Challenger Francavilla -  ONLINE PŘENOS -  Lukáš Rosol : Renzo Olivo - 24. dubna 2018   10:35

6

Tak bohužel, Lukáš Rosol nakonec nepostupuje do druhého kola turnaje, protože prohrává se svým soupeřem. Renzo Olivo sice jako první prohrál set, ale poté dokázal využít slabších chvilek soupeře a dokráčet tak k vítězství. Lukáš Rosol využil pouze jeden brejkbol ze dvanácti a soupeř tři z pěti. To byl dnes klíč k úspěchu.
Konec zápasu
4:6
Je dobojováno. Renzo Olivo ukončuje utkání prvotřídní smečí a postupuje do dalšího kola.
15-40
Dvojchyba kazí Argentinci radost. Stále má ale ještě dvě šance.
0-40
Bude k tomu mít minimálně tři pokusy. To je velká škoda pro Lukáše Rosola, který rozhodně není horším tenistou.
0-30
Tato výměna již byla delší, avšak se stejným výsledkem pro české barvy. Míček v autu a Olivo se blíží k postupu.
0-15
Olivo začal výborným prvním podáním, které Rosol nevrátil do kurtu.
4:5
Je to tak, Lukáš snižuje, ale teď jeho soupeř bude podávat na ukončení zápasu. Podaří se to Rosolovi odvrátit? Snad ano.
40-15
A opět, zdá se, že český tenista si své podání udrží. I tak jej ale ještě čeká hodně práce.
30-15
Ilovo to přehnal s razancí bekhendu. Míček v autu.
15-15
Následně však netrefuje dobře a je srovnáno. Bude to asi velké drama.
15-0
Stejně jako nyní return soupeře. Rosol začíná dobře.
3:5
A bude to tak. Úder z rakety českého tenisty neskončil v dvorci.
40-A
A následně gembol. Lukáš by v případě prohrané další výměny musel jít podávat na udržení se v zápase!
40-40
Jedenáctý odvrácený brejkbol. Argentinec vypjaté momenty zvládá lépe.
40-30
Dvojchyba znamená brejkbol!
30-30
Zatím ne, těsný aut znamená srovnání. Brejkbol či gembol? Toť otázka následující výměny.
30-15
Roso lbušil do soupeře tak dlouho, až ho donutil k chybě. Dočkáme se brejkbolů?
15-15
Agresivní return končí bohužel pouze v síti. Je srovnáno.
15-0
Míček pro českého tenistu. Podaří se mu rebrejknout svého soka?
3:4
Olivo to zvládl a opět brejkl svého soupeře, který se tak znova dostává pod tlak.
30-40
Těsný aut, první brejkbol je pryč.
15-40
Hmm, tak dva brejkboly pro Argentince. Ten nyní uběhal dlouhou výměnu a na konec sám udeřil.
15-30
Dvocjhyba a Olivo doslova zdarma otáčí průběh tohoto gemu.
15-15
Ajajaj, to byla velká chyba českého tenisty. Ten z blízky poslal míček zbytečně do sítě.
15-0
Další míček pro Rosola, kterému se nyní hraje daleko lépe.
3:3
Náramný úder do protipohybu soupeře zajistil Rosolovi srovnání stavu utkání. A pokud je Olivo opravdu zraněn, může to být klíčový okamžik.
40-15
Zatím začíná stejně. Olivo těsně, ale přece první z nich odvrátil.
40-0
Dokonce následují tři brejkboly. Tato situace tu byla v každém z předchozích gemů. Jak dopadne nyní?
30-0
Lukáš pokračuje v agresivní hře, která se mu zatím vyplácí.
15-0
Olivo po ošetření prohrál první výměnu. Je to šance pro českého tenistu?
2:3
Olivo si zavolal doktory. Že by nějaký zdravotní problém? To by bylo nepříjemné.
2:3
A eso to perfektně dokumentuje. Je sníženo.
40-30
Ta je vymazána po dalším skvělém podání Rosola a zdá se, že ten si tento gem ujít nenechá.
30-30
Skvělé, je srováno. Stále je však ve vzduchu hrozba brejkbolu.
15-30
Další zbytečně pokažený úder. Český tenista není v dobrém rozpoložení. Doufejme, že se ještě zvedne a utkání otočí ve svůj prospěch.
15-15
Následně ovšem kazí forhend a jdeme odznova.
15-0
Rosol vyhrává první fiftýn tohoto gemu.
1:3
Olivo to zvládl, ubránil se a potvrdil brejk!
40-A
Nejdelší výměna dnešního utkání! Rosol byl po většinu času v defenzívě a i z toho pramenil nepovedený úder, jenž skončil v síti.
40-40
Ne, ani devátý brejkbol Rosola v tomto utkání nebude využit. Olivo to zvládl a jsme na shodě.
A-40
I s trochou štěstí vrátil Rosol podání soupeře přesně na lajnu u sítě a následným úderem získal další brejkbol. Tak že by teď?
40-40
Smeč ihned po returnu kazí i další brejkbol českého tenisty a jsme znova na shodě.
40-30
Další snížení. Ještě je tu ale jedna šance. Doufejme, že vyjde!
40-15
To je škoda, return druhého podání skončil pouze v síti. O jeden brejkbol méně.
40-0
Znova tři brejkboly pro Rosola. Dokáže je tentokráte využít?
30-0
Stejně jako tu druhou a zdá se, že si jde tvrdě za rebrejkem.
15-0
Rosol využil přestávky a zdá se, že je zpět! Dostal soupeře pod tlak a první výměnu tohoto gemu bere pro sebe.
1:2
Dvojchyba! Olivo brejknul svého soupeře!
0-40
Tři brejkobly Argentince, který byl ještě nedávno v opačné situaci.
0-30
Argentinec je na koni a padá mu tam úplně vše. Famózní úder podél lajny mu zaručuje další fiftýn.
0-15
Olivo využívá slabší chvilky soupeře a ujímá se v tomto gemu vedení.
1:1
Další nepřesný úder a je srovnáno...
40-A
Rakety létají vzduchem. To není žádnou novinkou. Když jde ale o ty tenisové, něco je v nepořádku. Rosolovi se nedaří.
40-40
Obrovská škoda, ani ten totiž není využit a jdeme do shody. To byla velká šance.
40-30
Český tenista šel do risku, forhend zahrát hodně agresivně a zaplatil za to. Míček je v autu a ze tří brejkbolů je už jen jeden, poslední!
40-15
To bylo velmi těsné, ale nedá se nic dělat. Obranný úder Rosola končí v autu a první brejkbol je pryč.
40-0
Tři brejkboly! Bekhend do opačného rohu hřiště vyšel českému tenistovi na jedničku!
30-0
A další fiftýn pro českého tenistu, který v rozhodujícím setu začal hrát jako vyměněný.
15-0
Lukáš pokračuje ve zlepšené hře, nyní donutil soupeře k chybě a dostává se do vedení.
1:0
První z nich využit. Rosol začal skvěle.
40-15
Maličká chyba na forhendu znamená míček v autu. To ale ještě není taková hrůza, stále tu je několik gembolů.
40-0
Náběh na čistou hru. Lukáš podává naprosto skvěle!
30-0
I další míček v rozhodujícím setu jde na jeho účet. Return soupeře byl příliš dlouhý.
15-0
Lukáš začíná skvěle a po dobrém prvním podáním bere tuto výměnu.
0:0
Před začátkem třetího setu ještě proběhne přestávka na záchod. Chvíli si tak počkáme.
3:6
Ten je využit a my tak uvidíme ještě jeden set. Podaří se jej urvat českému tenistovi nebo do druhého kola postoupí jeho argentinský soupeř?
30-40
První končí v síti. Co ten druhý?
15-40
Forhend daleko v autu. Dva setboly pro Argentince.
15-30
Nekompromisní smeč! Je sníženo.
0-30
Lukáš Rosol dokázal přejít do ofenzívy, ale znova to trochu přepálil a poslal míček ze své rakety až do autu.
0-15
A začíná brilantním prvním podáním, které Rosol vrátit nemohl.
3:5
Jedeme dál. Renzo Olivo má ale šanci set uzavřít při vlastním podání.
40-30
Síť nyní zahrála s Rosolem, jehož úder se přehoupl na druhou stranu a rozhodil soupeře, který na další ránu odpověď nenašel.
30-30
No, ale tento return od Oliva nebyl o moc horší. Je srovnáno.
30-15
Nádherný halfvolej českého tenisty. Ten to trefil naprosto parádně!
15-15
Lukáš však srovnává a bitva o druhý set pokračuje.
0-15
Rosol kazí úder a dostává se pod tlak.
2:5
A ten ihned potvrzuje. Zdálo se, že Lukáš má šanci na brejkboly, ale k nim nedošlo a zdá se, že půjdeme do třetího setu.
30-40
Dokonce se dostává ke gembolu, to je obrovská škoda.
30-30
Argentice zvládá krizové situace a byl to právě on, kdo při dlouhé výměně neudělal chybu a z těžké pozice se vrací na vyrovnaný stav.
30-15
Teď to ovšem přehnal s agresí a míček končí jen v síti.
30-0
Rosol získává i další míček, zdá se, že se zdravě naštval.
15-0
Výborně! Po delší době déle trvající výměna, kterou vyhrává český reprezentant.
2:4
Velmi dobře pro české barvy. Rosol se rozjel! Potvrdí to i při podání soupeře?
40-0
Ten útočí na čistou hru. Uvidíme, jak to vše dopadne.
30-0
Nyní si ani na míček nesáhl. Druhé eso českého tenisty!
15-0
Lukáš začal skvělým servisem, Olivo return do kurtu nevrátil.
1:4
Olivo vyhrává i tuto výměnu a udrží si servis.
30-40
Olivo krizový úsek hry zvládl a po přesně mířeném úderu do pravého rohu dvorce získává tento fiftýn pro sebe.
30-30
No a další. To jsou věci. Rosol tak zadarmo stahuje náskok soupeře. Dočkáme se brejkbolu?
15-30
Nyní se ale dopustil dvojchyby, která vrací Lukáše Rosola do boje o tento gem.
0-30
Olivo i přes druhý servis dokázal potrápit soupeře a připsat si další body.
0-15
První fiftýn jde ovšem na stranu soupeře. Return se třepotá v síti.
1:3
Eso v tu nejlepší možnou chvíli! Lukáš tak bere první gem v tomto setu a může se soustředit na snahu o vyrovnání.
40-30
Olivo nezvládl forhenodový úder a ten končí v autu.
30-30
Je srovnáno. Lukáš se totiž prezentoval dvojchybou. Druhý set mu vůbec nevychází.
30-15
Nyní to vyšlo a po smeči Rosol vyhrává tento důležitý fiftýn.
15-15
Teď ovšem šel mco agresivně na síť a Olivo toho využil prohozem.
15-0
Lukáš Rosol začíná dobrým podáním a ujímá se vedení.
0:3
Halfvolej končí tneto gem. Olivo potvrzuje brejk.
40-A
Renzo Olivo si ovšem pomohl dobrým prvním podáním, které jeho soupeř nedokázal vrátit do kurtu.
40-40
Aut Argentince! Lukáš Rosol se dostal z chvilkového nedaření a srovnává tento gem, při kterém útočí na rebrejk.
30-40
Rosol dokázal uhlídat útoky svého soka a dočkal se jeho chyby. První gembol je odvrácen. Stále to ale bude velmi těžké.
15-40
Těsný úder musel rozřešit rozhodčí. Ten přisuzuje tento míček podávajícímu hráči a ten tak má dva gemboly!
15-30
Další úder se třepotá v síti. Českému tenistovi se nyní vůbec nedaří.
15-15
Teď to vška nevyšlo a Olivo srovnává.
15-0
Lukáš Rosol se konečně dočkal vybojovaného fiftýnu.
0:2
V gemu vítězí Olivo.
0-40
Rosol přepálil úder a čistou hrou prohrává své podání. Soupeř je na koni.
0-40
Další forhend z rakety Lukáše v síti. To začíná být velmi složité. Tři brejkboly pro soupeře.
0-30
Ten opět dokázal rozběhat soupeře a chladnokrevně zakončil výměnu nedoběhnutelným kraťasem. Druhý set sice začal dobře, ale nyní se nejlépe nevyvíjí.
0-15
Rosolovi nesedl bekhend, ten se pouze třepotá v síti a další míček jde na stranu Argentince.
0:1
Olivo to nakonec zvládl a i přes špatný začátek gemu jej dokázal otočit ve svůj prospěch.
30-40
Ta padá nyní po špatném returnu českého tenisty. Ten je sám zaskončen tím, jak se to mohlo stát.
30-30
Další povedené první podání jako klíč k úspěchu. Olivo srovnává, stále je tu ale šance na brejkbol.
30-15
Olivo do toho šel velmi agresivně a slaví tak úspěch.
30-0
Další bod pro Lukáše Rosola, který tak může jít hned na úvod do trháku.
15-0
Druhý set začíná Renzo Olivo dvojchybou. Jeho první v celém zápase. Koncovka setu jej pravděpodobně příliš nepotěšila.
7:6
Skvěle! Lukáš Rosol se prezentoval výborným prvním podáním, na které si sice Renzo Olivo sáhl, ale to bylo vše. První set jde na konto českého tenisty, jenž je tak na nejlepší cestě do dalšího kola.
6-5
Stejně jako ten druhý. Return opět končí v autu. Doservíruje Rosol napínavý první set?
6-4
První podání v síti znamenalo výzvu pro českého tenistu. Ten to ale příliš přepálil a jeho risk mu nevyšel. První setbol je pryč.
6-3
Olivo bekhendem neodvrátil hrozbu setbolu. Teď jde ale podávat a Lukáš bude mít ještě složitou úlohu. Podaří se mu ji splnit již nyní?
5-3
Lahůdková smeč Lukáše Rosola, který skvěle využil své výšky a opět odskakuje.
4-3
Olivo vyčaroval další bravurní podání, které ale jeho sok dokázal vrátit a výměna byla ještě hodně zajímavá. Bohužel pro Rosola jeden z jeho úderů skončil pouze na síti.
4-2
Return Rosol příliš přepálil a skončil tak pouze v autu.
4-1
Bekhend Argentince se třepotá v síti! Český zástupce se pomaluj ale jistě blíží k setbolům. Stále je ale vše otevřené.
3-1
Rosol ovšem odpovídá jak nejlépe může. Nechytatelné eso!
2-1
Tak tohle byla tenisová paráda. Argentinský tenista ukázal skvělý kraťas, na který se jeho protihráč mohl pouze podívat.
2-0
Olivo musel hrát přes druhé podání, což se mu vymstilo nakonec. Český tenista se dostal k agresivní hře, která slavila úspěch.
1-0
Rosol ihned po returnu napálil míček přesně do druhého rohu a raduje se z prvního bodu.
6:6
Lukáš Rosol tlačil, byl jedniznačně aktivnějším v této výměně, ale nakonec na to také dopaltil. Přepálil forhend a jdeme tak do tiebreaku.
30-40
Olivo opět nevypočítal dráhu letu ideálně. Těsně zahrál do autu a ze tří gembolů je tady poslední. Jak dopadne?
15-40
Rosol zariskoval na síti, úder sice dostatečně neztlumil, ale Olivo nedokázal míček vrátit do kurtu. První fiftýn pro českého tenistu v tomto gemu.
0-40
Renzo Olivo se prezentuje esem a má díky tomu k dispozici tři gemboly.
0-30
Livo poslal přesný úder podér lajny, který sice český tenista stihl doběhnout, ale z jeho rakety se míček ocitl daleko mimo.
0-15
Argentinský tenista musel hrát přes druhé podání. Lukáš Rosol ale při dlouhé výměně zkazil forhend, který napálil pouze do sítě.
6:5
Napínavý gem nakonec dokázal urvat pro sebe Lukáš Rosol a Renzo Olivo bude muset podávat na udržení se v gemu.

Prize money: 43 000 EUR
Body do žebříčku: vítěz 80, finalista 48, semifinále 29, čtvrtfinále 15, osmifinále 6.
Renzo Olivo

Šestadvacetiletý Argentinec je v tomto utkání žebříčkově lépe postaveným hráčem, konkrétně mu patří 210. pozice, což mu na tomto turnaji zaručuje post osmého nasazeného. I přesto dnes papírovým favoritem není, v aktuální sezóně odehrál čtrnáct zápasů, z nichž vyhrál pouze pět. Na tvrdém povrchu Olivo prohrál všechny čtyři zápasy, na antuce se mu vede o něco lépe, naposledy se představil v Panamě, kde porazil svého krajana Daniela Muñoze de la Navu a postoupil do osmifinále, ve kterému mu po výsledku 3:6 a 6:7 vystavil stopku Kolumbijec Cristian Rodríguez, aktuálně až 362. hráč světa.
Lukáš Rosol

Český reprezentant po několikaměsíční zdravotní přestávce naskočil do tenisového kolotoče 19. března na turnaji kategorie Futures. Od té doby dvaatřicetiletý tenista odehrál třináct zápasů se solidní bilancí deseti výher a tří porážek. Naposledy se Lukáš Rosol představil v Tunisu, kde prošel skrz tříkolovou kvalifikaci do hlavní fáze. V té přidal další dvě vítězství nad Tabernerem a Bonzim, jenomže v boji o semifinále mu vystavil ráznou stopku Španěl Daniel Gimeno-Traver, jenž ztratil jen tři gemy. I tak se brněnský rodák posunul v žebříčku ATP o 26 příček vzhůru, aktuálně mu tedy patří 258. pozice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:05.