Challenger Mestre -  ONLINE PŘENOS -  Zdeněk Kolář : Sebastian Ofner - 27. května 2017   15:45

7 (4)

Zdeněk Kolář končí v semifinále poté, co nestačil na rakouského tenistu Sebastiana Ofnera. Škoda prvního setu, ve kterém si český tenista neudržel ani jedno podání a po dvaceti minutách prohrál 1:6. Ve druhém setu se hrál daleko vyrovnanější tenis, kdy se oba hráči několikrát dostali pod obrovský tlak. Oba jej ovšem zvládli a více štěstí se v tie-breaku usmálo na Sebastiana Ofnera, který tak postupuje do finále.
Konec zápasu
6:7
Teď už ale ne, Zdeněk Kolář opět poslal míček do sítě a toto utkání tak pro něj končí.
4-6
První je zažehnán, Kolář skvěle zareturnoval a jeho soupeř následně poslal míček do sítě. Šance tu stále je!
3-6
To je ale škoda! Kolářův forhend skončil těsně v autu, Sebastian Ofner má tři mečboly a bude dvakrát podávat.
3-5
Druhý servis Koláře nepodržel. Ofner šel rychle do útoku a jeho soupeř poslal míček jen do sítě.
3-4
Kolář bojuje jako lev, byl sice pod tlakem, ale Ofner opět chyboval, když vyhodil zdánlivě lehký forhend.
2-4
Ofner využívá situace a dostává se do úniku. Kolář poslal míček pouze do sítě.
2-3
První dvojchyba Koláře v utkání, ale zrovna v ten nejhorší čas.
2-2
Ani jeden tenista ještě po svém podání v tie-breaku nevybojoval bod. To je hodně překvapivá statistika a nemění se ani teď.
2-1
Dvojchyba Ofnera v nejnevhodnější okamžik. Pro českého hráče je to ale jen a jen dobře.
1-1
Je ale srovnáno. Kolářův return dopadl na základní čáru a soupeř následně poslal úder moc daleko.
0-1
Zdeněk Kolář musel hrát až přes druhý servis, což se mu vymstilo, Ofner získává první míček na svou stranu.
6:6
Kolář se snažil útočit, ale nakonec se mu nepodařilo vybojovat shodu. Půjdeme tak do tie-breaku.
30-40
teď byl ale příliš dlouhý. Gembol pro jeho soupeře.
30-30
A je smazána, Kolář předvedl parádní return.
15-30
Následuje však druhé eso a znova je výhoda na straně podávajícího.
15-15
Teď avšak předvedl už pátou dvojchybu a je srovnáno.
0-15
Vypadá to, že tenisté půjdou do tie-breaku. Ofner vyhrává tento fiftýn.
6:5
Následuje přestávka a výměna stran.
6:5
Teď už ale jeho return skončil za základní čárou a bude muset po přestávce servírovat na udržení se v zápasu.
40-30
Ofner hraje hodně agresivně, ví, že nemá co ztratit. Zatím mu to vychází, tentokrát ukončil výměnu na síti.
40-15
Ten po výborném returnu snižuje, ale Čech má stále dva gembol k dobru.
40-0
Neskutečné, Ofner opět bušil do svého soupeře, ale opět neúspěšně. Kolář se velmi brilantně bránil a znova se dočkal chyby rakouského soupeře.
30-0
Kolář bojuje jako lev a je za to odměněn. Ocitl se sice od velkým tlakem, ale přeci jen to zvládl a dočkal se přepáleného úderu soupeře.
15-0
Ofnerův bekhend skončil v autu. Úvodní fiftýn tohoto gemu tak získává český tenista.
5:5
Return Kolář nevrátil, oba tenisté zvládají kritické chvíle při svém podání.
30-40
Kolář se bránil hodně statečně, ale Ofner přeci jen u sítě trefil co se dalo.
30-30
Ofnerovi se povedl úder do protipohybu, pak už jen zbývalo trefit smeč. To se stalo a je srovnáno. Stále je zde ovšem šance na brejkbol.
30-15
Ofner se ocitl na síti a volejí snižuje, stále je zde ale šance na brejkboly.
30-0
Dvojchyba Ofnera mu navíc hodně pomáhá. Skvělá šance!
15-0
Kolář by chtěl získat druhý set již nyní a jde si za tím velmi tvrdě.
5:4
Konec přestávky, podávat bude Sebastian Ofner.
5:4
5:4
Ofner rezignoval na dohrávání tohoto gemu. Ví, že teď měl obrovskou šanci.
40-30
První podání moc nefunguje, ale i tentokrát to prošlo. Ofnerův úder končil za základní čárou. I Kolář zvládl kritické momenty výborně.
30-30
Znova až druhý servis českého tenisty, ale Ofner zariskoval a return napálil do pásky.
15-30
Kolář musel hrát přes druhý servis, ale nakonec to zvládl. Jeho obranný bekhend totiž dopadl přesně do druhého rohu dvorce.
0-30
Rakouský tenista to opět zvládl, Kolářův míček se třepotá v síti.
0-15
Kolář šel hned po servisu na volej, kterou ale Ofner vrátil tak dobře, že Koláře dokázal prohodit.
4:4
Ofner kritickou část hry přežil a srovnává stav velmi vyrovnaného druhého setu.
30-40
Opět druhé podání, které však znova prošlo. Kolář se pokusil zaútočit, ale trefil pouze síť.
30-30
Ofner musel hrát přes druhý servis, ale i tak se mu povedlo dostat soupeře pod tlak a ten bekhendem netrefil dvorec.
30-15
Return Koláře byl příliš dlouhý, Rakušan tak snižuje.
30-0
Další dlouhá výměna jde na konto českého tenisty. Ofner se zdá být poněkud nervózní.
15-0
Kolář bojuje parádním způsobem. Je to on, kdo momentálně působí daleko lépe. Pouze to teď potvrdil parádním úderem do protipohybu.
4:3
4:3
4:3
Byl to sice boj, ale povedlo se. Kolář si udržel své podání.
A-40
Fenomenální druhé podání ven z kurtu! Sebastian Ofner se mohl pouze ohlédnout za prolétajícím míčkem.
40-40
Ofner rozběhal svého soupeře, který létal ze strany na stranu, ale k zisku fiftýnu to nestačilo. Ofner smečí upravil opět na shodu.
A-40
Return Ofnera se stal lahůdkou pro Koláře. Ten si počkal než pomalý míček dopadne a vši silou jej poslal do rohu dvorce.
40-40
Bude ji ovšem muset dotáhnout do vítězného konce. Jeho úder skončil v síti.
40-30
Gembl, forhend Ofnera se totiž třepotá v síti. To je skvělá otočka českého tenisty.
30-30
A i tu další, return Rakušana skončil za základní čárou. Uvidíme gembol nebo brejkbol?
15-30
Teď si ovšem pomohl prvním podáním a odvrací první možnost na brejkboly.
0-30
Dlouhý return dopadl přímo na základní čáru a český tenista nedokázal zareagovat.
0-15
Tak to je škoda. Kolář si seběhl na síť, ale Ofner jej dokázal prohodit.
3:3
A opět Kolář nedokázal vrátit raketové podání soupeře, stav druhého setu je srovnán.
40-A
Ofner se naštval, vypustil z rakety bombu a Kolář ji nedokázal vrátit do dvorce.
40-40
Dvojchyba však ještě prodlužuje tento gem.
30-40
Škoda, return Koláře byl příliš dlouhý, máme tu tak místo brejkbolů gembol.
30-30
No a následně srovnává. Podávající hráč si hned po returnu soupeře seběhl na síť a volejí ukončil výměnu.
30-15
Eso, Ofner snižuje.
30-0
A i ten další jde na jeho stranu. Ofner poslal míček pouze do sítě.
15-0
Kolář se opřel do druhého podání soupeře a získává úvodní fiftýn tohoto gemu.
3:2
3:2
3:2
Prasátko zahrálo s podávajícím hráčem, i když to bylo hodně těsně.
40-30
Zdeněk Kolář hodně pokazil jasnou smeč, která končí za základní čárou. Snad jej to moc nerozhodí.
40-15
Ofner si seběhl na síť, Kolář ho zkusil přehodit, ale rakouský tenista zády ke kurtu dokázal vrátit míček.
40-0
No a náhle je tu náběh na čistou hru. Servis Koláře je oproti prvnímu setu jako noc a den.
30-0
I přes druhé podání zvládl být český tenista hodně agresivní a po voleji si připisuje další fiftýn.
15-0
Kolář by na tento úder pravděpodobně nedosáhl, ale Ofnerovi forhend nesedl a skončil v autu.
2:2
Bekhend ven z kurtu dostal Koláře pod velký tlak, kterému nedokázal odolat a míček poslal pouze do sítě.
40-A
A následně výhoda pro podávajícího hráče, který si právě servisem hodně pomohl.
40-40
Míček však skončil v síti, čeká nás shoda.
40-30
Pozor na to, Ofnerovi se úplně nedaří a hned je tu brejkbol pro českého tenistu!
30-30
Kraťas hned po returnu nebyl dobrý nápad. To už Ofner ví, je srovnáno.
15-30
Kolář se pouze dotkl míčku, čímž znemožnil eso, ale bod nezíská.
15-15
Ofner by jej ovšem nerad ztratil, nyní si pomohl prvním servisem.
15-0
Kolář potvrzuje zlepšený výkon, toto utkání není zdaleka u konce.
2:1
2:1
2:1
Kolář udržel i druhé podání ve druhém setu a ukazuje, že ještě bude tvrdě bojovat.
40-15
Ofner sice bušil do soupeře co se dalo, ale ten se brilantně bránil a nakonec i vybojoval tuto výměnu pro sebe.
30-15
Eso, zlepšení na servisu je hodně znatelné. Jen tak dál.
15-15
Skvěle, český tenista dostal Ofnera pod tlak a donutil ho k chybě. Míček se třepotá v síti a je srovnáno.
0-15
Kolář trefil přesně roh dvorce, ale Ofner jeho úder stihl doběhnout a ještě jej vrátit tak dobře, že jeho soupeř na míček již nedosáhl.
1:1
Kolář nevrátil return a tak do po krátké odmlce bude opět on, kdo bude podávat.
0-40
Eso, tři gemboly. Ofner je na podání velmi dominantní.
0-30
Ofner to pouze dokazuje po dalším skvělém servisu.
0-15
Bude to chtít však prolomit podání soupeře, který zatím podává výborně.
1:0
Skvělé, Kolář si poprvé v utkání udržel podání a zdá se, že by to ve druhém setu mohlo být daleko lepší.
A-40
Opět Kolář na síti a opět je z toho míček na stranu podávajícího. Ofner se možná trochu vylekal a míček poslal hodně mimo.
40-40
Kolář zariskoval, šel hned na síť, ale vyplatilo se. První shoda v utkání.
30-40
No, parádní return od Ofnera, na který se Kolář pouze podíval, znamená brejkbol hned na úvod druhé sady.
30-30
Ofnerův útok je velmi nepříjemný, českému tenistovi se nedaří moc bránit a opět posílá míček pouze do sítě.
30-15
Return rakouského hráče byl příliš dlouhý a skončil až za základní čárou.
15-15
Teď už se ovšem Ofner dostal ke svým dělovým úderům a i on si připisuje první body.
15-0
Kolář se do toho opřel a několika tvrdými, přesnými údery vybojoval první fiftýn ve druhém setu.
1:6
Hned první je využit. Doufejme, že Kolář svůj výkon o hodně zlepší v dalším setu.
15-40
Ačkoliv je nyní hodně malá. Ofner má dva setboly již po dvaceti minutách hry.
15-30
Nyní ale i Ofner udělal chybu poté, co forhendem napálil míček do sítě. Naděje stále žije.
0-30
A opět, Rakušan je blízko zisku prvního setu.
0-15
Ofner musel hrát přes druhý servis, ale i tak nedokázal jeho soupeř vrátit return do dvorce.
1:5
Hned první je využit, úder Zdeňka Koláře je opět třepotá v síti. Čechovi se dnes vůbec nedaří.
15-40
To se ale nestane. Sebastian Ofner rozdává chirurgicky přesné údery, které český tenista nemůže vrátit. Dva brejkboly.
15-30
V krizovém okamžiku si český tenista pomohl tvrdým servisem, stále je ale potřeba získat i další míček.
0-30
Ofner má i notnou dávku štěstí. Jeho obranný bekhend dopadl přímo na čáru a Kolář na to nenašel odpověď.
0-15
Dlouhá výměna vyzněla lépe pro Ofnera, který rozběhal soupeře a forhendem do rohu dvorce mu nedal šanci.
1:4
Konec přestávky, podávat bude Zdeněk Kolář.
1:4
1:4
Ta ovšem po zlepšeném prvním servisu končí. Return míří za základní čáru.
15-40
Jako bych to zakřiknul, přišla dvojchyba a tedy jiskřička naděje pro Koláře.
0-40
Máme tady náběh na čistou hru, rakouský tenista v tomto gemu podává velmi dobře.
0-30
Stejně jako ten druhý, Kolář nedokázal vrátit míček do hřiště.
0-15
teď si navíc pomohl výborným servisem a získává úvodní fiftýn tohoto gemu.
1:3
Ani své druhé podání mladý český tenista neudržel, Sebastian Ofner se tak znova dostává do dobré pozice.
15-40
Stejně jsou tu hned dva brejkboly, Zdeněk Kolář nevměstnal svůj forhend do dvorce.
15-30
Teď však přišlo eso, nakopne to českého hráče?
0-30
Stejně jako ten další. Ani jednomu tenistovi zatím podání velmi nejde. Na to u mužského tenisu nejsme moc zvyklí.
0-15
Kolářovi se při jeho podání zatím nedaří, opět míček pro Rakušana.
1:2
1:2
1:2
Je to tam, Sebastian Ofner opět předvedl nevynucenou chybu a Zdeněk Kolář tak stahuje ztrátu svého podání.
40-0
Skvěle, další míček v síti a Kolář má perfektní šanci na rebrejk!
30-0
Ofner se rozhodl pro hodně agresivní forhend, ale napálil míč pouze do sítě.
15-0
Tak to se často nevidí. Jedno prasátko zahrál Ofner, druhé hned Kolář a je z toho fiftýn pro českého tenistu.
0:2
Tak bohužel, return Ofnera dopadl na základní čáru, český tenista se dostal pod tlak a prohrál své podání.
15-40
Servis, volej a jeden brejkbol je smazán. Stále ale ještě zbývají dva, to bude hodně těžké. Doufejme, že se to povede.
0-40
Zdeněk Kolář musel hrát přes druhý servis, ale to se mu nepovedlo. Ofner se dostal rychle do protiútoku a smečí ukončil tuto výměnu. Tři brejkboly.
0-30
Ajajaj, to bylo těsné. Forhend Koláře minul postranní čáru a skončil v autu.
0-15
Kolářův míček z jeho rakety končí těsně za základní čárou.
0:1
Kolář se opřel do druhého servisu soupeře, ale míček se třepotá pouze v síti. Úvodní podání si Ofner podržel.
30-40
Ale napravuje to esem. Je tedy na světě první gembol.
30-30
Přetažený forhend pramení ve fiftýn pro Koláře. Ofner si zatím na podání moc nepomáhá.
15-30
Ofnerovi konečně padlo první podání a hned získává další fiftýn.
15-15
I tentokrát Rakušanovi nevyšlo první podání, a protože ani to druhé, tak tu máme dvojchybu.
0-15
Ofner musel hrát přes druhé podán, ale zvládl to. Forhendem ven z kurtu nedal soupeři šanci.
0:0
Hráči jsou již na kurtu a rozehrávají se. Na podání začne rakouský tenista.
Hráči již míří na kurt. Utkání za chvíli začne.
Na centrálním dvorci se ještě dohrává finále čtyřhry, start utkání se tak z plánovaných v 15:00 o pár minut odloží .
Zdeněk Kolář je momentálně na 290. místě v žebříčku dvouhry, jeho soupeř je o dvacet příček před ním. Má však daleko méně zkušeností na antuce. A to by mohlo dnes sehrát klíčovou roli. Kolář jich má v této sezóně za sebou 32, z toho 23 vyhrál. Jeho soupeř jen třináct a devět výher.

Hráči spolu ještě nikdy nehráli a čeká nás tak dnes hodně zajímavý souboj. Doufejme, že s vítězným koncem pro českého tenistu.

Kolář se letos dostal na challengerech maximálně do osmifinále, tento turnaj je pro něj tak jednoznačně nejlepším. Stejně na tom je i jeho soupeř. I to napovídá tomu, že by tento duel měl být hodně vyrovnaný.
Dobrý den u semifinále challengeru v Mestre. Český tenista Zdeněk Kolář se může v souboji proti Sebastianu Ofnerovi dostat až do finále turnaje.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.