Nadal - Goffin | ONLINE | 13.11.2017 21:15 | Turnaj mistrů 2017 | ŽIVĚ | iSport.cz

Turnaj mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Rafael Nadal : David Goffin - 13. listopadu 2017   21:15

Ukončeno
Rafael Nadal
31 let  185 cm  Španělsko
1
65
74
4
David Goffin
26 let  180 cm  Belgie
2
75
64
6
Přenos se aktualizuje automaticky

Rafael Nadal necelou hodinu po prohře odstoupil z Turnaje mistrů. K tomuto kroku se odhodlal kvůli zranění kolena. Jeho místo na závěrečném podniku zaujme premiérově Pablo Carreño Busta. Španělský tenista se v dalším kole představí proti Thiemovi, Goffina čeká duel proti Dimitrovovi.
David Goffin přes všechny prognózy jasného outsidera letošního Turnaje mistrů poráží Rafaela Nadala! Belgický tenista hrál v pondělním zápase skvělý tenis, výborně bránil a předvedl kvalitní výkon na servisu.
V úvodním setu byl Goffin dvakrát o brejk napřed, soupeř si ale vynutil tiebreak, ve kterém outsider skupiny vyhrál 7:5. Ve druhé sadě mohl šestadvacetiletý hráč ukončit duel za stavu 5:3, situaci ale nezvládl, a i když do konce sady měl ještě čtyři mečboly při podání Nadala, byl k vidění opět tiebreak. Ve zkrácené hře rodák z Rocourtu vedl 2:0, nakonec ale favorit průběh zkrácené hry otočil a o vítězi musela rozhodnout třetí sada. V ní se Goffin dostal k vedení 4:1 a ačkoliv ho soupeř ještě dokázal jednou obrat o servis, nakonec slavil vítěznou sadu v poměru 6:4.
Konec zápasu
4:6
Překvapení je na světě, David Goffin poráží po více jak dvou a půl hodinách Rafaela Nadala 2:1 na sety, zápas ukončil symbolicky čtrnáctým esem v zápase!
15-40
Dva mečboly, první při servisu Goffina! Return z forhendu od Rafaela Nadala dopadl do míst pro čtyřhru!
15-30
Výborně trefené podání na téčko, forhendový return skončil v síti.
15-15
Vzápětí se po servisu ven z kurtu prezentoval úspěšným winnerem po lajně. Nadal sice míček dobíhal, ale nestihl to.
15-0
Goffin skvěle podal na kříž, po returnu soupeře ale z forhendu chyboval do sítě.
4:5
Konec přestávky, podávat bude David Goffin. Podruhé v duelu, napoprvé to neustál.
4:5
Následuje přestávka a výměna stran.
4:5
Return soupeře na druhou stranu Nadalovi ideálně vyhověl, favorit totiž forhendem do protipohybu parádně odehrál winner kros.
40-15
Dva gemboly na sníženi. Nadal po kvalitním servisu ještě chvíli sledoval, jak protihráč úspěšně returnoval, následně ale zasadil Goffinovi smrtící ránu v podobě vítězného úderu.
30-15
Podruhé v duelu vytvořil Španěl dvojchybu.
30-0
Tenisté se nejprve oťukávali, poté ale Nadal zkrátil výměnu a donutil Goffina jít na síť. Ten balónek doběhl a skvěle zahrál, připravený Nadal ovšem skvěle reagoval volejem přes síť.
15-0
Rafael Nadal se bude pokoušet opět o obrat. Goffin nyní ještě dokázal returnovat zpátky, ale na následný úder protihráče si již nepřišel.
3:5
David Goffin je znovu gem od vítězství v zápase. Belgický hráč zapodával ven z kurtu, soupeř míček sice ještě úspěšně vrátil, Goffin byl ale připravený a donutil soupeře následně donutil k chybě do sítě.
15-40
Goffin dobře zapodával, return Nadala se nedostal přes síť.
15-30
Nadal to měl dobře rozehrané, při úderu k lajně přecházel na síť. Ten důležitý úder ale zahrál těsně do autu.
15-15
Stav v osmé hře je srovnaný. Nadal se na závěr výměny objevil na síti, protihráč ho chtěl přehodit, balónek ale vyletěl za základní čáru.
0-15
Od podání až do závěrečného míčku to David Goffin prováděl naprosto parádně. Rozhodující byl úder k lajně, Nadal ho sice ještě vrátil zpátky, po zkrácení hry ale trefil Španěl jen síť.
3:4
Konec přestávky, podávat bude David Goffin.
3:4
Následuje přestávka a výměna stran.
3:4
Nadal si po dalším výborném podání přitáhl protihráče na síť, ten již nedokázal vrátit úspěšně míček nazpět. Sníženo na 3:4.
40-30
David Goffin v sedmém gemu ještě bojuje. Rafael Nadal si sice dokázal na úvod pomoci kvalitním servisem, soupeř ale odolával a ještě k tomu přidal vítězný úder křížem.
40-15
Sice druhé podání, přesto return doletěl jenom do sítě. Dva gemboly na potvrzení brejku.
30-15
Goffin se dostal po returnu do protiútoku a nakonec jenom sledoval, jak Nadal z rohu kurtu zahrál forhend do sítě.
30-0
Nyní již vůbec, podruhé v duelu trefil jednatřicetiletý Španěl eso na kříž.
15-0
Skvělé podání bylo zárukou úspěchu, Goffin neměl v této chvíli šanci uspět.
2:4
Nadal snižuje na 2:4, stále však ztrácí brejk! Goffin se poněkolikáté ve výměně objevil u sítě, kde ovšem nakonec nedokázal uspět!
A-40
Brejkbol! Rafael Nadal fantastickým způsobem returnoval ven z kurtu. Goffin poslal míček po čáře, Nadal ovšem skvěle odehrál úder křížem. Zatímco se David Goffin stěží dostal k míčku, na síti čekal již připravený Španěl a ten smečí nedal soupeři šanci!
40-40
Shoda. David Goffin se v průběhu rozehry propracoval k síti, kde nejprve výborně zareagoval na prudký úder protihráče volejem na střed kurtu, smeč poté však nečekaně poslal do prostoru pro debl.
30-40
Se štěstím získaný gembol. Goffin parádně zapodával, poté šel na síť, před kterou odehrál úder přesně k lajně.
30-30
Třinácté eso v duelu dostává Davida Goffina do pohody.
30-15
Zdramatizuje Rafael Nadal ještě utkání? David Goffin musel znovu až přes druhý servis, po returnu protihráče se hned vyhodil do autu, když se snažil o úder kros.
15-15
Zareagovat nestihl následně ani Goffin, ten po druhém podání sledoval, jak favorit duelu zahrává z returnu winner po lajně. Nechytatelná rána.
0-15
David Goffin hraje výborný zápas. Po servisu si vodil soupeře k lajnám, aby mu následně vyslal winner do protipohybu. Nadal neměl šanci zareagovat.
1:4
Konec přestávky, podávat bude David Goffin.
1:4
Následuje přestávka a výměna stran.
1:4
David Goffin získává druhý brejk v setu a vede 4:1! Belgický hráč po dalším druhém servisu protivníka trpělivě vyčkával, do ničeho se nehnal a tato taktika mu vyšla, soupeř se vyhodil jen do autu!
30-40
Goffin v této chvíli nezvládl vrátit servis favorita zápasu do dvorce, return vyletěl za základní čáru.
15-40
Dva brejkboly v řadě! Rafael Nadal krátce po returnu protihráče chtěl hrát balónek k rohu kurtu, ten ale skončil jenom v prostoru pro čtyřhru!
15-30
Goffin je více v pohodě, zatímco Nadal podruhé za sebou posílá míček jenom do sítě.
15-15
Právě šestadvacetiletý David Goffin v následující výměně diktoval výměnu a změnou hry do forhendu soupeře donutil protihráče k chybě.
15-0
Nadal sérii nepříznivých fiftýnů zastavuje, zasloužil se však především o tom jeho soupeř chybou do autu.
1:3
Brejk z předcházejícího gemu je potvrzený čistou hrou, David Goffin na závěr gemu zahrál winner.
0-40
Tři gemboly pro belgického tenistu. Hráči předváděli výměnu od základní lajny, ta pak skončila úderem Rafaela Nadala za základní lajnu.
0-30
Rozehra byla nyní o dost kratší, nevynucenou chybou ji ukončil hráč na returnu.
0-15
Na potvrzování brejku začíná David Goffin suverénně. Po servisu na téčko šel do soupeře do bekhendu přes forhend, pak změnil tempo a znovu zahrál do bekhendu. Při výletu na síť pak donutil soupeře k chybě do autu.
1:2
Konec přestávky, podávat bude David Goffin.
1:2
Následuje přestávka a výměna stran.
1:2
Brejk! Rafael Nadal se ve výměně tlačil soupeři do bekhendové strany, ten naopak do forhendu. Když to Nadal změnil, vrátil David Goffin úder tak, že favorita napadlo výměnu zkrátit, balónek ale skončil jen v prostoru pro čtyřhru!
40-A
Třetí brejkbol! David Goffin se po druhém podání nebál převzít iniciativu a hrál protihráči především do forhendové strany. Při závěrečném úderu Nadal poslal míček jenom do sítě!
40-40
Druhá hrozba pro rodáka z Mallorcy odvrácená. Nyní měla výměna delšího trvání, hráč na returnu ji ale pokazil snadno do sítě.
30-40
Přišlo první podání a hned to bylo znát, hned následující úder po returnu odehrál belgický soupeř za základní lajnu.
15-40
Ale i tak přichází dva brejkboly! Rafael Nadal ve třetím gemu nedokáže dostat první servis do kurtu a v tom tkví hlavní problém. Nyní po druhém servisu měl protihráč lehčí situaci na return křížem, Nadal zareagoval chybou do autu!
15-30
Až druhé podání musel využít španělský tenista, servis s kickem na kříž ale returnoval šestadvacetiletý protihráč za základní lajnu.
0-30
A v síti také končí forhend Nadala z rohu kurtu. Pro jeho protihráče se nyní naskýtá zajímavá příležitost.
0-15
Tohle se španělskému tenistovi nepovedlo. Po druhém servisu hrál z forhendu po lajně. Poté, co se odhodlal k úderu křížem mu soupeř vrátil míček na druhou stranu kurtu a Rafael Nadal se pokusil o zkrácení hry z forhendu, to ovšem skončilo v síti.
1:1
David Goffin trefil druhý servis přesně do růžku, bekhendový return znovu letěl do sítě.
15-40
Nadal v této chvíli odehrál jednoduchý return pouze do sítě. Dva gemboly na 1:1.
15-30
Servis belgického tenisty letěl do bekhendu protihráče, ten skvělým bekhendem kros trefil winner, soiupeř totiž běžel po servisu na síť.
0-30
David Goffin trefil nejprve servis na čáru, rozhodčí ovšem zahlásil aut a výměna se musela opakovat. V té znovu trefil Goffin podání na téčko, return skončil jen v autu.
0-15
Na úvod nové hry spíše Goffin vyvíjel nátlak na protihráče, ten se také na závěr gemu vyhodil pouze do autu.
1:0
Konec přestávky, podávat bude David Goffin s novými míči.
Tenisté mají za sebou přesně dvě hodiny zápasu.
1:0
Následuje přestávka a výměna stran.
1:0
Belgický hráč měl nakročeno k zisku druhého fiftýnu v řadě, při přechodu na síť ale forhendový úder poslal až příliš daleko za základní čáru.
40-15
Goffin se v prvním gemu ještě nevzdává. Hráči předvádějí spíše technické údery než razantní. David Goffin v závěru rozehry poslal balónek do bekhendu soupeře, aby bekhendem odehrál winner kros.
40-0
Pro Rafaela Nadala to vypadá na snadný vstup do třetího dějství, nyní zapodával tak, aby soupeř returnoval jenom do sítě.
30-0
Opětovně to bylo od obou hráčů spíše opatrné, navíc hráli údery na střed. Ten poslední vyhodil tenista na returnu jenom za základní lajnu.
15-0
Tenisté do nového setu vstoupili opatrnou rozehrou od základní lajnu. Vyzkoušeli si několik forhendů i bekhendů, forhendový úder v podání Nadala po lajně nakonec znamenal winner.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Rafael Nadal.
0:0
Následuje přestávka po konci druhého setu. Diváci sledují velmi zajímavý duel, ten ale mohl již být ukončený. Goffin za stavu 5:3 nedokázal dopodávat zápas do vítězného konce, v průběhu setu pak ještě neproměnil při podání soupeře čtyři mečboly! V tiebreaku navíc vedl 2:0, Nadal ale zkrácenou hru otočil a vynutil si třetí sadu!
7:6
O vítězi posledního zápasu prvního kola na letošním Turnaji mistrů rozhodne třetí set! Goffin měl již problémy po servisu protihráče, return poslal těsně před základní lajnu. Poté se ještě chvíli pokračovalo ve hře, David Goffin nakonec odehrál balónek do sítě!
6-4
Už jenom dva. Rafael Nadal hrál překvapivě kratší údery a příliš pasivně, čehož využil soupeř vítězným bekhendem křížem. Třetí setbol pro favorita klání.
6-3
Až druhé podání, přesto return španělského tenisty vyletěl jen do prostoru pro čtyřhru. Stále mu však zbývají tři setboly.
6-2
Rafael Nadal je v laufu a navíc má čtyři setboly za sebou! David Goffin sice výborně zapodával ven z kurtu, následně ale nezahrál razantní úder k lajně a šel na síť. Nadal toho využil úspěšným prohozem kros!
5-2
První servis na kříž a bekhendový return v síti. Nadal je dva míčky od zisku druhého setu.
4-2
Skvělé první podání zapříčinilo to, že světová jednička mohla zahrát úder k lajně. Goffin sice míček doběhl a přehrál na druhou stranu kurtu, favorit duelu však u sítě zvládl pohodlný volej kros za pásku. Nastává změna stran.
3-2
Rafael Nadal získává třetí míček v řadě a má jeden minibrejk navíc! V delší výměně hrál Nadal většinou bekhendové údery s dolní rotací, čímž nakonec donutil protihráče se vydat na síť. Ten byl nepřipravený a favorit ho tak mohl prohodit forhendovým liftem po lajně.
2-2
Milimetrové oko měl po úvodním servisu Goffina čárový rozhodčí. Druhý servis letěl také do autu a je tu tak sedmá dvojchyba v podání hráče na podání.
1-2
Španělský hráč výborně zapodával na kříž, bekhendový return odehrál jeho soupeř až příliš natažený a míček skončil v autu.
0-2
Davidu Goffinovi stačilo returnovat na druhou stranu kurtu, Nadal se nedokázal zkoncentrovat a poslal úder jen do sítě.
0-1
První míček zkrácené hry jde na konto šestadvacetiletého Goffina. Ten svého protihráče od servisu tlačil, dokonce se vydal na síť, kde jen smečoval na střed. Nadal balónek vybral a pokračovalo se v rozehře od základní lajny. Krátce poté Rafael Nadal poslal balónek za základní čáru.
6:6
I o osudu druhého setu rozhodne tiebreak! Nadal získal pátý míček v řadě poté, co David Goffin odehrál balónek do sítě!
A-40
Z 0:40 je tu výhoda španělského borce, který po servisu šel na síť, před kterou odehrál těsný winner k základní lajně.
40-40
Rafael Nadal vypadá nezlomně. Chvíli po podání nedal mladšímu hráči příliš šancí se dostat do výměny, rozhodující byl balónek k rohu kurtu.
30-40
A také třetí mečbol! Goffin hrál ve výměně soupeři do forhendové strany, ten se ale nezalekl a poté fantastickým způsobem po forhendu krosem odvrátil další příležitost Belgičana.
15-40
Druhý mečbol v zápase odvrácený. Nadal skvěle zapodával, aby poté forhendem křížem nedal soupeři šanci.
0-40
Tři mečboly pro Goffina! Ten nyní vyčkával, jestli protihráč nevytvoří chybu a dočkal se, Rafael Nadal chyboval úderem po lajně!
0-30
Tohle je zajímavé pro šestadvacetiletého tenistu. Ten se zdál být ve velké defenzívě, při dobíhaném míčku ale výborně poslal na protihráče razantní úder a ten netrefil volej čistě, ani ho nedokázal přehrát na druhou stranu.
0-15
Nezačíná ale dobře. Goffin se do toho po prvním servisu protihráče opřel, chvíli poté odehrál balónek po čáře, aby výměnu mohl ukončit úspěšným volejem do volné části kurtu.
5:6
Konec přestávky, podávat bude Rafael Nadal. Podruhé v duelu bude favorit servírovat na udržení se v utkání.
5:6
Následuje přestávka a výměna stran.
5:6
Mladší z hráčů nepříjemnou situaci ustál a minimálně si ve druhém setu vybojoval tiebreak, Nadal totiž returnoval jenom do autu.
15-40
Kvalitní podání bylo základem k tomu, aby David Goffin odehrál balónek k lajně a následně mohl jít na síť, kde ukázal bezproblémový vítězný volej.
15-30
A znovu výrazně si velmi pomohl servisem, po podání na kříž soupeř returnoval do sítě.
15-15
V tenhle okamžik si pomáhá dvanáctým esem v zápase.
15-0
Je belgický borec nalomený? Po servisu snadno vyhodil balónek za základní čáru.
5:5
Tenisové drama pokračuje! Španěl krásně poslal po servisu Goffina ven z kurtu, aby následně mohl zahrát balónek po čáře. David Goffin sice míček doběhl, ale jen poslal do sítě.
A-40
Rafael Nadal si dochází pro uklidňující gembol. Hned po servisu favorit svého protihráče nechával daleko za základní lajnou a nedal mu moc prostoru na vydechnutí, na závěr se poté dostal k vítěznému míčku k čáře.
40-40
Mečbol je odvrácený! Goffin měl ideální příležitost po jednom z úderu přejít na síť, zůstal ale vzadu a výměna ještě pokračovala. Na konec rozehry pokazil míček do autu!
30-40
A to se také děje, když David Goffin posílá winner po lajně! Diváci ovšem chtějí Rafaela Nadala udržet v zápase!
30-30
Rafael Nadal podruhé v gemu nedokázal trefit balónek ideálně a soupeř si tak může vytvořit mečbol!
30-15
Co chybělo! Nadal šel jako v první výměně do celé rozehry agresivně a postupně se přesouval k síti. Po úderu po lajně to vypadalo již na jistou práci na síti, volej ale nezahrál krátce za síť a Goffin se snažil míček doběhnout. Při forhendu po čáře ale těsně chyboval do autu.
15-15
David Goffin měl celou rozehru skvěle rozehranou a vypadalo to, že si dojde pro vítězný fiftýn. Soupeř se držel až příliš daleko za základní čárou, nakonec ale tenista na returnu vytvořil z forhendu nevynucenou chybu po lajně.
0-15
Nadal sice musel využít až druhého servisu, přesto do gemu vstoupil velmi agresivně a snažil se na soupeře vyvíjet nátlak. Na závěr výměny ale po úderu protihráče netrefil bekhend z rohu kurtu čistě.
4:5
Konec přestávky, podávat bude Rafael Nadal. Světová jednička bude podávat na udržení se v zápase.
4:5
Následuje přestávka a výměna stran.
4:5
Bude tu ještě drama! David Goffin pošesté v duelu totiž vytvořil dvojchybu a dal tak soupeři šanci udržet se v zápase!
40-30
Brejkbol! Rafael Nadal výborně odehrál bekhendový úder s horní rotací po lajně, aby následně do podobného místa poslal winner!
30-30
Favorit duelu mu ale nedá hru ani zápas zadarmo. David Goffin zahrál příliš krátký úder kros a Nadal toho využil vítězným úderem k lajně.
15-30
Goffin je pouhé dva míčky od první výhry ve skupině.
15-15
Následně ale předvedl kvalitní práci na síti a živí tak šanci na vytvoření si brejkbolů.
0-15
Nadal na začátek nové hry pokazil úder jen do sítě.
3:5
David Goffin je pouhý gem od překvapivého vítězství nad světovou jedničkou! Rafael Nadal musel využít až slabšího druhého servisu, po kterém jeho protihráč předvedl vítězný forhendový return křížem!
30-40
Ale je tu brejkbol! Goffin znovu dokázal vrátit servis protihráče na druhou stranu, Nadal se poté jen vyhodil do autu!
30-30
Srovnáno na 30:30. David Goffin předvedl kvalitní return k čáře, ale byl příliš vysoký a Rafael Nadal ho dokázal potrestat skvělým forhendem z rohu kurtu po lajně!
15-30
Nadal si dokázal usnadnit situaci, podával na téčko a Goffin se míčku jen sotva dotkl raketou.
0-30
Čekal by to asi málokdo, ale Goffin hraje nyní jako zkušený mazák. Po druhém slabším servisu protihráče si Nadala víceméně vodil po kurtu, aby sledoval, jak favorit chybuje z forhendu do autu.
0-15
David Goffin získává fiftýn po skvělém forhendovém winneru po lajně! Ani Rafael Nadal nemohl uvěřit, že belgický tenista neskutečně rotovaným úderem zahrál tento vítězný úder.
3:4
Konec přestávky, podávat bude Rafael Nadal.
3:4
Následuje přestávka a výměna stran.
3:4
Soupeři to nebylo ale nic platné, jelikož Goffin výborně zapodával ven z dvorce, hned na to poslal vítězný úder k lajně.
15-40
David Goffin chtěl mít již celý gem za sebou a tak celé vše uspěchal, snadno odehrál míček za základní lajnu
0-40
Servis na kříž, jedenácté eso v duelu.
0-30
Rafael Nadal po následujícím podání returnoval jen na středu. Goffin šel lehce do kurtu, aby svým forhendem k lajně si vytvořil akci pro vítěznou smeč.
0-15
David Goffin vstupuje do sedmého gemu úspěšně. Pomohl si prvním servisem, krátce na to zahrál balónek k lajně, soupeř se vyhodil jen do autu.
3:3
Srovnáno na 3:3. Nadal si podáním vytvořil slibnou příležitost pro zisk fiftýnu, nakonec byl svědkem toho, jak protihráč kazí míček za základní lajnu.
40-15
Kvalitní servis mířící ven z kurtu byl základem k tomu, aby hráč na podání odehrál následující úder po lajně. Goffin se sice ještě bránil forhendovým lobem, ten ale dopadl do autu.
30-15
Nevynucenou chybou za základní lajnu se hned poté prezentoval také borec na příjmu.
15-15
Po servisu Nadala měl Goffin nejprve opticky navrch, soupeř ale pak převzal iniciativu a snažil se svého protihráče přetlačil. Vznikla z toho ovšem nevynucená chyba za základní čáru.
15-0
David Goffin zvládl skvěle vrátit bekhendem servis na druhou stranu, posléze ale snadno pokazil balónek do sítě, když se snažil o úder po lajně.
2:3
Konec přestávky, podávat bude Rafael Nadal.
2:3
Následuje přestávka a výměna stran.
2:3
Goffin si v zápase velmi pomáhá servisem a nejinak tomu bylo na závěr pátého gemu, kdy sledoval, jak protivník returnuje jen do autu.
15-40
Dva gemboly pro rodáka z Rocourtu. Ten výborně zaservíroval, aby poté divákům ukázal, jak ukázkově zahrát vítězný úder.
15-30
Druhý servis mířil ven z kurtu do forhendu. Španěl balónek vrátil na střed dvorce ještě, David Goffin ale zasadil protihráči razantní forhend k lajně.
15-15
Okamžitě ale vytvořil popáté v střetnutí dvojchybu.
0-15
Goffin začíná hru kvalitním servisem, po kterém nedovolil světové jedničce se dostat do výměny.
2:2
Nakonec se tak děje. Rafael Nadal po servisu zahrál do protipohybu soupeře k lajně. Ačkoliv čárový rozhodčí nejprve zahlásil aut, umpirový ho hned opravil a konec gemu tak mohl být na světě.
40-0
Ukončí španělský hráč gem také čistou hrou? Poté, co David Goffin servis protihráče jen tečoval raketou, má k tomu blízko.
30-0
Rafael Nadal se v následující výměně rozjel. Velmi důležitý byl forhendový úder křížem, po kterém následoval úder z forhendu po lajně.
15-0
Nadal si začátek čtvrtého gemu usnadnil po prvním servisu, protihráč returnoval do sítě.
1:2
Konec přestávky, podávat bude Rafael Nadal.
1:2
Následuje přestávka a výměna stran.
1:2
Okamžitě na to i desáté, to letělo na kříž. Goffin i podruhé ve druhém dějství získává vlastní servis po čisté hře.
0-40
Deváté eso v zápase? Pro šestadvacetiletého tenistu žádný problém.
0-30
Vítězný byl z rakety Belgičana také úder k lajně poté, co Rafael Nadal stačil na druhou stranu jen returnovat.
0-15
David Goffin krátce po prvním servisu dokráčel k pásce, kde předvedl a vítězný volej.
1:1
Nadal po menším boji srovnává na 1:1. Byl to právě tenista na podání, který diktoval tempo výměny, především z forhendové strany do bekhendu protihráče. Ten se pokusil změnit celou situaci úderem po čáře. Španěl se ubránil bekhendem křížem pod nohy, Goffin reagoval chybou vedle postranní lajny do autu.
A-40
V jedné z nejdelších výměn utkání dokázal uspět tenista na podání. Hráči předvedli velmi opatrnou rozehru od základní lajny, ani jeden z nich neměl nějak navrch. Goffin v závěru výměny trefil ještě pásku, následně odehrál míček jen do sítě.
40-40
Shoda. Nadal podával na kříž, soupeř mu vrátil balónek nazpět. Španěl odehrál další úder příliš slabě a byl potrestaný, Goffin poslal vítězný úder po lajně.
40-30
Poprvé servis trefil pásku, ze které mířil balónek do kurtu. Následně opakované první podání mířilo daleko do autu, druhý servis jen do sítě. Poprvé v duelu vytvořil Rafael Nadal dvojchybu.
40-15
Slabší druhé podání bylo potrestáno, return Davida Goffina zamířil úspěšně křížem.
40-0
Rafael Nadal po vlastním servisu odehrál forhendový úder křížem. Po něm přešel na síť, kde zvládl ukázkový bekhendový volej. Ten byl vítězný.
30-0
Rafael Nadal se nemusel na zisk fiftýnu příliš nadřít, jeho protihráč chvíli po returnu vytvořil nevynucenou chybu do sítě.
15-0
Také Rafael Nadal začal set na podání druhým servisem. O vítězi výměny rozhodl až závěrečný úder hráče na returnu, který forhendový úder poslal velmi těsně do prostoru pro čtyřhru.
0:1
Konec přestávky, podávat bude Rafael Nadal.
0:1
Následuje přestávka a výměna stran.
0:1
První servis na kříž a return z bekhendu jenom v pásce. Čistá hra na úvod pro šestadvacetiletého borce.
0-40
Až jestřábí oko muselo potvrdit velmi těsné eso, osmé v zápase.
0-30
Znovu až druhý servis, tentokrát ale Rafael Nadal nedokázal ani dostat míček do výměny, returnoval ho za základní čáru.
0-15
Goffin vkročil do druhého setu po druhém podání. Jeho soupeř se spíše bránil, aby nakonec odehrál balónek do sítě.
0:0
Konec přestávky, podávat bude David Goffin.
0:0
Následuje přestávka po konci úvodního setu. Goffin byl v první sadě dvakrát o brejk napřed, soupeř ale dokázal srovnat krok. V tiebreaku vedl Belgičan 5:4 a mohl ukončit set při vlastním podání, to se ale ještě nepřihodilo. Nadal však za stavu 5:6 poslal balónek do sítě a nechal tak soupeři překvapivě úvodní dějství.
6:7
David Goffin po čtyřiapadesáti minutách získává úvodní sadu ve svůj prospěch! Nadal hrál po servisu velmi ustrašeně, nakonec po jednom z úderů pokazil balónek snadno do sítě!
5-6
David Goffin doslova vybojoval první setbol v zápase! Po opatrném vstupu do výměny, kdy Nadal hrál forhendové údery do bekhendu protihráče se Goffin dostal na síť. Soupeř výborně bránil, na závěrečný úder k lajně však recept nenašel!
5-5
Ale tak blízko k tomu není, je srovnáno na 5:5. Již to vypadalo na dva setboly za sebou, Goffin byl po celou dobu aktivní hráčem. Vše si ale pokazil úderem do sítě.
4-5
Druhý servis na téčko měl velký kick, return tak bez překvapení skončil jen za základní čárou. David Goffin přesto po následujících dvou servisech může ukončit úvodní sadu.
3-5
Minibrejk! Nadal výborně podal ven z kurtu, soupeř však kvalitně z bekhendu vyškrábl úder Španělovi pod nohy. Ten se snažil o halfvolej, míček ale přes pásku doletěl do prostoru pro čtyřhru.
3-4
Zase podání na téčko a nyní sedmé eso v utkání. Pod tlakem je nyní nejlepší hráč světového žebříčku.
3-3
Goffin servíroval na kříž, protivník returnoval do sítě. Před změnou stran je to nyní bez výhody pro jakéhokoliv z hráčů.
3-2
Rafael Nadal může děkovat všem svatým! Po druhém podání s kickem se jeho soupeř odhodlal k aktivní hře. Úderem k lajně si připravil akci na vítězný forhendový volej, ten ale poslal do sítě!
2-2
Minibrejk je zpátky. Po druhém servisu to byl Nadal, kdo chtěl ukončit výměnu. Jeho závěrečný liftovaný forhend ale vyletěl za základní lajnu.
2-1
Spravuje si chuť šestým esem v duelu.
2-0
David Goffin momentální situaci vůbec nezvládá. Po zdařilém servisu měl forhend na raketě a mohl si dělat, co bude chtít, míček ale zahrál do sítě.
1-0
Do té lépe vstoupil Rafael Nadal, ten kvalitně a spíše technicky zapodával na kříž, soupeř returnoval do autu.
6:6
Čtvrtá dvojchyba Goffina v zápase a čtvrtý brejk v zápase znamená zkrácenou hru!
40-15
Dva brejkboly na tiebreak! V této chvíli to byl spíše David Goffin, který po servisu tvořil hru, po jeho snadném úderu do pásky daruje soupeři na návrat do setu!
30-15
David Goffin dnes potřetí vytvořil dvojchybu, jeho protihráč zatím v utkání má v této statistice zaznamenáno číslo 0.
15-15
Následující výměna neměla příliš dlouhého trvání, Nadal nečekaně ukončil rozehru úderem od základní lajny do sítě.
15-0
Po druhém servisu Goffina byl Rafael Nadal celou dobu aktivnějším tenistou a diktoval tempo hry, rozdával míče k lajnám. Když už se zdálo, že tenista na podání srovnává se soupeřem krok, vyhodil balónek do autu.
5:6
Konec přestávky, podávat bude David Goffin.
5:6
Následuje přestávka a výměna stran.
5:6
David Goffin podruhé v utkání bere soupeři podání a půjde podávat na vítězství v prvním setu! Nadal sice trefil první servis na kříž, poté si ale Goffin začal obíhat údery na forhend a po tom druhém zahrál winner kros!
30-40
První hrozba odvrácená. Ačkoliv Rafael Nadal využil až druhého servisu, return z forhend doletěl jen do sítě.
15-40
Dva brejkboly! Tohle jsou obrovské chyby Nadala! Ten po returnu protihráče k lajně měl na raketě jasný forhendový úder, po kterém si mohl připsat winner, nakonec ale odehrál balónek do autu!
15-30
David Goffin kvalitně zareturnoval na druhou stranu a možná lehce překvapený první hráč žebříčku vyhodil balónek jen za základní čáru.
15-15
Diváci si mohli znovu zatleskat, tentokrát však belgickému hráči, který na závěr výměny skvěle poslal bekhendový úder po lajně.
15-0
Goffin se po odehraném returnu odhodlal jít na síť, zde však sledoval, jak tenista na podání ho skvěle prohodil z forhendu po lajně.
5:5
Další nezvládnutý return favorita zápasu, David Goffin srovnává průběh úvodní sady.
15-40
Druhé podání belgického hráče letělo do forhendu protihráče. Nadal byl sice dost odstoupený, přesto returnoval do sítě. Dva gemboly na 5:5.
15-30
Sice to bylo až druhé podání, přesto Rafael Nadal nedokázal vrátit servis Davida Goffina úspěšně do kurtu.
15-15
Nadal returnoval křížem. Připravený Goffin však stál u boční lajny a zahrál před základní čáru. Soupeře stačil jen reagovat vyhozeným úderem do autu.
15-0
Novou hru začíná lépe hráč na returnu. Ten se ubránil náporu po servisu protihráče, aby poslal bekhendový úder s dolní rotací po lajně. To Goffina rozhodilo, balónek odehrál za základní lajnu.
5:4
Konec přestávky, podávat bude David Goffin. Ten bude muset udržet servis, jinak první sada půjde k Rafaelu Nadalovi.
5:4
Následuje přestávka a výměna stran.
5:4
Rafael Nadal zapodával tak, aby jeho pondělní soupeř nedokázal vrátit return přes pásku.
40-30
Nadal šel po returnu protihráče na síť, kde nadvakrát dokázal svými voleji protivníka udolat. Druhý volej z bekhendu zamířil úspěšně za síť.
30-30
David Goffin se prezentoval výborným bekhendovým returnem do rohu kurtu a byl z toho winner.
30-15
Pošestnácté v duelu vyhrál Goffin rozehru od základní lajny, protihráči se to povedlo v duelu pouze osmkrát. Tentokrát po delší výměně pokazil Nadal forhendový úder do sítě.
30-0
Španěl měl po výborném servisu jednoduchou práci, stačilo mu poslat forhend po lajně. A to také udělal.
15-0
Rafael Nadal začal novou hru prvním servisem do forhendu. Oba tenisté se po většinu výměny drželi daleko za základními lajnami. Goffin při pokusu o úderu k čáře pokazil balónek do autu.
4:4
Servis do forhendu a páté eso v utkání. Goffin získává osmý gem po čisté hře.
0-40
David Goffin zapodával do forhendu, po returnu soupeře poslal míček do protipohybu. Tohle na Nadala v této chvíli stačilo.
0-30
První hráč světa se podruhé v řadě vyhazuje za základní lajnu a dnes již poosmé vytváří nevynucenou chybu.
0-15
Druhé podání letělo do forhendu a hodně ven z kurtu. Nadal returnoval do středu kurtu, aby protihráč odehrál balónek k rohu dvorec. Španěl sice míček ještě doběhl, ale jen poslal za základní lajnu.
4:3
Konec přestávky, podávat bude David Goffin.
4:3
Následuje přestávka a výměna stran.
4:3
Španělský hráč otáčí průběh setu z 1:3 na 4:3. Favorit klání opětovně výborně poslal servis do kurtu, po kterém hrál po lajně. Soupeř se bránil úderem po čáře, míček ale jen dopadl do autu.
40-30
Výborný servis do bekhendu, return vyletěl daleko za základní čáru.
30-30
Druhé podání bylo velice slabé a letělo do forhendu. David Goffin se pokusil zariskovat a hrál rychlý úder křížem, balónek ale skončil v autu.
15-30
David Goffin výborně dokázal vrátit return nazpátek, po chvíli jen sledoval, jak Nadal vyhazuje forhend za základní lajnu.
15-15
V následující rozehře ale stálo při hráči na servisu velké štěstí. Po několika úderech totiž jeho protihráč trefil rovněž pásku, z té mířil balónek jen do autu.
0-15
Rafael Nadal začal gem kvalitním podáním, po kterém hrál úder po čáře do bekhendu soupeře. To se snažil okamžitě na to zopakovat, jeho forhend však doletěl na pásku, ze které se míček překulil zpátky na polovinu Španěla.
3:3
Srovnáno na 3:3 a diváci bouří! Belgický tenista měl v celé rozehře jasně navrch, protihráč ve většině výměny zůstal daleko za základní lajnou. V závěru rozehry přecházel Goffin na síť, předtím však stihl udělat chybu do sítě!
40-15
Dva brejkboly! David Goffin podruhé v utkání vytvořil dvojchybu, když oba servisy trefil do sítě!
30-15
Rafael Nadal skvěle po druhém podání Goffina returnoval křížem, ten se jen zmohl na forhend po lajně do sítě.
15-15
David Goffin působí dosud klidně a jistě. Ve druhé rozehře se nebál přejít na síť, kde však nemusel díky chybě protihráče již nijak působit.
15-0
Na úvod šestého gemu předvedli tenisté nejdelší výměnu zápasu. Nadal nejprve musel odolat úderům soupeře do bekhendu, aby ho mohl tlačit ze svého forhendu. Ten se snažil změnit tempo hry, zahrál však jen do autu.
2:3
Konec přestávky, podávat bude David Goffin.
2:3
Následuje přestávka a výměna stran.
2:3
Čtyřnásobný vítěz Davis Cupu si znovu dokázal pomoci podání, díky kterému soupeř nedokázal výměnu dovést k vítěznému konci. Sníženo na 2:3.
40-15
Hned na to si španělský hráč vypomohl servisem, protihráč returnoval jenom za základní čáru.
30-15
Rafael Nadal se velmi krátce po podání objevil na síti, kde předvedl nelehký volej po lajně, celou situaci ale ustál velkolepě.
15-15
Nadal po servisu na protihráče tlačil, stačily mu k úspěchu dva údery k lajně. Měl ale štěstí, neboť Goffin úder po čáře nezahrál příliš daleko do autu.
0-15
Goffin po druhém servisu protihráče returnoval na lajnu, čárový rozhodčí zahlásil aut, umpirový ho hnedka na to opravil. V opakované výměně se po několika úderech vyhodil z rohu kurtu Rafael Nadal za základní čáru.
1:3
Naprosto parádní potvrzení brejku, třetí eso v řadě pro osmého hráče žebříčku!
15-40
Druhé eso v řadě, tentokrát podání směřovalo do forhendu protihráče.
15-30
Mohla následovat lepší reakce než eso na kříž?
15-15
Poprvé v zápase vytvořil držitel čtyř titulů na okruhu ATP dvojchybu.
0-15
Druhé podání letělo na střed. Goffin reagoval na return jednoduchým úderem přes pásku, následně jen viděl, jak protihráč chybuje do autu.
1:2
Konec přestávky, podávat bude David Goffin.
1:2
Následuje přestávka a výměna stran.
1:2
Belgický tenista se překvapivě dostává k brejku! Nadal po returnu soupeře svůj forhend až příliš přepálil za základní čáru a diváci tak mohli sledovat zaťatou pěst šestadvacetiletého Goffina!
15-40
Dva brejkboly! David Goffin hraje zatím ve velké pohodě, výborně navíc brání. Krátce po servisu Španěla jen sledoval, jak Nadal při pokusu zahrát forhendový úder nedokázal přehrát úder přes pásku!
15-30
Rafael Nadal sice skvěle poslal druhé podání na tělo protihráče, ten však svým bekhendem odehrál balónek po lajně a ten skončil překvapivě v kurtu.
15-15
Favorit se do toho následně opřel nekompromisně. Vypracoval si výměnu tak, aby jí mohl ukončit před síti, kde dokázal bez problémů zasmečovat na druhou stranu.
0-15
Nadal zaservíroval na kříž. Jeho protihráč se mu tlačil do bekhendu a vyšlo mu to, tenista na servisu pokazil druhý bekhend za základní lajnu.
1:1
David Goffin získává mnohem snadněji vlastní servis, srovnává na 1:1. Belgičan po kvalitním podání zahrál úder k lajně, Rafael Nadal se k míčku ani nevydal.
15-40
Ani následně nedokázal jeho protihráč vrátit servis na druhou polovinu kurtu.
15-30
Osmý hráč světa trefil úvodní eso v duelu, servis mířil ven z kurtu.
15-15
Chybu na druhé straně vytvořil Nadal, ten neuspěl s úderem po lajně. Balónek vyletěl do prostoru pro čtyřhru.
15-0
Okamžitě po returnu se Rafael Nadal snažil vyvinout na soupeře nátlak, což mu přineslo kýžené ovoce. Hráč na servisu se při závěrečném míčku dopustil chyby.
1:0
Konec přestávky, podávat bude David Goffin.
1:0
Následuje přestávka a výměna stran.
1:0
Nadal si přes mírnější komplikace udržel první gem, když David Goffin zahrál podle umpirového rozhodčího míček do autu, forhendový úder k základní lajně však dopadl přesně na lajnu. Belgický tenista může v této chvíli cítit křivdu.
A-40
První hráč žebříčku si pomohl servisem na kříž, protihráč stačil na míč s raketou jen sáhnout.
40-40
Shoda v prvním gemu. Poprvé v duelu využil Nadal až druhého servisu a jeho protivník toho od returnu využíval skvěle, aby se nakonec prezentoval vítězným úderem po lajně.
40-30
Tenisté se dostali do pořádnější výměny od základní lajny, tu ovšem nevynucenou chybou ukončil hráč na podání.
40-15
I počtvrté využil Španěl prvního servisu, znovu letělo podání na téčko. Podruhé v gemu Goffin returnoval do sítě. Dva gemboly.
30-15
Hned na to následovalo první eso v zápase, servis mířil na téčko.
15-15
Následně Rafael Nadal výborně zapodával na střed, return Davida Goffina skončil jenom v síti.
0-15
Nadal vstoupil do utkání servisem na kříž, poté poslal forhend po lajně. Goffin se však skvěle bránil obranným úderem křížem. Na ten Španěl ještě stihl zareagovat, jeho soupeř ovšem forhendem do středu kurtu vyhrál první míč zápasu.
0:0
Utkání právě začalo.
Los o podání vyhrál Nadal a právě španělský tenista začne utkání na servisu.
Nyní již na dvorec vkročil také Rafael Nadal.
Na kurt za potlesku fanoušků již přichází David Goffin.
Vzájemné zápasy

2017, Monte Carlo, antuka: Nadal – Goffin 6:3, 6:1
2017, Madrid, antuka: Nadal – Goffin 7:6(3), 6:2
David Goffin

Šestadvacetiletý hráč zahájil sezónu v Dauhá, kde nestačil na Verdasca v osmifinále. Na Australian Open si belgický tenista připsal čtvrtfinále, v Melbourne ve třech sadách jednoznačně nestačil na Grigora Dimitrova. Na podnicích v Sofii a Rotterdamu shodně prohrál ve finále. Na následujících třech turnajích v Acapulcu, Indian Wells a Miami došel do osmifinále. Lépe si David Goffin vedl v antukové části roku, když uhrál semifinále v Monte Carlu a čtvrtfinále v Madridu, v obou případech mu však byl na síly jeho následující protihráč. Na French Open si Goffin v zápase třetího kola proti Zeballosovi přivodil zranění, kvůli kterému se na kurtech neobjevil přes měsíc. Umag, Gstaad, Montreal, Cincinnati nebyly dvojnásobnému grandslamovému čtvrtfinalistovi souzeny, ve všech těchto případech si došel maximálně pro jednu výhru. Na US Open tak možná neočekávaně došel do osmifinále. Ve zbytku roku poté vybojoval ještě dva tituly (Šen-čen, Tokio) či uhrál semifinále v Basileji. Právě díky těmto výsledkům se jako předposlední dostal na letošní Turnaj mistrů.
Rafael Nadal

Španělský tenista se loni závěrečného podniku pro osm nejlepších tenistů kvůli zranění nezúčastnil. Letošní rok zahájil sice pouhým čtvrtfinále v Brisbane, na Australian Open ovšem nestačil v pětisetovém finále na Rogera Federera. Na tvrdém povrchu následně Nadal odehrál ještě tři turnaje, v Acapulcu skončil ve finále raketě Querreyho, v IW a Miami padl opět s Federerem. Antuková část sezóny se však pro jednatřicetiletého tenistu rozjela ve velkém stylu, přemožitele nenašel v Monte Carlu, Barceloně a ani v Madridu. V Římě sice překvapivě skončil ve čtvrtfinále, když vypadl s Thiemem, na French Open však slavil patnáctý grandslam kariéry. Pro rodáka z Mallorcy poté překvapivě skončil Wimbledon v osmifinále, maratónský duel dopadl lépe pro Gillese Müllera. Ačkoliv se Nadalovi v Montrealu (osmifinále) a Cincinnati (čtvrrtfinále) nedařilo, na US Open si došel pro šestnáctý grandslamový titul. Ve zbytku sezóny ještě vyhrál turnaj v Pekingu, v Basileji počtvrté v roce prohrál s Federerem. Na poslední tisícovce sezóny v Paříži nenastoupil kvůli zranění ke čtvrtfinálovému duelu s Krajinovičem, na Turnaji mistrů by však měl být znovu fit.
Všem tenisovým nadšencům přeji krásný večer! Již v neděli se rozjel Turnaj mistrů, který bude mít po pondělku odehrané úvodní čtyři zápasy. V závěrečném duelu prvního kola se proti sobě postaví světová jednička Rafael Nadal a David Goffin. Zápas je naplánovaný na 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud