Muži - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Gael Monfils : Jiří Veselý - 17. ledna 2017   08:31

2

Jen doplním, že Veselý se v Melbourne představí ještě ve čtyřhře. S Yen-Hsun Luem je čeká zápas proti domácímu páru Polmans – Whittington.
Jiří Veselý ani na třetí pokus nedokázal na Australian Open projít přes brány prvního kola. Dnes byl Francouz ve všem lepší. Veselý špatně servíroval, připsal si celkem osm dvojchyb, šestkrát si prohrál servis a Monfilse dokázal brejknout pouze jednou. Po výsledku 6:2, 6:3 a 6:2 zaslouženě postupuje francouzský hráč, na kterého čeká v dalším kole Ukrajinec Dolgopolov.
Konec zápasu
6:2
Esem Gael Monfils končí tento zápas!
A-40
Veselý nedokázal zreturnovat první podání Francouze, který tak má další mečbol!
40-40
Zatím však zůstává nevyužitý. Monfils předvádí nevynucenou chybu z forhendu a je tu shoda.
40-30
Return Veselého končí těsně za základní čarou. Mečbol pro Monfilse!
30-30
Monfils předvádí skvělý servis, který však český hráč ještě vrátil do dvorce. Na následnou smeč Francouze už byl krátký.
15-30
Trochu laxně hraný forhend Francouze končí v síti. Veselý má ještě naději.
15-15
Jenže Veselý po delší výměně kazí bekhend po lajně a je srovnáno.
0-15
Monfils začíná hru dvojchybou.
5:2
Konec přestávky, podávat bude Gael Monfils.
5:2
Následuje přestávka a výměna stran.
5:2
Francouzův return končí v síti. Veselý se ještě drží v zápase. Za malou chvíli však půjde Francouz podávat na vítězství v zápase!
30-40
Další dvojchyba českého tenisty, celkově už osmá. Servis bohužel českému hráči moc nepomáhá.
15-40
Další bod pro českého hráče. Veselý se vydal k síti. Lob francouzského tenisty končí v zámezí.
15-30
V delší výměně byl nakonec úspěšnější český tenista, který smečí donutil Monfilse k chybě.
15-15
Jenže přichází, v pořadí už sedmá, dvojchyba českého hráče a je srovnáno.
0-15
Monfilsův return končí daleko v zámezí.
5:1
Do třetice dobrý servis. Veselý returnuje pouze do sítě. Francouz je jeden gem od výhry v celém utkání.
40-30
Další dobrý servis francouzského tenisty, který tak má k dispozici gembol.
30-30
Monfils díky dobrému servisu vyrovnává.
15-30
Dobře se teď Veselý dostal z tlaku a nakonec ukončil výměnu vítězným forhendem.
15-15
Nyní byl u sítě i český hráč, který si připisuje vítězný volej.
15-0
Monfils šel po servisu na síť a exhibičním naskakovaným volejem ukončuje výměnu.
4:1
4:1
4:1
Páska byla proti Veselému! V dlouhé výměně od základní čáry je tedy úspěšnější Monfils, který má double brejk!
40-30
Jenže Francouz byl opět úspěšnejší. Propracovává se tak k dalšímu brejkbolu!
30-30
Veselý si pomáhá dobrým servisem. Je srovnáno, 30 oba.
30-15
Nyní jsme byli svědky exhibiční výměny, během které oba hráči zahráli kraťas i volej. Výměnu nakonec zakončuje francouzův lob z voleje.
15-15
Veselý aktivní hrou nutí Monfilse k chybě.
15-0
A do dalšího gemu vstupuju opět lépe francouzský tenista. Tentokrát si připisuje vítězný bekhendový úder.
3:1
Monfils získává tento gem za necelé dvě minuty! Opět tak odskakuje českému hráči na rozdíl dvou gemů.
40-0
Další chyba Veselého znamená tři gemboly pro Francouze.
30-0
Díky dobrému servisu vede Francouz už 30:0.
15-0
Francouzský tenista však začíná lépe. Opět trpělivě čekal na chybu Veselého, která po forhendu přišla.
2:1
2:1
2:1
Veselý drží servis a snižuje na 1:2. Za malou chvíli se pokusí získat ztracený servis zpátky.
15-40
Veselý šel na síť, Monfils mu pouze nahrál a tak český hráč zakončil výměnu bekhendem po lajně.
15-30
Nyní Monfils nutí aktivní hrou Veselého k chybě.
0-30
Český hráč zvládá těžkou smeč a vede 30:0.
0-15
Veselý si nyní dobrým servisem otevřel dvorec a výměnu zakončil forhendovým winnerem po lajně.
2:0
Čistou hrou Francouz potvrzuje brejk a vede 2:0.
40-0
Return českého tenisty končí v autu. Francouz má tři gemboly.
30-0
Monfils byl trpělivější a vyčkával na chybu Veselého. Ta přišla z bekhendu.
15-0
Druhý gem třetí sady zahajuje Monfils esem ven z kurtu. Jedná se teprve o druhé eso pro Francouze.
1:0
Následně ovšem zahrává nečistě trefený forhend do autu. Francouzský tenista tak i ve třetím setu prolomil podání Veselého hned při první příležitosti!
40-30
Druhý je také odvrácen. Po dobrém servisu šel Čech k síti a výměnu zakončil forhendovým liftovaným volejem.
40-15
Ten první Veselý odvrací vítězným bekhendem cross.
40-0
A po forhendové chybě českého hráče má Francouz k dispozici hned tři brejkboly.
30-0
Vzápětí přichází i šestá dvojchyba českého tenisty! Monfils tak vede už 30:0.
15-0
Do třetí sady vstupuje lépe francouzský tenista. Veselý zaznamenal svoji pátou dvojchybu v zápase.
6:3
Hned ten první proměňuje, když Veselý returnuje jeho servis pouze vedle boční lajny. Druhý set trval opět 30 minut a Monfils ho získal poměrem 6:3.
40-0
Veselý nedokázal zreturnovat první servis soupeře přes síť. Monfils má k dispozici tři setboly.
30-0
Následně prohazuje Veselého, který se vydal k síti. Francouz je dva míče od zisku druhé sady.
15-0
A začíná dobrým servisem.
5:3
Druhý servis Veselého těsně "lízl" lajnu. Monfils pak míč stačil jen škrtnout. Veselý tak drží servis, avšak Francouz jde podávat na ukončení druhé sady.
15-40
Tentokrát už se Veselý k síti dostal a forhendovým volejem zakončil výměnu.
15-30
Český hráč nezvládá přechodový forhend k síti a Monfils snižuje.
0-30
Následuje další chyba francouzského hráče. Veselý rychle vede 30:0.
0-15
Veselý dobrým prvním servisem dostal Francouze pod tlak a donutl ho k bekhendové chybě do sítě.
5:2
Konec přestávky, podávat bude Jiří Veselý.
5:2
5:2
Pohodový gem pro Monfilse. Jde tak do vedení 5:2 a Veselý půjde podávat na udržení v druhém setu.
40-15
A po forhendovém winneru má Francouz dva gemboly.
30-15
Monfils agresivním forhendem nutí Veselého k chybě.
15-15
Tentokrát byl u sítě Veselý. Francouzův lob končí v zámezí a je tak srovnáno.
15-0
Monfils se vydal po servisu na síť, zvládl dva těžké voleje a smečí nakonec zakončil první výměnu tohoto gemu.
4:2
Liftovaným forhendovým volejem zakončuje Veselý šestou hru druhé sady.
30-40
Monfils v této výměně předvedl své rychlé nohy. Po krátkém voleji Veselého však zahrál do sítě. Gembol na 2:4 pro českého hráče.
30-30
Další dobrý servis příbramského rodáka. Rázem je stav této hry vyrovnán.
30-15
Francouzův return končí v zámezí. Veselý snižuje na 15:30.
30-0
Veselý šel po delší výměně k síti, jenže Monfils zahrál skvělý lobem přesně na základní čáru. Diváci nadšeně tleskají!
15-0
Bekhend českého hráče končí těsně vedle boční lajny.
4:1
4:1
4:1
Veselý nedokázal zreturnovat servis soupeře přes síť. Druhý set tak má zatím naprosto stejný průběh jako ten první.
40-15
Francouz si na své konto připisuje další winner.
30-15
Monfils se vydal k síti. Český hráč ho ovšem skvělým forhendem cross prohazuje.
30-0
Veselý se dobrým returnem dostal do výměny. Jenže ho zradil forhend, kterým nahrál Monfilsovi na téčko a ten pak už neměl problém výměnu ukončit.
15-0
Francouz dobrým servisem na tělo soupeře získal převahu, kterou potvrdil vítězným forhendem po lajně.
3:1
Monfilsův laxní bekhend končí v síti. Veselý snižuje na 1:3. Nyní se pokusí brejknout soupeře.
15-40
Po vítězném forhendu křížem má český hráč dva gemboly.
15-30
Veselý opět u sítě a opět vítězně.
15-15
Český hráč šel po servisu na síť. Return Francouze však skončil v síti.
15-0
Dlouhou výměnu opět zvládá lépe francouzský tenista. Veselý nevydržel a kazí do sítě.
3:0
3:0
3:0
Vítězným forhendem Francouz ukončuje třetí gem druhé sady. I ve druhém setu jde rychle do vedení 3:0.
40-15
V dlouhé výměně od základní čáry byl úspěšnější francouzský hráč. Má tak k dispozici dva gemboly.
30-15
Nyní však přichází nevynucená chyba a Veselý snižuje.
30-0
Po dalším dobrém servisu vede Monfils už 30:0.
15-0
Francouz si dobrým prvním servisem otevřel kurt a následným forhendem po lajně získává první bod tohoto gemu.
2:0
Veselý přiriskoval druhý servis a šel k síti. Bohužel však kazí bekhendový volej a Monfils prolamuje jeho podání.
A-40
Monfils se nejprve prezentoval dobrou obranou a následně forhendem zaútočil. Má tak k dispozici další brejkbol!
40-40
Francouz však tento gem ještě nechce odevzdat. Aktivní hrou nutí Veselého k chybě. Je tu další shoda.
40-A
Český hráč se opět po nějaké době objevil u sítě a připisuje si vítězný volej.
40-40
A po další povedené výměně je odvrácen i druhý! Český hráč se toho nebál a aktivní hrou donutil Monfilse chybovat.
40-30
Nyní byl Veselý aktivní a donutil francouzského tenistu k chybě. První brejkbol je odvrácen.
40-15
Čtvrtá dvojchyba českého hráče znamená dva brejkboly pro Monfilse.
30-15
Veselý si pomáhá prvním servisem, který Francouz returnuje pouze do autu.
30-0
Po další chybě má Monfils zajímavý náskok.
15-0
Veselý si dobrým servisem připravil možnost zakončení výměny, jenže následný forhend trefuje nečistě a posílá ho do zámezí.
1:0
Nyní už však první gem druhé sady ukončuje a jde do vedení.
40-15
Monfils ovšem zaznamenal svoji druhou dvojchybu v utkání.
40-0
Francouz vede už 40:0 a vypadá to na čistý gem.
30-0
Tentokrát se Veselý do výměny dostal, jenže kazí forhend křížem do zámezí.
15-0
Francouzský hráč vstupuje lépe i do druhé sady. Veselý jeho servis nedokázal vrátit do dvorce.
6:2
Dvojchyba českého hráče! Tentokrát tak už Monfils setbol proměňuje a získává první set za půl hodiny poměrem 6:2.
A-40
Veselý byl opět u síti. Tentokrát mu však Monfils zahrál pod nohy, s čímž si český hráč neporadil a kazí do sítě. Další setbol pro francouzského tenistu.
40-40
Veselý šel do výměny přes druhé podání. Po krátké výměně od základní čáry šel k síti a výměnu tak i zakončil. Setbol je tedy odvrácen.
40-30
Bohužel přichází zbytečná nevynucená chyba. Monfils má k dispozici setbol.
30-30
Další dobré podání českého hráče! Stav gemu se nám tak vyrovnává.
30-15
Veselého drží servis. 15:30.
30-0
Veselý se vydal po servisu na síť. Po krátké výměně byl nakonec přelobován. Monfils má tento gem dobře rozehraný.
15-0
První míč osmé hry míří za Francouzem. Bekhend českého hráče končí v zámezí.
5:2
5:2
5:2
Ten díky Monfilsově chybě z forhendu proměňuje. Snižuje tak na 2:5 a za malou chvíli půjde podávat s novými míči na udržení v prvním setu.
30-40
A po další nevynucené chybě francouzského tenisty má Veselý brejkbol!
30-30
První dvojchyba pro pařížského rodáka. Gem se vyrovnává.
30-15
Tu ovšem teď zaznamenal i Francouz. Stav je tak 30:15 pro Monfilse.
30-0
Nyní je Francouz jen dva míčky od zisku setu. Veselý si připisuje nevynucenou chybu.
15-0
Monfils získává první míč, když výměnu zakončil vítězným forhendem po lajně.
5:1
Druhý už však ne! Veselý šel po servisu na síť, ale kazí nahraný volej. Francouz jde podávat na vítězství v první sadě.
40-30
Return Francouze končí v autu. První brejkbol je odvrácen.
40-15
Český hráč přidává nevynucenou chybu z forhendu a pouští tak Monfilse k dalším brejkbolům.
30-15
Stejný scénář se opakoval i v této výměně. Veselý zahrál kraťas do bekhendu Francouze, který jej doběhl a bekhendem cross zakončuje výměnu.
15-15
Veselý se po delší výměně rozhodl pro zkrácení hry. Monfils však kraťas doběhl a efektivním křižným úderem výměnu zakončil.
0-15
Nečistě trefený bekhend francouzského hráče končí až mezi diváky v hledišti.
4:1
4:1
4:1
A naskakovaným forhendem zakončuje pátou hru první sady.
40-15
Díky dobrému servisu má Monfils dva gemboly.
30-15
Francouz se vydal na síť a volejem zakončuje výměnu.
15-15
Dobrým servisem srovnává na 15:15.
0-15
Jestřábí oko sebralo francouzskému hráči eso. Do výměny tak musel jít přes druhý servis a následně zkazil bekhend cross.
3:1
Monfilsův return končí daleko za základní čarou. Veselý drží servis a snižuje.
15-40
A vzápětí přichází i druhé eso. Monfils byl na podání ven z dvorce krátký.
15-30
První eso zápasu pro Veselého.
15-15
Nyní Francouz dobře zareturnoval, dostal Veselého pod tlak a ten pak kazí forhend do autu.
0-15
Český hráč zahajuje tento gem dobře. Monfilsův nečistě trefený bekhend končí vedle boční lajny.
3:0
3:0
3:0
Veselého return končí v síti. Francouz tak potvrzuje brejk a vede už 3:0.
A-40
A díky dobrému zkrácení hry má výhodu.
40-40
Monfils odvrací i druhý brejkbol.
40-A
Ovšem český hráč si vypracoval další! Francouz posílá svůj bekhend do zámezí.
40-40
Brejkbol zůstává nevyužitý. Veselý kazí bekhend po lajně.
30-40
Francouzský tenista nyní zahrál velice laxní kraťas, který končí vedle dvorce. Šance na rebrejk!
30-30
Tentokrát byl ve výměně trpělivější český tenista. Monfils kazí bekhend do autu.
30-15
Monfils nyní vyslal nechytatelný servis ven z kurtu a je z toho jeho první eso v zápase.
15-15
Veselý skvěle returnuje a je srovnáno.
15-0
Francouz vstupuje lépe i do třetího gemu zápasu a vede 15:0.
2:0
Monfils trpělivou hrou vyčkával na chybu Veselého, která bohužel přišla. Francouzský tenista tak hned v úvodu utkání proráží servis českého hráče.
40-30
Vzápětí ovšem přichází druhá dvojchyba českého hráče a Monfils tak má k dispozici první brejkbol!
30-30
Nyní jsme byli svědky dlouhé výměny od základní čáry, ve které měl pevnější nervy český hráč. Monfils vyhazuje bekhend křížem do autu.
30-15
Přichází první dvojchyba českého hráče. Monfils má 30:15.
15-15
Veselý se vydal po forhendu na síť, ale Monfils ho bekhendem cross prohazuje.
0-15
Francouzský tenista nedokázal zreturnovat první servis Veselého.
1:0
Monfils se vydal na síť a dobrým volejem za síť ukončuje první gem.
40-0
Monfils šel do výměny přes druhé podání, ale byl aktivnější a připisuje si forhendový winner.
30-0
Přichází další bekhendová nevynucená chyba českého hráče.
15-0
První míč zápasu získává francouzský tenista poté, co Veselý kazí bekhend.
0:0
Jiří Veselý vyhrál los a zvolil příjem. Probíhá rozehrávka.
Utkání Thiem – Struff dospělo ke svému závěru. Za malou chvíli nastoupí na dvorec Jiří Veselý a Gael Monfils!
Na dvorci č. 3 stále probíhá utkání třetí rundy mezi Thiemem a Struffem. Německý outsider překvapivě získal první set. Utkání Jiřího Veselého tak začne o něco později, než se původně plánovalo.
Utkání se odehraje na kurtu č. 3, jako čtvrté v pořadí. Před ním jsou ještě plánovány zápasy Wickmayerová – Šafářová, Vesninová – Bogdanová a Thiem – Struff. Začátek zápasu se tedy může posouvat, v závislosti na vývoji předchozích duelů.
Vzájemné zápasy
Oba hráči se spolu dvakrát střetli. V prvním duelu na Wimbledonu 2014 zvítězil v pětisetové bitvě český tenista. Ve druhém společném utkání už byl úspěšnější Francouz, který loni v Monte Carlu smetl Veselého poměrem 2:0 na sety.

Monte Carlo 2016
Veselý – Monfils 1:6 2:6
Wimbledon 2014
Veselý – Monfils 7:6 6:3 6:7 6:7 6:4
Gael Monfils plní na turnaji roli šestého nasazeného. Na tomto australském grandslamu startuje už po jedenácté. Nejlepšího výsledku zde dosáhl loni, když došel až do čtvrtfinále.

Jiří Veselý si hlavní soutěž Australian Open zahraje potřetí v kariéře. Český tenista zde však ještě nikdy nepostoupil přes první kolo.
Pro Monfilse je utkání s Veselým vůbec prvním soutěžním zápasem v nové sezóně, v níž již český tenista sehrál pět zápasů s bilancí tří výher a dvou proher. Poslední zápas sehrál Gael Monfils na Turnaji mistrů v závěru loňského roku, kde po prohrách s Raonicem a Thiemem skončil už v základní skupině. Český tenista se zatím v nové sezóně nemůže pochlubit kdovíjakým výsledkem, v Dauhá nestačil v osmifinále na krajana Tomáše Berdycha a v Aucklandu prohrál, po výhrách nad Zeballosem a Stathamem, ve čtvrtfinále s Baghdatisem.
Zdravím všechny tenisové fanoušky. V australském Melbourne dnes druhým dnem pokračují zápasy prvního kola Australian Open. Společně budeme sledovat utkání Jiřího Veselého, který se střetne s Gaelem Monfilsem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 06:00.