Challenger Ostrava - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dušan Lojda : James Ward - 28. dubna 2015   12:35

6

Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Brit si v dalším kole zahraje se Španělem Cervantesem, který dnes zdolal Čecha Kellovského hladce ve dvou setech 6:1 a 6:1. Lojdu čeká ještě debl, kde válčí po boku mladého Srba Djereho.
Dušan Lojda nezvládl koncovku třetího setu a prohrává s favorizovaným Britem Jamesem Wardem 5:7, 6:4 a 4:6. Utkání se hrálo ve velice nepříznivých podmínkách a muselo být několikrát přerušeno pro déšť a silný vítr.
Konec zápasu
4:6
Snaha o forhendový winner Lojdovi nevyšla, míček končí v autu a zápas tak končí.
0-40
Lojda kazí pod tlakem forhend a bude čelit hned třem mečbolům!
0-30
Výborný bekhend hraný do kříže v podání Jamese Warda! Brit je dva míče od vítězství.
0-15
Přestřelka od základních čar končí nevynucenou chybou Lojdy.
4:5
Konec přestávky, podávat bude Dušan Lojda.
4:5
Následuje přestávka a výměna stran.
4:5
Důležitou devátou hru rozhodujícího setu uzavírá favorit utkání svým devátým esem.
15-40
Ward dostal Lojdu na síť a následně "vytloukl bloky".
15-30
Sedmá dvojchyba Jamese Warda v tomto utkání.
0-30
Brit posléze navyšuje náskok.
0-15
Ward se hned po podání vydal blíže k síti a z voleje nechytatelně zakončil.
4:4
Přetažený úder returnujícího hráče znamená srovnání stavu. Čeká nás nesmírně dramatická koncovka třetího setu.
40-15
Wardovi je zahlášen aut. Lojda má dva gemboly na 4:4.
3:4
Další nevynucená chyba Čecha. Ward otáčí vývoj setu ve svůj prospěch.
15-40
Ward se dostal na síť a Lojda se pokusil o lob, ten ale spadl metr za základní čáru.
15-30
Dlouhý úder Lojdy.
15-15
Teď ale zahrál favorit dobrý bekhendový winner.
15-0
Podání není v posledních výměnách, zdá se, zrovna výhodou. Ward vyrábí dvojchybu.
3:3
Lojda si Warda nalákal na síť, tam ale Brit dominoval a volejem výměnu, a tím i celý gem, zakončil.
0-40
Už to tak vypadá. Další pokažený bekhend Lojdy znamená tři brejkové šance pro Warda.
0-30
Vzápětí dvojchyba. Že by další ztracené podání?
40-0
Na konci delší výměny je chyba Warda a s ní i tři brejkboly pro Lojdu!
30-0
Brit se dostal na síť, odkud mohl zahrát bekhendový winner. Ten ale poslal trestuhodně do sítě.
15-0
Forhend Warda zavadil o pásku a následně se snesl do autu.
2:2
Jenže co z toho, když na ten poslední Dušan zahraje dvojchybu? Škod, ale jede se dál.
30-40
Druhá taktéž. Český hráč si pomohl výborným prvním podáním.
15-40
První je minulostí...
0-40
Lojda pokazil křižný bekhend a musí čelit třem brejkovým hrozbám.
0-30
Nečistě trefený úder Lojdy, míč se snesl daleko za základní čáru.
0-15
Brit se dostal do výměny a aktivně ji zakončil.
2:1
2:1
2:1
Velice rychlá hra je u konce. Lojda nezkrotil ani další soupeřův servis a poslal jej mimo hrací území.
0-40
Útočná hra nese své ovoce, Ward má tři gemboly.
0-30
Dobré první podání britského hráče.
0-15
Fiftýn pro Warda, Lojda zahrál do autu.
2:0
Snaha o forhendový winner po čáře se nesetkala s pochopením. Míč se z rakety Warda snesl do deblového koridoru a Lojda tak potvrzuje předchozí brejk.
40-30
Ten Wardův zase z kategorie nízkých, zastavila jej totiž síť.
0-15
Ward si jej ale bude chtít okamžitě získat zpět.
1:0
Ward kazí bekhend a přichází o podání!
40-15
Dva brejkboly pro českého hráče!
30-15
Pokus o kraťas skončil v těsném autu, Lojda má mírně navrch.
15-15
Nyní Brit zkazil forhend, když jej poslal pouze do sítě.
0-15
Finálovou sadu zahajuje lépe James Ward.
0:0
Začíná třetí set.
6:4
A je využit! Úder českého hráče dopadl na základní čáru a hůře odskočil, Ward jej nečistě poslal daleko mimo kurt.
A-40
Lojda má další setbol.
40-40
Ward se teď dlouho statečně bránil Lojdovým úderům, ten neudržel nervy na uzdě a chybuje. Shoda.
40-30
Čech poslal míč na lajnu a má setbol!
30-30
Pěkná výměna! Tentokrát zahrál kraťas Ward, Lojda jej však fantastickým způsobem vrátil. Jenže Brit posléze zahrál dobrý prohoz z krkolomné pozice.
30-15
Dva výborné údery Lojdy do protipohybu soupeře. Ten druhý již britský hráč nezvládl vrátit.
15-15
Míček získává Ward.
15-0
Ward poslal svůj bekhend za základní čáru, Lojda začíná dobře.
0-15
Přestřelka na síti končí končí fiftýnem pro Warda.
4:4
Hra Lojda.
40-15
A rodák z Ivančic již má k dobru dva gemboly na 4:4.
30-15
Také další fiftýn putuje na konto Dušana Lojdy.
15-15
Teď ale agresivní hrou donutil chybovat Warda.
15-40
Po nevynucené chybě soupeře má Ward dva gemboly.
15-30
Úder z rakety Lojdy končí v síti, Brit má opět mírně navrch.
15-15
Český hráč ale na returnu srovnává krok.
0-15
Lojda se pokusil o kraťas, ten ale skončil v síti. Ward by jej jinak neměl šanci doběhnout.
3:3
A po chybě Lojdy se mu to daří.
40-A
Ward má brejkbol a tím i možnost srovnat na 3:3.
40-40
Hráči jsou zpět na dvorci, za malý moment budeme pokračovat!
40-40
V Ostravě se opět rozpršelo, a to vskutku výrazně. Zápas je tak podruhé přerušen.
40-40
Vzápětí už si domácí tenista počínal hůře, jeho úder skončil v autu.
A-40
Čech má díky úderu na základní čáru výhodu.
40-40
Lojda jej odvrátil kraťasem, který tentokrát Brit dostal přes síť, ale umístil jej pouze do deblového koridoru.
40-A
Lojda se dostal blíže k síti a dělovým forhendem se pokusil výměnu zakončit, Ward ale vystřihl dobrý úder do volného prostoru a má tak další brejkbol.
40-40
Ward ale posílá míč do autu. Shoda.
30-40
Hráč na returnu má po dvojchybě soupeře brejkbol.
30-30
Ward s mírnou dopomocí pásky srovnává krok.
30-15
Tentokrát chybuje Brit na bekhendu, poslal jej pouze do sítě.
15-15
Ward pokazil return slabšího podání a stav je tak srovnán.
0-15
Lojda cestu za potvrzením brejku nezačíná vůbec dobře. Je tu dvojchyba.
3:2
3:2
3:2
A ten díky chybě soupeře využívá! Čekal jsem kraťas, ale toho nakonec nebylo potřeba.
40-30
Dušan Lojda má po dobrém forhendu do růžku dvorce brejkbol!
30-30
Další Čechův kraťas a opět ta samá písnička! Ward sice míč doběhne, ale není u něj včas a tak končí kulatý nesmysl opět v síti.
15-30
Lojda kazí return druhého podání.
15-15
Ten další Lojda. Wardův forhend by se nyní nevešel snad ani do dvojnásobně širokého dvorce.
0-15
2:2
Jenže s forhendy už je to horší. Ten poslední dopadl za základní čáru a náskok z úvodu setu je minulostí.
30-40
Další povedený kraťas Dušana Lojdy. Ten je dnes jeho velkou zbraní.
15-40
Brit teď zahrál dva výborné čáry na krajní lajnu a disponuje dvěma brejkboly!
15-30
Lojda reaguje povedeným stopbalem od základní čáry.
0-30
Ward nyní zahrál ukázkové prasátko a ihned se Lojdovi omlouvá.
15-40
A hned další. Lojda se teď nedokázal dvakrát po sobě dostat do výměny.
15-30
Přímý bod z podání pro Warda.
15-15
Tentokrát posílá míč do autu rodák z Ivančic.
15-0
Brit pálí do sítě.
2:0
Není to nikterak líbivý tenis, trend mnoha chyb pokračuje i nadále. Další z nich teď vyrobil Ward, kterému je zahlášen aut.
40-30
A další. Lojda získává zdarma gembol.
30-30
Nečistě trefený úder v podání Warda.
15-30
Ward doběhl Lojdův kraťas, Čech mohl vzápětí prohazovat, ale zamířil pouze do sítě.
15-15
Nyní se dostal britský hráč na síť, odkud zakončil výměnu nekompromisní smečí.
15-0
Wardův bekhend nepřešel přes síť.
1:0
Druhý ale díky nabíhanému stopbalu ano. Lojda tak po krátké přestávce zaviněné deštěm začíná set opět lépe.
40-30
První brejkbol český hráč nevyužil.
40-15
Lojda zahrává po dlouhé době vítězný úder, a sice z forhendové strany.
30-15
Třetí Britova dvojchyba.
15-15
Po chvíli ale kazí úder, který posílá jen do sítě.
0-15
Ward začíná na podání povedeným způsobem.
0:0
Jdeme na to! Začíná druhá sada.
0:0
A na kurt dorazil i Dušan Lojda. Jsme kompletní, po krátké rozcvičce (snad) začne druhý set.
0:0
Přítomen už je i James Ward.
0:0
Dobrá zpráva, déšť ustává. Na kurt, kde právě probíhají jeho úpravy, se postupně vracejí rozhodčí.
0:0
V Ostravě se bohužel s koncem setu vydatně rozpršelo a zápas je tak přerušen. Peripetie s deštěm dnes přitom nepanují pouze v Komenského sadech, ale i na turnajích v Praze nebo Mnichově.
0:0
Dušan Lojda byl blízko blizoučko zisku první sady, měl dokonce i dva setboly. Ty ovšem neproměnil a soupeř toto zaváhání čtyřmi získanými hrami v řadě po zásluze trestá.
5:7
Čech bohužel v koncovce setu kazí jako na běžícím páse a první sadu tak získává James Ward.
40-A
Hodně nepovedený kraťas Lojdy! Druhý setbol pro Warda.
40-40
Brit jej ale nevyužil, míč zahrál do autu. Shoda.
30-40
Po zkaženém bekhendu Lojdy má tentokrát setbol James Ward!
30-30
Druhá dvojchyba Dušana Lojdy v tomto utkání.
30-15
A další dlouhý úder turnajové dvojky.
15-15
Bekhend Warda končí v autu. Čekání na vítězný úder pokračuje.
0-15
Lojda měl výbornou pozici pro zakončení, nedůrazný forhend do rohu dvorce ale stačil Ward vrátit po čáře, kde následně Čech posílá úder jen do sítě.
5:6
5:6
5:6
Autem končí také snaha o vítězný forhend. Ward tak zejména díky chybám soupeře otáčí vývoj setu a jde do vedení.
15-40
Brit se natlačil na síť, Lojda reaguje dlouhým lobem.
15-30
Hra je nyní plná chyb. Tu další si připsal do kolonky český hráč.
15-15
Vzápětí chybuje na forhendu James Ward.
0-15
Na koni teď bude pochopitelně soupeř, který těží z nevynucené chyby Lojdy.
5:5
A ten Ward využívá! Tak to je nepříjemné. Lojda neproměnil dva setboly při vlastním podání a následně gem ztrácí.
40-A
Lojda nasměroval úder do sítě a rázem čelí brejkbolu.
40-40
A využití nenašla ani druhá šance. Shoda.
40-30
První možnost česká hráč nevyužil, míč zahrál do autu.
40-15
Ward si dobrým returnem připravil půdu pro následný útok, Lojda ale včas přitlačil a disponuje setbolem!
30-15
Lojda nenašel odpověď na soupeřův sekaný úder.
30-0
Tentokrát se do dvorce nevešel pro změnu forhend.
30-40
Na zisku fiftýnu pro Ward to ale nakonec nic nezměnilo. Favorit si pomohl servisem a má gembol.
30-30
Lojdovi byl na bekhendu zahlášen aut, hlavní rozhodčí ale stopu zkontroloval a rozhodl, že se bude výměna opakovat.
30-30
Brit si Lojdu rozběhal, Čech pod tlakem chybuje.
30-15
Ještě si ale bude muset počkat. Ward teď zahrál dobrý čop na lajnu.
30-0
Lojda navyšuje své vedení v gemu a je na dostřel prvním setbolům!
15-0
Míč z rakety Warda skončil v síti.
5:3
Český hráč díky další soupeřově chybě nakonec uhájil vlastní podání a je pouhou hru od zisku první sady.
A-40
Nejdelší výměna zápasu rezultuje v další výhodu pro Dušana Lojdu.
40-40
Stopbal hraný od základní čáry Lojdovi nevyšel. Shoda.
A-40
Výhodu má po přetaženém úderu Warda tentokrát Lojda.
40-40
Vzápětí ale Čech likviduje také druhou brejkovou hrozbu, když si pomohl dobrým prvním servisem.
40-A
Lojda kazí po soupeřově returnu zdánlivě jednoduchý forhend hraný středem dvorce.
40-40
Brit zkusil zakončit výměnu dělovým forhendem na čáru, úder ale končí velice těsně v autu. Shoda.
30-40
Teď už ale ano. Forhend byl opět příliš dlouhý, Ward má možnost srovnat na 4:4.
30-30
Na brejkbol svého soupeře zatím Lojda nepouští.
15-30
Český hráč se snažil zakončit výměnu forhendem do růžku dvorce, míč se ale o pár čísel do kurtu nevešel.
15-15
Lojdův bekhend byl z kategorie dlouhých. Po patnácti.
15-0
Nevynucená chyba Jamese Warda.
4:3
4:3
Tak to byla rychlovka. Také Brit získává po svém čtvrtém esu gem bez ztráty fiftýnu a je opět na dostřel.
0-40
Čistou hru atakuje také James Ward.
0-30
Lojda teď výborně vrátil soupeřovu smeč, Brit ovšem nezpanikařil a po chvíli výměnu i přes počáteční trable získal pro sebe.
0-15
Ward začíná dobrým podáním ven z dvorce.
4:2
Výborný kraťas hraný od základní čáry. Brit na něj vůbec nereagoval. Čistá hra.
40-0
Ward napálil svůj forhend jen do středové sítě. Lojda má hned tři gemboly na 4:2.
30-0
Také další fiftýn putuje na adresu českého hráče.
15-0
Lojda zkusil další kraťas. Ten soupeř sice vrátil, ovšem nechal před Čechem odkrytý celý dvorec. Lojda tak mohl zakončit s naprostou jistotou a klidem.
3:2
3:2
3:2
A další výborný servis. Brit nakonec s problémy, ale přeci jen snižuje.
40-A
Výhodu má tentokrát díky dobrému podání Ward.
40-40
Dlouhá výměna bohužel končí dlouhým úderem Lojdy.
A-40
Dušan má třetí brejkbol! Krásným lobem na základní čáru vyškolil soupeře. Ten sice míček vrátil, ale jen na síť, kde Lojda zakončil volejem.
40-40
Těsný aut Lojdy. Další shoda.
A-40
Český hráč má nicméně další šanci na krádež podání. Ward svůj úder hodně pokazil.
40-40
Lojda doběhl soupeřův kraťas a zůstal na síti, následný Wardův úder na tělo zkrotit nedokázal. Shoda.
40-30
Dušan Lojda má po dvojchybě svého soka brejkbol!
30-30
Brit ale tentokrát neponechal nic náhodě a zatlačil na svého soupeře hned od začátku výměny. Lojda po chvíli chybuje.
30-15
Čech se dostal na returnu postupně do ofenzívy a svůj připravený útok zakončil forhendovým winnerem.
15-15
Ward ale rychle srovnává.
15-0
Křižný bekhend Lojdy hraný těsně nad sítí a do kříže dopadl přímo na postranní čáru!
3:1
Nevynucená chyba Warda končí čtvrtou hru první sady.
A-40
Lojda si pomáhá dobrým prvním podáním a má výhodu.
40-40
Wardovi je zahlášen velice těsný aut. Hráči ještě kontrolují stopu, ale lajnový rozhodčí viděl správně. Shoda.
30-40
Dlouhou výměnu zkusil Lojda ukončit kraťasem, Ward ale míček doběhl a reagoval stejnou mincí.
30-30
Po další výměně je srovnáno. Po třiceti.
15-30
Těsný aut je tentokrát zahlášen Wardovi.
0-30
Český hráč si oběhl blízko sítě míč na forhend, poté ale zahrál úder po lajně, který šel těsně za základní čáru.
0-15
Lojdův bekhend zastavila síť.
2:1
2:1
2:1
Vzápětí už ale třetí hra končí. Tentokrát již Lojda podání do dvorce nevrátil.
15-40
Čistá hra to ale nebude. Lojdovi vyšel return druhého servisu.
0-40
V tomto gemu to na problémy s podáním v případě Warda rozhodně nevypadá.
0-30
Výborný druhý servis ven z dvorce a následně forhend do kříže. Brit odskakuje.
0-15
Třetí Wardovo eso.
2:0
Brit trefuje forhend rámem rakety a míč končí daleko mimo kurt. Lojda tak potvrzuje předchozí brejk a vede již o dvě hry.
40-30
Lojdovi zkrácení hry pro změnu vyšlo, Čech disponuje gembolem.
30-30
Forhend českého hráče skončil daleko za základní čárou.
30-15
Ward zkoušel další kraťas, ani tentokrát ale úspěšný nebyl.
15-15
Čech vzápětí srovnává krok.
0-15
Lojda pokazil bekhend hraný křížem, do vedení jde Ward.
1:0
A tu už díky přetaženému úderu soupeře využívá.
A-40
Český kvalifikant má druhou možnost!
40-40
Dlouhá výměna ale končí pokaženým slajzem Lojdy. Shoda.
40-30
Pokus o kraťas Wardovi nevyšel. Míč skončil v síti a Čech má tak hned v prvním gemu brejkbol!
30-30
A další eso, míček padl přesně na čáru. Lojda ještě zkontroloval stopu, ale aut to opravdu není.
30-15
Podávají hráč snižuje esem.
30-0
Lojda zahrál forhend do růžku dvorce, Ward následně vracel pouze do zámezí.
15-0
Brit zahajuje utkání dvojcybou.
0:0
Oba hráči se již rozcvičují na antukovém dvorci. Podávat začne James Ward.
James Ward se v žebříčku ATP nachází na 105 pozici. Českého tenistu by jsme pak našli na 294 příčce. Hráči spolu ještě nehráli.
Nádherné úterní dopoledne všem tenisovým fanouškům! Dnes máme na programu první kolo ostravského challengeru a my se společně podíváme na střetnutí Dušana Lojdy a Jamese Warda. Začátek zápasu je naplánovaný na půl dvanáctou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.