy - dopolední program

02:05 7. kolo - ženy

Já vám děkuji, že jste sledovali dnešní dopolední program a loučím se s vámi. Dobrou noc!
Dnešní dopolední program je u konce. Japonky si připsaly čtvrtou výhru na turnaji a vylepšily své skóre na druhé pozici. To Čína si bilanci zhoršila na 3/3. USA půjde tabulkou minimálně dočasně o dvě místa nahoru díky výhře nad Koreou. Ta má tak taktéž skóre 3/3, zatímco USA 4/2. Teprve druhé vítězství si pak připsala Kanada (2/3). Rusky po pěti zápasech stále zůstávají bez výhry.
Konečné výsledky

Čína – Japonsko 2:10
Kanada – ROC 11:5
USA – Korea 8:6
10'
Američanky to měly ve vlastních rukou a sehrály poslední hod přesně tak, jak potřebovaly. K žádnému extra endu nedojde. Kámen Korejek byl vystřelen z terče, zatímco kámen USA tam zůstal, a tak je z toho poslední single pro Ameriku.
10'
Pokračovat až do konce nebude už ani zápas Ruska s Kanadou. Ta vedla před posledním endem už o šest bodů, a tak zápas skočil předčasně. Rusky tak v pátém zápase popáté prohrávají.
Výsledky po devátém endu

Čína – Japonsko 2:10 (konec po osmém endu)
USA – Korea 7:6
9'
Rusky se snažily ulicí poslat kámen do středu, jenže se do ulice netrefily. Další dva body pro Kanaďanky.
9'
Parádní devátý end v podání Korejek. Ty rozstřelily kameny na kruhu a zanechaly dva blíže, než soupeř. Je to zase o jeden bod.
9'
Číňanky už pokračovat nebudou. Rozdíl mezi jimi a Japonkami už byl osm bodů. Zápas tak končí výsledkem 2:10 po osmém endu.
Výsledky po osmém endu

Kanada – ROC 9:5
USA – Korea 7:4
8'
Kanada dohrávala osmý end. Kámen zametla na červený kruh a Severoameričanky zapisují singl.
8'
Poslední kámen čínských culerek se vůbec nepovedl! Číňanky se snažily s rotací projet uličkou a vyrazit kámen z prostředku terče, jenže zavadily o první guard a tak Japonky zapisují další singl a vedou už o osm bodů.
8'
V osmém endu končily hráčky z USA. Ty zametly kámen s boční rotací z pravé strany opravdu excelentně a připsaly si tak další dvojku.
Výsledky po sedmém endu

Čína – Japonsko 2:9
Kanada – ROC 8:5
USA – Korea 5:4
7'
Poslední ruský kámen sedmého endu dojel s pravou rotací do středu. Skvělý end a prohrávající tým stahuje ztrátu na tři body.
7'
Korea poslal velmi pomalý kámen s rotací zprava. Ten se stočil naprosto parádně do středového kruhu. Je z toho dokonce dvojka pro Japonsko, které nad svým velkým rivalem vede už o sedm bodů!
7'
Naprosto přesný kámen po čáře poslala Korea a vypálila tak ze středového kruhu pryč soupeřův kámen. Korea zaznamenala dva body.
Výsledky po šestém endu

Čína – Japonsko 2:7
Kanada – ROC 8:3
USA – Korea 5:2
6'
Kanaďany měly velice jednoduchou pozici. Na skoro prázdném kruhu bylo jediné, co musely udělat, v podstatě odhodit kámen. Ten zametly přímo na střed a mají další dva body.
6'
Situace v kruhu byla v šestém endu opravdu zapeklitá. Čína poslal kámen s odrazem o svůj vlastní kámen. Nepodařilo se ji ale poposunout ho blíže středu a zapsat více bodů. Lidová republika tak zaznamenala singl.
6'
USA otáčí zápas! Korejky se trefily posledním kamenem do svých guardů a je z toho dokonce až triple pro Ameriku.
Dnešní program je ve své polovině.
Výsledky po pátém endu

Čína – Japonsko 1:7
Kanada – ROC 6:3
USA – Korea 2:2
5'
Poslední ruský kámen byl umístěn skvěle. Na milimetry přesně tečoval středový prostor a Rusky nečekaně získaly dva body.
5'
Korea posledním kamenem rozstřelila situaci na kruhu. Američanky pak ale dvojitým odrazem dokázaly soupeřův kámen taky odstřelit a srovnat stav na 2:2.
5'
V těžké situaci byla na konci pátého endu Čína. Soupeř měl v kruzích blízko sebe tři kameny. Čína nedokázala vyrazit ani jediný z nich a soupeř zapisuje trojku.
Výsledky po čtvrtém endu

Čína – Japonsko 1:4
Kanada – ROC 6:1
USA – Korea 1:2
4'
Poslední kámen Rusky neumístily vůbec špatně, zahrály guard na svůj jiný kámen u středu. Jenže Kanada dohrávala a skvěle ho vyrazila. Zapisuje tak další dva body.
4'
USA vyrazilo kámen soupeře a samo zanechalo v kruhu druhý kámen. Korea ale neměla s posledním hodem těžkou práci a lehce zapisuje singl.
4'
Číně se podařilo vyrazit jeden z kamenů soupeře. Japonsko ale i tak mělo kámen blíže středu a tak si připisuje další bod.
Výsledky po třetím endu

Čína – Japonsko 1:3
Kanada – ROC 4:1
USA – Korea 1:1
3'
Poslední ruský hod šel velkou oklikou. Rusky už měly zajištěn jeden bod, protože měly před svým hodem kámen přímo na středu, chtěly tak přidat rovnou ještě další. ale to se jim nepovedlo.
3'
USA mělo za úkol dopravit kámen do středu obloukem. Korea měla dva kameny na hranici prostřední oblasti. Američanky ale kámen umístily velice dobře a tak samy pro sebe ukradly a poslední chvíli single.
3'
Japonsko ukončovalo třetí end. Díky hrozné hře Číny v tomto endu už před svým hodem mělo jasné dva body. To ještě podpořilo házeným kamenem. Skvělý end Japonska.
Výsledky po druhém endu

Čína – Japonsko 1:0
Kanada – ROC 4:0
USA – Korea 0:1
2'
Kanaďanky, zarolovaly kámen zprava kolem ruské bariéry a měly ve středu dva kameny. Rusky měly kameny rozstřelit, ale navedly ten svůj do jiného kamene a dva červené ve středu se tak vůbec nehnuly. Další dva body pro Kanadu.
2'
Japonsko dopravilo svůj poslední kámen na terč, ale nepovedlo se mu vyrazit soupeře tak, jak to mělo v úmyslu. Čína měla jeden kámen blíže a zaznamenává single.
2'
Korea má bod! Poslední její kámen byl opravdu pomalý a těsně objel bariéru tří soupeřových kamenů na začátku kruhů. Je z toho jednička.
Výsledky po prvním endu

Čína – Japonsko 0:0
Kanada – ROC 2:0
USA – Korea 0:0
1'
Nejzajímavější situace na kruzích byla v zápase ROC a Kanady. Ta se povedeným hodem dostala na střed a navíc odrazil hned dva soupeřovy kameny. Rusky to pak měly hodně těžké a musely svůj kotouč rolovat zleva- To se jim vůbec nepovedlo a tak javorové listy hned v prvním endu jdou do vedení 2:0.
1'
Ve velkém souboji mělo poslední hod prvního endu k dispozici Japonsko. To zahrálo rychlý kámen a vypálilo z soupeřův kámen z kruhu pryč. I tady skončí první end 0:0.
1'
USA posledním kamenem vyráželo soupeřův z modré oblasti. Korea zahrála stejný hod a jen vyrazila soupeřův kámen a vyčistila kruhy. První end skoční za stavu 0:0.
Dnešní cuerlerské duely ženského ranního programu začínají!