Davis Cup -  ONLINE PŘENOS -  Jiří Lehečka : Cameron Norrie - 28. listopadu 2021   12:09

6

Cameron Norrie splnil roli velkého favorita, když porazil Jiřího Lehečku 6:1, 2:6 a 6:1, přesto Jiří Lehečka pomohl českému týmu ziskem alespoň jednoho setu, když ve druhé sadě svého soupeře jasně přehrál, jinak na něj ale nestačil a o celém osudu skupiny C tak rozhodne závěrečná čtyřhra.
Konec zápasu
1:6
Dobojováno! Závěrečný forhend Jiřího Lehečky dopadl do zámezí a vysoce favorizovaný Brit vítězí ve třech setech.
0-40
Po úspěšné smeči disponuje Brit třemi mečboly.
0-30
Cameron Norrie posadil svůj forhend po lajně na postranní čáru.
0-15
Cameron Norrie doběhl zkrácení hry od Lehečky a úspěšně zakončil po lajně.
1:5
Po souboji od základní čáry Norrie zahrál útočný bekhend, s nímž si Lehečka neporadil a prohrává už 1:5.
30-40
Lehečkovi nevyšel forhendový úder, který doletěl do deblového koridoru a je tu brejkbol pro Norrieho.
30-30
Český tenista se pokusil o vítězný bekhend po lajně, míček ale zastavila síť.
30-15
Jiří Lehečka si neporadil s Norrieho náběhem k síti.
30-0
Po kvalitním prvním servisu už to je 30:0.
15-0
Lehečkovi vyšel výborný křižný forhend, Norrie ale dokázal udržet míček ve hře a Lehečka musel vytáhnout těžkou smeč ze záklonu.
1:4
Následuje přestávka a výměna stran.
1:4
Znovu se Brit prosadil aktivní hrou, zakončil forhendem do protipohybu a vede 4:1.
15-40
Norrie se opřel do forhendu po lajně a vede 40:15.
15-30
Povedený náběh českého hráče na síť, Lehečka zakončil výměnu bekhendovým volejem.
0-30
Další nepovedený bekhendový úder Lehečky, tentokrát jeho čop doletěl do sítě.
0-15
Při Norrieho servisu se Lehečka dostal do výměny, chybuje však z bekhendu.
1:3
Cameron Norrie chybuje z forhendu a Jiří Lehečka po obrovské bitvě snižuje na 1:3.
A-40
Lehečka si snadno poradil s nekvalitním Norrieho lobem a zakončil přesnou smečí.
40-40
O třetí hru se bude stále bojovat po přímém bodu z podání Jiřího Lehečky.
40-A
Netradiční souboj na síti zvládl lépe Norrie a získává brejkbol.
40-40
Norrie rozběhal Lehečku po základní čáře, Čech se neubránil náporu soupeře.
A-40
V důležitou chvíli se Lehečka trefil do prvního servisu.
40-40
Lehečkův bekhendový úder po lajně byl příliš dlouhý.
A-40
Další obrat v průběhu hry, po kvalitním rotovaném servisu se Lehečka trefil do protipohybu Norrieho.
40-40
Norrie čekal na Lehečkovu chybu, český tenista se však prosadil vítězným forhendem.
40-A
Norrie se po druhém servisu soupeře pustil do útočné hry a vysloužil si brejkbol.
40-40
Lehečka nevyužívá ani druhý gembol, bekhendový úder mu uletěl daleko do autu.
40-30
Norrie zrychlil forhendový úder a zahnal Lehečku do kouta, tam si podávající hráč neporadil.
40-15
Další bodový úspěch českého hráče.
30-15
Po esu Jiřího Lehečky je to 30:15.
15-15
V dlouhém souboji od základní čáry byl úspěšnější Brit, závěrečný bekhend Lehečky letěl jen do sítě.
15-0
Lehečkovi se v úvodu čtvrté hry povedl útočný forhend k základní čáře.
0:3
0:3
Cameron Norrie se trefil do prvního servisu a vede 3:0.
30-40
Páska zastavila forhendový úder českého tenisty.
30-30
Norrieho forhendový úder do volného prostoru dopadl těsně do zámezí.
15-30
Norrie si v rohu oběhl úder na forhend, tím otevřel Lehečkovi velkou část kurtu a český tenista se prosadil náběhem na síť.
0-30
Norrie se prosadil útočnou hrou a vede 30:0.
0-15
Český tenista je teď v herní krizi, znovu chybuje z forhendu a do třetí hry tak vstupuje lépe Norrie.
0:2
Poprvé proti brejkbolu Lehečka musel hrát přes druhé podání, pak ve velmi opatrné výměně chyboval z forhendu a ztrácí své podání.
40-A
Další forhendová chyba Lehečky přináší čtvrtý brejkbol Norrieho v této hře.
40-40
Přetahovaná o druhou hru pokračuje, Lehečkovi se nepovedlo zkrotit forhendový úder do kurtu.
A-40
Třetí Lehečkovo eso v této hře.
40-40
Lehečka si neporadil s obranným úderem Norrieho k základní čáře.
A-40
Výborným servisem si Lehečka připravil útočnou pozici, tu proměnil jednoduchým forhendem.
40-40
První Lehečkova dvojchyba v dosavadním průběhu zápasu.
A-40
Norriemu nejdříve spadl vysoký return k základní čáře, následný forhend už ale byl příliš dlouhý.
40-40
Znovu Lehečka trefil eso proti brejkbolu.
40-A
Lehečkovi teď nevyšel bekhend zpoza základní čáry, míček doletěl jen do sítě.
40-40
Také proti druhému brejkbolu Lehečka vytáhl první podání, teď z toho dokonce bylo eso.
30-40
První brejkbol je odvrácen, krátkého soupeřova returnu Lehečka využil k vítěznému forhendu.
15-40
Lehečkův útočný forhend se do kurtu nevešel, Brit má dva brejkboly.
15-30
Norrie měl na kurtu převahu, tu využil k nepřesnému Lehečkově bekhendu.
15-15
Českému tenistovi vyšel náběh na síť, zakončil jej úspěšným bekhendovým volejem.
0-15
Lehečkův forhend nepřeletěl síť.
0:1
Norrie se dostal z brejkbolu, hru zakončil forhendem po lajně a ujímá se vedení.
40-A
Brit zahnal Lehečku do defenzivy, ten si ale vedl zdatně, nakonec přeci jen obranný úder zahrál do sítě.
40-40
Norrie se zachránil v této hře úspěšným forhendem k postranní čáře.
40-30
Norrie ustřelil forhendový úder daleko za základní čáru a opět čelí brejkbolu.
30-30
Lehečka nečistě trefil forhend od základní čáry, znovu měl výměnu dobře rozehranou.
30-15
Také Norrie však chybuje a znovu ztrácí v první hře třetího setu.
15-15
Lehečka měl výbornou pozici na kříži, forhendový úder ale zahrál do zámezí.
15-0
Do třetího setu vstupuje Norrie, lépe jej ale rozehrál český tenista vítězným bekhendovým úderem po lajně.
0:0
Znovu rozhodovaly nevynucené chyby, ty se zcela otočily na 14 – 6 v Norrieho neprospěch.
6:2
Jiří Lehečka senzačně vítězí ve druhém setu 6:2, když setbol proměnil bekhendovou chybou soupeře.
40-15
Brit vyhnal Lehečku z kurtu, pak ale nedokázal zakončit bekhendem po lajně, míček nasměroval do zámezí.
30-15
Norriemu se povedlo snížit na 15:30.
30-0
Další úspěch českého hráče přináší vedení 30:0.
15-0
Důležitý úvod osmé hry, Lehečka zaznamenal přímý bod z podání.
5:2
Konec přestávky, podávat bude Jiří Lehečka.
5:2
5:2
Přímý bod z podání, Norrie se částečně dostal z těžké pozice, stále ale má vše ve svých rukou Jiří Lehečka.
40-A
Norrie trefil forhendový úder do Lehečkova protipohybu.
40-40
Norriemu se od základní čáry povedlo odvrátit i třetí setbol soupeře.
40-30
Těsný aut z forhendu českého hráče.
40-15
Druhý servis soupeře trefil Lehečka rámem rakety.
40-0
Po Norrieho chybě z forhendu Lehečka disponuje třemi setboly.
30-0
Další skvělé vystoupení Jiřího Lehečky, ten se ubránil Norrieho útoku, pak sám zakončil důrazným bekhendem.
15-0
Norrieho dvojchyba na startu sedmé hry.
5:1
Cameron Norrie přepálil svůj forhend až za základní čáru, Lehečka podruhé v této sadě vyhrává svůj servis čistou hrou.
40-0
Další nádherná hra Jiřího Lehečky, ten se prosadil aktivním přístupem, na závěr zahrál bekhend po lajně.
30-0
Norrieho forhendový return byl příliš dlouhý.
15-0
Lehečkovi vyšel náběh na síť, zakončil jej forhendovým volejem.
4:1
4:1
4:1
Cameron Norrie po dalším vítězném úderu snižuje na 1:4.
30-40
Jiří Lehečka uhrál těžké míčky v obraně, pak se dostal i do útoku, Norrie ale zakončil výměnu výborným prohozem po lajně.
30-30
Norrie si po soupeřově returnu oběhl úder na forhend, zakončil důrazným úderem mimo Lehečkův dosah.
30-15
Brit trefil svůj forhendový úder po čáře do zámezí a znovu ztrácí.
15-15
Norriemu teď padl skvělý forhendový úder přímo na postranní čáru.
15-0
Lehečka doběhl soupeřovo zkrácení hry, pak Norrie ještě dostal šanci zakončit výměnu, když měl před sebou takřka prázdný kurt, trefil však jen síť.
4:0
Znovu se Lehečka prosadil i přes druhý servis, uspěl v souboji od základní čáry, když Norrieho závěrečný bekhend doletěl jen do sítě a je to 4:0!
A-40
Lehečka zahrál druhé podání s vysokým odskokem, pak jednoduše zakončil z forhendu.
40-40
Lehečka se trefil do prvního servisu, pak se mu povedl kvalitní forhendový úder do rohu kurtu.
30-40
Lehečkovi nevyšel bekhend od základní čáry a bude muset čelit brejkbolu.
30-30
Přímý bod Jiřího Lehečky z podání.
15-30
Další neúspěšný Lehečkův náběh na síť, Norrie se ubránil a postupně přešel sám do útoku.
15-15
Norrie vystihl Lehečkův náběh na síť a český tenista si neporadil s jeho křízným prohozem.
15-0
Lehečka do čtvrté hry vstupuje výborným forhendem do soupeřova protipohybu.
3:0
3:0
Norrie musel hrát přes druhý servis, čehož Lehečka využil k útočnému náporu, Norrie to v obraně neustál a podruhé za sebou ztrácí své podání!
40-30
Jiří Lehečka se prosadil útočnou hrou, po přesunu na síť doletěl Norrieho lob do zámezí a je tu další brejkbol.
30-30
Brit si pomáhá přímým bodem z podání.
30-15
Po další Britově chybě už to je 15:30.
15-15
Ve druhém setu už Norrie udělal výrazně více nevynucených chyb než za celý úvodní set, tentokrát se mu nepovedl bekhendový úder od základní čáry.
0-15
Norrie se prosadil útočnou hrou, na síti zakončil přesným volejem.
2:0
Po přímém bodu z podání Lehečka potvrzuje brejk čistou hrou.
40-0
Lehečka se trefil do prvního podání, pak jednoduše zahrál do soupeřova protipohybu.
30-0
Norrie pokračuje v sérii forhendových chyb, teď ustřelil další úder za základní čáru.
15-0
Přímý bod z podání Jiřího Lehečky.
1:0
1:0
1:0
Norrie pokazil další forhend a poprvé přichází o svůj servis!
40-30
Norrie vyrobil forhendovou chybu a bude muset čelit prvnímu brejkbolu soupeře.
30-30
Lehečka se teď dostal do výměny, leč bohužel ji zakončil nepřesným forhendovým úderem od základní čáry.
30-15
Norrie trefil velmi dobré podání do Lehečkova bekhendu, pak zakončil přesným forhendovým úderem.
30-0
Lehečka získal převahu a donutil soupeře k nepřesnému úderu, zajímavá pozice pro českého tenistu v první hře druhého setu.
15-0
Do druhého setu servíruje Brit, svoji cestu zahájil teprve třetí nevynucenou chybou, kterou přidal z bekhendu.
0:0
Klíčovou statistikou prvního setu byly nevynucené chyby, zatímco Norrie udělal jen dvě, tak Lehečka jich proti obrovskému favoritovi zaznamenal třináct.
1:6
V souboji od základní čáry zahrál Lehečka příliš dlouhý forhend a ztrácí první set výsledkem 1:6.
30-40
Úspěšná kombinace servis-volej v podání Jiřího Lehečky.
15-40
Norriemu se povedl další return na základní čáru, pak si mohl dirigovat výměnu a dočkal se bekhendové chyby českého hráče.
15-30
Lehečka si teď vedl velmi dobře na síti, výměnu zakončil volejem k postranní čáře.
0-30
Po příliš dlouhém bekhendu Lehečky už to je 0:30.
0-15
Norrie působí skvěle v obraně, teď se dostal z těžké pozice, přešel do útoku a zakončil přesným úderem do rohu kurtu.
1:5
Cameron Norrie rozběhal Lehečku po jeho straně kurtu, výměnu pak na síti zakončil parádním volejem a vede 5:1.
30-40
Lehečka zahrál velmi agresivní výměnu a dokázal Brita udolat.
15-40
Lehečkův forhend zpoza základní čáry skončil na pásce sítě.
15-30
S Norrieho forhendem po lajně si Lehečka neporadil.
15-15
Jiří Lehečka se prosadil postupným náběhem na síť, byť tedy Norrieho lob v těžké pozici po Čechově smeči doletěl jen pár centimetrů za základní čáru.
0-15
Zatím nejhezčí výměna zápasu, zpočátku velmi opatrná, pak se ale oba tenisté pustili do zajímavých bekhendů, ten závěrečný Norrie úspěšně zahrál po lajně.
1:4
1:4
Cameron Norrie se dostal k vítěznému úderu z bekhendu a po druhém brejku vede už 4:1.
0-40
Norrie trefil výborný return k základní čáře, Lehečka si v defenzivě neporadil a zahrál forhend jen do sítě, bude muset čelit třem brejkbolům.
0-30
Další chyba mladoboleslavského tenisty z forhendové strany.
0-15
Na úvod páté hry Lehečka chybuje z forhendu od základní čáry.
1:3
Lehečka si neporadil s bekhendovým returnem druhého servisu a Brit zvyšuje na 3:1.
40-A
Norrie v důležitou chvíli trefuje své druhé eso.
40-40
Následuje ale laciná Britova chyba z forhendu.
30-40
Norrie se ale trefil do prvního servisu, pak mu vyšlo i zkrácení hry a připisuje si svůj vůbec první vítězný úder ze hry.
30-30
První výraznější chyba Norrieho z forhendu nabízí možnost pro Lehečku bojovat o zisk soupeřova servisu.
15-30
Český tenista se trefil do výborného forhendu k rohu kurtu, Norrie pak zahrál jen do sítě.
0-30
Nekompromisní forhend Norrieho Lehečka nedokázal udržet ve hře.
0-15
Obranný bekhend Lehečky doletěl těsně do zámezí.
1:2
Českému tenistovi vyšel i servis na tělo a snižuje na 1:2.
40-15
Také Lehečka zaznamenává své první eso.
30-15
Lehečkovi tentokrát vyšel náběh na síť, který zprvu nevypadal ideálně, přesto se český tenista dokázal prosadit.
15-15
Lehečkovi tentokrát uletěl bekhendový úder daleko do zámezí.
15-0
Norrie zahrál zajímavý krátký křižný return těsně za síť, ovšem také těsně do zámezí.
0:2
Norrie navíc trefil premiérové eso a vede 2:0.
15-40
Brit přidává další přímý bod z podání a je blízko zvýšení stavu.
15-30
Lehečka zahrál příliš dlouhý forhend od základní čáry.
15-15
Tentokrát už Brit trefil první podání a je z toho přímý bod.
15-0
Cameron Norrie rozehrál svůj part na servisu dvojchybou.
0:1
0:1
Lehečka znovu chyboval z forhendu a na úvod zápasu přichází o svůj servis.
40-A
Stále je to v první hře převážně o Lehečkovi, tomu tentokrát vyletěl forhend do deblového koridoru.
40-40
Lehečka okamžitě po prvním servisu spěchal k síti, pak si ale neporadil s returnem soupeře a zahrál míček jen do sítě.
A-40
Znovu jde výhoda na české konto díky přímému bodu z podání.
40-40
Lehečka tentokrát hrál zpoza základní čáry a zakončil výměnu nevynucenou chybou z forhendu.
A-40
První Lehečkův přímý bod z podání.
40-40
Jiří Lehečka odvrací hrozbu ztráty svého servisu aktivní hrou, úspěšně zakončil na síti.
40-A
Po pokaženém Lehečkově forhendu je tu první brejkbol zápasu.
40-40
Tentokrát českému tenistovi náběh k síti nevyšel, závěrečný volej skončil na pásce sítě.
40-30
Lehečka se postupně vydal k síti a dokázal uhrát výměnu ve svůj prospěch.
30-30
Českému tenistovi nesedl forhend od základní čáry, který byl příliš dlouhý.
30-15
Norrie zahrál agresivní return po druhém podání, Lehečka si s ním ale poradil na výbornou a okamžitě zahrál vítězný bekhend.
15-15
V souboji od základní čáry Norrie přešel do útoku a úspěšně zakončil bekhendem po lajně.
15-0
Jiří Lehečka rozehrál zápas postupným útokem, obranný lob soupeře doletěl za základní čáru.
0:0
Utkání podáním zahájí Jiří Lehečka.
Tenisté už jsou na kurtu, start zápasu se blíží.
V prvním utkání Tomáš Macháč po skvělém výkonu porazil Daniela Evanse 2:0 na sety a výborně rozehrál tuto partii pro český tým.
Dosavadní výsledky turnaje určily fakt, že rozhodně bude stále o co hrát. Na úvod skupiny C totiž Češi po nečekaně dramatickém průběhu podlehli favorizované Francii 1:2, když o výsledku celého zápasu rozhodl až třetí set závěrečné čtyřhry, Britové pak včera porazili Francii 2:1, když po dvou dvousetových výhrách v singlu prohráli čtyřhru a trochu si tím ztížili pozici, přesto pro celý zápas proti Česku jsou velkými favority a jakékoliv vítězství jim zajistí první příčku ve skupině.

Do čtvrtfinále postupují právě vítězové skupin a dva nejlepší celky z druhých míst.
Hezký zážitek přeji při sledování druhé dvouhry souboje mezi Českem a Velkou Británií na finálovém turnaji letošního Davis Cupu.

V innsbrucké Olympiahalle by v tomto utkání měli proti sobě nastoupit Jiří Lehečka a Cameron Norrie, přičemž obrovským favoritem bude ve výborné formě hrající Brit. Senzační vítěz říjnového turnaje v Indian Wells předtím navíc postoupil do finále v San Diegu a zahrál si tak i letošní Turnaj mistrů, kde sice nestačil na Caspera Ruuda i Novaka Djokoviće, přesto má za sebou průlomovou sezónu.

Norrie už ve světovém žebříčku vystoupal až na dvanáctou pozici, přitom ale na grandslamech ještě v životě nepřešel přes třetí kolo a na turnajích série Masters 1000 se mu to povedlo jen právě při triumfální jízdě v Indian Wells.

Dvacetiletý Jiří Lehečka působí převážně na turnajích série ATP Challenger Tour, v srpnu však měl velmi slibně rozehranou kvalifikaci na US Open, kde vyřadil dva soupeře a ve finálovém kole boje o postup jej čekal turecký soupeř Ilkel Cem, proti němuž také byl favoritem, prohrál však 0:2 a na svoji premiérovou grandslamovou účast si ještě musí počkat. Během podzimu pak Lehečka vyhrál challenger v Bukurešti a došel ve finále ve francouzském Pau.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.