Muži - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Tomáš Berdych : Ryan Harrison - 18. ledna 2017   04:21

2

Z mé strany je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost, přeji vám hezký den a budu se těšit opět někdy u tenisu na počtenou.
Ryan Harrison držel v první sadě s Tomášem Berdychem krok pouze do stavu 3:3, avšak poté dvakrát přišel o svůj servis a tím i o celý set. Ve druhém dějství ale dokázal odvrátit všech šest brejkbolů českého tenisty a v tiebreaku se propracoval dokonce k setbolu. Ten ale nevyužil a rodák z Valašského Meziříčí se tak po vítězství ve zkrácené hře poměrem 8:6 ujal vedení 2:0 na sety. Ve třetí sadě Berdych zaznamenal brzký brejk ve třetí hře, o který ale záhy přišel. Poté již ale diktoval tempo hry po celý zbytek zápasu a po čtyřech získaných gemech v řadě se mohl radovat z vítězství. Ve třetím kole se pravděpodobně může těšit na souboj s Rogerem Federerem.
Konec zápasu
6:2
Tomáš Berdych končí tento zápas esem a může se radovat z postupu do třetího kola Australian Open!
40-0
Přístup Harrisona k utkání je nyní již velmi vlažný a český tenista si vítězným kraťasem vypracovává tři mečboly!
30-0
Američan již po doběhnutém forhendu výměnu zcela vypustil a Berdych tak neměl problém zahrát míček do volného prostoru.
15-0
Return Harrisona směřoval sotva do poloviny sítě.
5:2
Konec přestávky,na vítězství v zápase bude podávat Tomáš Berdych.
5:2
Následuje přestávka a výměna stran.
5:2
A po úderu Harrisona do sítě česká tenista využívá hned první z nich a je jediný získaný gem od postupu do třetího kola!
40-15
Tomáš Berdych si vítězným returnem vypracovává dva brejkboly!
30-15
Americký tenista z forhendu zamířil pouze do sítě a pouští svého soupeře opět do vedení v tomto gemu.
15-15
Harrison esem srovnává stav gemu.
15-0
Pokus Američana o lob doletěl daleko za základní čáru.
4:2
Ryan Harrison returnoval pouze do sítě a Tomáš Berdych tak čistou hrou potvrzuje brejk a ve třetím setu vede již 4:2!
40-0
A dalším skvělým servisem si vypracovává tři gemboly.
30-0
Čech zaznamenává své třinácté dnešní eso.
15-0
Americký tenista returnoval pouze do sítě.
3:2
Konec přestávky, podávat bude Tomáš Berdych.
3:2
3:2
Ryan Harrison tentokrát v důležité chvíli již chyboval a Tomáš Berdych tak zaznamenává další brejk, díky kterému jde ve třetím setu do vedení 3:2!
A-40
Bekhendový úder Američana zastavila páska a český tenista má tak k dispozici další brejkbol!
40-40
Berdych přesným úderem na základní čáru donutil soupeře k chybě.
40-A
Harrison zaznamenává další eso a má tak další možnost ukončit tento gem.
40-40
O tu se ale znovu připravuje nepovedeným volejem.
40-A
Američan předčil svého soupeře v technické výměně na síti a má k dispozici další výhodu.
40-40
Harrison se vydal na síť, ale jeho volej směřoval až za základní čáru.
40-A
A následně si esem vypracovává výhodu.
40-40
Ten ale americký hráč odvrací povedeným servisem.
40-30
Ryan Harrison zahrál příliš dlouhý čopovaný bekhend a Tomáš Berdych má tak k dispozici brejkbol!
30-30
Tentokrát síť zastavila míček z rakety Harrisona.
15-30
Čech se dostal do těžké pozice, z níž odehrál míček pouze do sítě.
15-15
Harrison se vydal k síti, ale byl českým tenistou krásně prohozen.
0-15
Berdych nedokázal zreturnovat míček do dvorce.
2:2
Tomáš Berdych ve značně nevhodný moment vyprodukoval svou druhou dnešní dvojchybu a Ryan Harrison tak srovnává ve třetím setu na 2:2.
30-40
Stejně tak i druhý!
15-40
První z nich Berdych odvrací esem!
0-40
Čopovaný bekhend českého hráče byl příliš dlouhý a Ryan Harrison má tak k dispozici tři brejkboly!
0-30
Berdych opět zasáhl síť, tentokrát z bekhendu, a bude tak čelit nepříznivému stavu 0-30.
0-15
Míček z forhendu českého tenisty zastavila síť.
2:1
2:1
2:1
Forhendový úder Ryana Harrisona byl příliš dlouhý a Tomáš Berdych tak potřetí v dnešním utkání bere svému soupeři servis a ve třetím setu jde do vedení 2:1.
40-15
Americký tenista opět vyprodukoval dvojchybu a Berdych tak má k dispozici dva brejkboly!
30-15
Harrison podruhé v řadě posílá míček z forhendu do prakticky stejného místa a bude tak na svém servisu čelit nepříznivému stavu.
15-15
Vzápětí ale z forhendu chyboval i jeho soupeř.
0-15
Český tenista zahrál příliš dlouhý forhend.
1:1
Čopovaný bekhend Harrisona doplachtil až za základní čáru a Tomáš Berdych tak srovnává stav třetího setu na 1:1.
40-15
A dalším vítězným forhendem si vypracovává dva gemboly.
30-15
Berdych si vítězným forhendem bere vedení v gemu na svou stranu.
15-15
Čech ale vynikajícím servisem srovnává.
0-15
Americký tenista skvěle zareturnoval, Berdych dokázal odehrát míček pouze do sítě.
0:1
Následuje výměna stran.
0:1
Ryan Harrison si došel na síť pro pohodlný vítězný volej a na úvod třetího dějství si tak drží svůj servis.
30-40
Třetí skvělý servis v řadě znamená gembol pro amerického tenistu.
30-30
Harrison opět výborně zaservíroval a v úvodním gemu třetí sady je srovnáno.
30-15
Američan povedeným servisem snižuje stav gemu.
30-0
Po returnu pod nohy Harrisona se český tenista dostává do nadějného vedení.
15-0
Berdych skvělým forhendem donutil soupeře k úderu za základní čáru.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Ryan Harrison.
0:0
7:6
Ryan Harrison si nedokázal poradit s chytrým čopovaným úderem českého tenisty, poslal míček z forhendu daleko do zámezí a Tomáš Berdych tak vítězí v tiebreaku poměrem 8:6, čímž se dostává do vedení 2:0 na sety!
7-6
Tomáš Berdych si parádním vítězným forhendem přesně do rohu dvorce vypracovává setbol!
6-6
Ten úspěšně odvrací skvělým servisem a následnou smečí!
5-6
Čech dokázal zreturnovat servis soupeře pouze do sítě a bude čelit setbolu!
5-5
Berdych se pokoušel zahrát čopovaný forhend, avšak zamířil pouze do sítě. V tiebreaku je srovnáno na 5:5.
5-4
Český tenista kazí forhend a přichází i o druhý minibrejk, který měl ještě před chvílí k dobru.
5-3
Harrison ale reaguje vynikajícím returnem a bere si jeden z minibrejků zpět.
5-2
Americkému tenistovi se velmi výrazně nepovedl druhý servis, což znamená jeho desátou dvojchybu v utkání.
4-2
Harrison zaznamenává své třetí dnešní eso a snižuje.
4-1
Forhend Američana zastavila páska, český tenista zvyšuje své vedení v tiebreaku na 4:1.
3-1
Totožnou chybu ale nyní vyprodukoval i Berdych.
3-0
Ryan Harrison se musel po returnu soupeře přiblížit k síti a poslal míček až za základní čáru.
2-0
Český tenista parádním forhendem přesně do rohu dvorce získává minibrejk!
1-0
Berdych zahajuje tiebreak esem.
6:6
Ryan Harrison skvěle zaservíroval a i tentokrát si drží servis! Srovnává tak na 6:6 a o vítězi druhé sady bude muset rozhodnout až zkrácená hra.
40-A
Return českého tenisty byl příliš dlouhý, Američan má opět výhodu.
40-40
O tu se ale připravuje již devátou dnešní dvojchybou.
40-A
Harrison si servisem otevřel dvorec a vítězným forhendem si vypracoval další výhodu.
40-40
Berdych úspěšně zaútočil z forhendu a donutil soupeře k chybě. Shoda.
40-A
Return českého tenisty směřoval pouze do zámezí, Američan má výhodu.
40-40
Berdych trefil forhend nepříliš šťastně a míček dopadl těsně za základní čáru. Je zde shoda.
40-30
První z nich Harrison odvrací vynikajícím servisem.
40-15
Tomáš Berdych tuto výměnu nádherně vykonstruoval a po parádním stopvoleji a následné vítězné smeči má k dispozici dva setboly!
30-15
Berdych svého soupeře úspěšně rozběhal, čímž jej donutil k chybě.
15-15
Harrison úspěšně aplikoval styl servis-volej.
15-0
Američan započal gem na svém servisu dvojchybou.
6:5
6:5
6:5
Tvrdý forhend Ryana Harrisona zastavila páska, Tomáš Berdych tak jde ve druhém setu do vedení 6:5.
40-0
Berdych svého soupeře rozběhal a následně jej donutil k chybě.
30-0
Return Američana dopadl až za základní čáru.
15-0
Harrison se vydal na síť, ale byl krásným úderem českého tenisty po čáře prohozen.
5:5
Return českého tenisty dopadl tesně do autu a Ryan Harrison tak srovnává ve druhém setu na 5:5.
30-40
Američan si esem vypracovává gembol.
30-30
Čopovaný bekhend Harrisona byl příliš dlouhý.
15-30
Berdych vyprodukoval další nevynucenou chybu v tomto gemu, tentokrát z forhendu.
15-15
Tentokrát z bekhendu chyboval americký tenista, míček zastavila síť.
0-15
Bekhendový úder Berdycha doplachtil pouze do deblového koridoru.
5:4
5:4
5:4
Ryan Harrison returnoval pouze do sítě a Tomáš Berdych tak jde ve druhé sadě do vedení 5:4.
A-40
Čech si dalším esem vypracovává výhodu.
40-40
Berdych přetáhl forhendový úder a Američan se tak dotahuje na shodu.
40-30
Následuje ovšem premiérová dvojchyba českého hráče.
40-15
A dalším skvělým servisem si vypracovává dva gemboly.
30-15
Osmým dnešním esem si ale český tenista bere vedení v gemu zpět na svou stranu.
15-15
Berdych zamířil z forhendu relativně daleko do autu.
15-0
Return Američana směřoval pouze do zámezí.
4:4
Tomáš Berdych trefil forhend rámem a Ryan Harrison tak srovnává stav druhého setu na 4:4.
40-A
Tu ale opět napravuje povedeným servisem.
40-40
Harrison zaznamenal již sedmou dnešní dvojchybu.
30-40
Čopovaný bekhend českého hráče doplachtil těsně za základní čáru.
30-30
Return Berdycha se do dvorce nevlezl.
30-15
A následnou dvojchybou pouští českého tenistu do vedení v tomto gemu.
15-15
Vzápětí ale vyprodukoval nevynucenou chybu.
0-15
Američan zaznamenal první eso v dnešním utkání.
4:3
4:3
4:3
Tomáš Berdych skvěle zaservíroval a ve druhém setu tak jde do vedení 4:3.
40-30
Return Harrisona doplachtil až za základní čáru.
30-30
Američan skvěle zareturnoval a došel si k síti pro konečný úder.
30-15
Tentokrát z bekhendu nevynuceně chyboval i český tenista.
30-0
Harrison vyprodukoval prakticky totožnou chybu jako v předchozí výměně.
15-0
Bekhendový úder Američana zastavila páska.
3:3
Ryan Harrison zahrál další vítězný bekhend a po tuhém boji o šestý gem druhé sady srovnává na 3:3!
40-A
Return Berdycha dopadl až za základní čáru.
40-40
Ten ale Ryan Harrison odvrací vítězným bekhendem po čáře!
A-40
Po chybě Harrisona má Berdych k dispozici třetí gembol v tomto gemu!
40-40
Čech opět úspěšně zaútočil do bekhendu soupeře a ještě prodlužuje tento gem.
40-A
Tentokrát český tenista z forhendu ale chybuje a Američan má tak další výhodu.
40-40
Berdych si nyní svého soupeře dokonale rozebral a výměnu zakončil forhendem přímo na čáru.
40-A
Přímým bodem ze servisu ale napravuje předchozí zaváhání.
40-40
O tu se ale připravuje dvojchybou.
40-A
Harrison si došel na síť pro vítězný volej a má výhodu.
40-40
Druhý rovněž! Je zde opět shoda při podání Američana.
40-30
První z nich ale odvrací povedeným servisem.
40-15
Americkému tenistovi dělá potíže pohyb k míčům směřujícím do bekhendu a další chybou nabízí soupeři dva brejkboly!
30-15
Harrison si zcela špatně vybral stranu, na kterou zaútočí, a Berdych toto rozhodnutí potrestal úspěšným prohozem.
15-15
Vzápětí ale vítězným forhendem srovnává stav gemu.
0-15
Čech nedokázal zreturnovat míček do kurtu.
3:2
3:2
3:2
Berdychův servis na tělo soupeře byl úspěšný, český tenista se ve druhé sadě ujímá vedení 3:2.
40-0
Český tenista má po další nevynucené chybě soupeře tři gemboly.
30-0
Harrison z bekhendu trefil pouze síť.
15-0
Forhend Američana zamířil pouze do deblového koridoru.
2:2
Tu Ryan Harrison vítězným forhendem využívá a srovnává stav druhého setu na 2:2.
40-A
Berdych nevynuceně chyboval z bekhendu a nabízí soupeři výhodu.
40-40
Americký tenista hrozbu ztráty podání odvrací skvělým čopem s rotací a následným vítězným forhendem po čáře.
40-30
Český hráč se ubránil smeči Harrisona a po jeho následném úderu do sítě má brejkbol!
30-30
Delší výměna vyústila v těsný aut z Berdychova forhendu.
30-15
Tentokrát nečistě trefil úder český tenista, což jeho soupeř potrestal smečí.
30-0
Harrison opět neměl dobrý pohyb k míči a odehrál jej daleko do zámezí.
15-0
Americký hráč začíná na svém servisu dvojchybou.
2:1
2:1
Američan sedí na lavičce se skloněnou hlavou a není na něj příliš povzbudivý pohled.
2:1
2:1
Tomáš Berdych přímým bodem z podání končí třetí gem druhé sady, v níž vede 2:1.
40-0
Rodák z Valašského Meziříčí opět soupeře rozběhal a dočkal se vynucené chyby.
30-0
Český tenista zaznamenal další vítězný forhend.
15-0
Return Harrisona byl příliš dlouhý.
1:1
Tomáš Berdych se opět nedokázal dostat do výměny a Ryan Harrison tak srovnává stav druhé sady na 1:1.
15-40
Berdych returnoval pouze do sítě.
15-30
Americký tenista zahrál pěkný vítězný bekhend po čáře.
15-15
Harrison z forhendu zamířil těsně do autu, což potvrdilo i jestřábí oko.
0-15
Berdych nedokázal vrátit servis soupeře na druhou stranu dvorce.
1:0
1:0
Tomáš Berdych končí první gem druhé sady stylově esem.
40-0
Harrison značně přetáhl svůj forhendový úder a nabízí tak svému soupeři tři gemboly.
30-0
Berdych zaznamenává své šesté dnešní eso.
15-0
Český tenista se dočkal nevynucené chyby soupeře.
0:0
S nimi ale Harrison své zatím blíže nespecifikované problémy opět pouze konzultoval a utkání tak bude pokračovat druhým dějstvím, které začne svým servisem Tomáš Berdych.
0:0
U amerického tenisty jsou znovu přítomni lékaři.
0:0
6:3
Forhendový úder Ryana Harrisona dopadl těsně do autu a Tomáš Berdych tak vítězí v první sadě poměrem 6:3!
A-40
Berdych se vydal k síti a vypracoval si již čtvrtý setbol!
40-40
Další delší výměna skončila Harrisonovým úderem do pásky.
40-A
Výměna plná prasátek vyústila v aut z rakety českého tenisty.
40-40
První sada ale stále nekončí, Berdychův forhend byl příliš dlouhý.
A-40
Americký tenista zahrál bekhend až za základní čáru a je zde tak další setbol!
40-40
O tu se ale připravuje dvochybou.
40-A
Harrison si povedeným servisem vypracovává výhodu.
40-40
Tentokrát síť zastavila i Berdychův čopovaný bekhend a je zde tak první shoda v utkání.
40-30
O první z nich se český tenista připravuje returnem do sítě.
40-15
Ryan Harrison se nyní velmi špatně pohybuje a po nešťastně zahraném bekhendu nabízí svému soupeři dva setboly!
30-15
Forhendový úder amerického hráče zastavila síť.
15-15
Harrison zvýšil razanci svých úderů a dočkal se přetaženého forhendu soupeře.
15-0
Český tenista donutil povedeným úderem do bekhendu soupeře k chybě.
5:3
Ryanu Harrisonovi se vůbec nepovedl čopovaný bekhend, Tomáš Berdych tak čistou hrou potvrzuje brejk a vede 5:3.
40-0
Forhend Američana zastavila síť.
30-0
Berdych zaznamenává již páté dnešní eso.
15-0
Harrison returnoval pouze do zámezí.
4:3
Americký hráč si potáhl z inhalátoru a utkání bude pokračovat.
4:3
Ryan Harrison si zavolal na kurt lékaře, zatím ale svůj problém pouze konzultuje a nebyl ohlášen medical timeout.
4:3
4:3
Tomáš Berdych opět svého soupeře dokázal rozběhat a dobře umístěným forhendem jej donutil k chybě. Čech tak bere Harrisonovi servis a jde v úvodní sadě do vedení 4:3!
40-15
Američan zahrál velmi nepovedený kraťas, který český tenista dokázal potrestat a má k dispozici dva brejkboly!
30-15
Harrison vyprodukoval svou druhou dnešní dvojchybu.
15-15
Rodák z Valašského Meziříčí velmi dobře přešel na síť a zahrál zde vítězný volej.
0-15
Return českého tenisty se do dvorce nevlezl.
3:3
Tomáš Berdych zaznamenává další eso a srovnává stav na 3:3.
40-15
Čech si esem vypracovává dva gemboly.
30-15
Harrison zahrál až za základní čáru.
15-15
Berdych vynikajícím bekhendem donutil soupeře k chybě.
0-15
Forhend českého hráče doplachtil těsně do autu.
2:3
2:3
2:3
Ryan Harrison i po druhém podání získal přímý bod ze servisu a jde do vedení 3:2.
30-40
Return českého tenisty se do kurtu nevlezl.
30-30
Berdych si neporadil s delším úderem soupeře a odehrál míček pouze do deblového koridoru.
30-15
Tentokrát ale český hráč přetáhl svůj bekhend, Harrison tak snižuje.
30-0
Berdych dokázal rozběhat svého soupeře a donutil jej k chybě.
15-0
Harrison zahájil gem na svém podání dvojchybou.
2:2
Český tenista nadále skvěle podává a právě díky servisu využívá hned první gembol. Srovnává tak na 2:2.
40-0
Berdych opět skvěle zaservíroval a má k dispozici tři gemboly.
30-0
Bekhend Američana zastavila síť.
15-0
Harrison se na returnu nedokázal dostat do výměny.
1:2
1:2
1:2
Čech opět nevynuceně chyboval z forhendu a Ryan Harrison tak jde do vedení 2:1.
30-40
Forhend Berdycha zamířil pouze do deblového koridoru.
30-30
Český tenista srovnává krásným vítězným forhendem po čáře.
15-30
Berdych se dostal do hluboké defenzivy a nakonec byl donucen k chybě.
15-15
Vzápětí ale americký hráč vyprodukoval nevynucenou chybu.
0-15
Harrison si servisem otevřel kurt a zakončil výměnu vítězným bekhendem.
1:1
Tomáš Berdych využívá hned první gembol a srovnává na 1:1 na gemy.
40-30
Harrison nedokázal zreturnovat míček na druhou stranu dvorce.
30-30
Rodák z Valašského Meziříčí zaznamenává druhé eso v tomto gemu.
15-30
Berdych přetáhl bekhendový úder a pouští soupeře do vedení.
15-15
Harrison ale vítězným forhendem srovnává stav gemu.
15-0
Čech začíná na svém servisu esem.
0:1
0:1
Ryan Harrison umístil míček přímo na základní čáru a Tomáš Berdych jej dokázal odehrát pouze do sítě, americký tenista si tak na úvod zápasu drží svůj servis a jde do vedení 1:0.
30-40
Zatím nejdelší výměna zápasu vyústila v nevynucenou chybu Harrisona.
15-40
Berdych první z nich odvrací povedeným vítězným úderem.
0-40
Američan donutil českého tenistu k chybě a má tři gemboly.
0-30
Harrison opět skvěle zaservíroval a vítězným forhendem si připsal další fiftýn.
0-15
Berdych returnoval pouze do zámezí.
0:0
Rozehrávka je u konce, zápas začne svým servisem Ryan Harrison.
Hráči již dorazili na dvorec a nyní probíhá pětiminutová rozehrávka.
Vzájemná bilance

Dosud jediný vzájemný zápas dnešních soupeřů se uskutečnil relativně nedávno, a to v osmifinále loňského Masters v Torontu. Zde tenisté sehráli velmi vyrovnanou třísetovou bitvu, z níž se nakonec z vítězství radoval Tomáš Berdych. Ten bude velmi výrazným favoritem i v dnešním utkání.

Čtyřiadvacetiletý Američan se momentálně nachází na 82. místě světového žebříčku. Nejvýše byl v roce 2012, kdy se vyšplhal na 43. příčku. Letošní ročník zahájil nepovedeným vystoupením v Brisbane, kde v úvodním kole kvalifikace nestačil na Ivana Dodiga. Následně ale v Aucklandu v kvalifikačních bojích již nezaváhal a nakonec postoupil do druhého kola, kde nedokázal vyzrát na krajana Jacka Socka. V úvodním kole Australian Open nedal šanci Nicolasi Mahutovi, kterého přehrál hladce 3:0 na sety.

Jednatřicetiletý rodák z Valašského Meziříčí aktuálně uzavírá elitní desítku žebříčku ATP, přičemž jeho maximem je 4. pozice z roku 2015. Letošní sezonu Berdych zahájil na turnaji v Dauhá, kde potvrdil své nasazení a došel do semifinále, v němž byla nad jeho síly úřadující světová jednička Andy Murray. První grandslam sezony český tenista zahájil pohodovou výhrou nad italským kvalifikantem Lucou Vannim, který mu utkání na začátku druhého setu skrečoval.
Na Australian Open jsou dnes na programu utkání druhého kola a v námi sledovaném souboji spolu síly poměří Tomáš Berdych a Ryan Harrison.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.