Challenger Ostrava -  ONLINE PŘENOS -  Jan Šátral : Dragos Dima - 2. května 2017   17:19

7

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost, přeji hezký zbytek večera a budu se těšit opět někdy u tenisu na počtenou.
Jan Šátral v dnešním utkání úvodního kola proti šťastnému poraženému z kvalifikace Dragosi Dimovi nedokázal potvrdit roli favorita. V úvodní sadě, kterou napoprvé nedopodával, sice triumfoval 7:5, poté ale v šestém gemu druhé sady přišel o svůj servis a rumunský hráč dokázal stav utkání srovnat. V rozhodujícím třetím setu Šátral prohrával již 1:4, dokázal ještě srovnat na 4:4, avšak poté nedokázal triumfovat v maratonském gemu a o své podání znovu přišel. Dima sice utkání dopodávat nedokázal, ale po dalším brejku na 6:5 již byl úspěšný a může se tak radovat z velmi cenného vítězství. Rumunského tenistu v osmifinále čeká duel se Stefanem Napolitanem.
Konec zápasu
5:7
Jan Šátral zahrál míček z forhendu až za základní čáru a Dragos Dima tak po výsledku 5:7, 6:3 a 7:5 postupuje do osmifinále challengeru Prosperita Open!
0-40
Rumunský hráč si vítěznou smečí vypracovává tři mečboly!
0-30
Return českého tenisty zastavila síť.
0-15
Šátral chtěl zaútočit z bekhendu, ale zamířil pouze do deblového koridoru.
5:6
Konec přestávky, Dragos Dima bude podruhé podávat na vítězství v zápase.
5:6
Následuje přestávka a výměna stran.
5:6
Ten Dragos Dima po další nepřesnosti českého soupeře využívá a jde v rozhodujícím třetím setu do vedení 6:5!
30-40
Míček z forhendu mělnického rodáka opět směřoval pouze do sítě a Dima má dispozici brejkbol!
30-30
Šátral se předchozí chybou nenechal rozhodit a vítěznou smečí srovnává.
15-30
Po úderu českého hráče do sítě jde ale do vedení opět rumunský tenista.
15-15
Šátral krásným vítězným kraťasem srovnává stav gemu.
0-15
Čopovaný bekhend českého hráče zastavila síť.
5:5
Tento zápas ještě nekončí! Dragos Dima se vydal na síť, ale Jan Šátral jej famózním bekhendem do čáře prohodil a srovnává stav rozhodujícího třetího setu na 5:5!
A-40
Mělnický rodák si ale vítězným forhendem vypracovává druhou příležitost!
40-40
Ten ovšem Šátral využít nedokázal. Jeho forhend zastavila síť.
40-30
Dima nedokázal míček z forhendu usměrnit do dvorce a český tenista hráč má k dispozici brejkbol!
30-30
Brejkboly si ale zatím vypracovat nedokázal. Jeho bekhendový úder byl příliš dlouhý.
30-15
Míček z rakety Rumuna doplachtil pouze do deblového koridoru, český tenista jde v důležitém gemu opět do vedení.
15-15
Dima ale povedeným servisem srovnává stav gemu.
15-0
Rumunskému hráči se vůbec nevydařil bekhend, letící míček dokonce narazil do přilehlé budovy.
4:5
Konec přestávky, Dragos Dima jde podávat na vítězství v zápase.
4:5
4:5
Rumunský tenista ukončuje tento maratonský gem výborným stopvolejem, který Šátral sice doběhl, ale nedokázal jej již odehrát na druhou stranu dvorce. Dragos Dima tak bere svému soupeři servis a v rozhodující třetí sadě vede 5:4!
40-A
Pokus o zkrácení hry v podání Jana Šátrala zastavila síť, je zde čtvrtý brejkbol v tomto gemu pro Dragose Dimu.
40-40
Nikoliv, další chyba z forhendu znamená opětovné srovnání na shodu.
A-40
Míček z bekhendu Dimy doplachtil až za základní čáru, podaří se nyní českému tenistovi tento gem úspěšně ukončit?
40-40
Poté, co z forhendu do sítě zahrál i Šátral, je zde osmá shoda.
A-40
Další nesmírně dlouhá výměna končí forhendovým úderem rumunského hráče do sítě.
40-40
Český hráč si došel na síť pro vítězný volej, jímž brejkbol odvrátil!
40-A
Po forhendovém úderu Šátrala do sítě má Dima třetí brejkbol v této hře!
40-40
Nesmírně dlouhý gem ale stále nekončí, český tenista zahrál míček z forhendu daleko do autu.
A-40
Nejkrásnější výměna zápasu končí smečí Šátrala, po níž Dima již nedokázal vrátit míček do dvorce!
40-40
O tu se ale připravuje svou třetí dvojchybou.
A-40
Český tenista si parádním vítězným forhendem vypracovává výhodu!
40-40
Šátral si povedeným bekhendem vynutil chybu soupeře a protahuje tento gem!
40-A
Delší výměna končí bekhendovým úderem Šátrala do sítě, další brejkbol pro Dimu!
40-40
Rodákovi z Mělníka se vůbec nepovedl kraťas, což znamená další srovnání na shodu.
A-40
Prohoz rumunského hráče skončil těsně autu, výhoda pro Šátrala.
40-40
Český tenista vítězným volejem srovnává na shodu.
40-A
Šátral přetáhl forhendový úder a nabízí tak svému soupeři brejkbol!
40-40
Ten ovšem Dima povedeným stopvolejem odvrací.
40-30
Český tenista si esem vypracovává gembol!
30-30
Šátral z voleje poslal míček pouze do sítě a v tomto gemu je opět srovnáno.
30-15
Velice dlouhá výměna vyústila v přetažený forhend rumunského tenisty.
15-15
Český tenista z bekhendu trefil síť.
15-0
Dima zamířil z bekhendu pouze do deblového koridoru.
4:4
Jan Šátral parádním vítězným forhendovým returnem brejkbol proměňuje a za mohutného jásotu srovnává stav rozhodujícího třetího setu na 4:4!
A-40
Český tenista si ale parádním forhendem vypracovává čtvrtou příležitost v tomto gemu!
40-40
I ten ale zůstane nevyužit! Forhend Šátrala zastavila síť.
A-40
Opatrná výměna přinesla chybu Dimy, který zahrál příliš dlouhý forhend a je zde další brejkbol!
40-40
I druhý brejkbol je minulostí, český hráč opět vyprodukoval nevynucenou chybu, tentokrát z bekhendu.
40-30
O první z nich se Šátral připravuje nepřesností z forhendu.
40-15
Čech se nyní skvěle ubránil agresivní hře Rumuna, který nakonec poslal jeden ze svých forhendu do zámezí. Jsou zde dva brejkboly pro rodáka z Mělníka!
30-15
Bekhend rumunského hráče dopadl až za základní čáru.
15-15
Český tenista vítězným forhendem srovnává stav gemu.
0-15
Šátral dnes již poněkolikáté velmi dobře doběhl kraťas, ale poté odehrál míček pouze do sítě.
3:4
Konec přestávky, podávat bude Dragos Dima.
3:4
3:4
Jan Šátral se nyní skvěle rozehrál, vítězným volejem proměnil gembol a v rozhodujícím třetím setu snižuje na 3:4.
40-30
Český tenista velmi dobře zaservíroval a následným vítězným úderem si vypracoval gembol.
30-30
Dima zahrál velmi těsný aut, v tomto gemu je srovnáno.
15-30
A vzápětí vyprodukoval svou druhou dnešní dvojchybu.
15-15
Šátral nedokázal dostat míček z voleje na druhou stranu dvorce.
15-0
Return rumunského hráče se do dvorce nevlezl.
2:4
Jan Šátral chytře zareturnoval do bekhendu soupeře, který dokázal míček odehrát pouze do sítě a český hráč tak snižuje stav třetího setu na 2:4!
40-0
Po dvojchybě Dimy má český tenista k dispozici tři brejkboly!
30-0
Šátral si agresivní hrou vypracoval skvělou pozici a výměnu zakončil vítěznou smečí.
15-0
Čop Rumuna směřoval pouze do sítě.
1:4
1:4
1:4
Míček z forhendu Jana Šátrala zastavila síť, což znamená, že český tenista podruhé ve třetím setu přichází o svůj servis a Dragos Dima vede již 4:1!
15-40
Míček z bekhendu českého hráče nepřešel na druhou stranu dvorce a Dima má tak k dispozici další dva brejkboly!
15-30
Šátral ale dobře zaservíroval a povedenou smečí snižuje stav gemu.
0-30
Dlouhá výměna vyústila v nepřesný forhend českého tenisty, se kterým to aktuálně nevypadá vůbec dobře.
0-15
Šátral zahrál příliš dlouhý bekhend.
1:3
Český tenista returnoval pouze do sítě a Dragos Dima tak potvrzuje brejk z předchozího gemu a navyšuje své vedení v rozhodující třetí sadě na 3:1.
40-A
Šátral vyprodukoval další nevynucenou chybu ze svého forhendu.
40-40
Tentokrát se již Dima při smeči nemýlil a srovnává opět na shodu.
A-40
Rumunský tenista přetáhl čopovaný bekhend a nabízí svému soupeři brejkbol!
40-40
O tu se ale připravuje příliš dlouhou smečí!
40-A
Dima má po forhendu soupeře do sítě druhou příležitost k ukončení tohoto gemu.
40-40
Český hráč ale důraznou smečí dotahuje na shodu.
30-40
Dima si vítězným forhendem přímo na čáru vypracovává gembol.
30-30
Šátral se vydal na síť, kde zahrál povedený stopvolej.
15-30
Return rodáka z Mělníka se do dvorce nevlezl.
15-15
Po forhendu českého tenisty do sítě je ale srovnáno.
15-0
Šátral si nyní kraťasem přitáhl soupeře k síti a následně jej krásně přeloboval.
1:2
1:2
1:2
Jan Šátral přetáhl bekhendový úder, přichází tak o svůj servis a Dragos Dima jde v rozhodující třetí sadě do vedení 2:1!
40-A
Vzápětí přichází další chyba z forhendu, což znamená brejkbolovou příležitost pro rumunského hráče.
40-40
O ten se ale připravuje přetaženým forhendem.
40-30
Český tenista si parádním vítězným kraťasem vypracovává gembol!
30-30
Míček z forhendu Dimy dopadl velmi těsně do autu.
15-30
Z bekhendu ale chybuje i Šátral a opět tak má navrch rumunský tenista.
15-15
Po bekhendové chybě Dimy je ale v tomto gemu srovnáno.
0-15
Šátral po dobrém servisu zahrál forhend pouze do sítě.
1:1
Dragos Dima si po returnu soupeře do sítě drží svůj servis a v rozhodující třetí sadě srovnává na 1:1.
40-A
Šátral opět zkazil bekhendový úder a na další brejkbol si tak bude muset počkat.
40-40
Rumunský tenista se vydal na síť, kde nakonec zahrál vítěznou smeč.
A-40
Dima zahrál míček z bekhendu pouze do sítě a je zde další brejkbol!
40-40
Šátral postřehl náběh soupeře na síť, ale míček z jeho bekhendu nakonec dopadl těsně do autu.
40-30
První z nich ale Dima odvrací parádním vítězným forhendem.
40-15
Rumunský tenista zahrál příliš dlouhý forhend a nabízí svému soupeři dva brejkboly!
30-15
Český tenista velmi dobře zareturnoval, ale následně poslal míček z bekhendu pouze do sítě.
30-0
Dima chybuje i z bekhendu a rázem čelí nepříjemnému stavu.
15-0
Šátral se dočkal soupeřova zkaženého forhendu.
1:0
Následuje výměna stran.
1:0
Dragos Dima se vydal na síť, ale Jan Šátral mu skvěle zahrál míček přímo pod nohy a na úvod třetího setu si drží svůj servis.
40-0
Český tenista si vítězným kraťasem vypracovává tři gemboly!
30-0
Rumunský hráč opět chyboval, tentokrát se mu nevydařil čopovaný bekhend.
15-0
Dima zahrál míček z bekhendu až za základní čáru.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Jan Šátral.
0:0
3:6
Jan Šátral dlouhou výměnu opět zakončuje nevynucenou chybou, Dragos Dima tak vítězí ve druhé sadě poměrem 6:3 a o postupujícím do osmifinále rozhodne až třetí set!
15-40
Dragos Dima donutil soupeře k chybě a vypracovává si tak dva setboly!
15-30
Lob Rumuna byl příliš dlouhý, český hráč snižuje.
0-30
Po nevynucené bekhendové chybě Šátrala je Dima dva míčky od výhry v setu.
0-15
Delší výměna vyústila v přetažený forhend českého tenisty.
3:5
Dragos Dima returnoval pouze do autu a Jan Šátral tak tentokrát drží svůj servis a snižuje stav druhé sady na 3:5.
40-15
Dima si neporadil s kratším úderem soupeře a podivným úderem odehrál míček pouze do sítě.
30-15
Rumunský hráč returnoval pouze do zámezí.
15-15
Následně byl ale Šátral z forhendu nepřesný.
15-0
Český tenista zahrál dělový vítězný forhend.
2:5
2:5
2:5
Jan Šátral skvěle doběhl stopvolej soupeře, ale znovu odehrál míček pouze do sítě a Dragos Dima tak potvrzuje brejk a navyšuje své vedení ve druhém setu již na 5:2!
30-40
Následně ale Šátral vyprodukoval další nevynucenou chybu a nabízí svému soupeři gembol.
30-30
Čech vzápětí dokonce srovnává stav gemu.
15-30
Šátral ale parádním zkrácením hry snižuje.
0-30
Dima povedeným forhendem navyšuje své vedení v tomto gemu.
0-15
Český tenista dokázal vystihnout směr smeče soupeře, avšak míček odehrál pouze do autu.
2:4
Tohle byl velice nepovedený gem od Jana Šátrala, který opět zkazil forhend a svými chybami daroval svému soupeři servis čistou hrou. Ve druhé sadě tak prohrává 2:4.
0-40
Čech posílá míček z forhendu pouze do deblového koridoru a nabízí svému soupeři tři brejkboly!
0-30
Šátral trefil pouze síť a bude čelit nepříjemnému stavu.
0-15
Český tenista stopvolej soupeře sice doběhl, ale přes síť již míček vrátit nedokázal.
2:3
2:3
2:3
Dragos Dima zaútočil z bekhendu po čáře a Jan Šátral dokázal míček odvrátit pouze do zámezí. Rumunský tenista tak vítězí v gemu čistou hrou a ve druhé sadě jde do vedení 3:2.
0-40
Rumunský hráč si vypracovává tři gemboly.
0-30
Return českého tenisty byl příliš dlouhý.
0-15
Dima kvalitním forhendem donutil soupeře k chybě.
2:2
Jan Šátral skvělým prvním servisem využívá brejkbol a srovnává stav druhého setu na 2:2.
40-15
Český tenista si parádním kraťasem vypracovává dva gemboly.
30-15
Dima se pokusil o zkrácení hry, míček dlouho poskakoval na pásce, a poté spadl na stranu rumunského tenisty.
15-15
Šátrala zřejmě rozhodil horší odskok míčku, v důsledku čehož jej odehrál pouze do poloviny sítě.
15-0
Dima z forhendu zamířil pouze do deblového koridoru.
1:2
1:2
1:2
Jan Šátral returnoval pouze do sítě, Dragos Dima tak ve druhém setu drží svůj servis a vede 2:1.
30-40
Dima úspěšně zaútočil do forhendu soupeře a má gembol.
30-30
Šátral dokázal soupeře na síti překvapit vyšším úderem a srovnává stav gemu.
15-30
Rumunův pokus o lob byl příliš dlouhý.
0-30
Šátral trefil míček nečistě, a ten doplachtil daleko mimo dvorec.
0-15
Českému hráči ani tentokrát sebevědomý útok z forhendu nevyšel, míček dopadl těsně za základní čáru.
1:1
Dragos Dima z forhendu zamířil pouze do deblového koridoru, Jan Šátral čistou hrou srovnává na 1:1.
40-0
Ani tentokrát se po servisu českého hráče výměna nehrála, Šátral má tři gemboly.
30-0
Rumunský tenista returnoval pouze do autu.
15-0
Dima musel míček dobíhat a překvapivě jej z velmi dobré pozice poslal pouze do sítě.
0:1
0:1
Dragos Dima hned první brejkbol i s pomocí prasátka proměnil a ujímá se ve druhé sadě vedení 1:0.
0-40
Return českého hráče se do dvorce nevlezl.
0-30
Šátral zahrál z forhendu velmi vysoký míč, který nakonec doplachtil až za základní čáru.
0-15
Rumunský tenista dobrým forhendem donutil soupeře k chybě.
0:0
0:0
Oba hráči si odskočili na toaletu, tak se pauza mírně protáhne.
0:0
Následuje krátká přestávka.
7:5
Dragos Dima zahrál míček z bekhendu pouze do sítě a Jan Šátral tak na druhý pokus úspěšně dopodával první set, v němž triumfoval poměrem 7:5!