Muži -  ONLINE PŘENOS -  Jannik Sinner : Stefanos Tsitsipas - 26. ledna 2022   06:38

6

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost.
Čtvrtfinálový boj mezi Sinnerem a Tsitsipasem končí výhrou řeckého tenisty, který tak po roce znovu okusí jaké je to být v semifinále Australian Open, a doufá že bude úspěšnější než minulý rok s Rusem Daniilem Medveděvem. Na soupeře si musí ještě Tsitsipas počkat, ale je docela možné že se po roce znovu setká právě s Daniilem Medvěděvem. Tato Ruská světová dvojka se utká s Kanaďanem Felixem Augerem-Aliassimem a vítěz si to rozdá právě se Stefanosem Tsitsipasem.

Dnešní zápas byl pro řeckého tenistu možná až překvapivě snadný. Jannik Sinner byl po většinu zápasu sice silný při svém podání stejně jako jeho soupeř, ale na rozdíl od Tsitsipase nedokázal svému soupeři podání ani jednou sebrat.
Konec zápasu
2:6
Řecký tenista Stefanos Tsitsipas to dokázal a postupuje do semifinále Australian Open, poté co ve třech setech z kurtu vyprovodil Jannika Sinnera.
30-40
Stefanos Tsitsipas získává první mečbol v utkání a je velmi blízko semifinále Australian Open.
30-30
Sinner ještě prodlužuje čekání na mečbol.
15-30
Stefanos Tsitsipas pěkným forhendem nedal šanci Sinnerovi.
15-15
Bekhend Tsitsipase končí za kurtem a je vyrovnáno.
0-15
Stefanos Tsitsipas začíná výborně, když nedal po riternu svému soupeři šanci.
2:5
Konec přestávky, podávat bude Stefanos Tsitsipas.
2:5
Následuje přestávka a výměna stran.
2:5
Jannik Sinner snižuje na 2:5 po čistém gemu z jeho strany.
40-0
Jannik Sinner hraje tento gem velmi dobře. Znovu podal výborně a Tsitsipas nezvládl ritern.
30-0
Neúspěšný ritern soupeře dává Sinnerovi vedení 30:0.
15-0
Jannik Sinner začíná své podání esem.
1:5
Stefanos Tsitsipas je blízko semifinále Australian Open. Dělí ho od něj jeden. Gem.
0-40
Tsitsipas je jak se říká na koni. Vše se mu teď daří a další neúspěšný ritern soupeře ho přibližuje k zisku gemu.
0-30
Stefanos Tsitsipas si pomohl dobrým podáním a ritern soupeře nebyl přesný. To znamená pro Řeka vedení 30:0.
0-15
Škoda pro Jannika Sinnera. Tato výměna mohla připadnout Italovi, ale aut Sinnerovi v zisku fiftýnu zabránil.
1:4
1:4
1:4
Stefanos Tsitsipas po autu Jannika Sinnera získává soupeřovo podání a semifinále Australian Open je pro něj stále blíž a blíž.
15-40
Tsitsipas má dva brejkboly.
15-30
Jannik Sinner ví že nemůže teď své podání ztratit, a tak dotahuje.
0-30
Stefanos Tsitsipas fantastickým riternem zahrál přímo na zadní čáru a Řek tak vede 30:0.
0-15
Sinner sice skvěle odvrátil forhend Tsitsipase, ale jeho lob byl příliš dlouhý, a tak končí mimo kurt.
1:3
Tsitsipas to zvládl a dotáhl svoje podání do úspěšného konce.
40-A
Stefanos Tsitsipas nenechává nic v náhodě a po krásné výměně ukončuje výměnu u sítě.
40-40
A rázem je všechno jinak. Z jasného gemu pro Tsitsipase je stav 40:40.
30-40
Jannik Sinner se nevzdává a na tvrdý volej Tsitsipase reaguje skvělým forhendem. Velká radost u Sinnera.
15-40
Jannik Sinner dostal od Tsitsipase fiftýn zadarmo, když Řek minul kurt.
0-40
Řekovi teď pomohl velmi těsný aut Sinnera.
0-30
Tsitsipas posadil míček přímo na čáru, a vede tak už 30:0.
0-15
Stefanos Tsitsipas pokračuje ve své dominanci. Sinner Řekovo podání zahrál mimo kurt.
1:2
1:2
1:2
Stefanos Tsitsipas zcela zaslouženě obral soupeře o podání a vede tak 2:1 v třetím setu.
15-40
Nádherný tenisový moment předvedl Tsitsipas. Už to vypadalo že fiftýn získá Sinner, ale Tsitsipas to nevzdal a vytáhl nádherný bekhend po lajně.
15-30
Jannik Sinner reaguje na vítěznou sérii Tsitsipase ziskem fiftýnu.
0-30
Skvělá výměna od řeckého tenisty, který honil Sinnera po kurtu a dohnal ho až k chybě.
0-15
Tsitsipas pokračuje. Při podání Sinnera začal výborně.
1:1
Stylově esem ukončil gem Stefanos Tsitsipas a vyrovnal na 1:1.
15-40
Stefanos Tsitsipas je blízko k zisku svého prvního gemu v třetím setu.
15-30
Stefanos Tsitsipas reagoval na dobrý ritern Sinnera krásným balonem po čáře.
15-15
Podseknutý míč Tsitsipase končí v síti, a tak se ze zisku fiftýnu raduje Sinner.
0-15
Stefanos Tsitsipas začal při svém podání úspěšně, když donutil soupeře k chybě.
1:0
Jannik Sinner úspěšně vstoupil do třetího setu, když si pohlídal své podání.
40-15
Bekhend Tsitsipasovi nevyšel a končí jen v síti.
30-15
Stefanos Tsitsipas bere svůj první fiftýn v třetím setu. Pomohl mu k tomu Sinner, který zahrál míč do sítě.
30-0
Špatný ritern Tsitsipase ukončuje velmi rychle výměnu.
15-0
Třetí set začal dlouhou výměnou, ve které byl nakonec úspěšnější Sinner, který si počkal na chybu svého protihráče.
4:6
Stefanos Tsitsipas výužívá druhý setbol a vede tak 2:0 na sety. Řeka dělí jeden set od semifinále Australian Open.
30-40
Jannik Sinner ještě dramatizuje situaci krásným vítězným fiftýnem.
15-40
Stefanos Tsitsipas jde do trháku. Řek má dva setboly.
15-30
Jannik Sinner snižuje a dělá si naděje na zdramatizování druhého setu.
0-30
Tsitsipas skvělým podáním ovládá i tento fiftýn.
0-15
Stefanos Tsitsipas začal úspěšným podáním tento gem, který možná rozhodne o druhém setu.
4:5
4:5
4:5
Jannik Sinner i přes dva prohrané fiftýny v řadě ukončuje tento gem, a v tom příštím se bude snažit o vyrovnání.
40-30
Gem se nám ještě protáhne. Stefanos Tsitsipas skvělým forhendem do protipohybu snižuje.
40-15
Stefanos Tsitsipas výborným riternem zaskočil Sinnera.
40-0
Znovu stejný obraz. Po Tsitsipasovi dominuje na podání i mladý Ital.
30-0
Ritern Tsitsipase končí za kurtem, a tak Sinner vede 30:0.
15-0
Jannik Sinner při svém podání zvládl následný volej a otevírá gem úspěšně.
3:5
Znovu skoro bezchybný Řek na podání ukončuje gem.
15-40
Tsitsipas Zahrál nepřesně mimo kurt.
0-40
Oba tenisté jsou teď dobří na podání. Po Sinnerovi to potvrzuje i Tsitsipas, který také dominuje při svém podání.
0-30
Stefanos Tsitsipas vysoký míč k síti, počkal si na pohyb soupeře a přesným volejem ukončil výměnu.
0-15
Druhé podání Tsitsipasovi vyšlo, a Řek tak začíná své podání úspěšně.
3:4
3:4
3:4
Jannik Sinner bere důležitý gem.
40-15
Tsitsipas si tentokrát s dobře podávajícím Sinnerem poradil a snižuje na 40:15.
40-0
Sinner dominuje při svém podání. Pro tento kraťas nemusel Tsitsipas ani běžet, protože bylo jasné že na něj nedosáhne.
30-0
Tsitsipasův forhend končí mimo kurt.
15-0
Krásná výměna. Tsitsipas zůstal na síti, ale na krásný forhendový obstřel Sinnera nedosáhl.
2:4
Stefanos Tsitsipas ukončuje gem a bere si dvou gemové vedení zpět.
15-40
Sinner úspěšně snižuje.
0-40
Stefanos Tsitsipas dominuje v tomto gemu a jde si za zvýšením vedení.
0-30
Janniku Sinnerovi teď nepomohla síť, když jeho tvrdý forhend srazila mimo kurt.
0-15
Stefanos Tsitsipas si pomohl výborným podáním, které sice Sinner vybral, ale zůstal mimo kurt a Tsitsipas jednoduše ukončil gem míčem na druhou stranu kurtu.
2:3
Jannik Sinner čistým gemem snižuje a bude se pokoušet poprvé v zápase sebrat Řekovi podání a vyrovnat.
40-0
Jannik Sinner hraje v tomto gemu velmi sebevědomě a projevuje se to i na skóre. Ital vede 40:0.
30-0
Sinner začal své podání velmi dobře a i tentokrát mu pomohl Tsitsipas nepřesným riternem.
15-0
Stefanos Tsitsipas nezahrál ritern tak jak by chtěl a míč končí mimo kurt.
1:3
Stefanos Tsitsipas si pohlídal své podání a zvyšuje na 3:1 na gemy.
15-40
Sinner sice vystihl volej Tsitsipase, ale zahrál míč s velkou razancí, a tak končí mimo kurt.
15-30
Stefanos Tsitsipas si nechce nechat ujít své podání a otáčí vývoj gemu.
15-15
Sinnerův ritern končí za kurtem, a tak je vyrovnáno.
15-0
Po delší pauze první fiftýn získává Jannik Sinner. Hodně mu k jeho zisku pomohl Tsitsipas, který svůj bekhend nasměroval pouze do sítě.
1:2
1:2
Vypadá to že organizátoři úspěšně odstranili vodu z kurtu a bude se hrát dál. Následovat bude tříminutová pasáž, ve které se tenisté znovu budou dostávat do tempa.
1:2
Na plochu v Rod Laver Areně naběhli organizátoři s ručníky a snaží se odstranit vodu z hrací plochy. Organizátoři se také rozhodli zatáhnout střechu na tenisovém stadionu v Melbourne.
1:2
V Melbourne začalo pršet, a přestávka se tak o něco protáhne.
1:2
1:2
Špatný bekhend Sinnera dává Tsitsipasovi gem, a Řek tak bude podávat za pro něho příznivého skóre 2:1 na gemy.
30-40
Stefanos Tsitsipas se raduje, protože má brejkbol.
30-30
Dlouhý Tsitsipasův míč mimo kurt znamená vyrovnání.
15-30
Stefanos Tsitsipas bere další fiftýn a otáčí vývoj gemu na svoji stranu.
15-15
Tsitsipas po chybě Ital vyrovnává.
15-0
Nepovedený bekhend dává fiftýn Sinnerovi.
1:1
Stefanos Tsitsipas si také pohlídal podání.
15-40
Sinner reaguje a snaží se s gemem ještě něco udělat.
0-30
Jannik Sinner chybuje a Tsitsipas bere další fiftýn.
0-15
Stefanos Tsitsipas si připisuje eso.
1:0
Jannik Sinner si pohlídal podání.
40-15
Po nepovedeném riternu získává fiftýn Sinner.
30-15
Tsitsipas zahrál mimo kurt, a tak Sinner otáčí vývoj prvního gemu.
15-15
Jannik Sinner si připisuje eso.
0-15
Delší výměnu ukončuje nepovedený forhend Itala.
3:6
Stefanos Tsitsipas ukončuje první set.
30-40
Jannik Sinner ještě reaguje a oddaluje zisk setu pro Tsitsipase.
15-40
Stefanos Tsitsipas uhrál výměnu u sítě, a je tak kousek od vítězství v prvním setu.
15-30
Znovu nepovedený ritern od Itala, a Tsitsipas si tak bere vední zpět.
15-15
Jannik Sinner vyrovnává po autu Tsitsipase.
0-15
Sinnerovi se vůbec nepovedl ritern na druhé podání Tsitsipase, a tak Řek začal v tomto gemu lépe.
3:5
Stefanos Tsitsipas chyboval, když svůj forhend netrefil do kurtu a Sinner tak snižuje.
40-15
Jannik Sinner neukončil tento gem, protože jeho forhend byl dlouhý.
40-0
Jannik Sinner získává další fiftýn. Ital zatím v tomto gemu podává výborně.
30-0
Znovu tvrdé podání Sinnera, na které Tsitsipas reagoval jen nepřesným riternem.
15-0
Jannik Sinner potřebuje tento gem vyhrát a začal dobře, když hned ze začátku svým podáním zaznamenal eso.
2:5
Konec přestávky, podávat bude Jannik Sinner.
2:5
2:5
Stefanos Tsitsipas ukončuje další gem, a je tak jeden gem od vítězství v setu.
30-40
Stefanos Tsitsipas uhrál výměnu u sítě, a je tak blíže k zisku dalšího gemu.
30-30
Našel vedle Tsitsipase, který se pohyboval na síti místo a přesným forhendem vyrovnává.
15-30
Tsitsipas otáčí vývoj gemu na svoji stranu.
15-15
Na tvrdý forhend Tsitsipase Sinner nedokázal odpovědět a srovnává.
15-0
Tsitsipasovi teď nepomohla síť, když jeho forhend vyrazila z hrací plochy.
2:4
Čistý gem pro Itala znamená snížení.
40-0
I třetí fiftýn v řadě Ital zvládl a v tomto gemu dominuje.
30-0
Jannik Sinner těží z chyby Tsitsipase.
15-0
Tsitsipasovi se nepovedl ritern, a tak vítězně šestý gem začal Ital.
1:4
Stefanos Tsitsipas si pohlídal podání, a je tak stále v lepší situaci než jeho italský soupeř.
15-40
Řek je kousek od udržení svého podání a vedení 4:1.
15-30
Sinner snižuje.
0-30
Tsitsipas nenechává nic v náhodě a na vítězný gem soupeře chce navázat udržením svého podání.
0-15
Stefanos Tsitsipas otevírá gem esem.
1:3
Čistý gem pro italského tenistu, který po přestávce působí mnohem lépe.
40-0
Ritern Tsitsipase byl příliš dlouhý, a tak míč končí až za kurtem.
30-0
Jannik Sinner výborně zvládl i druhý fiftýn a dostává se do vedení 30:0.
15-0
Jannik Sinner vstoupil dobře do čtvrtého gemu, když svým míčem do volného prostoru nedal Tsitsipasovi šanci.
0:3
0:3
Stefanos Tsitsipas zvládl uhrát i třetí gem, a tak se dostává do důležitého vedení.
30-40
Jannik Sinner prodlužuje tento gem a snižuje. Ital by potřeboval tento gem získat.
15-40
Stefanos Tsitsipas pokračuje v dominanci v tomto gemu a je kousek od vedení 3:0 na gemy.
15-30
Stefanos Tsitsipas si připisuje první eso zápasu.
15-15
Řecký tenista nenechává nic v náhodě a vyrovnává na 15:15.
15-0
Stefanos Tsitsipas svůj forhend nasměroval pouze do sítě, a tak první fiftýn třetího gemu bere Sinner.
0:2
Stefanos Tsitsipas hned zezačátku obral italského soupeře o podání.
40-A
Další dlouhá výměna, po které se může radovat Tsisipas. Získal si tak brejkbol.
40-40
Tsitsipas si vybojoval prodloužení gemu. Podseknutý míč od Sinnera byl bohužel pro Itala moc dlouhý.
40-30
Jannik Sinner se dopustil dvojchyby.
40-15
Ital si poradil s forhendem do volného prostoru a bude podávat na ukončení gemu.
30-15
Sinner uhrál důležitý fiftýn u sítě a bere si svůj náskok v gemu zpět.
15-15
Dlouhá výměna, kterou se snažil Sinner zakončit forhendem po čáře, ale Tsitsipas našel výbornou odpověď svým míčem do protipohybu.
15-0
Na tvrdé podání Sinnera se nepodařilo Tsitsipasovi odpovědět dobrým riternem, a tak fiftýn získává Ital.
0:1
Krásným forhendem ukončil Stefanos Tsitsipas první gem, který získal ve svůj prospěch i po špatném začátku.
30-40
První delší výměnu ukončuje až moc dlouhý míč Jannika Sinnera.
30-30
Tsitsipas tvrdým podáním vyvedl Sinnera z míry, a tak Ital zahrál jen mimo kurt.
30-15
Krátkou výměnu zvládl vítězně řecký tenista.
30-0
Stefanos Tsitsipas se dopouští dvojchyby.
15-0
Jannik Sinner hned zezačátku ukradl Tsitsipasovi fiftýn po krásném forhendu na čáru.
0:0
Diváci už na kurtu přivítali jak Jannika Sinnera, tak Stefanose Tsitsipase, a zápas tak za chvíli začne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 06:35.