ATP Montreal -  ONLINE PŘENOS -  Nikoloz Basilašvili : Tomáš Berdych - 8. srpna 2017   18:40

Nikoloz Basilašvili
25 let  185 cm  Gruzie
Tomáš Berdych
31 let  196 cm  Česká rep.

Tomáš Berdych se na poslední chvíli odhlásil z tohoto turnaje. S Basilašvilim bude na centrkurtu hrát "lucky loser" z kvalifikace Ernesto Escobedo.
Vzájemné zápasy
24. 10. 2016 (Vídeň) Basilašvili – Berdych 6:4,6:7,7:5

Neuvěřitelné množství nevynucených chyb stálo Tomáše Berdycha výhru. Nikoloz Basilašvili pro sebe urval první set v poměru 6:4, ale o druhý přišel v tie-breaku a musela rozhodnout třetí sada. V ní se Berdych dokázal dostat z nepříznivého stavu 4:1, ale utkání poté nedotáhl do vítězného konce. Za stavu 5:5 nevyužil své brejkboly a poté přišel o své podání a z výhry 6:4, 6:7 a 7:5 se tak radovat kvalifikant z Gruzie.
Turnajová nasazená desítka naopak prožívá celkem povedené období. Po neúspěšném semifinále Wimbledonu, kde prohrál s hegemonem tohoto sportu Rogerem Federerem se Tomáš Berdych představil premiérově v Mexiku. Na turnaji v Los Cabos se po výhrách nad Santillanem, Mannarinem dostal do semifinále, které byla taktéž neúspěšné. Berdych sice získal první sadu proti mladíčkovi Kokkinakisovi, ale ve druhém setu zažil kolaps a prohrál ve zkrácené hře. Třetí set byl už vyrovnaný, ale více štěstí měl Australan. Český tenista může být s tímto rokem zatím spokojen, v roce 2017 nasbíral 33 výher a 15 porážek.

Roland Garros – druhé kolo
Tento gruzínský tenista se pohybuje na okruhu od roku 2008, od této doby ještě nedokázal vyhrát ani jeden turnaj. Za svoji devítiletou kariéru si vydělal něco přes 1,1 miliónu dolarů. Basilašvili neprožívá momentálně nějak výborné období, v posledních sedmi turnajích nedokázal přejít přes první kolo. Do toho nepočítám Wimbledon, kde skončil ve druhém kole. Pro Nikoloze je tento turnaj prvním na tvrdém povrchu, naposledy se ukázal rakouským fanouškům na turnaji v Kitzbühelu, kde nedokončil první kolo proti domácímu Ofnerovi. Celková letošní bilance tohoto tenisty je 19 výher a 19 porážek.
Trenéři: Goran Marijan, Gavin Hopper

Kitzbühel – 1. kolo
Hamburk – 1. kolo
Bastad – 1. kolo
Wimbledon – 2. kolo
Antalya – 1. kolo
Mužský turnaj v Montrealu pokračuje svým druhým dnem. Dnes se v tomto kanadském městě představí Tomáš Berdych, který vyzve Nikoloze Basilašviliho z Gruzie. Tento zápas je naplánován hned jako první utkání na centrálním dvorci. Dnešní program začíná 18:30 našeho času.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.