Challenger Praha 2 -  ONLINE PŘENOS -  Peter Heller : Vít Kopřiva - 23. července 2019   10:09

3

Českému hráči se zápas vůbec nepovedl na servisu! Z osmi her si dokázal jen dvakrát udržet servis. Za stavu 5:1 pro Hellera ve druhém setu již měl německý soupeř mečbol. Kopřiva nakonec dokázal druhý set dotáhnout ještě do stavu 5:3, ale následně si již Heller dopodával zápas a mohl slavit postup do druhého kola. Ani Heller nebyl na svém servisu zcela přesvědčivý, v opačném případě by bylo skóre pro českého tenistu ještě horší.
Konec zápasu
6:3
Heller pouští u sítě vysoký lob, který nakonec končí v autu a Heller vítězí v dnešním zápase!
40-0
Heller zahrává dobré první podání a při svém servisu má tři mečboly!
30-0
Zkrácení hry od německého tenisty bylo povedené. Ač se soupeř dostal k míčku včas, už jej zahrával hodně nízko a posílá jej mimo kurt.
15-0
Kopřiva zahrává svůj úder hodně mimo kurt.
5:3
Heller zahrává do sítě a český hráč udržel podruhé v zápase svůj servis a snižuje na 3:5 z jeho pohledu. Navíc utekl z jednoho mečbolu. Heller má však k dobru ještě jeden brejk!
40-A
Kopřiva si však díky prvnímu podání vrací výhodu zpět na svou stranu.
40-40
Heller však nyní dává do svých úderů vše a ví, že čím dříve ukončí zápas, tím lépe.
40-A
Kopřiva další mečbol soupeři nenabízí a po dobrém náběhu k síti slaví úspěch.
40-40
Kopřiva musel zahrávat druhé podání, které jeho soupeř returnuje do sítě.
A-40
Heller se dostává ke svému prvnímu mečbolu!
40-40
Kopřiva a jeho forhend v autu. O tento další důležitý gem, zejména pro českého hráče, bude ještě boj!
30-40
Heller se opřel do returnu a míček končí v těsném autu za boční lajnou.
30-30
Kopřiva si musel naběhnout blíž k síti, neboť Heller zahrál kratší míček. Kopřiva nedokázal míček usměrnit do kurtu.
15-30
Další výměna už na konto českého hráče nejde, neboť svůj forhend zahrál za základní čáru.
0-30
Kopřiva si pomáhá přímým bodem z prvního podání.
0-15
Heller se ustřelil, nejspíše mu nesedl míček na raketě.
5:2
Konec přestávky, podávat bude Vít Kopřiva.
5:2
Následuje přestávka a výměna stran.
5:2
Kopřiva nakonec proráží servis soupeře a prodlužuje si tak pobyt na kurtu číslo čtyři. Avšak nyní jej čeká servis. Nutno říci, že český hráč si během celého zápasu dokázal udržet servis pouze jednou!
30-40
Heller zahrál dobrý první servis a pak už úřadoval na síti, kde na třikrát musel ukončit míček.
15-40
Dobré zkrácení Kopřivy, které Heller ještě doběhl, ale jen namazal soupeři na dobrý prohoz.
15-30
Kopřiva už nemá na co čekat a hraje hodně na riziko, což se mu nyní vyplatilo.
15-15
Kopřiva srovnává po patnácti...uvidíme, jestli dokáže dramatizovat zápas.
15-0
Nyní musel hlavní rozhodčí na kurt a po delší debatě s Hellerem se bude výměna opakovat. V opakované výměně byl úspěšný Heller.
5:1
Kopřiva ztrácí své další podání a Heller nyní půjde podávat na vítězství v zápase! Aby tohle český tenista dokázal otočit, tak to by musel německý tenista naprosto selhat.
40-30
Heller zkrátil hru a poměrně nepřesně. Avšak Kopřiva nedokázal odehrát zpět.
30-30
Pěkný forhend do rohu kurtu, který Kopřiva returnuje, ale mezi diváky.
15-30
A další výměna s velkou dávkou štěstí. Míček se přes pásku dostal na soupeřovu polovinu. Heller byl daleko za základní čarou a neměl šanci reagovat.
15-15
Štěstí nyní stálo při českém hráči, který nalepil míček na boční lajnu.
15-0
Heller získává první míček v důležitém gemu pro Kopřivu.
4:1
4:1
4:1
Bekhend končí v autu a jestliže nyní Kopřiva nezvládne opět své podání, tak s největší pravděpodobností končí na tomto domácím turnaji v prvním kole.
40-0
Kopřiva se nyní hodně naběhal a už to vypadalo, že by závěrečný úder mohl zvládnout, ale zamířil do autu.
30-0
Dobrý první servis, který zahrával až na třetí pokus, neboť při předchozích dvou byla zahlášena páska.
15-0
Německý tenista musel přes druhé podání, ale i tak se mu daří získat tuto výměnu na svou stranu.
3:1
Avšak ten třetí už český hráč nedokázal odvrátit. Bekhend končí za základní čarou. Nyní český hráč chtěl velmi rychle ukončit výměnu a to se mu stalo osudným.
40-30
Dobré první podání a Heller už má rázem jen jednu možnost.
40-15
Kopřiva zahrává vítězný křižný forhend a uvidíme, jestli se mu podaří odvrátit i další dva brejkboly.
40-0
Ani dobrý servis na téčko nepomohl českému tenistovi k bodu. Tři brejkbolové šance pro Hellera.
30-0
Nejspíše nám pokračuje trápení Koláře na servisu.
15-0
Kopřiva dokázal doběhnout velmi dobré zkrácení soupeře, ale jeho return už nebyl nikterak nebezpečný a Heller vrací míček zpět do volného prostoru na kurtu.
2:1
2:1
2:1
Heller zahrál další dobré podání, neudělal chybu u sítě a ujímá se vedení ve druhém setu. Nyní bude opět Kopřiva na servisu a uvidíme, jestli se mu podaří udržet i další jeho servis.
40-30
Druhé eso Hellera, který se dostává ke gembolu.
30-30
Kopřiva po delší výměně přešel na střed kurtu a smečí k boční lajně ukončuje tuto výměnu.
1:1
Kopřiva nakonec boj o jeho servis zvládá a poprvé v zápase si dokázal udržet servis, avšak po hodně velkém boji!
40-A
Kopřiva si pomáhá prvním podáním v pravou chvíli a konečně se dostává k výhodě.
40-40
Dobrý křižný vítězný úder a opět je tu shoda. Tento gem je pro psychiku českého hráče hodně důležitý.
A-40
Avšak teď nezvládá poměrně jednoduchý míček u sítě a soupeř má třetí brejkbol v tomto druhém gemu druhého setu.
40-40
Kopřiva si nyní pomohl přímým bodem z prvního podání.
A-40
Heller doběhl kratší míček a po následné smeči se může jít připravovat na další brejkbol.
40-40
Kopřiva ale brejkbol odvrací a srovnává na shodu.
40-30
Avšak trápení Kopřivy na servisu pokračuje a nabízí soupeři další brejkbol.
30-30
Hodně dlouhá výměna, ve kterém promluvila i páska, která zkrátila úder Kopřivy. Heller se dokázal sklouznout a vrátit míček zpět, avšak Kopřiva vytáhl dobrý prohoz po boční lajně a sám soupeř mu zatleskal tomuto skvělému úderu. Asi nejpěknější výměna zápasu!
30-15
Druhá dvojchyba v podání českého hráče.
15-15
Heller nyní už nedokázal returnovat dobrý úder soupeře, který šel hodně do strany.
15-0
Úder od základní čáry míří do autu.
1:0
Heller již nedopouští další shodu a ujímá se vedení ve druhém setu. Nyní bude zajímavé sledovat, jestli si Kopřiva konečně dokáže udržet svůj servis?
A-40
Heller nepouští Kopřivu k brejkbolu a pomáhá si přímým bodem ze servisu.
40-40
Heller byl v hluboké defenzívě, ze které se dostal, ale u sítě zahrává do autu.
40-30
Teď si Heller také dobře rozehrál útok, ale tentokrát poslal forhend do sítě.
40-15
Základem úspěchu bylo dobré první podání a vítězný smrtící forhend!
30-15
Premiérové eso pro Hellera!
15-15
Heller byl trpělivějším hráčem v této výměně a Kopřiva zvolil změnu v podobě zkrácení hry, které se mu nepovedlo.
0-15
Dlouhý forhend a Kopřiva získává první fiftýn na returnu ve druhém sadě.
6:2
Kopřiva zahrává míček do autu a jeho sok proměňuje hned první setbol! Oba tenisté se trápili na servisu. Avšak Heller dokázal dvakrát udržet svůj servis, kdežto Kopřiva ani jednou a proto zvládá úvodní sadu poměrem 6:2!
40-15
První dvojchyba Kopřivy, která zároveň znamená dva setboly pro Hellera.
30-15
Míček se snesl do těsného autu, který musel zahlásit až rozhodčí na umpiru.
30-0
Bekhendový úder v síti a nejspíše pokračujeme v nastoleném trendu.
15-0
Dlouhý forhend českého hráče končí za základní čarou a opět Kopřiva nezačíná na svém servisu dobře.
5:2
5:2
5:2
Míček končí v síti. Heller podruhé nedokázal potvrdit brejk. Kopřiva však nyní půjde servírovat a pokud bude pokračovat ve svém trendu, tak první set získá Němec. Kopřiva si zatím neudržel ještě ani jedno podání!
15-40
Kopřiva se přesto dostává k brejkbolům a má možnost snížit stav skóre v prvním setu.
15-30
Podání na téčko a následný vítězný forhend Hellera.
0-30
Druhá dvojchyba Hellera v zápase.
0-15
Kopřiva dobře returnoval první podání soupeře a ten zahrává za boční lajnu.
5:1
Peter Heller je na returnu zatím téměř bezchybný a nyní půjde podávat na vítězství v prvním setu!
40-0
Slajzovaný úder Kopřivy končí v síti a Heller má tři brejkboly v řadě za sebou!
30-0
Heller získává další míček na returnu a s českým hráčem to již začíná být na pováženou v prvním setu.
15-0
Boj od základní čáry, nakonec český hráč trefuje pásku a míček se překlopil, k jeho smůle, zpět na jeho polovinu kurtu.
4:1
4:1
4:1
Forhend Kopřivy končí za základní čarou a Heller na podruhé dokázal potvrdit svůj brejk!
40-30
Teď už jen jeden, neboť zkrácení od Hellera nevyšlo a nedokázal dostat míček na druhou stranu kurtu.
40-15
Kopřiva odvrací možnost čisté hry pro soupeře, ale ještě mu chybí do shody dva míčky.
40-0
Útok na čistou hru a potvrzení brejku.
30-0
Na jeho konto jde i další bod, nyní to u něj vypadá na servisu daleko lépe, než při předchozím.
15-0
Heller vstupuje do pátého gemu vítězným fiftýnem.
3:1
A proměňuje hned ten první! Heller se opět dostává do vedení, když Kopřiva neudržel ani své druhé podání.
40-15
Heller vyslal dlouhý míč, který Kopřiva returnuje daleko za základní čáru. Další brejkboly pro německého tenistu!
30-15
Teď si pomáhá přímým bodem z prvního podání.
30-0
Bekhend končí v autu a Kopřiva se stále nemůže srovnat na svém servisu.
15-0
Dlouhý úder o českého hráče. Míček končí za základní čarou.
2:1
2:1
2:1
Heller nepotvrzuje brejk a přichází ve třetím gemu o své podání!
15-40
Tvrdý úder na základní čáru přechod k síti a vítězný úder od Kopřivy, který si může vzít podání hned zpět.
15-30
Na returnu je Kopřiva zatím lepším hráčem a i v tomto gemu dostává svého soka pod menší tlak.
15-15
Po vítězném úderu přichází další nevynucená chyba.
0-15
Dobré zkrácení Kopřivy od základní čáry, se kterým jeho soupeř vůbec nepočítal.
2:0
Kopřiva zahrává míček za základní čáru a na rozdíl od Kopřivy dokázal využít hned druhý brejkbol a dostává se do vedení 2:0!
40-15
Kopřiva si připisuje první úspěšný bod na servisu a to po nevynucené chybě Hellera.
40-0
Kopřiva má velké problémy na servisu. Nyní nezvládl bekhendový volej u sítě.
30-0
Nyní už se Kopřiva trefil do prvního podání, ale po delší výměně zahrává nevynucenou chybu. Český hráč se nechal zatáhnout k základní lajně a nedokázal přejít do útoku.
15-0
Kopřiva musel přes druhé podání, jeho následný úder jde mimo boční lajnu.
1:0
Nevynucená chyba českého hráče. Ten měl dohromady tři brejkboly, ale ani jeden nedokázal využít ve svůj prospěch! Heller si tak drží úvodní servis!
A-40
Heller má výhodu, když byl nyní dvakrát úspěšný u sítě. Na poslední úder už nestačil Kopřiva doběhnout.
40-40
Heller zahrával druhé podání, které jeho soupeř returnuje pouze do sítě.
40-A
Kopřiva zahrává míček přesně na lajnu a Heller nedokázal vrátit zpět.
40-40
Bekhend Kopřivy končí v síti a německý hráč odvrací první dva úvodní brejkboly.
30-40
Peter Heller snižuje na rozdíl jednoho míčku, první brejkbol odvrácen.
15-40
Kopřiva byl v této výměně hodně aktivní a svými forhendovými údery dostal Hellera pod tlak. Nakonec zahrává u sítě vítězný míček.
15-30
Heller neuspěl nyní u sítě a další bod pro českého hráče.
15-15
Kopřiva získává první fiftýn na returnu.
15-0
Ihned první výměna byla delšího charakteru. Hellerovi pomohla páska, jeho soupeř zahrává těsný faul.
0:0
Peter Heller v letošní sezóně odehrál více turnajů. Celkem se od začátku sezóny zúčastnil 14 turnajů! Pro srovnání, jeho dnešní soupeř, Kopřiva, byl na pěti akcích. Avšak Heller na challengeru většího úspěchu nedosáhl, nejvýraznějšího úspěchu v sezóně dosáhl nedávno "jen" na ITF turnaji v německém Kamenu, který dotáhl až do vítězného konce.
Vít Kopřiva objíždí turnaje typu challenger. Nejvýraznějšího úspěchu se dočkal na domácím challengeru v Prostějově, kde se dostal až do třetího kola, kde nestačil na P. Torebka. Na posledním turnaji v Bratislavě, neprošel první kolo, kde skončil na raketě domácího Kleina.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.