Tenis Wimbledon - ONLINE PŘENOS - Jannik Sinner : Novak Djokovič

0
3464

3
6677
Přenos se aktualizuje automaticky.
Další informace:
- Rozhodčí
- Richard Haigh (GBR)
- Stadion
- Centrální kurt, All England Club, Londýn (GBR)
Něco se nepovedlo. Zkuste ještě jednou nebo zaktualizujte stránku.
Třetí sada byla zdaleka nejvyrovnanější. Sinner se jednou dostal ze stavu 0:40. V desátém gamu dokonce vedl na příjmu 40:15 a disponoval dvěma setboly. Následně si dobře rozehrál tiebreak, ale Djoković otočil z 1:3.
Djoković útočí v All England Clubu na svůj čtyřiadvacátý grandslamový titul. Zároveň jej devět zápasů dělí od kalendářního grandslamu. Po něm už sahal před dvěma lety, kde ale prohrál ve finále US Open s Medveděvem. Aktuální světová dvojka je podle všeho hlavním favoritem Wimbledonu. Na travnatém turnaji Velké čtyřky padl naposledy skrze proměněný mečbol před sedmi lety ve třetím kole proti americkému ranaři Samu Querrymu. V semifinále je popáté za sebou. Netýkalo se jej v roce 2017, kdy skrečoval čtvrtfinále s Tomášem Berdychem a posléze ukončil celou sezonu. Berdych jej mj. vyřadil i v semifinále před třinácti lety.
Světová osmička zažije své první semifinále Wimbledonu. Pro Sinnera to bude teprve šestadvacátý zápas na trávě v kariéře (bilance 15:10). Itálie může mít díky němu po dvou letech wimbledonského finalistu. V roce 2021 nestačil Berrettini právě na Djokoviće ve čtyřech setech. Aktuální italská jednička si letos zahrála třikrát finále, ale úspěšná byla pouze ve francouzském Montpellieru. To na tisícovce na Miami a halovém turnaji v nizozeském Rotterdamu podlehla Rusovi Medveděvovi. Co se týče grandslamů, tak na obou vypadl Sinner po pětisetovém duelu. V Melbourne v osmifinále proti Řekovi Tsitsipasovi, v Paříži již ve druhém kole po souboji s Němcem Altmaierem, momentálně šestašedesátým hráčem planety.
1. kolo – Cachin 6:3, 6:3, 7:6
2. kolo – Thompson 6:3, 7:6, 7:5
3. kolo – Wawrinka 6:3, 6:1, 7:6
Osmifinále – Hurkacz 7:6, 7:6, 5:7, 6:4
Čtvrtfinále – Rubljov 4:6, 6:1, 6:4, 6:3
1. kolo – Cerundolo 6:2, 6:2, 6:2
2. kolo – Schwartzman 7:5, 6:1, 6:2
3. kolo – Halys 3:6, 6:2, 6:3, 6:4
Osmifinále – Galan 7:6, 6:4, 6:3
Čtvrtfinále – Safjullin 6:4, 3:6, 6:2, 6:2
Djoković vyhrál před dvěma lety na antuce v Monte Carlu 6:4, 6:2. To loni to ve čtvrtfinále Wimbledonu musel otáčet z 0:2, ale postoupil po setech 5:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:2.