Murray - Tsonga | ONLINE | 6.7.2012 16:00 | Tenis ATP | ŽIVĚ | iSport.cz

Tenis -  ONLINE PŘENOS -  Andy Murray : Jo-Wilfried Tsonga - 6. července 2012   16:00

Andy Murray
Jo-Wilfried Tsonga

Krásný čtvrtý set završil celý zápas, v něž čtvrtý hráč světa zdolal svého soupeře po setech 6:3, 6:4, 3:6 a 7:5. V neděli tak stane ve finále proti Rogeru Federerovi, to samozřejmě přineseme také v našem přenosu. Podobně jako zítřejší ženské finále nebo semifinále čtyřhry, v jehož koncovce právě teď bojují Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou proti italskému páru Schiavoneová/Pennettaová.
7:5
Murray zahrál fenomenální bekhendový return a po 74 letech se stává prvním britským finalistou Wimbledonu! Na výborný Tsongův servis našel ještě lepší odpověď, přes jásot celého stadiónu však nebyl slyšet zahlášený aut a o Murrayho úspěchu tak muselo rozhodnout až jestřábí oko. Míček těsně tečoval postranní čáru a ANDY MURRAY postupuje do finále!
40-15
A už jen jeden! Tsonga chybuje volejem na síti a Murray má dva mečboly!
30-15
Tsonga nezaváhal na síti a zahrál vítěznou smeč. Brit je ale stále dva míčky od velkého finále.
30-0
I podruhé Tsonga nepřesně namířil první servis a na ten druhý Murray vytáhl parádní return přímo na základní čáru.
15-0
Tsonga musel přes druhý servis a chybuje z bekhendu.
6:5
Další return Tsongy dopadl za základní čáru a Murray udržel svůj servis. Vede 6:5 a Tsonga bude podruhé podávat na udržení se v zápase.
40-30
Tsongův forhend doletěl pouze do sítě.
30-30
Murray zahrál výborný druhý servis s rotací a Tsonga returnuje do zámezí.
15-30
Tsonga zvládl return k základní čáře a Murray poté namířil forhend pouze do sítě.
15-15
Murray zaznamenává svojí druhou dvojchybu v nepříliš vhodný okamžik. V koncovce čtvrtého setu.
15-0
Tsonga po returnu přešel do útoku, na síti ale nestačil zkrotit svůj bekhendový volej a namířil jej do zámezí.
5:5
Tsonga ale reaguje nejlepším možným způsobem, přímým bodem z podání.
15-40
Rozhodčí Ramos zahlásil aut po Tsongově forhendu a chybně. Výměna se bude opakovat. Už podruhé dnes portugalský arbitr nepřesně zahlásil aut místo čárového rozhodčího.
15-40
Tsongův bekhend se vytočil z kurtu.
0-40
Tsonga přešel po servisu na síť a rozehru spolehlivě ukončil vítězným volejem nad hlavou.
0-30
Přímý bod z Tsongova podání.
0-15
Murray se skvěle bránil prudkým úderům Tsongy, nakonec jej ale Francouz donutil k úderu do sítě.
5:4
Tsonga přetáhl délku svého forhendu. Také Murray odrazil nápor soupeře, odvrátil dva brejkboly a získává devátou hru ve svůj prospěch. Je to ale obrovská a krásná bitva ve čtvrtém setu.
A-40
Další Tsongův return se do kurtu nevešel.
40-40
Tsongův return byl znovu příliš dlouhý.
30-40
Murraymu byl z prvního servisu zahlášen aut, jestřábí oko výrok sudích opravilo. Brit ale stále musí pouze opakovat první podání.
30-40
Ten první odvrací Murray dobrým podáním, následný return Tsongy dopadl těsně za základní čáru.
15-40
Tsongův dělový forhend nenašel u Murrayho odpověď a tentokrát jsou dva brejkboly na straně Francouze!
15-30
Tsonga se pustil do ofenzivy a donutil Murrayho k úderu do sítě.
15-15
Přímý bod z podání Murrayho, soupeřův return byl příliš dlouhý.
0-15
Bitvu bekhendů od základní čáry vyhrál Tsonga a donutil soupeře k chybě.
4:4
Tsonga uspěl na síti a po mimořádně dramatickém průběhu získává osmou hru ve svůj prospěch!
40-A
Přímý bod z podání Tsongy.
40-40
A to zvládl úžasným způsobem! Murray doběhl zkrácení hry od Tsongy, přeloboval Francouze, ten ale vymyslel skvělý prohoz z otočky a Murray jej v pádu nedokázal odvrátit do hřiště.
40-30
Murray zahrál nadějný return, poté ale upadl po úderu od základní čáry a Tsonga na síti uspěl. Ještě však musí odvrátit jeden brejkbol.
40-15
Tsonga zaváhal u sítě a Murray má příležitost dvou brejkbolů!
30-15
Odpověď Tsongy je světového kalibru, jedenácté eso.
30-0
Tsongova zbytečná chyba z forhendu nabízí Murraymu velmi zajímavou pozici do osmé hry čtvrtého setu.
15-0
Murray se pokusil prohodit Tsongu po lajně, ten na míček dosáhl, ovšem volej z těžké pozice namířil do zámezí.
4:3
Murray dobře zaservíroval a následně vítězným forhendem se ujímá vedení 4:3.
40-15
Tsonga se i v bránící pozici vydal k síti, tam ale nestačil ubránit Murrayho převahu.
30-15
Přímý bod z podání Murrayho.
15-15
Tsongův čopovaný bekhend nepřeletěl přes síť. Mimochodem v Londýně se velmi rychle zatáhlo a je poměrně pravděpodobný další déšť a tím případné přerušení zápasu při zatahování střechy.
0-15
Tsonga na kurtu v těchto chvílích dominuje. I po returnu se pouští k agresivní hře a donutil Murrayho k příliš dlouhému prohozu.
3:3
Další vzrušující výměna! Murray proháněl Tsongu po kurtu, ten si neustále bekhendy obíhal na forhend až se přeci jen odhodlal k bekhendovému úderu a trefil naprosto přesně křižný prohoz. Vyrovnáno 3:3!
30-40
Tsonga mylně přerušil hru po domnělém úderu do zámezí ze strany Murrayho. Jestřábí oko potvrdilo rozhodnutí sudích o dopadu míčku do hřiště a fiftýn je pro Brita.
15-40
Přímý bod z podání Francouze.
15-30
Murrayho forhend dopadl za základní čáru.
15-15
Povedený servis Tsongy, Murray odpověděl returnem o pásku a po přetahované na síti Tsonga fantastickým skokem zahrál vítězný volej.
15-0
Murray nezaváhal na síti a bekhendovým volejem se ujímá vedení.
3:2
Murray to nezvládl a Tsonga se vrací zpět do zápasu skvělým returnem, na nějž Skot odpověděl pouze úderem do sítě!
40-A
Světový tenis sledujeme v těchto momentech! Tsonga v další velké bitvě Murrayho udolal a na síti završil celou výměnu. Další brejkbol.
40-40
Murray v klíčové chvíli zaznamenává eso.
30-40
Tsonga zahrál fenomenální bekhendový prohoz a získává brejkbol!
30-30
Důležitý přímý bod z podání Murrayho.
15-30
Úžasná výměna od obou tenistů. Tsonga zahrál světový return k základní čáře, Murray jej však skvěle dokázal přelobovat, Francouz ale zakončil výměnu úspěšným prohozem po lajně.
15-15
Nevynucená chyba z forhendu Murrayho.
15-0
Murraymu stačí uhrát tři své servisy, aby po 76 letech byl prvním britským tenistou ve finále Wimbledonu. Ten první zahajuje přímým bodem z podání.
3:1
Murrayho výborný return ještě Tsonga dokázal v pádu odvrátit, poté ale zahrál bekhend těsně za základní čáru a Murray mu potřetí v zápase bere servis!
40-15
Murray zahrál další excelentní forhendový míček k lajně a získává dva důležité brejkboly!
30-15
Po Murrayho krátkém returnu těsně za síť dokázal Tsonga zahrát vítězný míček do soupeřova protipohybu.
30-0
Páska stála na straně Murrayho a vytěsnila druhé podání Tsongy do autu.
15-0
Parádní vítězný míč z Murrayho forhendu.
2:1
Tsonga po returnu přešel do ofenzivy, ovšem Murray vytáhl parádní bekhendový prohoz a ujímá se vedení 2:1.
40-15
Murray se dopustil teprve deváté nevynucené chyby. Měl však výměnu rozehranou na dokončení čisté hry.
40-0
Po Tsongově chybě se Murray ujímá vedení 40:0.
30-0
Další přímý bod z podání Murrayho.
15-0
Tsongův return se nevešel do hřiště.
1:1
Tsonga aktivní hrou donutil soupeře k nepřesnému úderu a vyrovnává stav čtvrtého setu na 1:1.
30-40
Další Tsongova chyba zlepšuje Britovu pozici.
15-40
Tsonga zamířil forhend do sítě a prodloužil tak druhou hru.
0-40
Do třetice Tsongovi vyšel první servis.
0-30
Další přímý bod z podání Francouze.
0-15
Tsonga zahajuje druhou hru přímým bodem z podání.
0:1
Tsongův prudký bekhend končí v síti a Murray se na úvod čtvrtého setu ujímá vedení.
40-30
Murray získává do koncovky první hry čtvrtého setu výhodnější pozici.
30-30
Páska pomohla Tsongovi a vyhodila soupeřův forhend z kurtu.
30-15
Murray zaznamenává přímý bod z podání.
15-15
Následuje ale parádní křižný prohoz z Tsongovy dílny.
15-0
Tsongův úvodní bekhendový return ve čtvrtém setu měl příliš dlouhé parametry.
3:6
Tsonga zvládl závěrečnou výměnu třetího setu a snižuje stav zápasu na 1:2. Brejk získal hned na úvod třetího setu a stejně jako Murray v předchozích dějstvích jej dokázal dotáhnout do vítězného konce.
30-40
Britův forhend končí na pásce a Tsonga získává první setbol.
30-30
Tsonga na síti pouštěl Murrayho forhend do zámezí. Rozhodčí však žádnou chybu nezahlásili a ve prospěch Tsongy tak hrálo až jestřábí oko.
30-15
Tsongovi nevyšlo zkrácení hry, Murray míček doběhl a poté trefil Tsongu, který je velmi otřesený.
15-15
Odpovídá však razantním útokem hned po servisu.
15-0
Tsonga vyloženě kazí forhend z dobré pozice.
3:5
Murray se udržel v třetím setu a snižuje na 3:5. Tsonga bude podávat na vítězství v třetím setu.
40-15
Murray uspěl na síti a získává dva gemboly.
30-15
Tsonga ještě zůstává ve hře o osmou hru.
30-0
Další úspěch britského tenisty.
15-0
Murraymu se povedl servis a ujímá se vedení.
2:5
Murray zaznamenal na úvod dvojchybu, vzal si však ještě výzvu jestřábího oka, které však hrálo v Britův prospěch a výměna se bude opakovat.
2:5
Vítězný half-volej na síti a Tsonga zvyšuje na 5:2.
30-40
Tsonga zaznamenává desáté eso.
30-30
Skvělý vítězný return Murrayho.
15-30
Deváté eso Tsongy posílá Francouze do vedení.
15-15
Výborný vítězný míček Tsongy přímo na čáru.
15-0
Výborný prohoz Murrayho po lajně. Tsonga ještě ve skoku na míček dosáhl, usměrnil jej však pouze rámem rakety do hlediště.
2:4
Murray donutil soupeře k chybě a v třetím setu nadále zůstává na dosah jediného brejku.
40-15
Tsongův return končí v síti.
30-15
Murray senzačně doběhl výborné zkrácení hry od Tsongy, Francouz ale poté na síti kraloval.
30-0
15-0
Murray se po souboji od základní čáry vydal k síti, Tsonga následně trefil bekehndový prohoz pouze do sítě.
1:4
Tsonga závěrečným esem uhrál přetěžkou hru, v níž odvrátil tři brejkboly a zůstává o brejk před svým soupeřem.
40-A
První vítězný bekhendový úder Tsongy v zápase! Perfektní rána po lajně, na níž Murray nedosáhl.
40-40
Tsonga jej odvrací skvělým servisem.
A-40
Tsonga nezvládl forhendový úder z kříže, Murray se ubránil a posléze přešel úspěšně sám do ofenzivy. Třetí brejkbol v této hře.
40-40
Murray se bránil Tsongově snaze, ovšem na závěrečný bravurní forhendový čopovaný úder už nenašel odpověď.
A-40
Další brejkbol Murrayho po forhendové chybě Tsongy.
40-40
Teď měl Tsonga pořádnou kliku, neboť Murray zahrál zajímavý vysoký return do rohu kurtu, s nímž by Tsonga měl pořádné problémy, ovšem naštěstí pro něj míček dopadl do zámezí.
40-30
Tsonga znovu brzy vyrazil k síti, tam jej ale Murray předčil a získává brejkbol.
30-30
Tsonga dává soupeři naději velmi zbytečnou chybou, smeč nad hlavou zahrál nezvykle pouze do sítě.
15-30
Murrayho return dopadl do zámezí.
15-15
Parádní technický volej Tsongy na síti.
15-0
Netradiční dlouhou bitvu od základní čáry vyhrál Murray, Tsonga zahrál bekhend do sítě.
1:3
Murray zahrál povedený forhend k základní čáře a získává čtvrtou hru třetího setu ve svůj prospěch.
A-40
Skotský tenista další případný nápor soupeře odrazil výborným servisem.
40-40
Murrayho zachránila páska, která zastavila Tsongův bekhendový return.
30-40
Murrayho nevynucená chyba z bekhendu a Tsonga má čtvrtý brejkbol.
30-30
Tsonga znovu zahrál return po druhém servisu na riziko, bekhend po lajně ale namířil těsně do zámezí.
15-30
Sedmý už ale nepřijde, Murray zahrál výborný forhend po lajně, Tsonga ještě přehrál míček přes síť, ovšem nad hlavou Murray kraloval.
0-30
Dělový return Tsongy znamená šestý Tsongův fiftýn v řadě při Murrayho servisu!
0-15
Tsonga se po returnu pustil do agresivní hry a donutil soupeře k úderu do sítě.
0:3
Povedený bekhendový volej Tsongy znamená vedení 3:0.
40-A
Tsonga zahrál prudký forhend přímo na základní čáru, na ten Murray ještě stačil reagovat, na následnou vítěznou smeč už neměl nárok.
40-40
Další úspěšný return Murrayho a half-volej Tsongy nepřeletěl přes síť.
30-40
Tsonga si opět pomohl servisem.
30-30
Tsonga po servisu tradičně okamžitě naběhl na síť, kde mu Murray namířil return na tělo a Tsonga nestačil reagovat svým volejem.
15-30
Další přímý bod z podání francouzského tenisty.
15-15
Tsonga odpovídá dobrým podáním.
15-0
Výborný prohoz Murrayho na úvod třetí hry.
0:2
Tsonga po druhém servisu soupeře přešel k síti a Murrayho prohoz po lajně končí v zámezí. Francouz poprvé v zápase bere soupeři podání!
0-40
Tsonga trefil výborný return k základní čáře a má k dispozici tři brejkboly!
0-30
Francouz je znovu úspěšný a otevírá se mu zajímavá situace.
0-15
Murrayho chyba z bekhendu.
0:1
Tsonga udržel své vedení a ujímá se vedení v třetím setu.
30-40
Murray dobrým returnem se dostal plnohodnotně do výměnu a tu ukončil ve svůj prospěch.
15-40
15-30
Tsonga si pomohl servisem a vede 30:15.
15-15
Tsongova chyba z forhendu znamená vyrovnání stavu.
0-15
Třetí set zahajuje lépe Tsonga.
6:4
Hrají se i semifinále čtyřher. V prvním mužském bratři Bryanovi senzačně prohrávali s dvojicí Marray/Nielsen 0:2 na sety, Teď ale právě zvládli tiebreak toho třetího a snížili. V ženském semifinále sestry Williamsovy otočili třísetový duel proti zkušeným deblovým harcovnicím Raymondové s Huberovou a právě nyní hrají Hlaváčková s Hradeckou svoji semifinálovou bitvu s Italkami Schiavoneovou a Pennettaovou, ovšem prohrávají 1:5.
6:4
Další Tsonga chyba z bekhendu a Andy Murray se ujímá vedení 2:0 na sety! I podruhé mu k tomu stačil jediný brejk, navíc na servisu už byl tentokrát naprosto bezchybný a nedal Tsongovi jedinou šanci se nadechnout.
40-15
Příliš dlouhý byl Tsongův bekhendový return po druhém servisu a Murray má dva setboly.
30-15
Tsongova paráda na síti, postupným útokem přešel do útoku a vítězným volejem přerušuje sérii 17 vyhraných míčků Skota při jeho podání.
30-0
Další přímý bod z podání, 30:0.
15-0
I desátou hru druhého setu Murray zahajuje přímým bodem z podání.
5:4
Parádní bekhendový volej Tsongy znamená udržení Francouze v druhém setu. Murray ale bude servírovat na vítězství v druhém setu a v poslední době podává fenomenálně.
40-A
Tsongův přímý bod z podání.
40-40
Murray zahrál povedený return po druhém servisu soupeře.
30-40
I přes veškerou Murrayho snahu je Tsonga znovu na síti úspěšný.
30-30
Servis - síť ze strany Tsongy a je opět srovnáno.
30-15
Perfektní bekhendový prohoz Murrayho přímo z returnu.
15-15
Tsonga vyrovnává díky dobrému prvnímu servisu.
15-0
Murray je úspěšný i na returnu.
5:3
A následuje další přímý bod z podání. Murray získává třetí čistou hru v řadě, celkem již patnáct fiftýnů při svém servisu.
40-0
Další povedený servis Murrayho.
30-0
Osmé eso Murrayho milimetrově potvrdilo i jestřábí oko.
15-0
Tsongův return doletěl do zámezí.
4:3
Tsonga úspěšně zahrál první podání a to je většinou 80% z jeho fiftýnu, po servisu zahrál na síti další úspěšný volej.
30-40
Murray se ještě drží v sedmé hře.
15-40
Do třetice úspěšný první servis.
15-30
Další dobrý servis a následný vítězný volej z výskoku Tsongy.
15-15
Tsonga si pomohl dobrým servisem, Murrayho return byl příliš dlouhý.
15-0
Tsonga zaznamenal chybu na síti a Murray se ujímá vedení i v sedmé hře.
4:2
Další přímý bod z podání Murrayho a druhá čistá hra při jeho servisu.
40-0
Sedmé eso Murrayho.
30-0
Následuje přesné zkrácení hry a Skot vede 30:0.
15-0
Murray zahajuje šestou hru povedeným podáním.
3:2
Tsonga vyhodil forhend z kurtu a Andy Murray získává podruhé v zápase podání svého soupeře!
A-40
Takřka totožná situace a Murray získává druhý brejkbol v této hře.
40-40
Další výborný return Murrayho soupeři pod nohy.
40-A
Čtvrté eso Jo-Wilfrieda Tsongy.
40-40
Murrayho nadějný return dopadl do zámezí. Tsonga odvrací i druhý brejkbol.
40-30
Tsonga opět přešel k síti, zahrál už takřka vítězný volej, Murray jej však ještě skvěle stihl doběhnout, následný prohoz po lajně z extrémně těžké pozice však dopadl těsně do zámezí.
40-15
Tsonga se položil do druhého podání, získal převahu, ovšem Murray vymyslel parádní křižný prohoz.
30-15
Pomáhá si ale výborným servisem.
30-0
Francouzský tenista zaznamenává vůbec první dvojchybu celého zápasu a v ne úplně příhodný okamžik.
15-0
Tu pátou otevírá svoji chybou Tsonga.
2:2
Jen krátce přes minutu trvala čtvrtá hra druhého setu, Tsongův return dopadl do zámezí.
40-0
Další eso Murrayho a rychlé vedení 40:0.
30-0
Pokračuje na vítězné vlně povedeným servisem.
15-0
Do čtvrté hry vstupuje úspěšněji Murray.
1:2
Tsonga znovu udržel servis a vede 2:1.
30-40
Těsný aut po Murrayho křižném forhendu.
30-30
Tsonga chybuje z forhendu a dává Murraymu naději na zisk této hry.
15-30
Skot parádně zkrátil hru k postranní čáře a Tsonga diagonální forhend namířil do zámezí.
0-30
Murray při returnu nepříjemně podklouzl, ale evidentně bude naštěstí v pořádku.
0-15
Murray doběhl další zkrácení hry Tsongy, ovšem už nestačil míček odehrát jinak než k připravení snadné pozice pro závěrečný volej Tsongy.
1:1
Druhou hru aktuálního setu ukončuje Murray čtvrtým esem.
40-15
Bekhendovou bitvu zakončil chybou francouzský tenista.
30-15
Tsonga neměl výměnu špatně rozehranou, ale vyrobil nevynucenou chybu z forhendu.
15-15
Teprve čtvrtá nevynucená chyba Murrayho přichází z forhendové strany.
15-0
Murray po servisu přešel k síti a forhendový volej namířil neomylně do kurtu.
0:1
První hru druhého setu Tsonga zakončil dalším přímým bodem z podání.
40-A
Tsonga si povodil Murraymu po kurtu, Brit se úžasně bránil, na závěrečný zkrácený volej Tsongy už ale nestačil.
40-40
Murraymu se povedl return druhého servisu a Tsonga namířil svůj bekhend do sítě.
30-40
Znovu Tsongovi vyšel první servis a otáčí vývoj hry.
30-30
Francouz si pomáhá i přímým bodem z podání.
30-15
Tsonga po servisu přešel k síti a tam kraloval vítěznou smečí.
30-0
Další chyba z Tsongova forhendu.
15-0
Na úvod druhého setu Tsonga zbytečně kazí forhendový úder z dobré pozice.
0:0
Ačkoliv v druhé hře Tsonga vedl při svém servisu 30:0, tak mu Murray vzal podání hned v první možné příležitosti a i přes jednu slabší chvíli v páté hře, kdy měl Tsonga možnost dvou brejkbolů, dotáhl domácí tenista první set do vítězného konce.
6:3
Murray servisem vyhnal Tsongu z kurtu a poté snadno uklidil míček do odkryté části dvorce. Vítězí tím v prvním setu 6:3.
40-15
Vítězný forhendový úder Murrayho přináší Skotovi první setbol.
30-15
15-15
Výborné zkrácení hry od Tsongy a ačkoliv Murray ještě stačil přehrát míček přes síť, Tsonga už s vítězným volejem neměl problém.
15-0
Portugalský rozhodčí Ramos zahlásil aut po Murrayho servisu, Skotovi ale dalo za pravdu jestřábí oko.
5:3
Tsonga zvedl od země výborný bekhendový half-volej a Murrayho odpověď končí v zámezí.
30-40
Další nepřesný bekhend Tsongy.
15-40
Následně ale Francouz zaznamenal přímý bod z podání.
15-30
V boji od základní čáry Tsonga přetáhl svůj bekhendový úder.
0-30
Tsonga si pomohl servisem a Murrayho return končí v síti.
0-15
Páska sítě stála proti Murraymu a zastavila jeho forhendový úder.
5:2
Skotský tenista vytáhl z rukávu dokonalý forhendový prohoz a vede 5:2.
40-15
Další parádní servis Murrayho na kříž a třetí eso.
30-15
15-15
Murrayho bekhend dopadl těsně vedle postranní čáry.
15-0
Na úvod sedmé hry se Tsongovi nepovedl bekhendový úder.
4:2
Další eso rodáka z Le Mans a Tsonga snižuje stav na 2:4.
15-40
Znovu si Tsonga pomohl servisem a poté uspěl na síti.
15-30
Na parádní servis Tsongy Murray neměl sebemenší šanci dosáhnout. První eso rodáka z Le Mans.
15-15
Tsongův bekhend nepřeletěl přes síť.
0-15
Murrayho příliš dlouhý return Tsonga pouští do zámezí.
4:1
Dalším esem Andy Murray přežil první krizovou chvíli, z 15:40 otočil stav čtyřmi vítěznými fiftýny v řadě a ujímá se vedení 4:1.
A-40
První eso zápasu zaznamenává Skot.
40-40
Murray zariskoval a úspěšně! Diagonální forhendový úder dopadl přímo na postranní čáru a Tsonga už nedokázal přehrát míček přes síť.
30-40
Dobrý return Tsongy, Francouz získal nadějnou pozici, poté ale forhend namířil do sítě.
15-40
Tsonga udeřil Murrayho hlavní sílou, křižným prohozem a získává dva brejkboly.
15-30
Na famózní return Tsongy vytáhl Murray ještě lepší odpověď a Tsonga měl na síti plné ruce práce, aby si vybudoval dobrou pozici, nakonec se mu to povedlo a výměnu zakončil přesnou smečí.
15-15
K dělovému bekhendu Murrayho Tsonga neměl šanci doběhnout.
0-15
První vzájemnou bitvu na síti vyhrál Tsonga precizně provedeným lobem přímo do rohu dvorce.
3:1
Tsonga trefil první podání, přešel na síť a snadnou smečí zakončil čtvrtou hru.
15-40
Znovu Tsongovi vyšel první servis a return soupeře se nevešel do kurtu.
15-30
Return Murrayho dopadl do deblového koridoru.
15-15
Pokus o další podobný kousek končí v síti.
15-0
Tsonga se postupným útokem vydal na síť, ovšem Murray jej zaskočil dalším přesným křižným forhendovým prohozem.
3:0
Výborný servis Murrayho na závěr třetí hry prvního setu. Brit vede 3:0.
40-15
Tsongův bekhend doletěl do sítě.
30-15
Tsonga zahrál o kousek delší return než by bylo záhodno. Už byl připraven následně zaútočit na síti, ovšem return dopadl těsně do zámezí.
15-15
Murray znovu jakoby čekal na Tsongovu chybu, tentokrát se ale Francouz nenechal zastrašit a posílal na Murrayho polovinu dvorce nesmírně přesné údery. A byl to nakonec Murray, kdo příliš přetáhl délku bekhendu.
15-0
Třetí hru otevírá další Tsongova poměrně zbytečná chyba.
2:0
K velké radosti britských fanoušků Murray vyslal výborný bekhend po čáře a Tsonga nestačil reagovat. Murray tím bere Tsongovi servis hned v první možné příležitosti.
A-40
Murraymu v průběhu výměny pomohla páska, poté uspěl parádním forhendovým prohozem k lajně a má další brejkbol.
40-40
Murray zahrál nejlepší return v této hře, těsně za síť a Tsongovi pod nohy, Francouz ale vytáhl parádní vítězný half-volej a Murray už nestačil odehrát míček přes síť.
40-30
Další Tsongova chyba z forhendu přináší Murraymu první brejkbol!
30-30
Tsonga si dobrým servisem připravil útočnou pozici, ovšem razantní forhend nečekaně namířil za základní čáru.
15-30
Tsonga potřetí na síti a tentokrát už neúspěšný, Murray zahrál výborný diagonální prohoz.
0-30
Tsonga opět rychle přešel k síti, jak je u něj obzvlášť na trávě zvykem a snadno si s Murraym poradil.
0-15
Tsonga přešel k síti a poté už pouze sledoval, jak Murrayho pokus o křižný prohoz končí v zámezí.
1:0
Tsongovi se povedl return k základní čáře, kterým se Francouz plnohodnotně zapojil do výměny. Tu ale prohrál příliš razantním bekhendem.
40-30
První boj od základní čáry zakončil Murray bekhendem do sítě.
40-15
Murray zahrál povedený druhý servis a okamžitě přešel k síti, Tsonga jej však perfektně přehodil.
40-0
Ten třetí do sítě.
30-0
I druhý return Tsongy doletěl do zámezí.
15-0
A začíná úspěšně, přímým bodem z podání.
0:0
Servírovat začíná domácí tenista.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Ve vzájemných zápasech Andy Murray zcela dominuje. V šesti případech se z vítězství radoval hned pětkrát. Tsonga byl úspěšnější pouze na již zmiňovaném Australian Open 2008, kdy došel až do finále turnaje. Murray se z vítězství radoval i v obou zápasech na travnatém povrchu. Tsongu zdolal v roce 2010 ve wimbledonském čtvrtfinále i o rok později ve finále přípravného turnaje v londýnském Queen's Clubu.
JO-WILFRIED TSONGA

Velkým nepřítelem Britů dnes v Murrayho snaze projít do finále bude francouzský mušketýr Jo-Wilfried Tsonga, Šestý hráč světového žebříčku a pátý nasazený zde na Wimbledonu. Největším úspěchem Tsongovy kariéry dosud zůstává finále Australian Open, od nějž už ale uběhlo čtyři a půl roku. Letos Tsonga rozehrál Wimbledon velmi podobně jako Murray, ve třech setech zdolal bývalého slavného hráče, dokonce wimbledonského vítěze z roku 2002 Lleytona Hewitta. První set mu sebral až Španěl Garcia Lopez, ovšem poté už Tsonga na dvorci kraloval. Bez potíží přehrál i slovenského zástupce ve třetím kole Lukáše Lacka. Na dva dny rozdělený osmifinálový souboj s Mardy Fishem rozehrál vítězným prvním setem Američan, Tsonga ale vyhrál důležitý tie-break druhého setu a poté soka zdolal dvakrát 6:4. Ve čtvrtfinále si pak Tsonga ve čtyřech setech poradil s Němcem Kohlschreiberem zejména díky dvěma vítězným tiebreakům.
ANDY MURRAY

Pětadvacetiletý rodák z Glasgowa vstupuje do utkání v roli světové čtyřky a mírného favorita. Letošní ročník Wimbledonu zahájil hladkým vítězstvím nad někdejším třetím hráčem světa Nikolajem Davyděnkem, v druhém kole Murray po velké bitvě udolal ve čtyřech setech a dvou tiebreacích chorvatského dlouhána Karloviče. V třetím kole Murray rovněž ve čtyřech setech přehrál Marcose Baghdatise, tento duel končil až v 23 hodin londýnského času. V osmifinále si Murray ve třech setech poradil s dalším Chorvatem, Marinem Čiličem a ve čtvrtfinálové nádherné bitvě doslova udolal Davida Ferrera. Čtyři sety odehráli na trávě nepříliš často vídané čtyři hodiny času v zápase plném krásných výměn.
Roger Federer ve čtvrtém setu 6:3, v celém zápase tím 3:1 na sety a stal se prvním finalistou letošního ročníku Wimbledonu. Murray s Tsongou tak zahájí svůj souboj přibližně v 17:00, neboť mezi oběma semifinálovými zápasy bude otevřena střecha.
Začátek utkání byl plánován na šestnáctou hodinu, nicméně už teď je jisté, že se začne výrazně později. Záležet bude na délce utkání tenisových velikánů Djokoviče s Federerem, kteří momentálně hrají koncovku třetího setu a zcela určitě je ještě minimálně jeden další čeká. V případě čtyřsetového průběhu by tak Murray s Tsongou mohli zahájit svůj souboj před sedmnáctou hodinou.
Celá Británie je na nohou! Andy Murray dnes pokračuje své dlouhé snažení v bitvě o postup do wimbledonského finále, což se žádnému Britovi nepovedlo od roku 1936, tedy již dlouhých 76 let. Murrayho dnes čeká čtvrté pokračování této snahy v londýnském semifinále a soupeřem mu bude francouzský dělostřelec Jo-Wilfried Tsonga. Skvělý zážitek přeje Tomáš Kohlmann.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.