Challenger Santiago -  ONLINE PŘENOS -  Vít Kopřiva : Alejandro Tabilo - 11. března 2022   22:42

6

Poslední čtvrtfinálový zápas na podniku v Santiagu je minulostí. A i když to zprvu vypadalo na rychlý a jednoznačný zápas v podání domácího hráče, český mladík se dokázal vzchopit a diváci tak viděli napínavý souboj.

První set byl zcela v režii Tabila, který soupeře takřka k ničemu nepustil. Ve druhém setu se Kopřiva chytl jedním brejkem, který už nepustil a srovnal stav utkání. No a stejná situace byla i v setu třetím, akorát v podání Alejandra. Ten otočil druhý gem ze stavu 15:40, hůře že na podání Kopřivy, a tento brejk už do konce zápasu nepustil.

Ani jeden z českých hráčů tak na tomto turnaji pokračovat nebude. Lehečka prohrál svůj čtvrtfinálový zápas už včera odpoledne, Vít Kopřiva si bude muset počkat na další šanci. Alejandro Tabilo se v semifinále utká s peruánským hráčem Varillasem.

Tímto se s Vámi dnes loučím a přeji pěkný víkend.
Konec zápasu
3:6
Tento gem Kopřiva vůbec nezvládl a po další jeho nevynucené chybě máme hotovo!
0-40
A máme tu pro chilského tenistu tři mečboly!
0-30
Tabilo je dva míčky od postupu do semifinále. Kopřiva se nemůže dostat do hry.
0-15
První krok k vítězství Tabilo udělal, když poslal míček tvrdě mimo dosah soupeře.
3:5
Tak tento gem byl rychlý! Tabilo se zřejmě už soustředí na ten nadcházející, který pro něj bude nejdůležitější.
40-0
Druhé eso v podání českého tenisty!
30-0
A nyní se Kopřiva prezentoval parádním křižným bekendem, na který už Chilan nedosáhl.
15-0
Tabilo poslal míček daleko za základní lajnu a dopřává tak soupeři první fiftýn v tomto gemu.
2:5
Konec přestávky, podávat bude Vít Kopřiva.
2:5
Následuje přestávka a výměna stran.
2:5
Tento tvrdý bekend ještě zkontroloval na kurtu přímo rozhodčí, nakonec ale jeho verdikt pro Kopřivu nebyl dobrý.
40-A
Nádherným bekendem získává Tabilo první výhodu v tomto gemu!
40-40
Nakonec se ale připravuje i o další brejkbol. Nevynucených chyb z pohledu českého tenisty už dnes bylo mnoho.
A-40
Kopřiva využil dobrou pozici na síti a poslal míček mimo možnosti soupeře.
40-40
Tabilo ale předvedl nyní dobrou hru od základní čáry.
A-40
Nádhernou výměnu získává český mladík a má další brejkbol.
40-40
Ten ale nevyužil a teď bude mít co dělat, aby tento gem uhrál.
40-30
Přesto bude mít Kopřiva možnost brejkbolu!
30-30
Nyní se ale český tenista nedokázal zorientovat na síti a poslal míček mimo.
30-15
A dostává se v tomto gemu do výhody.
15-15
Kopřiva ale potřebuje co nejdřív získat podání soupeře.
0-15
Tabilo rozehrává svůj servisový gem nadějně.
2:4
Kopřiva získává šestý gem třetího setu a zůstává ve hře!
40-15
Vít Kopřiva ustál na síti a i když Tabilo vzdoroval, nakonec poslal bekend do sítě.
30-15
I tak ale teď zaváhal a dostal se pod tlak. Tabilo ukončil výměnu povedeným forhendem.
30-0
Základem je zisk vlastního podání, což si Kopřiva moc dobře uvědomuje.
15-0
Tabilo se dopouští další nevynucené chyby a Kopřiva tak získává fiftýn.
1:4
1:4
1:4
A je to 1:4 z pohledu českého tenisty. Ten se může chytat za hlavu, jelikož nevyužil tři brejkboly v tomto gemu.
40-A
A domácí hráč je jeden míček od zisku tohoto gemu. Nyní ho podržel servis.
40-40
Máme tu ale opět shodu po krásném zkrácení hry od Tabila.
A-40
Přesto se Kopřiva dostává do další výhody opětovnou nevynucenou chybou soupeře.
40-40
Alejandro se dnes dostává z těžkých situací poměrně lehce, stejně jako nyní.
40-30
Ten první ale zůstává nevyužit. Další nevynucená chyba českého borce.
40-15
A i díky tomu má teď možnost dvou brejkbolů!
30-15
Český tenista bojuje a získává další míček ve svůj prospěch.
15-15
Ale Tabilo rozhodně nechce ztratit dobře rozehraný set.
15-0
Český hráč získává první míček na podání soupeře.
1:3
Kterou využívá a získává čtvrtý gem.
A-40
Výhoda pro Kopřivu.
40-40
Trestuhodně ale Kopřiva zahodil tuto šanci. Dostal se na síti k míčku, měl dostatek času, ale poslal jej mimo.
40-30
A Kopřiva se dostává k brejkbolu! Tento gem si Tabilo opravdu zkomplikoval sám.
30-30
Teď se ale Tabilovi podařilo odpálit míček někam k tribunám.
15-30
Delší výměny přibývají, ale nevypadá to, že by hráči hráli na jistotu. Kopřiva teď nedokázal svůj forhend dostat do kurtu.
15-15
Ale vzápětí se stejné chyby dopustil právě Kopřiva, čímž se srovnává stav tohoto gemu.
15-0
Další pěknou výměnu předvedli oba borci. Vítězně z ní vyšel český tenista poté, co Tabilo nedokázal dostat míč přes síť.
0:3
Konec přestávky, podávat bude Alejandro Tabilo.
0:3
0:3
No a Kopřiva posílá další míček do sítě, čímž ztrácí možnost na rebreak. Toto ho může hodně mrzet!
40-A
Krásný úder teď předvedl od základní lajny domácí borec, který jím zvedl publikum ze sedadel.
40-40
Ten ale trestuhodně zahodil, když jednoduchým forhendem poslal míček za základní čáru.
40-30
A má k tomu blízko, jelikož po chybě soupeře dostává možnost brejkbolu.
30-30
Český hráč ale nechce nechat předchozí brejk bez reakce a chce tento gem získat.
15-30
Chilan se ale přesto dostává do výhody v tomto gemu dalším vyhraným fiftýnem.
15-15
Ted se ale nevynucené chyby dopouští i domácí borec.
0-15
A je vidět, že český hráč není v dobrém rozpoložení. Další míček posílá mimo.
0:2
Tento gem, stejně jako ten první při svém podání úvodního setu, si Kopřiva za rámeček nedá. Dvojchybou daruje soupeři brejk.
40-A
No, jako přes kopírák. Tabilo se dostává k brejkbolu, což není pro českého hráče nic dobrého.
40-40
Kopřivovi klepou nervy na dveře, což teď ukázal svými gesty poté, co poslal míček do sítě.
40-30
Alejandro ale tento gem svému soupeři komplikuje další získaným fiftýnem ze své strany.
40-15
Kopřiva je míček o udržení vlastního podání. Další nevynucená chyba domácího tenisty
30-15
Dlouhé výměny dnes moc nevidíme a je jasné proč. Ani jednomu z hráčů totiž nevyhovují. V jedné takové teď Tabilo posla míč do sítě.
15-15
Teď ale předvedl český tenista dobrou hru na síti a Tabilo nedokázal reagovat.
0-15
První fiftýn jeho servisu ale získává soupeř. Kopřiva nedokázal dostat míček přes síť.
0:1
A ten také za potlesku publika využívá! Když si vzpomeneme na průběh prvního setu, budeme vědět, že bude hodně záležet, zda si Kopřiva podrží servis.
15-40
A vypadá to, že si své podání udrží. Chilan má gembol.
15-30
Tabilo se ale nenechává rozhodit a získává další fiftýn.
15-15
Kopřiva ale srovnává stav tohoto gemu po chybě Tabila.
0-15
První míček poslední setu získává domácí hráč.
0:0
0:0
Následuje přestávka po druhém setu.
6:4
Vít Kopřiva zlepšil hru ve druhém setu a donutil svého soupeře k chybám. Stejně jako nyní, díky čemuž tuto hru získává.
A-40
Výborně! Teď se povedl forhend i českému hráči a Tabilo poslal míček do sítě.
40-40
Který ještě nevyužívá. Tabilo se dostal opět k ráně forhendem, na což Kopřiva nereaguje dobře.
40-30
A český tenista se po další nevynucené chybě soupeře dostává k setbolu!
30-30
Tabilovi se ale nepovedlo další zkrácení hry a Kopřiva po doběhnutí míčku neměl potíže s ukončením této výměny.
15-30
Tentokrát se Kopřivovi nevyplatil a především nepodařil přechod na síť. Sotva dosáhl na míček při smeči, ale poslal jej za kurt.
15-15
Parádní kraťas teď předvedl domácí tenista. Kopřiva už na něj nedokázal včas zareagovat.
15-0
Bekendový úder poslal Tabilo za základní čáru a dostává Kopřivu do výhody v možná posledním gemu tohoto setu.
5:4
5:4
5:4
Ten první hned využívá. Dostal Kopřivu pod tlak a následně neměl problém ukončit výměnu.
0-40
Tabila podržel výborný servis a prvním esem v utkání se dostává k dalšímu gembolu.
0-30
A další míček mimo vymezené území od českého borce.
0-15
Český tenista se dopustil další nevynucené chyby, když poslal míč do sítě.
5:3
A ten také využívá! Respektive mu jej daroval Kopřiva svoji čtvrtou dvojchybou v utkání.
0-40
A máme tu tři brejkboly pro domácího hráče poté, co krásně prohodil Kopřivu do kříže.
0-30
Tentokrát se Tabilo předvedl parádním returnem, na který nedokázal jeho soupeř reagovat.
0-15
Kopřiva poslal svůj bekendový úder do sítě a první míček na jeho podání v tomto gemu získává Tabilo.
5:2
5:2
5:2
A český tenista získává další podání svého soupeře! Právě podání zradilo Tabila.
40-30
Ale jak je tomu ve druhém setu, dobrý míček z předchozího gemu nedokáže potvrdit. Tentokrát jej poslal za základní čáru.
30-30
Tabilo ale dokáže zabrat, pokud chce. Výborným forhendem získává fiftýn.
30-15
Na tomhle se dá stavět! Kopřiva se dokázal vymanit z tlaku soupeře a zkrátil míč k síti.
15-15
Stejné chyby se ale nyní dopustil i český hráč a stav sedmého gemu je srovnaný.
15-0
Domácí tenista teď rozhodně není v dobrém rozpoložení a i další míček posílá za základní čáru.
4:2
A to také udržel. Tabilo se dopustil další nevynucené chyby.
40-15
Nádhera! Kopřiva se teď dostal do laufu a na jeho hře je to znát. Dalším parádním forhendem se dostává k udržení svého podání.
30-15
Další vynikající práce českého tenisty na síti!
15-15
Nadvakrát teď Kopřiva dokázal ustát na síti a vyrovnává stav tohoto gemu.
0-15
Výborným forhendem po lajně dostal Tabilo soupeře pod tlak a ten poté poslal míč jen do sítě.
3:2
3:2
3:2
Tabilo využívá hned první gembol a teď bude chtít svému soupeři vzít podání.
0-40
Vypadá to na lehký gem pro domácího borce. Další nevynucená chyba Kopřivy.
0-30
A tentokrát si Tabilo dokázal výměnu uhrát sám, když zafungoval jeho forhend.
0-15
Dobré podání podrželo domácího tenistu a Kopřiva posílá míček pouze do sítě.
3:1
A Kopřiva potvrzuje brejk z předešlého gemu! Další nevynucená chyba od Chilana.
40-30
Tabilo lehce polevil a posílá další míček pouze do sítě.
30-30
A to stejné teď udělal i Tabilo. Kopřiva už nedokázal dosáhnout na míček po lajně.
30-15
Kopřiva ale svého soupeře dostává do tlaku a získává vedení v gemu.
15-15
Další výměnu ale krásně poslal forhendem do strany a získává fiftýn.
15-0
Tabilo první míček čtvrtého gemu ve druhém setu poslal pouze do sítě.
2:1
2:1
2:1
A dokázal jej využít! Dostal soupeře pod tlak a následně výměnu ukončil povedenou smečí.
40-15
Výborně! Další hra na honěnou a Kopřiva dostává dva brejkboly.
30-15
Český tenista se snaží výměny co nejdříve ukončit a tentokrát se mu to pohledným kraťasem podařilo.
15-15
Kopřiva byl donucen jít na síť, načež se dalším krásným obloučkem představil Tabilo.
15-0
Navíc se Tabilo dopouští své druhé dvojchyby v dnešním utkání.
1:1
A taky že ano! Vít Kopřiva dokázal dostat soupeře pod tlak a získává druhý gem.
40-30
Tabilo poslal míč až za základní lajnu a vypadá to, že Kopřiva bude mít druhy set rozehraný daleko lépe, než ten první.
30-30
Ale hned další míček poté posílá mimo vymezený prostor pro dvouhru.
30-15
Teď se po dlouhé době zasloužil potlesku publika i Kopřiva, který ubil ve výměně svého soupeře.
15-15
Tentokrát ale Tabilo udělal další z mála nevynucených chyb.
0-15
Krásný forhend domácího hráče teď zvedl fanoušky ze sedadel.
0:1
A ten druhý už se podařil. Tabilo udržel první gem na své podání a je v malé výhodě!
15-40
Ten ale ještě nevyužívá. Prostor má ale ještě minimálně dva míčky.
0-40
Gembol pro Tabila, zatím to od Kopřivy nevypadá na nějaký obrat.
0-30
A i ten druhý je pro chilského hráče.
0-15
Tabilo pokračuje v aktivní hře i ve druhém setu a získává jeho první fiftýn.
0:0
0:0
První set ovládl jednoznačně domácí hráč Alejandro Tabilo, kterého na rozdíl od soupeře podrželo vlastní podání. Navíc dokázal Kopřivu dostat do úzkých po svých tvrdých forhendech, což nakonec bylo rozhodující. A i když se český tenista snažil dvěma získanými gemy vzdorovat, už bylo pozdě.
0:0
Následuje přestávka po prvním setu.
2:6
A v tomto gemu už hned ten první využívá! Kopřiva poslal míček nevynuceně za základní čáru.
0-40
Nedobrý kraťas od Kopřivy Tabilo využil a má tři setboly!
0-30
Krásnou výměnu okořenil Alejandro krásným obloučkem poté, co se Kopřiva přesunul na síť.
0-15
Po druhém podání dostal Kopřiva parádní return od soupeře a bekendem nedokázal míček vrátit přesně.
2:5
2:5
2:5
A ten už proměněn je! Tabilo poslal bekend za základní čáru a dává soupeři malou naději.
A-40
A rázem je z toho, po dobrém forhendu Kopřivy, brejkbol pro českého borce.
40-40
Ten ale zůstává nevyužit. Tabilo přešel na síť, odkud přes ni nedokázal poslat míček na druhou stranu.
30-40
Vynikajícím podáním, na které Kopřiva sotva dosáhl, získává domácí tenista první setbol.
30-30
Tabilovi dnes funguje kromě forhendu i bekend a dalším takovým dostal Kopřivu pod tlak. Ten poté nedostal míček do kurtu.
30-15
Další míček ale vyhodil daleko za lajnu poté, co mu zřejmě sedl na rám rakety.
30-0
A tentokrát u sítě sám exceloval. Tento gem tak pro Kopřivu vypadá zajímavě.
15-0
Krásný křižný prohoz teď předvedl Kopřiva poté, co se chtěl Tabilo usadit u sítě.
1:5
Další aut od Tabila a Vít Kopřiva tak získává svůj první gem dnešního utkání!
40-15
Další nevynucené chyby se dopustil domácí tenista a vypadá to, že se bude chtít soustředit na ukončení setu až při vlastním podání.
30-15
Tabilo chytil míček na rám rakety, od kterého se odrazil daleko za základní čáru.
15-15
Dobrý forhend českého tenisty dostal Tabila pod tlak a ten už nedokázal výměnu zvrátit.
0-15
A i první fiftýn šestého gemu získává domácí hráč. Kopřiva provedl další dvě chybné podání.
0:5
0:5
0:5
A ani tentokrát nedokázal Kopřiva dostat míček do hřiště. Zatím je český tenista opravdu hodně za svým soupeřem.
15-40
Další nepřesný míček od českého hráče a Tabilo je jeden fiftýn od udržení podání.
15-30
Kopřiva je ale ve hře trochu pozadu. Většinu míčků daruje Tabilovi takřka zdarma.
15-15
Nyní ho ale vůbec nepodržel a dvojchybou dává zdarma míček soupeři.
0-15
Tabila narozdíl od soupeře drží podání a především díky němu získává další fiftýn.
0:4
A ten taky využívá! Kopřiva se tak dostává do hodně těžké situace v prvním setu.
15-40
A už je pouze míček od dalšího brejku.
15-30
Ale domácí hráč se dostává zpět do výhody.
15-15
Kopřiva teď dokázal dobře zatlačit a srovnal stav výměny.
0-15
První míček čtvrtého gemu pro domácího borce.
0:3
0:3
0:3
Další dobré podání Tabila a třetí gem pro tohoto domácího hráče!
15:40
Kopřiva nedokázal zreturnovat dobré podání soupeře.
15-30
Chilský tenista to zkusil poprvé v dnešním zápase na síti a podařilo se.
15-15
Tabila teď nepodržel jeho dobrý forhend po lajně a skončil v síti.
0-15
Kopřiva chvíli vzdoroval soupeři na síti, poté ale poslal míček za základní čáru.
0:2
A hned v prvním gemu to skončilo brejkem. Kopřiva v dobře rozehrané výměně zkusil kraťas, který ale skončil v síti.
40-A
Krásný forhend Chilana po lajně a následný nepřesný úder Kopřivy dostává returnujícího hráče do výhody.
40-40
Tentokrát si Vít Kopřiva ukázal, že to první podání musí vycházet častěji.
40-A
No a nakonec se Tabilo dostává do výhody po vyhození se od českého tenisty.
40-40
Kopřivovi nefunguje první servis a po tom druhém se dostává lehce pod tlak. Je z toho shoda.
40-30
Tvrdé údery soupeře dostaly Kopřivu pod tlak a nakonec byly zakončeny tvrdým forhendem po lajně.
40-15
Dvojchyba na podání dává Tabilovi malou šanci v tomto gemu.
40-0
Už se zdálo, že Kopřiva nezvládne náběh na síť, ale nakonec skončil míček z rakety Chilana až za lajnou.
30-0
A tentokrát poslal míček z druhého podání Kopřivy až za základní čáru.
15-0
v první gemu na podání soupeře Tabilo zaváhal a jednoduchý forhend poslal do sítě.
0:1
A první nevynucená chyba českého hráče, který poslal míček za kurt a končí gem.
30-40
Kopřiva tak tak vybral Tabilův forhend na kraj kurtu a poslal oblouček zpět. S tím už domácí tenista neměl problém.
30-30
Přesto ale vyrovnává výměnu tvrdým forhendem po lajně.
15-30
Tabilo otáčí stav prvního gemu poté, co Kopřiva opět poslal míček do síťe.
15-15
Tentokrát už ale Kopřiva nedokázal ustát tvrdé údery soupeře míček z jeho rakety nedoletěl za síť.
15-0
První míček pro českého tenistu. Tabilo poslal svůj třetí úder výměny do sítě.
0:0
Vít Kopřiva

Aktuálně pátý nejlepší český tenista, 165. místo v žebříčku ATP a zatím 0 titulů na tomto okruhu, takový je jeho zkrácený tenisový životopis.

Na prvním turnaji v Santiagu nestartoval, ale na tom druhém si zatím vede dost dobře. V prvním kole chytl Kopřiva nepříjemného domácího tenistu Nicolase Jarryho a poté, co prohrál první set 1:6 se zdálo být hotovo. Ve druhém setu se ale dokázal vzchopit a obrátil zápas. Druhé utkání nebylo o nic lehčí, jelikož se mu do cesty postavil další hráč z Jižní Ameriky, konkrétně Argentinec Nicolas Kicker. S tím svedl dlouhou tříhodinovou bitvu, ve které zvítězil 2:1 na sety.

Poslední zápasy Víta Kopřivy:

10.03.2022 Santiago2: V. Kopřiva – N. Kicker 2:1
08.03.2022 Santiago 2: V. Kopřiva – N. Jarry 2:1
05.03.2022 Davis Cup: V. Kopřiva – F. Coria 0:2
15.02.2022 Bengaluru2: V. Kopřiva – An. Kuznetsov 0:2
07.02.2022 Bengaluru1: V. Kopřiva – H. Grenier 1:2

Tento čtyřiadvacetiletý tenista, z dnes pořádajícího státu Chile, je v žebříčku ATP na 96. místě. Poté, co dnes Lehečka nezvládl svůj čtvrtfinálový zápas, je tak Alejandro nejvýše postaveným hráčem, který může projít do semifinále turnaje.

Na prvním turnaji v Santiagu vypadl Tabilo až v semifinále, kde jej vyřadil Španěl Pedro Martinez. Nutno ale dodat, že předchozí turnaj byl o dost lépe obsazen. V aktuálním turnaji zatím Alejandro neztratil ani set, když si dvakrát připsal vítězství 2:0, a to navíc nad taktéž domácími borci.

Poslední zápasy Alejandra Tabila:

11.03.2022 Santiago2: A. Tabilo – G. Lama 2:0
08.03.2022 Santiago2: A. Tabilo – D.A.Nunez 2:0
04.03.2022 Davis cup: A. Tabilo – B. Artnak 2:0
26.02.2022 Santiago1: A. Tabilo – P. Martinez 1:2
26.02.2022 Santiago1: A. Tabilo – M. Kecmanovič 2:0
Krásný páteční večer Vám přeji u posledního čtvrtfinálového souboje na challengeru v chilském Santiagu. Vít Kopřiva v něm narazí na domácího tenistu Alejandra Tabila.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:30.