Challenger Izmir -  ONLINE PŘENOS -  Yannick Jankovits : Marek Jaloviec - 18. září 2017   15:10

3

Marek Jaloviec se loučí s challengerem v tureckém Izmiru již po prvním zápase. Se zkušenějším Francouzem Jankovitsem prohrává ve dvou setech.

Jaloviec nevstoupil do zápasu vůbec zle, hned v prvním gemu si vypracoval brejkbol, ten však neproměnil. Následně sám ztratil dvakrát podání a první sada šla jasně na konto kvalifikanta. Druhou sadu rozehrál Jaloviec více než výborně, velmi rychle vedl 3:0, ale poté zcela zkolaboval, prohrál šest her a na challengeru v Izmiru končí v prvním kole.

Yannick Jankovits si zahraje ve druhém kole s vítězem duelu Kern – Bublik.
Konec zápasu
6:3
Je konec! Yannick Jankovits s Markem Jaloviecem nestrávili na kurtu ani hodinu a z postupu se raduje třicetiletý Francouz.
40-15
Ještě je tady snížení. Jaloviec trefil první podání, ale stále čelí dvě mečbolům.
40-0
Tři mečboly pro francouzského hráče. Marek Jaloviec naprosto nezvládá koncovku druhého setu.
30-0
A už to je o dva fiftýny. Yannick Jankovits je na nejlepší cestě do druhého kola.
15-0
Marek Jaloviec podává na udržení se v zápase. Po druhém podání Čecha se prosazuje kvalifikant.
5:3
Druhý gembol je už využít. Yannick Jankovits trefil povedené první podání a je jeden gem od druhého kola.
40-30
Marek Jaloviec se ještě nevzdává. Připisuje si fiftýn po druhém podání soupeře.
40-15
Jankovits netrefil první podání, ale Jaloviec nyní chybuje a jsou tady dva gemboly.
30-15
Yannick Jankovits kontroluje průběh gemu a jde znovu do vedení.
15-15
Francouzský tenista musel použít druhé podání a toho využívá třiadvacetiletý hráč z České republiky.
15-0
O poznání zkušenější tenista podává na potvrzení brejku. Francouz se může výrazně přiblížit postupu do druhého kola.
4:3
Konec přestávky, podávat bude Yannick Jankovits.
4:3
Následuje přestávka a výměna stran.
4:3
Opět jen druhé podání pro českého tenistu. Ani tentokrát se Jaloviec neubránil. Čech ztrácí čtvrtou hru v řadě a je velmi blízko vyřazení z turnaje.
40-30
Marek Jaloviec musel v klíčový moment hrát jen přes druhé podání. Francouz s přehledem získává fiftýn a má tak k dispozici brejkbol.
30-30
Levorukému hráči se podařil první servis a je znovu srovnáno.
30-15
Český tenistka se dostává opět do problémů při svém servisu. Francouz jde do vedení.
15-15
Marek Jaloviec si však v pravou chvíli připisuje přímý bod po prvním servisu.
15-0
Jankovits přebírá ve druhém setu iniciativu. Jaloviecova fazóna je ta tam.
3:3
Yannick Jankovits sice zaspal úvod první sady, ale nyní si pomáhá esem a třetím gemem v řadě se dostává zpět do hry.
40-15
Kvalifikant turnaje se dostává znovu do pohody z prvního setu. Přímý bod.
30-15
Jankovits měl problémy s prvním servisem. To mu ale nijak nezabránilo zisku fiftýnu.
15-15
Francouz se musel spokojit jen s druhým servisem a ten na českého hráče nestačil.
15-0
Yannick Jankovits může nadobro smazat ztrátu na soupeře při vlastním servisu. A zahajuje ho ziskem fiftýnu.
2:3
2:3
2:3
Jaloviec netrefil v důležitý okamžik první podání. A to více vyhovovalo hráči na reutrnu. Ten si bere ztraceného podání zpět a je v kontaktu.
40-30
Přece jen je tady jedna šance pro Jankovitse. Jaloviec má poprvé ve druhém setu problémy na servisu.
30-30
Levoruký český tenista si pomáhá prvním servisem a zatím odmítá brejkboly.
30-15
Marek Jaloviec musel použít druhé podání. A toho využívá francouzský hráč, který nyní není daleko od brejkbolů.
15-15
I francouzský tenista se však dostává do hry.
0-15
Marek Jaloviec je zatím ve druhém setu na podání nekompromisní.
1:3
Další blesková hra jde na konto Francouze. Marek Jaloviec má však stále k dispozici jeden brejk.
40-15
Nyní už se muselo hrát přes druhé podání. To kvalifikantovi nemuselo vadit, i tak se dostává k dvěma gembolům.
30-15
Francouz si pomáhá v kritický okamžik přesným prvním servisem.
15-15
Marek Jaloviec nyní diktuje tempo hry. Naprosto odlišná hra od českého hráče.
15-0
Yannick Jankovits se chce dostat zpět do hry o druhou sadu. Začíná při vlastním podání ziskem fitýnu.
0:3
0:3
0:3
Do druhého setu vstoupil úplně jiný Marek Jaloviec. Rychle potvrzuje brejk a vede již 3:0.
15-40
Marek Jaloviec nyní exceluje na podání. Tři přesné první servisy přináší dva gemboly.
15-30
A další dělové první podání. Yannick Jankovits se jen smutně otočil za servisem.
15-15
Ale velmi rychle je srovnáno. Marek Jaloviec si pomáhá přesným prvním servisem.
15-0
Jankovits se ale prosazuje na returnu. Jaloviec to bude mít s potvrzením brejku těžké.
0:2
To, co se nepodařilo v prvním setu, to se daří hned v úvodu toho druhého. Český teniska jde do vedení o dva gemy. Jankovits poprvé ztrácí servis.
15-40
Yannick Jankovits se zatím zachraňuje v gemu přímým bodem po prvním podání.
0-40
Yannick Jankovits nevstupuje do druhého setu optimálně. Hned v prvním gemu na podání čelí třem brejkbolům.
0-30
To už vypadá velmi nadějně. Český tenista vede na returnu od dva body.
0-15
Také Yannick Jankovits se poprvé představí na podání ve druhém setu. Jaloviec nastoupil do druhé sady nažhaven a bere fiftýn i na returnu.
0:1
Podobně jako v prvním setu, tak i nyní si Čech podržel úvodní gem na podání.
15-40
Ale Jankovits nechce dát kůži zadarmo ani ve druhém setu.
0-40
To je ono. Marek Jaloviec se prosazuje prvním servisem a má k dispozici tři gemboly.
0-30
Český tenista se zdravě naštval a přidává druhý získaný bod v řadě.
0-15
Marek Jaloviec zahajuje druhou sadu na servisu. Bere na své konto první fiftýn.
6:1
Méně než půlhodiny stačilo Jankovitsovi k zisku prvního setu. Francouz zakončil první dětství stylově esem.
40-0
Tři setboly pro francouzského tenistu. Marek Jaloviec naprosto v posledních minutách tenisově odchází.
30-0
Francouzovi nyní vychází úplně vše, naopak na druhé straně sítě se Jaloviec trápí.
15-0
Yannick Jankovits podává na zisk prvního setu. A začíná ziskem důležitého prvního fiftýnu.
5:1
Yannick Jankovits využívá hned první nabídnutou šanci a je jeden gem od zisku první sady. Dvě dvojchyby v řadě pro českého hráče.
40-15
Další dva brejkboly pro kvalifikanta! Marek Jaloviec se nemůže prosadit ai ni při servisu.
30-15
Marek Jaloviec je znovu v problémech při vlastním servisu.
15-15
Jankovits rychle reaguje povedeným returnem.
0-15
Pokud chce ještě Jaloviec pomýšlet na obrat v prvním setu, musí si bezpodmínečně udržet gem na podání. Čech začíná ziskem fiftýnu.
4:1
Konec přestávky, podávat bude Marek Jaloviec.
4:1
4:1
Yannick Jankovits to nakonec zvládl. Třetí gembol využil a potvrzuje tak brejk. Francouz je na nejlepší cestě k zisku první sady.
40-30
A je tady další snížení. Jaloviec to myslí s útokem na tento gem vážně.
40-15
Marek Jaloviec ještě vstupuje do gemu. Jankovits má však další dva gemboly.
40-0
Yannick Jankovits zatím v tomto gemu nepřipouští drama. Další povedené první podání.
30-0
Důležitý gem pro oba hráče se vyvíjí zatím jasně pro Francouze.
15-0
Yannick Jankovits může při vlastním podání potvrdit brejk. A začíná lépe i v tomto gemu.
3:1
Tentokrát již musel třiadvacetiletý Čech přes druhé podání. Yannick Jankovits toho využívá a poprvé v zápase proráží soupeři servis.
40-30
Levoruký tenista první brejkbol odvrací prvním servisem.
40-15
Marek Jaloviec se nemohl spolehnout na první podání. Po druhém servisu se dostal do problémů a jsou tady nakonec dva brejkboly pro Francouze.
30-15
Brejkboly ale zatím nepřicházejí. Marek Jaloviec se trefil do prvního servisu.
30-0
Nyní už má francouzský hráč nadějné vedení při servisu soupeře. Brejkboly rozhodně nejsou daleko.
15-0
Marek Jaloviec musí v prvním setu dotahovat při vlastním servisu vedení soupeře. Jankovits si připisuje bod na returnu.
2:1
2:1
2:1
Francouzský tenista si drží i své druhé podání. Nyní musel použít druhý servis, ale Jaloviec zatím není na returnu nebezpečný.
40-30
Yannick Jankovits si připisuje eso v důležitý moment. Jaloviec se marně natahoval za míčkem.
30-30
Opět jen druhé podání pro Jankovitse. Nyní už to je fiftýn pro českého hráče. Francouz má znovu problémy při svém servisu.
30-15
Tentokrát musel Jankovits přes druhý servis, ale český tenista znovu nabídnutou šanci nevyužil.
15-15
Francouz se dostává do gemu povedeným prvním servisem.
0-15
Marek Jaloviec začíná výborně i na returnu.
1:1
Je srovnáno. Marek Jaloviec měl výrazně snadnější cestu k prvního získanému gemu při vlastním servisu než jeho soupeř před malou chvílí.
15-40
Jankovits ještě bojuje o tento gem. První gembol smazává, ale jsou tady ještě dvě možnosti pro Čecha.
0-40
Marek Jaloviec vládne na kurtu při vlastním podání. Má k dispozici tři gemboly.
0-30
A další jednoduchý fiftýn pro českou hráče. Francouz je zatím na returnu bez šance.
0-15
Také český tenista se poprvé v zápase objeví na servisu. Levoruký Čech si připisuje přímý bod po prvním podání.
1:0
Yannick Jankovits měl v úvodním gemu problémy, ale po tom co odvrátil první brejkbol si drží servis a jde do vedení.
A-40
Yannick Jankovits sice musel použít druhé podání, ale toho Jaloviec vůbec nevyužil. Francouz má výhodu.
40-40
Český tenista bojuje o první gem zápasu. Opět srovnává na shodu. Druhý brejkbol není daleko.
A-40
První podání se muselo opakovat. Následně nedal Francouz českého hráči šanci a má výhodu.
40-40
Shoda. První brejkbol zápasu je odvrácen. O tento gem se bude ještě bojovat.
30-40
První gem přináší ihned první brejkbol pro českého tenistu. Velká šance na skvělý start.
30-30
Česká tenisová naděje bojuje na returnu. Jankovits bude mít co dělat, aby si udržel první gem na podání.
30-15
Francouz si pomohl prvním servisem a strhává skóre na svou stranu.
15-15
Marek Jaloviec se však snaží soupeře dostat pod tlak hned v úvodu střetnutí. Je srovnáno.
15-0
Do zápasu vstupuje na podání francouzský kvalifikant. A hned bere první fiftýn zápasu.
0:0
Yannick Jankovits i Marek Jaloviec již jsou na kurtu číslo 2. Po krátkém rozehrání může zápas prvního kola challengeru v Izmiru začít. Jako první se představí na podání Francouz.

Třicetiletý Francouz se nachází na 409. pozici světového žebříčku, ale pamatuje doby, kdy byl i 226. Francouzský tenista se pohybuje především v kategorii future, kde se v letošním roce probojoval dvakrát do finále. Začátkem sezony prohrál zápas o trofej v italském Trentu s domácím Matteem Violou ve dvou setech. Také na konci června si zahrál finále v Thajsku, ale ani po prvním vyhraném setu nedokázal turnaj dotáhnout do vítězného konce.

V Izmiru má Jankovits za sebou již dva zápasy kvalifikace. Ani jednou nepřipustil drama a lehce postoupil do hlavní soutěže. V součtu dvou zápasů prohrál jen sedm gemů!

Třiadvacetiletý rodák z Ostravy se v roce 2017 poprvé probojoval v žebříčku ATP do první třístovky. Nyní se nachází právě na 300. pozici. Levoruký tenista má na svém kontě jeden titul z letošní sezony, před třemi měsíci vyhrál future v řeckém Heraklionu bez ztráty setu. V Ústí nad Orlicí svůj druhý triumf z futuru však nepřidal, ve finále prohrál s Jonathanem Mridhou ze Švédska ve dvou setech. V minulém týdnu se nadějný český tenista představil v polském Štětíně. Do prvního kola se probojoval jako šťastný poražený z kvalifikace, ale právě hned v prvním utkání v hlavní soutěži prohrál s Yannickem Madenem z Německa.
Krásné pondělní odpoledne, vítám všechny příznivce tenisu. V tureckém Izmiru startuje místní challenger prvním kolem. V něm se třiadvacetiletý Čech Marek Jaloviec postaví proti Yannicku Jankovitsovi z Francie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.