Challenger Prostějov - Finále -  ONLINE PŘENOS -  Radek Štěpánek : Jiří Veselý - 8. června 2013   11:12

2

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Vítězem UniCredit Czech Open 2013 v Prostějově se stal:

RADEK ŠTĚPÁNEK (ČR)
Jiří Veselý sice dokázal dokráčet až do finále, což byl jeho cíl před startem turnaje, zde ale nedokázal čelit pestrému tenistu Radka Štěpánka, který tak vybojoval po delší době opět další turnajové vítězství!
Konec zápasu
6:2
Po hodině a deseti minutách to Štěpánek dokázal, hned po odehraném vítězném míči se zkušený český reprezentant jal uklidnit mladého krajana, kterému finále totálně nevyšlo.
A-40
Mečbol číslo dva pro zkušeného Štěpánka.
40-40
Dvojchybou se Štěpánek o mečbol připravuje, shoda.
40-30
Zvládnutý přechod na síť, Štěpánek si vybojoval mečbol!
30-30
Radek Štěpánek prováhal mečbol, posílá míček na síti do autu.
30-15
Hodně laciná chyba Veselého, pokažený return.
15-15
Těsný aut po náběhu Štěpánka na síti.
15-0
Esem vstupuje Štěpánek do možná posledního gemu finále.
5:2
Konec přestávky, na vítězství utkání a tím i v celém turnaji jde podávat Radek Štěpánek.
5:2
Následuje přestávka a výměna stran.
5:2
Hra Veselý, Štěpánek posílá svůj bekhend do sítě.
5:1
Stylově esem završuje Štěpánek šestý gem druhého setu.
40-30
Chybuje i soupeř, šance Veselého, který se již dopustil šestadvaceti nevynucených chyb, stále žije.
40-15
Veselý znovu chybuje, obouručný bekhend končí v síti.
30-15
Vůbec první dvojchyba Štěpánka v utkání.
30-0
Míček získává Štěpánek.
15-0
Sice ještě není nic ztraceno pro Veselého, který by ale musel přestat tolik chybovat.
4:1
Konec přestávky, podávat bude Radek Štěpánek.
4:1
4:1
Dvojchybou číslo šest se dostává Štěpánek k zisku čtvrtého gemu ve druhém setu a je blízko k celkovému prvenství!
40-15
Dva brejkboly pro Štěpánka.
30-15
Trápení Veselého pokračuje, špatný přechod na síť, Štěpánek si mladíka vychutnal přesným prohozem.
15-15
Není to ono v podání Veselého, ani tento úder nebyl nijak složitý, ale mladý Čech chybuje a zahrává pouze do sítě.
0-15
Míček získává Veselý.
3:1
Třikrát dobrý první servis Štěpánka, třetí bod ve druhém setu pro zkušeného Štěpánka.
40-15
Bod z podání, tři gemboly pro Radka Štěpánka.
30-15
Bod z podání.
15-15
Oba hráči nyní hráli na základní čáru, až Štěpánek trefuje do autu.
15-0
I Štěpánek zvládá smeč na síti.
2:1
2:1
2:1
Nikoliv, Štěpánek místo úderu po lajně volí přelobování soupeře na síti, ale Veselý dokázal míček zasmečovat a získává první bod ve druhém setu.
40-A
Gembol Veselý, vydře Štěpánek i tentokrát shodu?
40-40
Shoda, forhendem posílá Veselý míček do autu.
40-A
Závěrečný stopvolej zvládl Veselý skvěle, měl na síti na tento úder čas a posílá míček přesně za síť.
40-40
Pátá dvojchyba devatenáctiletého rodáka z Příbrami, shoda.
40-A
Veselý se snad před zápasem domluvil s páskou, ani jednou ještě nezahrála v jeho neprospěch, ale naopak, potřetí nyní překulila míček na stranu soupeře.
40-40
Jiří Veselý ale hodně chybuje a nabízí soupeři shodu.
30-40
"Jedovatý" forhend Veselého, po kterém se sice Štěpánek natáhl, ale míček dopadá na jeho stranu kurtu.
30-30
Vzápětí ale podávající Veselý chybuje.
15-30
15-15
Aut z rakety Štěpánka.
15-0
Veselý téměř nedosáhl na bekhend soupeře, nakonec zahrává do sítě.
2:0
Štěpánek potvrzuje přesvědčivým způsobem brejk z úvodního gemu a vede 2:0.
40-0
Pokus o "kraťas" Veselému nevyšel, bere si novou raketu, soupeř má tři gemboly.
1:0
Vzápětí ale Veselý kazí na síti, Štěpánek v úvodu druhé sady bere podání svému soupeři.
40-30
Tuto výměnu si Veselý uhrál naprosto sám, téměř celou dobu držel soupeře pod tlakem.
40-15
Parádní "kousek" Veselého, nachytal soupeře stopbalem.
40-0
Return soupeře odvrací Veselý do autu, tři brejkboly pro Štěpánka.
30-0
I druhý fiftýn prvního gemu druhého setu získává Štěpánek.
15-0
Hodně zkušeně odehraná výměna, Štěpánek v nouzi citlivým forhendem znovu prohazuje Veselého na síti.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Jiří Veselý.
0:0
Následuje přestávka.
6:4
Další setbol již Štěpánek využívá a po osmatřiceti minutách získává první sadu.
40-15
První setbol Veselý odvrací.
40-0
Tři setboly, pokud o forhendový return Veselého se nevydařil.
30-0
Další fiftýn pro Štěpánka, který je blízko vítězství v prvním setu.
15-0
Esem vstupuje Štěpánek do možná rozhodujícího gemu.
5:4
Konec přestávky, na vítězství v prvním setu je podávat Radek Štěpánek.
5:4
5:4
Ano, bodem z podání končí Veselý tento gem.
0-40
Čtvrté eso, Veselý se rozservíroval?
0-30
Třetí eso Veselého.
0-15
5:3
Čistou hrou končí Štěpánek tento gem, "přečtený" stopbal Veselého.
40-0
Zkušené odehraná výměna Radka Štěpánka, kterou končí přesnou smečí na síti.
4:3
Štěpánek se raduje, vrací soupeři brejk z předchozího gemu.
40-15
Druhá dvojchyba Veselého v řadě, kterého dnes servis "neposlouchá" tak, jako v předchozích zápasech.
30-15
Třetí dvojchyba Jiřího Veselého.
15-15
Druhé "prasátko" Veselého, opět mu výrazně pomohla.
15-0
Dlouhou výměnu končí nepovedeným stopbalem Veselý.
3:3
Jiří Veselý vrací soupeři brejk a srovnává na 3:3.
15-40
Dva brejkboly pro Veselého, Štěpánek posílá forhend do autu.
15-30
Přesná smeč Štěpánka na síti, pohodová záležitost.
0-30
Veselý podruhé zatlačil soupeře za základní čáru, ten poté chybuje.
0-15
Radek Štěpánek vstupuje do šestého gemu chybou, míček v síti.
3:2
3:2
3:2
Dobrý první servis, připravený volej, hra Veselý.
40-A
Forhendem do protipohybu překvapil Veselý soupeře, ten následně vrací pouze do autu, výhoda Veselý.
40-40
Veselý zahrál ideální volej na síti, míček letí ven z kurtu, na to byl již Štěpánek krátký, shoda.
A-40
Čtyřmi fiftýny v řadě se Štěpánek dostává na brejkbol.
40-40
No vida, druhá dvojchyba a ze stavu 40:0 je to rázem shoda!
30-40
Další nevynucenou chybou se Veselý "zbavuje" i dalšího gembolu, ještě jeden mu zbývá.
15-40
První dvojchyba Veselého a vůbec první v dnešním finálovém utkání.
0-40
Tři gemboly pro Veselého, zatím nejlépe zvládnutý servis mladého Čecha.
0-30
To se Veselému povedlo, vystihl náběh Štěpánka na síť a forhendem po lajně ho prohazuje.
0-15
Páska nyní hodně pomohla Veselému, míček se po jejím zásahu překulil na druhou stranu kurtu.
3:1
Štěpánek si počkal na chybu soupeře, ta přišla, je z toho vedení v prvním setu 3:1.
40-15
Druhým esem si Štěpánek pomáhá ke dvěma gembolům.
30-15
Druhý bod Štěpánka přímo z podání.
15-15
0-15
Tentokrát se stopbal Štěpánkovi nepovedl, míček končí v síti.
2:1
2:1
2:1
Jiří Veselý si nakonec uhrává svůj první servis, získává bodem z podání první gem a snižuje na 1:2.
40-A
Esem se Veselý dostává do výhody.
40-40
Stejně jako v úvodním gemu, krásný stopbal Štěpánka, který sice Veselý doběhl, ale pak byl prohozen na síti.
40-A
Do třetice dobré podání, po němž Veselý jde na síť, gembol.
40-40
A následně si Veselý opět pomáhá dobrým prvním servisem, shoda.
40-30
Hlavní rozhodčí změnil rozhodnutí čárového, který zahlásil aut z podání Veselého, je to eso, první brejkbol odvrácen.
40-15
Povedený forhend Štěpánka v nouzi, kterým prohazuje soupeře na síti, dva brejkboly.
30-15
Štěpánek jde do vedení při podání Veselého, publikum povzbuzuje mladšího z Čechů, kterému se zatím v úvodu finále nedaří.
15-15
Přímo na čáru trefil Štěpánek, což Veselého rozhodilo a zahrává do autu.
0-15
I Štěpánek posílá míček pouze do autu.
2:0
První eso zápasu, Radek Štěpánek potvrzuje brejk z předchozí hry a vede 2:0 v prvním setu.
40-15
Z bekhendové strany trefuje Veselý míček pouze do autu.
30-15
Štěpánek boduje přímo z podání.
15-15
Zatím se finále nese v rekreačním duchu, oba protagonisté předvádí pohodový tenis.
15-0
Série kraťasů, následně prohoz Veselého na síti, fiftýn pro Štěpánka.
1:0
1:0
1:0
Druhý brejkbol již Radek Štěpánek využívá, Veselý zahrává z forhendové strany do autu.
40-30
Štěpánek se bránil, ale nakonec posílá čopovaný bekhend pouze do sítě.
40-15
Znovu nevynucená chyba Veselého, Štěpánek má hned v úvodu utkání dva brejkboly.
30-15
Pokažený forhend Veselého, svou levačkou zahrává pouze do sítě.
15-15
0-15
Veselý boduje z podání.
0:0
Do utkání vstupuje na podání Jiří Veselý.
0:0
Oba tenisté jsou již na kurtu, začíná tradiční rozehrání obou finalistů.
Vítejte u onlajn přenosu finále tenisového challengeru v Prostějově (dotace 150 000 $), v němž se v rámci dvouhry mužů, v souboji generací, utkají Češi Radek ŠTĚPÁNEK s českou tenisovou mužskou nadějí Jiřím VESELÝM.
Radek Štěpánek porazil v semifinále Rusa Tejmuraze Gabašviliho po téměř tříhodinové bitvě 7:5, 6:7 a 7:5, i když v posledním setu prohrával už 1:4, ale nakonec si zajistil šanci bojovat o své třetí prvenství na prostějovském turnaji.
"V žádném případě jsem nechtěl utkání ve třetím setu za stavu 1:4 zabalit. Měl jsem motivaci, aby byl alespoň jeden český hráč ve finále," řekl Štěpánek, který v Prostějově zvítězil v letech 2003 a 2004.
Osmadvacetiletý Gabašvili, který je momentálně na 144. místě žebříčku ATP, se stal v Prostějově postrachem favoritů. Ve druhém kole vyřadil obhájce prvenství Němce Floriana Mayera a ve čtvrtfinále zdolal i trojnásobného prostějovského vítěze a loňského finalistu Jana Hájka.
Úspěšný byl i druhý Čech v semifinále, Jiří Veselý. Ten se už v první sadě ukázal jako vyspělý hráč. S protivníkem si poradil rozdílem třídy. Tvrdým servisem smetl Gojowczyka 6.2 a ujal se vedení. Hned následující set zkomplikoval i toto semifinále. Peter Gojowczyk se vzepřel tlaku Veselého rakety a dokázal zvítězit 7:5, čímž se opět vrátil do hry o finále. Rozhodující část si ale český tenista pohlídal. Poměrně brzy se dostal do vedení 3:1,a to si už nenechal vzít. Výbornou hrou zopakoval průběh prvního setu a opět zvítězil jasně 6:2.
„Zápas to byl zajímavý. První set byl celkem dominantní, to jsem soupeře přehrával ve všech směrech. V druhé sadě jsem strašně znervózněl, vlétly mi do hlavy myšlenky na první stovku. Bohužel jsem díky tomu prohrál. Věřil jsem, že se vrátím. Chytl jsem úvod třetí sady a zvítězil," radoval se Jiří Veselý.
Finále turnaje v Prostějově je tak ryze českou záležitostí a zároveň soubojem tenisových generací mezi matadorem Radkem Štěpánkem s mladíkem Jiřím Veselým.

„Pro mě je finále úspěchem samo o sobě. Dlouho jsem žádné finále nehrál. Přijel jsme do Prostějova s tím, že se zde chci vyléčit co největším počtem zápasů. Když už jsem tak daleko, tak chci zvítězit," rozkryl své plány Radek Štěpánek.

„Na ten zápas se strašně těším. Radek hraje hodně variabilní hru, já zas budu dobře servírovat, teda doufám. Bude to rozhodně těžké a zajímavé utkání. Budu se snažit předvést svou nejlepší hru," těší se Jiří Veselý. (s využitím sport.lidovky.cz a prostejovsky.denik.cz)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.