Challenger Ostrava -  ONLINE PŘENOS -  Oscar Otte : Lukáš Rosol - 3. září 2020   13:25

0

Ode mě to je pro dnešek vše. Já vám děkuji za pozornost a u dalšího přenosu se budu těšit. Přeji hezký zbytek dne!
Tak na tenhle zápas Lukáš Rosol asi nebude vzpomínat v příliš dobrém. Oscar Otte hrál výborný tenis a zejména na podání byl dnes extrémně silný. Rosolův výkon srážely časté nevynucené chyby. Nutno však podotknout, že i přes nepříliš pozitivní výsledek českého tenisty v dnešním utkání, ukázal několik úderů, které zvedali přítomné ze sedaček. Otte byl ale dnes každopádně lepším tenistou a po zásluze postupuje do třetího kola, kde na něj čeká další český zástupce Kolář, který dnes po obrovském boji postoupil na úkor Kazacha Popka.
Konec zápasu
6:0
Míček v síti a je konec! Otte získává druhý set v poměru 6:0.
40-15
Následuje však dvojchyba, což znamená dva matchboly pro německého hráče.
5:0
Otte se nenechal napálit kraťasem Rosola a křižným úderem si zajišťuje vedení o pět gemů. Lukáš teď půjde podávat na udržení se v zápase.
A-40
Otte si však znovu pomáhá servisem a přidává další eso.
40-40
Lukáš bojuje! Dokázal zatlačit svého soupeře a získat výměnu.
A-40
Poté ale přichází nevynucená chyba ze strany českého reprezentanta.
40-40
Skvěle Lukáš! Krásný bekhend po lajně, který znamená shodu.
40-30
Opět podání a přímý bod.
30-30
Otte si však v dnešním zápase skvěle pomáhá servisem a zapisuje si další eso.
15-30
Nevynucená chyba německého hráče.
15-15
Nádherný return Rosola, po kterém se mohl Otte jenom poohlédnout.
15-0
Dělový servis a přímý bod.
4:0
Bohužel Rosol z bekhendu trefuje pouze síť. Otte se tak dostává do komfortního vedení.
40-30
A opět výborné podání českého hráče!
40-15
Lukáš si pomáhá servisem a získává přímý bod.
40-0
K tomu všemu se přidává nevynucená chyba a jsou tady tři brejkboly pro Otteho.
30-0
A další prasátko. Teď má Lukáš doopravdy smůlu!
15-0
Klíčový game pro Rosola začal velice smolně. Po prasátku Otteho, které sotva přelezlo síť ztrácí úvodní výměnu.
3:0
Následuje přestávka a výměna stran.
3:0
Další bekhend ale míří do sítě, a to znamená vedení německého hráče o 3 gemy.
40-15
Konečně se Lukáš dostal do výměny, kterou úspěšně zvládá.
2:0
Tak tohle zamrzí! Rosol nedokázal odvrátit další brejkbol, když si připsal 2. dvojchybu v zápase.
A-40
Otte na síti nezaváhal a připravuje si další možnost na uzmutí soupeřova servisu.
40-40
Skvělý bekhend po lajně od českého zástupce znaméná opět shodu.
A-40
Otteho nechytatelný forhend.
40-40
Rosol zatlačil svého protivníka za základní lajnu a odvrací i třetí brejkbol!
40-30
Následován esem!
40-15
Konečně přímý bod z podání!
40-0
V bekhendové výměně byl úspěšnější Otte, který tak má jedinečnou možnost tří brejkbolů!
30-0
A znovu forhend kousek za základní lajnou.
15-0
Další těsný out z Rosolovi rakety.
1:0
Další přímý bod, který znamená, že první game jde do kapsy Ottemu.
A-40
Rosol teď trefuje těsně za lajnu.
40-40
A nevynucená chyba německého tenisty! Je tu shoda.
40-30
Tvrdý forhend Rosola proti kterému neměl Otte žádnou šanci.
40-15
Otte teď vyrobil dvojchybu a dává ještě šanci Rosolovi v tomto gemu.
40-0
Return na druhý Otteho servis jen do sítě.
30-0
Kvalitní první servis Otteho, se kterým toho Rosol moc dělat nemohl.
15-0
Chyba Lukáše na síti.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Oscar Otte.
0:0
6:2
Krásný křižný bekhend Otteho, který Rosol nedokázal vrátit před základní čáru uzavírá první set! V něm byl lepší německý tenista, který ho za necelou půlhodinu získává poměrem 6:2!
A-40
A znovu síť. Otte má k dispozici setbol!
40-40
Rosol směřuje svůj volej pouze do sítě.
30-40
Chyba zapomenuta! Lukáš přidává 4. eso v zápase.
30-30
Teď však přichází nevynucená chyba.
15-30
Další pěkný forhend Rosola, po kterém už měl na voleji snadnou práci.
15-15
Páska teď byla na straně Otteho, ale Rosol fantasticky otočil průběh výměny a získává míček.
15-0
Rosolův forhend se nevešel do kurtu.
5:2
Konec přestávky, podávat bude Lukáš Rosol na udržení se v setu!
5:2
5:2
Krásný křižný forhend Otteho, který uzavírá celý game.
40-30
Další bekhend už Lukášovi vyšel lépe. Německý zástupce si s ním nedokázal poradit.
40-15
A další nevynucená chyba z bekhendu!
30-15
Rosol nedokázal udržet míček ve dvorci.
15-15
Technická výměna na jejímž konci je šťastnější Rosol.
15-0
4:2
Celý game Rosol ukončuje esem na servisu a snižuje na rozdíl dvou gamů!
40-A
Rozhodčí se šel podívat, zda byl míček opravdu za lajnou a na štěstí pro Rosola nebyl!
40-40
Znovu však přichází nevynucená chyba!
40-A
Další krásný kraťas z Lukášovi strany a je tu další možnost ukončit game.
40-40
Po esu přichází dvojchyba.
40-A
A pomáhá si nejlepším možným způsobem! Eso a výhoda.
40-40
Přichází nevynucená chyba Lukáše. Ten o své podání bude muset bojovat dále.
40-A
Krásný forhend Rosola do rohu hřiště!
40-40
Teď servis zafungoval! Další přímý bod a jsme na shodě.
40-30
Výborný servis znamená eso a rozdíl pouhé jedné výměny.
40-15
Nádherný kraťasem Rosol odvrací první hrozbu.
40-0
Krásná výměna od obou tenistů končí bekhendem Rosola do sítě, a Otte má tak 3 brejkboly!
30-0
Rosol nedokázal ukočírovat bekhend a míček končí za základní čarou.
15-0
Pěkný bekhend Otteho po lajně, který Rosol nedokázal vrátit do dvorce.
4:1
Konec přestávky, podávat bude Lukáš Rosol.
4:1
4:1
Německý tenista je zatím na podání nekompromisní a svým 6. esem uzavírá další game.
40-0
A další míček, který by vrátil snad jenom Djokovič.
30-0
Další bomba na podání končí esem.
15-0
V nadějné pozici trefuje Rosol pouze síť.
3:1
Otte nedokázal vrátit druhý servis Rosola do kurtu. Ten tak získává svůj první game v zápase.
0-40
Další volej z rakety Lukáše znamená další míček v jeho prospěch.
0-30
Kvalitní první servis a jednoduchý volej.
0-15
Dlouhá výměna na jejímž konci je veselejší Rosol.
3:0
3:0
3:0
A esem německý tenista ukončuje třetí game! Zatím parádní představení na servisu.
40-0
Další kvalitní servis Otteho! Eso a 3 gameboly.
30-0
Zajímavá výměna, která končí forhendem Rosola do sítě.
15-0
Na úvod gemu přímý bod z podání.
2:0
Rosol se statečně bránil, ale nedokázal ustát tlak německého zástupce, který tak hned na první pokus bere svému soupeři servis.
40-15
Skvělá obrana Otteho mu přináší dva brejkboly!
30-15
Tentokrát však kvalitní první servis a přímý bod z podání!
30-0
Rosol opět trefuje pouze síť a ztrácí výměnu.
15-0
Nevynucená chyba Lukáše a ztráta míčku.
1:0
Celý game je ukončen esem Otteho.
40-0
Opět tvrdý servis, se kterým si Lukáš nedokázal poradit.
30-0
Přímý bod z podání německého tenisty.
15-0
Hned na úvod dlouhá výměna, která končí nevynucenou chybou Rosola.
0:0
Hráči již jsou na kurtu a připravují se na dnešní utkání. V úvodním gamu bude servírovat německý tenista.
Předchozí utkání skončilo. To znamená jediné! Za několik minut by se na kurtu měli objevit Oscar Otte a Lukáš Rosol.
Ve třetím setu byly zatím odehrány pouhopouhé 4 gemy, a tak se dá očekávat, že utkání nezačne dříve než ve 13:00.
Utkání Koláře a Popka jde do třetího setu. My si tak musíme počkat na náš zápas minimálně do 12:30.
Start zápasu je znovu posunut. Tentokrát na 12:00. Čeká se na konec zápasu mezi Kolářem a Popkem. Popko vede 1:0 na sety a 3:2 v setu druhém.
Začátek zápasu byl posunut na 11:45, jelikož předchozí zápas na centrálním kurtu stále nenašel svého vítěze.
Zápas by měl začít v 11:30.
Vzájemné zápasy
Oba hráči mají spolu pouze jeden vzájemný zápas. Ten se odehrál před více než rokem v německém Heilbronnu. V úvodním kole tamního turnaje byl úspěšnější německý tenista, který Rosola přehrál poměrně jednoznačně 6:4 a 6:1. Zápas se hrál na antuce a stejný povrch nás čeká i v dnešním měření sil.
Lukáš Rosol
Český zástupce podle sázkových kanceláří není favoritem tohoto zápasu. A to i přes to, že mu na okruhu patří 167. místo. V prvním kole si Lukáš poradil s Korejcem Chungem, kterého porazil ve třech setech. Rosol se stejně jako Otte zúčastnil obou pražských turnajů. Ten první se mu rozhodně nevydařil podle představ, když se loučil už po prvním kole, ve kterém podlehl Safiullinovi ve dvou setech. Chuť si však spravil o týden později, kde se mu povedlo vyhrát 4 zápasy a vypadl až v semifinále s Nizozemcem Griekspoorem.
Oscar Otte
Německý tenista se v současné době nachází 219. místě v žebříčku ATP. V prvním kole dokázal překonat Australana Vukice, kterého přehrál ve třech setech. Nedávno jsme jej mohli vidět na dvou Challengerech v Praze. V první případě skončil v osmifinále na raketě grandslamového vítěze a nasazené jedničky turnaje Wawrinky, proti kterému se mu ale podařilo ukořistit jeden set. V druhém pražském turnaji skončil o kolo dříve, když nestačil na Kazacha Popka.
Pojďme se nyní podívat trochu blíže na účastníky tohoto klání.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky tenisu! Dnes nás společně čeká utkání druhého kola ostravského Challengeru, ve kterém proti sobě nastoupí německý hráč Oscar Otte a český zástupce Lukáš Rosol. Přeji příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.