Challenger Cherbourg -  ONLINE PŘENOS -  Lukáš Rosol : Zdeněk Kolář - 14. února 2019   11:01

0

Z mé strany je to pro dnešek vše. přeji hezký zbytek dne a budu se těšit u dalšího sledování onlajn přenosů.
Po vyrovnaném prvním setu, kdy podání bylo hlavní doménou obou hráčů a Lukáš Rosol využil k brejku několik málo příležitostí, kdy se Kolářovi nepovedl první servis, odešlo první podání ve druhém setu Lukáši Rosolovi. Ten se však v pauze před rozhodujícím dokázal zkoncentrovat a Zdeňkovi ve třetím setu prakticky nedal šanci. Vzhledem ke Kolářovu věku však nebude zřejmě dlouho trvat, kdy budeme psát výsledek v opačném gardu.
Konec zápasu
6:0
V setu vítězí Rosol.
40-30
Rosol nyní hrál rychlé údery do protipohybu soupeře a ten kazí. Mečbol pro Rosola.
30-30
Teď posílá Kolář míček do sítě.
15-30
Kolář ale nyní svůj úder kazí.
0-30
Kolář se nyní dostává do pohody a hraje velice přesné údery. Ten poslední končí téměř na spojnici Rosolova rohu.
0-15
Kolář si ihned po servisu naběhl na síť a z první zakončil.
5:0
A také že ano. Kolář nedokázal vrátit míček po servisu svého soupeře.
40-0
Rosol má šanci na čistou hru.
30-0
Kolář posílá míček do sítě. Rosol má psychicky navrch.
15-0
Rosol opět dobře servíruje.
4:0
Kolář evidentně rozhozený z předešlé situace prohrává i druhé své podání v tomto setu.
A-40
Dlouhá celoplošná výměna, ve které měl Kolář mírně navrch, končí prasátkem ze strany Rosola.
40-40
Kolář nyní ubránil již pátý brejkbol.
A-40
Rosol se dostal do tlaku a po náběhu na síť jej Kolář přehodil, přehodil ale i hrací plochu.
40-40
Dlouhá bekhendová přetahovaná končí na síti po Kolářově úderu.
40-A
Kolář si nyní vybojoval výhodu.
40-40
Vidíme opět shodu.
A-40
Dlouhá výměna, která se odehrávala kolem středu základní lajny. První úder k lajně končí přesně v rohu Kolářovy půlky.
40-40
Kolář si ke shodě opět pomohl servisem.
A-40
Kolář chtěl zakončit úderem po lajně, míček ale končí v deblové výseči.
40-40
Sedmým esem Kolář vyrovnává na shodu.
40-30
Kolář posílá míček za kurt. Brejkbol pro Rosola.
30-30
KOlářnyní zakončuje po náběhu na síť z voleje….a to hned dvakrát.
30-15
Do sítě nyní nasměroval míček Rosol...z returnu.
30-0
Rsosol vrátil vysoký míček, kterým chtěl Kolář zaútočit. Zaútočil ale pouze do sítě.
15-0
Kolář posílá svůj druhý úder do debla.
3:0
Rosol vylákal soupeře do kurtu a poté poslal míček za něj. Potvrzuje tak brejk a vede již 3:0.
40-30
Ani tento servis nedokázal přes síť vrátit Kolář.
30-30
Rosol srovnává dobrým prvním servisem.
15-30
Opět slyšíme výkřik "out".....po Rosolově úderu.
15-15
Svůj druhý úder do autu posílá tentokráte Rosol.
15-0
Kolář returnuje do zámezí.
2:0
Kolář útočil, Rosol míček spíše brzdil. Kolář nakonec vyhazuje míček do deblové výseče a Rosol tak získává brejk a vedení 2:0.
40-15
Zdeněk Kolář se prezentuje druhou dvojchybou.
30-15
Výměna na jistotu končí na rámu Koláře.
15-15
Kolář si pomohl servisem a srovnává.
15-0
Rosol si naběhl na síť, ale poslední míček správně pustil. Letěl totiž až za kurt.
1:0
A ještě jednou. Rosol tak získává čistou hru.
40-0
30-0
Rosol přidává další fiftýn.
15-0
Dlouhá forhendová výměna, kdy míče létaly kolem téčka. Tu nakonec kazí Kolář úderem do sítě.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Lukáš Rosol.
0:0
Následuje přestávka a výměna stran.
0:0
Rosolovi ve druhém setu odešel první servis a díky tomu se dostávají při Rosolovu servisu do výměny, při které Rosol čím dál více chybuje, naopak Kolář je čím dál odvážnější.
3:6
V setu vítězí Kolář.
15-40
Bekhendový Rosolův return končí v deblové výseči.
15-30
Rosol returnuje za kurt.
15-15
Kolář rozběhal soupeře ze strany na stranu a poté naběhl síti odkud z voleje zakončil.
15-0
Rosol zakončil tvrdým úderem do protipohybu soupeře.
3:5
Téměř identická situace a Kolář tak získává čistou hrou Rosolův servis.
0-40
Rosol poslal soupeře ven z kurtu. Další úder na druhou polovinu však končí v zámezí.
0-30
Kolář boduje returnem po lajně.
0-15
Kolář zareturnoval vysoký míč nad síť, Rosol jej chtěl ukončit, ale ukončil jej za kurt.
3:4
Kolář udržel svůj servis a dostává se tak do vedení 4:3 ve druhém setu.
15-40
Rosol se opět snažil tvořit hru a rozběhal soupeře. Ten však poslal míček od sítě do Lukášova protipohybu.
15-30
Rosol se dostal do výměny. Tu forhendem ukončil Kolář příliš dlouhým míčem.
15-15
Tentokráte dostal returnem Rosola do úzkých. Náběh na síť už byl nadbytečný.
15-0
Kolář nedokázal vrátit return.
2:3
Nyní však do zámezí posílá míček Rosol.
15-40
Kolářův forhend do bekhendu Rosola končí v deblovém výseku.
0-40
A nyní přidává i čtvrté eso.
0-30
Kolář si opět pomohl servisem.
0-15
Kolář nyní prohnal Rosola po úhlopříčce a pak jej na síti přehodil. To už Rosol nedoběhl, ačkoliv měl vůli.
2:2
V gemu vítězí Rosol.
40-0
Míček získává Rosol.
30-0
Forhendovou výměnu se pokusil Kolář změnit. Svůj úder, kterým chtěl změnit rytmus však posílá do debla.
15-0
1:2
Kolář zakončuje gem třetím esem.
40-A
Rosol nedokázal vrátit míček ze servisu Koláře. Ten získává výhodu.
40-40
Rosol vybojoval shodu.
30-40
Druhé eso si připisuje Kolář.
30-30
Forhendovou výměnu ukončuje deblovým směrem Rosol.
15-30
Bekhendovou výměnu ukončuje Rosol do deblové výseče a jde si vyměnit raketu.
15-15
Nyní ale Kolář hraje míček do zámezí.
0-15
Kolářovi se sportovní chování vrátilo v podobě vyhrané výměny.
1:1
Ačkoliv rozhodčí zařval aut, Kolář jej opravil a díky tomu prohrává gem a Rosol si připisuje eso.
40-15
Nyní si Lukáš pomohl servisem.
30-15
Lukáš Rosol dostal svého soka pod velký tlak. Ten nedokázal vrátit míček ani k síti.
15-15
Rosol dvakrát podal do sítě a připisuje si první dvojchybu.
15-0
Kolář posílá svůj třetí úder za kurt.
0:1
Kolář nyní zkrátil hru první kraťasem v utkání. Rosol jej doběhl, následně byla však na síti vytlučen.
30-40
Rosol se tentokráte nevešel svým úderem do kurtu.
30-30
Lukáš Rosol nyní dokázal rozběhat soupeře. Ten již téměř nedosáhl na jeho konečný křižný úder k lajně.
15-30
Za kurt nyní posílá míček Kolář.
0-30
Rosol se prokázal příliš dlouhým úderem.
0-15
Kolář si opět pomáhá servisem.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Zdeněk Kolář.
0:0
0:0
V prvním setu dominoval většinou ten, kdo podával a trefil první servis. Jednou se podařilo Rosolovi brejknout svého soka, což dokázal potvrdit a náskok si udržet.
6:3
Oba hráči se nyní snažili o tvořivou hru. Již potřetí za sebou ale výměnu prohrál Kolář příliš dlouhým míčem.
40-30
Lukáš Rosol opět rozběhal svého soka, tan v nouzi posílá míček za kurt.
30-30
Rosol se snažil soupeře rozběhat, ten mu vracel vše do bekhendu. Chybu nakonec udělal Kolář dlouhým míčkem.
15-30
Konečně jsme se dočkali výměny po celé šíři kurtu, kterou úderem do protipohybu zakončil Lukáš.
0-30
Kolář dobře zareturnoval.
0-15
Dlouhou forhendovou výměnu změnil úderem po lajně Kolář. Rosol nedokázal vrátit míček přes síť.
40-30
Dlouhou a důležitou výměnu ukončuje Kolář do zámezí.
4:2
Kolář posílá míček do saka a Rosol tak získává výhodu brejku.
40-30
Rosol nyní zahrál aut. Má ještě jeden brejkbol.
40-15
Bekhendovou výměnu ukončuje Kolář míčkem do saka.
30-15
V této výměně byl Kolář netrpělivý a vyslal míček do debla.
15-15
Rosol konečně vrátil míček z returnu. Kolář se poté nedokázal dostat pod něj a kazí.
0-15
Rosol posílá return křížem do deblové výseče.
3:2
Také Rosol se dočkal čisté hry, poté co Kolář poslal míček do deblové výseče.
40-0
Lukáš přidává další eso.
30-0
Rosol opět vytasil nevratitelný servis.
15-0
Kolář posílá return cca 2 metry za kurt.
2:2
Zdeněk Kolář získává čistý gem vítězným úderem po lajně.
0-40
Zápas nyní hráči ozdobili tentokráte forhendovou výměnou, kterou zakončil do protipohybu konečným míčem.
0-30
Nyní Rosol returnuje za kurt.
0-15
Podání je zatím velká zbraň. Rosol ani tentokráte nedokázal vrátit return přes síť.
2:1
Po druhém podání Lukáše Rosola jsme byli svědky bekhendové výměny, kterou zakončil Kolář příliš dlouhým úderem.
A-40
Rosol si opět pomohl servisem.
40-40
Kolář nyní oběhal defenzivu a odměnou mu je závěrečný míček Rosola do sítě.
40-30
Rosol nyní přetáhl o půl metru svůj druhý úder.
15-15
Rosol dokázal returnem po lajně srovnat.
0:0
Zajímavé je srovnání formy obou tenistů. Ačkoliv Rosol coby česká reprezentační stálice a nasazená turnajová šestka by měl být favoritem, z dříve uvedeného je jisté, že narazí na ve velké pohodě hrajícího mladého Koláře, který prochází turnajem jako nůž máslem a na turnaji v Budapešti navíc došel až do čtvrtfinále, kdyžto Rosol jako nasazená dvojka neprošel ani svým prvním zápasem.
Zdeněk Kolář musel hrát již od prvního kola, kde vyřadil Ortegu Olmeda za 48 minut 6:1, 6:2 a ve druhém kole si dokonce poradil i s nasazeným hráčem č. 10 Bublikem z Kazachstánu za 57 minut po setech 6:2 a 6:3. 22 letý český tenista tak na tomto turnaji zatím v žádném zápase nestrávil na kurtu déle než hodinu.
Lukáš Rosol měl jako nasazená šestka turnaje volné první kolo a ve druhém si snadno poradil s domácím Cornut-Chauvincem za hodinu a čtvrt 6:4 a 6:2.
Hezký den Vám přeji od onlajnového přenosu z tenisového českého souboje v rámci Challengeru v Cherbourgu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.