Challenger Sibiu -  ONLINE PŘENOS -  Václav Šafránek : Casper Ruud - 19. září 2017   14:02

3

Václav Šafránek nedohrál zápas s Casperem Ruudem a s challengerem v rumunském Sibiu se loučí.

Český tenista nerozehrál zápas vůbec špatně, na úvod si podržel své podání, ale to byl nakonec jeho první a poslední získaný gem. Od té doby vládl na kurtu osmnáctiletý mladík. Casper Ruud vyhrál dalších šest gemů v prvním setu, následně se dostal do vedení 3:0 i ve druhém setu a poté se rozhodl český hráč utkání skrečovat.

Casper Ruud si zahraje v osmifinále se Španělem Carballesem Baenou.
Český tenista tento zápas nedohraje! Po prohraném prvním setu a velmi špatném úvodu sady druhé se rozhodl Václav Šafránek skrečovat zápas prvního kola.
0:3
Následuje přestávka a výměna stran.
0:3
Brejk je potvrzen! Casper Ruud už je jednou nohou ve druhém kole. Jestli chce ještě Čech pomýšlet na postup, musí rozhodně přidat.
15-40
Nor má velmi rychle dva gemboly na potvrzení brejku ve druhém setu.
15-30
Ale i nyní se Šafránek alespoň jednou na returnu prosazuje.
0-30
Casper Ruud si dělá na kurtu co chce. I další bod jde na konto norského mladíka.
0-15
Casper Ruud může potvrdit brejk z předešlého gemu. Začíná skvěle, když získává první fiftýn.
0:2
Casper Ruud hraje skvěle na returnu. Soupeři dovolil jen jeden jediný fiftýn a získává na úvod druhé sady rychlý brejk.
15-40
A dva brejkboly opravdu přicházejí. Václav Šafránek navazuje na nevýrazný první set na servisu.
15-30
Ale Nor si jde pro první brejkboly ve druhém setu. Má k tomu skvěle nakročeno.
15-15
Šafránek se přece jen ve druhém setu bodově prosazuje. Srovnává stav druhého gemu.
0-15
Václav Šafránek se poprvé ve druhém setu podívá na podání. Ale i tento gem zahajuje lépe norský tenista.
0:1
Čistá hra na úvod druhého setu. Pokud takhle bude Nor pokračovat, tak bude velmi rychle i konec zápasu.
0-40
Václav Šafránek zatím nemá nejmenší šanci na returnu.
0-30
Casper Ruud potvrzuje roli favorita v dnešním zápase.
0-15
Do druhého setu vstupuje na podání Casper Ruud. A začíná tak jak skončil. Získává fiftýn.
1:6
Po dvaceti minutách je po prvním setu. Casper Ruud dokázal hned třikrát prorazit podání svého soupeře a bere tak první dějství na svou stranu.
30-40
Václav Šafránek musel v kritický okamžik hrát přes druhé podání a toho norský mladík využívá. První setbol je na světě.
30-30
A nemá k tomu daleko. Václav Šafránek nedokázal využít sílu prvního podání.
30-15
Až nyní se dostává do hry také norský tenista, který chce co nejdříve první sadu ukončit.
30-0
Najednou český tenista nemá při vlastním podání žádné problémy.
15-0
Václav Šafránek podává na udržení se v prvním setu. A začíná přímým bodem ze servisu.
1:5
A i druhý brejk je velmi rychle potvrzen. Ruud sice musel přes druhé podání, ale i to stačilo na českého hráče.
15-40
Casper Ruud je velmi blízko potvrzení brejku. Má k dispozici hned dva gemboly.
15-30
Norský tenista si s přehledem bere na svou stranu další fiftýn.
15-15
Václav Šafránek se však ještě chce dostat do kontaktu a do boje o první set.
0-15
Casper Ruud může při vlastním servisu potvrdit již druhý brejk v prvním setu. Osmnáctiletý Nor začíná skvěle a bere první fiftýn.
1:4
Konec přestávky, podávat bude Casper Ruud.
1:4
1:4
Václav Šafránek ztrácí druhý gem na podání v řadě. Naopak Ruud získal druhý brejk a je na nejlepší cestě k zisku prvního setu.
40-A
Ještě jedna šance pro norského mladíka. Šafránek se nemůže dostat z potíží.
40-40
Václav Šafránek se zuby nehty drží v gemu. Srovnává stav na shodu.
30-40
Brejkbol pro norského hráče. Casper Ruud získává třetí fiftýn po sobě a má jedinečnou příležitost k brejku.
30-30
A tlak na Šafránka stoupá. I v dalším gemu při jeho podání je tady stav 30:30.
30-15
Až nyní se dostal Casper Ruud do hry. Po získaném fiftýnu začíná znovu dostávat hráče na podání pod tlak.
30-0
Nor byl znovu bez šance, rychlé vedení o dva fiftýny pro českého hráče.
15-0
Václav Šafránek zahajuje gem na podání přímým bodem.
1:3
Casper Ruud sice nezačal tento gem dobře, ale dokázal se dostat do vedení a nakonec potvrzuje brejk.
30-40
A je tady dokonalé otočení tohoto gemu na stranu norského hráče.
30-30
Ani nyní brejkboly pro českého hráče nepřicházejí. Casper Ruud srovnává stav gemu.
30-15
Casper Ruud musel hrát přes druhé podání, ale toho český tenista nevyužil.
30-0
A už to je o dva fiftýny. Václav Šafránek je na nejlepší cestě srovnat stav prvního setu.
15-0
Casper Ruud může potvrdit při vlastním servisu brejk z předešlé hry. Ale Šafránek nechce dát svou kůži lacino a jde na returnu do vedení.
1:2
1:2
1:2
A brejkbol je proměněn. Casper Ruud velmi záhy proráží servis českého hráče.
40-A
Brejkbol opravdu přichází. Českému hráči fungoval první servis skvěle jen v prvním gemu.
40-40
Je tady shoda. Casper Ruud není daleko od prvního brejkbolu zápasu.
40-30
Václav Šafránek si pomohl kvalitním prvním servisem a má k dispozici gembol.
30-30
Je tady první drama. Casper Ruud srovnává stav třetího gemu a Čech se dostává do potíží.
30-15
Až nyní přichází bod i pro norského hráče na returnu. Ruud byl však musel přidat ještě další tři.
30-0
Šafránek soupeře vůbec nešetří. Nor se nemůže dostat ani do výměny.
15-0
Václav Šafránek zahajuje i další gem na podání nekompromisně a jde do vedení.
1:1
I druhý gem končí velmi rychle. Norský tenista nedal žádnou šanci hráči na returnu. Je srovnáno.
15-40
Až nyní se prosazuje Václav Šafránek na returnu a dostává se do gemu. Nor má však další dva gemboly.
0-40
I Casper Ruud má našlápnuto k čisté hře při prvním gemu na podání.
0-30
Ani jeden z hráčů se zatím na returnu nedostal k zisku bodu.
0-15
Také norský mladík se poprvé představí v zápase na podání. I on začíná ziskem fiftýnu při servisu.
1:0
Čistá hra na úvod, co víc si mohl český tenista přát. Povedený vstup do zápasu.
40-0
Svižný gem od českého hráče. Jsou tady velmi rychle tři gemboly.
30-0
Český tenista nemá v úvodu zápasu žádný problém získávat fiftýnu při vlastním podání.
15-0
Václav Šafránek se jako první v zápase opřel do servisu. A hned jde také do vedení.
0:0
Václav Šafránek i Casper Ruud již jsou na kurtu číslo 8. Po krátkém rozehrání může zápas prvního kola challengeru v rumunském Sibiu začít. Jako první se představí na servisu český tenista.
Krásné úterní odpoledne, vítám všechny příznivce tenisu. Challenger v rumunském Sibiu startuje prvním kolem a my se společně zaměříme na zápas Václava Šafránka, který vyzve v boji o osmifinále Nora Caspera Ruuda. Teprve osmnáctiletý norský tenista je ve světovém žebříčku o více než šedesát míst výše než Čech a i proto je pasován do role mírného favorita.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.