Falla - Bautista-Agut | ONLINE | 24.11.2019 17:01 | Davis Cup 2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

Davis Cup -  ONLINE PŘENOS -  Alejandro Falla : Roberto Bautista-Agut - 24. listopadu 2019   17:01

Ukončeno
Alejandro Falla
19 let  185 cm  Kanada
0
63
3
Roberto Bautista-Agut
31 let  183 cm  Španělsko
2
73
6
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to vše. Přeji krásné prožití nedělního večera.
Úvodní sada zápasu přinesla skvělá představení na podáních. Důkazem je úchvatný start Bautisty-Aguta, který získal všech třináct úvodních výměn při vlastním servisu. Jakmile však přišel o první fiftýn, nevypadalo to se Španělem dobře. V osmé hře odvracel brejkbol, zásluhou kvalitního servisu ovšem nenabídl soupeři šanci se dostat k výměně. Sada tak došla až do zkrácené hry. Auger-Aliassime za stavu 3:3 na returnu provedl jednoduchou nevynucenou chybu, po které následovaly dva neúspěšné míčky na servisu, což rozhodlo první sadu.

Ve druhém dějství měl mladší Kanaďan problémy a ve druhé hře si poprvé v zápase ztratil podání. Za stavu 1:3 sice prvně uspěl na returnu, vzápětí ale čistou hrou přenechal soupeři vlastní servis. Bautista-Agut se v osmé hře dostal na shodu, mečboly ještě nezískal. Vzápětí ale při vybojoval čtyři fíftýny v řadě. Čistou hrou tak dovedl Španělsko k vedení.
Roberto Bautista-Agut poslal Španělsko do vedení finále Davis Cupu. Zkušený hráč, kterému teprve před třemi dny zemřel otec, v prvním nedělním zápase uspěl nad Felixem Augerem-Aliassimem 7:6(3), 6:3.
Konec zápasu
3:6
Felix Auger-Aliassime se bekhendem křížem vyhazuje za základní čáru a končí první finálový zápas!
0-40
Tři mečboly! Felix Auger-Aliassime od základní lajny trefil míček přes pásku k čáře. Roberto Bautista-Agut se objevil na síti a hrál před soupeře. Ten poslal rychlý balónek po lajně, míček letěl do autu.
0-30
Felix Auger-Aliassime se chvíli po svém returnu dopustil nevynucené bekhendové chyby za základní čáru. Španělský bod je blízko.
0-15
A začíná úspěšně. Podáním do forhendu. Auger-Aliassime poslal míček do sítě.
3:5
Je tu snížení na 3:5 po přímém bodu ze servisu. Roberto Bautista-Agut jde podávat na výhru.
A-40
Oba hráči bojují. Tuší, že se jedná o důležitou hru. Felix Auger-Aliassime přecházel k síti, po úderu do bekhendu si došel pro volej, po kterém jeho soupeř ještě doskočil, Auger-Aliassime byl však připravený.
40-40
Roberto Bautista-Agut jen returnoval. Felix Auger-Aliassime nevypadal koncentrovaně, forhendový úder trefil nečistě a poslal ho křížem do autu.
A-40
Gembol. Bautista-Agut se chvíli po svém returnu snažil o rychlejší úder po čáře, ten se mu však nevydařil. Skončil za základní lajnou.
40-40
Shoda. Při druhém podání měl Auger-Aliassime naopak štěstí. Servis se opakoval. Výměna se udála od základní čáry. Felix Auger-Aliassime musel hrát bekhendový úder po čáře, balónek se do kurtu nevešel.
40-30
Dvojchyba. Na straně kanadského hráče nestálo štěstí, druhé podání se otřelo o pásku a mířilo do autu.
40-15
Přímý bod ze servisu. Felix Auger-Aliassime má na raketě dva gemboly.
30-15
Auger-Aliassime ovšem předvedl krásný aktivní tenis od základní čáry, nutil protihráče k dobíhaným úderům. Ten poslední k lajně byl od Kanaďana ukázkový.
15-15
Vzápětí Roberto Bautistu-Agutovi stačil úspěšný míček z returnu. Soupeř se následně vyhodil do autu. Jak to Felix Auger-Aliassime ustojí?
15-0
Kanadský hráč již musí. Chvíli po servisu šel na síť, u které zahrál volej křížem. Bautista-Agut k míčku dobíhal, ale již neuspěl.
2:5
Konec přestávky, podávat bude Felix Auger-Aliassime.
2:5
Následuje přestávka a výměna stran.
2:5
Bautista-Agut je blízko prvnímu bodu pro svoji zemi. Auger-Aliassime měl aktivní hru, která mu však nepřinesla úspěch, ale vyhozený úder za základní čáru.
30-40
Podání zamířilo do forhendové strany, return skončil mimo kurt pro singl. Roberto Bautista-Agut má gembol.
30-30
Auger-Aliassime musel být neskutečně trpělivý. Kanadský hráč na svého protihráče pořádně tlačil, dostal se k síti. Bautista-Agut předváděl famózní obranu, což chtěl dokonat lobem, který mu však nevyšel a letěl do autu.
15-30
Přímý bod ze servisu. Roberto Bautista-Agut si výrazně pomohl podáním.
15-15
Hráči se dostali k jedné z nejdelších výměn zápasu, která lépe skončila pro kanadského mladíka. Nejprve byl k vidění rychlejší tenis, následně se to uklidnilo, v závěru výměny zase dostalo k rychlým úderům. Felix Auger-Aliassime především zahrál skvělý úder po čáře.
0-15
Servis do forhendu. Return za základní čárou. Bautista-Agut se mohl hlasitě povzbudit.
2:4
To jsou věci! Roberto Bautista-Agut čistou hrou vzal soupeři podání a znovu tak při vlastním servisu může navýšit náskok! Felix Auger-Aliassime tuhle hru nezvládl, na závěr zahrál míček do autu!
0-40
Tři brejkboly! Bautista-Agut returnoval křížem, další dva údery z forhendu poslal na stejné místo. Auger-Aliassime se k balónku natahoval, zaslal ho však po čáře do autu!
0-30
Roberto Bautista-Agut se ke všemu prezentoval vítězným forhendem křížem ve chvíli, kdy Felix Auger-Aliassime po vlastním servisu přecházel k síti.
0-15
Přichází velmi důležitý gem. Felix Auger-Aliassime jde potvrdit brejk, kterým by se dostal na 3:3. Začátek hry mu ale nevyšel, od základní lajny vytvořil nevynucenou chybu.
2:3
Konec přestávky, podávat bude Felix Auger-Aliassime.
2:3
Následuje přestávka a výměna stran.
2:3
První brejk Kanaďana v zápase! Je zpátky ve druhé sadě! Felix Auger-Aliassime byl aktivní, měl to skvěle rozehrané. Posílal míček po čáře a dral se na síť. Čárový rozhodčí zahlásil aut. Auger-Aliassime si ovšem vzal jestřábí oko, které bylo úspěšné. Výměna se opakovat nebude, i když by daviscupový trenér Španělska viděl rád něco jiného.
40-30
První hrozba je pro Španěla odvrácena. Po servisu do forhendu přešel k síti, zkrátil výměnu. Auger-Aliassime míček doběhl a zaslal na druhou stranu, Bautista-Agut byl však připravený.
40-15
Dva brejkboly! Netrpělivým hráčem byl Roberto Bautista-Agut, který se svůj první úder do returnu soupeře vyhodil do autu.
30-15
Servis do forhendu přinesl ovoce. Felix Auger-Aliassime po čáře returnoval za základní lajnu.
30-0
A vida. Roberto Bautista-Agut vůbec poprvé v zápase vytvořil dvojchybu. Felix Auger-Aliassime tak má šanci na brejkboly.
15-0
Auger-Aliassime je povzbuzený předchozím gemem. Po bekhendovém returnu se dostal k forhendovému úderu, který byl krásný a především vítězný.
1:3
Přímý bod ze servisu zakončil hru. Felix Auger-Aliassime snížil na 1:3.
A-40
Felix Auger-Aliassime najednou má gembol. Oba hráči předváděli krásné údery, snažili se druhého soupeře vyhnat ven z kurtu. Lépe se dařilo kanadskému hráči, který zakončil výměnu winnerem.
40-40
Odvráceno. Bautista-Agut se po prvním servisu protihráče vzmohl na return za základní čáru.
30-40
Druhá dvojchyba v gemu a Roberto Bautista-Agut má důležitý brejkbol!
30-30
Roberto Bautista-Agut si možná trochu vynuceně přitáhl soupeře k síti. Ten neměl úplně snadnou pozici, přes vysokou pásku hrál forhend po čáře. Do kurtu se netrefil.
30-15
Následoval však přímý bod z podání, po kterém se Auger-Aliassime pořádně povzbuzuje.
15-15
Čtvrtá dvojchyba kanadského talentu v zápase.
15-0
Trefené údery k základním lajnám od obou hráčů. Zatímco Felix Auger-Aliassime ustál výměnu a mohl v ní pokračovat, Roberto Bautista-Agut již měl smůlu.
0:3
Konec přestávky, podávat bude Felix Auger-Aliassime.
0:3
Následuje přestávka a výměna stran.
0:3
Bautista-Agut při potvrzování brejku zažil nelehké chvíle, přesto se dostal k vedení 3:0. Jednatřicetiletý hráč tak odskočil svému protihráči a po vítězné první sadě má znovu blíže k výhře.
40-A
Roberto Bautista-Agut má výhodu. Jeho protihráč se podruhé v řadě dopustil nevynucené chyby. Gembol pro Španěla. Potvrdí brejk?
40-40
Odvráceno. Podruhé v zápase. Felix Auger-Aliassime nebyl trpělivý a při brejkbolu zahrál rychlejší úder do autu.
A-40
Roberto Bautista-Agut vytvořil nevynucenou chybu a je tu brejkbol soupeře!
40-40
Shoda. Felix Auger-Aliassime se rázem může dostat k brejkbolu. Roberto Bautista-Agut měl výměnu kvalitně rozehranou, jeho úder však trefil pásku, která nahrála soupeři. Auger-Aliassime zahrál winner.
30-40
První gembol je nevyužitý. Bautista-Agut po returnu soupeře poslal míček do autu. Jednalo se o ukvapený forhend.
15-40
Většina výměny byla ve znamení úderů křížem. Jakmile se přešlo na odlišnější hru, nebylo cesty zpátky. Roberto Bautista-Agut se dostal k tlaku, který byl zakončený chybou soupeře do sítě.
15-30
Španělský hráč mu zatím k tomu nedává prostor. Zásluhou kvalitního servisu a přechodu k síti, u níž již nemusel hrát.
15-15
Roberto Bautista-Agut v této chvíli až příliš chtěl. Od základní lajny vytvořil nevynucenou chybu do sítě. Odrazí se Felix Auger-Aliassime z menšího útlumu?
0-15
Bautista-Agut je podpořený setem a brejkem v zádech. Po returnu soupeře hrál úder do bekhendu, vydal se na síť, u které ukázal forhendový volej křížem za pásku.
0:2
Aréna bouří, Roberto Bautista-Agut výrazně přiblížil šance svého týmu na vedení 1:0 na zápasy. Felix Auger-Aliassime třetí hrozbu nedokázal odvrátit, chyboval u boční lajny!
40-A
Třetí brejkbol! Bautista-Agut se hodlá utrhnout soupeři hned na začátku druhé sady. Auger-Aliassime mu k tomu pomohl nevynucenou chybou ze základní čáry do sítě!
40-40
Roberto Bautista-Agut se o větší šanci při druhém brejkbolu v zápase připravil sám. Krátce po returnu vytvořil nevynucenou chybu do autu.
40-A
Druhá dvojchyba v gemu znamená druhý brejkbol Španěla!
40-40
Také Felix Auger-Aliassime dokázal zažehnat první šanci protihráče na returnu. Auger-Aliassime se po prvním servisu prodral na síť, svým aktivním pojetím hry měl na raketě smeč, která pro něj dopadla úspěšně.
40-A
Brejkbol! Druhá dvojchyba kanadského hráče!
40-40
Shoda. Roberto Bautista-Agut returnoval křížem, hrál tam také svůj další úder. Soupeř se pokusil o forhend po čáře, ten trefil pásku a dostal se do středu kurtu. Španělský tenista se dostával k síti, zatlačil na protihráče a donutil k chybě do sítě.
40-30
Forhend křížem Španěla zastavila páska. Bautista-Agut se ocitl v rohu kurtu, předtím se odehrála vyrovnaná výměna, která čekala na chybu. Ta přišla od domácího hráče.
30-30
Vypadalo to na úspěšnou výměnu od Kanaďana. Po výborném servisu hrál k lajně a vydával se k síti. U té musel hrát forhendový volej pod páskou, balónek ale zamířil do autu.
30-15
Roberto Bautista-Agut ale na returnu boduje. Dočkáme se stavu 30:30?
30-0
Kanadský hráč je po nezdařilém závěru úvodní sady pod tlakem, zatím si ale počíná sebejistě. Ukázal to vítězným forhendem.
15-0
Také Felix Auger-Aliassime se předvedl přímým bodem z podání.
0:1
Konec přestávky, podávat bude Felix Auger-Aliassime.
0:1
Následuje přestávka a výměna stran.
0:1
Přímý bod ze servisu. V této chvíli hraje nejen tento zápas ve prospěch Španěla. Za námi je hodina hry.
15-40
Roberto Bautista-Agut má dva gemboly. Jeho soupeř se v průběhu výměny ocitl na síti, smečoval. Bautista-Agut však nepříjemný úder vrátil na druhou stranu parádním lobem. Hráči pokračovali v rozehře, Felix Auger-Aliassime ji zakončil nevynucenou chybou do autu.
15-30
Felix Auger-Aliassime výborně zahrál forhend do bekhendu protihráče a prodral se na síť. Zde čelil rychlejšímu úderu po čáře, technickým volejem křížem ale získal fiftýn.
0-30
Fantastická hra. Roberto Bautista-Agut po skvělém podání hrál své údery k lajnám, dostal protihráče pod tlak. A nedal mu šanci přehrát poslední míček na druhou stranu kurtu.
0-15
Vítěz úvodní sady lépe zahájil druhé dějství. Jeho protihráč chyboval za základní čáru.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Roberto Bautista-Agut.
0:0
První set finále Davis Cupu nabídl zajímavou podívanou. Oba tenisté si drželi servisy, jediný brejkbol měl na kontě Felix Auger-Aliassime, který však neměl šanci uspět po parádním servisu Španěla. Sada šla až do tiebreaku, ve které pevnější nervy udržel Roberto Bautista-Agut.
0:0
Následuje přestávka po konci první sady.
6:7
Roberto Bautista-Agut získal úvodní sadu ve zkrácené hře! Jeho soupeř se v závěru setu vyhodil do autu, jednalo se tak o jeho čtvrtou chybu v řadě.
3-6
Tři setboly! Jak byl Felix Auger-Aliassime chválený za skvělou mentální odolnost, tak závěr tiebreaku mu absolutně nevychází. Po nevynucené chybě na returnu se dopustil druhé chyby při vlastním servisu, jeho forhend křížem letěl daleko do autu.
3-5
První minibrejk! Roberto Bautista-Agut hecuje publikum. Po druhém servisu protihráče returnoval před kanadského tenistu, který odpověděl chybným úderem do autu.
3-4
Zbytečná nevynucená chyba od kanadského tenisty. Opatrnou výměnu od základní lajny ukončil těsným úderem do autu. Bez jakéhokoliv tlaku soupeře.
3-3
Roberto Bautista-Agut před změnou stran odpověděl výborným servisem, po kterém hrál forhend křížem k čáře. Felix Auger-Aliassime byl bez šance uspět.
3-2
Podruhé v gemu byla k vidění challenge. Ta prokázala, že Auger-Aliassime trefil čtvrté eso v zápase.
2-2
Dostavila se nám delší rozehra od základní čáry. Uspěl v ní Felix Auger-Aliassime, který se na závěr výměny dočkal chyby protihráče do sítě.
1-2
Bautista-Agut po returnu soupeře šel k síti. Auger-Aliassime se ocital za základní čárou, a tak zkusil zkrácení hry. Bylo vítězné.
1-1
Ani na druhé straně nepřišel úspěšný return. Roberto Bautista-Agut tak pokračuje ve skvělé hře na podání.
1-0
Přímý bod z podání otevřel zkrácenou hru.
6:6
Tiebreak. Velmi rychlý gem je za námi, přichází zkrácená hra. Felix Auger-Aliassime se při přechodu k síti dopustil nevynucené chyby k pásce.
0-40
Další skvělé podání na téčko a další nezreturnované podání. Tři gemboly.
0-30
Servis na kříž a return za základní čárou. Tiebreak se nám blíží.
0-15
Španěl stejně jako za stavu 4:5 začal důležitou hru ziskem fiftýnu.
6:5
Konec přestávky, podávat bude Roberto Bautista-Agut.
6:5
Následuje přestávka a výměna stran.
6:5
Felix Auger-Aliassime udržel podání čistou hrou, protihráč poslal svůj return jen k síti. Roberto Bautista-Agut tak podruhé v sadě musí udržet servis, jinak je tu set pro soupeře.
40-0
Tři gemboly na 6:5. Zajistí si mladý Kanaďan minimálně tiebreak?
30-0
Felix Auger-Aliassime ve svých devatenácti letech prokazuje velkou mentální odolnost. V koncovce úvodní sady nedělá na podání zbytečné chyby. Naopak nutí soupeře je vytvářet.
15-0
Na druhé straně to ale dopadlo téměř stejně. Bautista-Agut zvládl jen return, další úder od základní lajny zamířil do sítě.
5:5
Čistá hra je tady, stejně jako stav 5:5. Výměna neměla dlouhého trvání. Roberto Bautista-Agut po returnu protihráče hrál forhend k čáře, Felix Auger-Aliassime chyboval do sítě.
0-40
Tři gemboly. Španěl může počtvrté v zápase udržet servis čistou hrou. Podruhé v této hře se Kanaďanovi nepodařil return.
0-30
Roberto Bautista-Agut musí udržet vlastní podání. Zatím však neprokazuje známky jakékoliv nervozity. Spíše naopak nedal soupeři pořádně vydechnout, z čehož vyplynula vynucená chyba protihráče do autu.
0-15
Felix Auger-Aliassime se na začátek desáté hry snažil zahrát rychlý return, balónek z jeho rakety ale zamířil mimo kurt pro singl.
5:4
Konec přestávky, podávat bude Roberto Bautista-Agut.
5:4
Následuje přestávka a výměna stran.
5:4
Více však Roberto Bautista-Agut již nezmůže. Opticky měl po úderu, při němž musel Felix Auger-Aliassime hrát rychle na druhou stranu kurtu, navrch, krátce poté se ale dopustil nevynucené chyby za základní čáru.
40-15
Roberto Bautista-Agut po druhém podání soupeře returnoval křížem. Série Kanaďana na servisu skončila, při svém úderu se vyhodil do autu.
40-0
Rychlý servis na kříž a tři gemboly v řadě. Rovněž bylo k vidění třetí eso od mladšího hráče.
30-0
I když přišel až druhý servis, tak Bautista-Agut returnoval jen do sítě.
15-0
Vzápětí ale po servisu do bekhendu a úderu k lajně přecházel před síť, před kterou předvedl nelehký forhendový volej ze vzduchu. Bautista-Agut se ocital v rohu kurtu, Auger-Aliassime mu to zahrál po čáře.
4:4
Roberto Bautista-Agut zvládl těžkou osmou hru a po odvráceném brejkbolu a třech shodách srovnal na 4:4. Závěrečná výměna byla o několika těsných úderech k základní lajně, pokaždé to ale hráčům vyšlo. Co již nevyšlo byl poslední úder Kanaďana od základní čáry, míček poslal do sítě.
40-A
Bautista-Agut zatím nepřipustil nové komplikace. Postaral se o to trpělivou hrou od základní čáry, u které byl také jeho protihráč. Ten pokazil balónek do autu. Gem trvá téměř sedm minut.
40-40
Roberto Bautista-Agut je ale v této hře pod tlakem. Chvíli po returnu se dopustil ojedinělé nevynucené chyby do autu. Máme tu tak třetí shodu.
40-A
Další brejkbol nepřišel. Naopak se dostavil přímý bod ze servisu.
40-40
Felix Auger-Aliassime tuto výměnu zvládl famózně. Většina úderů se hrála z bekhendu kros, kanadskému tenistovi se v průběhu rozehry podařil parádní úder po čáře. Na závěr výměny se mladý hráč postaral o bekhendové zkrácení hry.
40-A
Gembol. Další trochu nepřipravený náběh k síti dopadl pro španělského tenistu již úspěšně. Z jisté části za to mohl poděkovat protihráči, který od základní lajny poslal balónek jen k síti.
40-40
Podruhé v řadě ovšem Roberto Bautista-Agut na tuto stranu parádně zaservíroval a nedovolil soupeři se zúčastnit výměny.
40-30
První brejkbol! Bautista-Agut skvěle zapodával, trochu nepřipravený se ale dostával na síť, u které byl famózně prohozený forhendem po lajně.
30-30
Ani Roberto Bautista-Agut ovšem brejkboly nepřipustil. Vypomohl si přímým bodem ze servisu.
30-15
Ale rázem je tu nadějný stav mladého Kanaďana. Výborným returnem si připravil akci pro další útočné výpady. Objevil se na síti, u které na druhý pokus úspěšně zasmečoval.
15-15
Až na čtrnáctý pokus Auger-Aliassime uspěl při servisu protihráče. Španělský tenista se totiž vyhodil za základní čáru.
0-15
Ne a ne. Na returnu to zatím nejde. Felix Auger-Aliassime se dostal do výměny, z rohu kurtu hrál forhend po čáře. Ten ale skončil v autu.
4:3
Konec přestávky, podávat bude Roberto Bautista-Agut.
4:3
Následuje přestávka a výměna stran.
4:3
A je to tak. Roberto Bautista-Agut podruhé za sebou nezkorigoval podání soupeře, který se tak dostal k vedení 4:3 na gemy. Na returnu je však mladý Kanaďan bezradný.
40-0
Nezreturnované podání. Auger-Aliassime se podruhé v řadě může dočkat čisté hry při vlastním servisu.
30-0
Znovu zde byla teč při prvním servisu. Felix Auger-Aliassime se po úspěšném servisu hnal do bekhendu soupeře, na síti byl nekompromisní.
15-0
Auger-Aliassime si po servisu přes pásku musel zopakovat podání. Následně zapodával na tělo, Bautista-Agut z forhendu poslal balónek za základní čáru.
3:3
Roberto Bautista-Agut ani při svém třetím podání neztratil jedinou výměnu. Felix Auger-Aliassime na závěr gemu zahrál balónek do autu.
0-40
Servis do forhendu. Auger-Aliassime podruhé v gemu neúspěšně returnoval, balónek letěl do sítě.
0-30
Felix Auger-Aliassime v tento moment returnoval křížem, čárová rozhodčí zahlásila aut. Kanaďan si vzal jestřábí oko a míček dopadl přesně na základní lajnu, výměna se tak opakovala.
Míček stejně nezamířil na jeho konto, v kratší výměně poslal rychlý forhend křížem do autu.
0-15
Servis na kříž byl úspěšný. Auger-Aliassime na úvod hry zahrál return za základní čáru.
3:2
Konec přestávky, podávat bude Roberto Bautista-Agut.
3:2
Následuje přestávka a výměna stran.
3:2
Felix Auger-Aliassime se rovněž umí prezentovat čistou hru. Gem uzavřel parádním podáním na kříž. Trefil eso.
40-0
Tři gemboly. Výborné podání na tělo. Bautista-Agut sice servis ještě vybral, jeho protihráč ale přecházel k síti a úspěšným bekhendem k čáře nedal španělskému hráči žádnou příležitost.
30-0
Auger-Aliassime si zaslouženě dokráčel také pro druhý fiftýn v této hře. Sloužily mu parádní forhendové údery, kterými nedovolil protihráči přejít do útoku. Bautista-Agut se na konci výměny prezentoval chybou.
15-0
Skvělé podání do forhendové strany. Roberto Bautista-Agut poslal svůj tlumený return za základní čáru.
2:2
Druhá čistá hra Bautisty-Aguta v zápase. Podruhé v gemu jeho protihráč nezvládl return.
0-40
Další tři gemboly pro španělského tenistu. Auger-Aliassime se po returnu snažil o bekhendy křížem, Bautista-Agut reagoval údery křížem. Kanaďan se následně pokusil o úder po lajně, krátce poté chyboval po čáře do sítě.
0-30
Roberto Bautista-Agut naopak při servisu ještě neztratil jediný balónek. Felix Auger-Aliassime se nepopasoval s jeho druhým servisem.
0-15
Série mladého Kanaďana skončila. Chvíli po returnu neúspěšně trefil bekhendový úder, který zamířil daleko mimo kurt.
2:1
Konec přestávky, podávat bude Roberto Bautista-Agut.
2:1
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1
Auger-Aliassime po čtvrtém úspěšném balónku v řadě otočil gem a dostal se k vedení 2:1 na gemy. Jeho soupeř returnoval jen k síti.
40-30
Nejdelší výměna zápasu je za námi. A Felix Auger-Aliassime dokázal udržet pevné nervy. Rozehra od základní čáry nabídla údery křížem, stejně jako bekhendy se spodní rotací. Hrálo se čím dál opatrněji. Roberto Bautista-Agut nakonec chyboval do sítě.
30-30
Vítězný forhend z rakety Kanaďana. Znovu stál proti hrozbě brejkbolů. Nebál se však umísťovat údery k lajnám, ten závěrečný do protipohybu soupeř zamířil ukázkově.
15-30
Auger-Aliassime i přes nepříjemný stav hrál aktivněji než jeho soupeř. Své údery hrál spíše do středu kurtu. Na závěr výměny se ovšem Bautista-Agut dopustil jednoduché nevynucené chyby do sítě.
0-30
Roberto Bautista-Agut si došel pro šestý míček v řadě. Felix Auger-Aliassime se dostal pod tlak. Krátce po returnu protihráče zaslal balónek jen do sítě.
0-15
Auger-Aliassime nepředvedl vůbec špatný servis do forhendu. Bautista-Agut se však k returnu natáhl a poslal křížem. Kanaďan již nedokázal poslat míček do kurtu.
1:1
Roberto Bautista-Agut zakončil hru esem. Ke všemu na podání nepřišel o jediný fiftýn.
0-40
Auger-Aliassime parádně returnoval do rohu, Bautista-Agut měl velké problémy vrátit míček na druhou stranu. Felix Auger-Aliassime se dostával k rychlému úderu, který však pokazil.
0-30
Přímý bod ze servisu dopřává zkušenému hráči klid na podání.
0-15
Po druhém servisu Španěla a returnu protihráče to jen zašumělo. Pokračovalo se však v rozehře, která byla velmi opatrná. Ani jeden z hráčů nechtěl provést chybu. Dopustil se jí Auger-Aliassime úderem do sítě.
1:0
Konec přestávky, podávat bude Roberto Bautista-Agut.
1:0
Následuje přestávka a výměna stran.
1:0
Felix Auger-Aliassime ale problémy v první hře nepřipustil, prezentoval se úvodním esem.
40-30
Bautista-Agut se ubránil parádnímu podání na tělo. Auger-Aliassime se ho snažil zatlačit forhendovými údery křížem, závěrečný úder ale netrefil čistě. Balónek mířil do autu.
40-15
Roberto Bautista-Agut má úvodní fiftýn. Po dvojchybě devatenáctiletého protihráče.
40-0
Tři gemboly. Byla k vidění první delší výměna zápasu. V jejím závěru se Auger-Aliassime odhodlal k úderu po čáře, Bautista-Agut se dokázal jen vyhodit do autu.
30-0
Felix Auger-Aliassime získal také další míček na svoji stranu. Chvíli po servisu se vydal na síť, u které předvedl volej k lajně. Soupeř nedokázal odpovědět.
15-0
Auger-Aliassime začal finálový duel úspěšně. Po servisu na kříž hrál dva údery do bekhendu soupeře, ten druhý byl vítězný.
0:0
Utkání právě začalo.
Na podání začne jako první Felix Auger-Aliassime.
Oba týmy již přišly na kurt. Za chvíli tu zůstanou pouze Felix Auger-Aliassime a Roberto Bautista-Agut.
Davis Cup má před sebou poslední den celého týdne. Ve finále se utkají domácí Španělé, kteří budou spoléhat na světovou jedničku Rafaela Nadala. Jejich protivníkem je tým Kanady, ta v dosavadním průběhu využila dvojici Denis Shapovalov, Vasek Pospisil. Uvidí Madrid první titul Španělů po sedmi letech, nebo na historický triumf dosáhnou kanadští hráči? O nasazení do dvouher i potenciální čtyřhry bude rozhodnuto kolem 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud