WTA Budapešť - Finále -  ONLINE PŘENOS -  Timea Babosová : Lucie Šafářová - 26. února 2017   13:11

Ukončeno
Timea Babosová
23 let  pravák  179 cm  Maďarsko
2
6
6
6
Lucie Šafářová
Lucie Šafářová
30 let levák  177 cm  Česká rep.
1
7 (4)
4
3
Přenos se aktualizuje automaticky

Lucie Šafářová sice dokázala vyhrát v prvním setu zkrácenou hru, jenže Timea Babosová ji v úvodu druhého setu připravila o podání a v klidu ho dopodávala. Finále v Budapešti tak musela rozhodnout závěrečná třetí sada, ve které Lucie Šafářová třikrát přišla o podání a Timea Babosová předvedla skvělý obrat, po kterém získala na okruhu WTA svůj druhý titul. Domácí tenistka zvítězila k radosti svého publika po setech 6:7 (4), 6:4 a 6:3!
Konec zápasu
6:3
Lucie Šafářová ukončila výměnu a zároveň i dnešní finále nevynucenou chybou, po které míč skončil v síti a Timea Babosová slaví na domácí půdě druhý titul WTA v kariéře!
40-30
Timea Babosová předvedla na levé straně straně nádherný vítězný bekhendový úder, který dopadl přesně do vzdálenějšího pravého rohu kurtu! Maďarská tenistka má k dispozici mečbol!
30-30
Timea Babosová zahrála razantní forhend do pravého rohu kurtu, ten druhý ale vzápětí skončil v síti. Vyrovnáno 30:30.
30-15
Lucie Šafářová ale bojuje, když v levém rohu doběhla míč a poté zahrála krásný diagonální forhend do vzdálenějšího pravého rohu.
30-0
Lucie Šafářová zahrála forhend příliš slabě a nízko, takže míč skončil v síti. Jako by se česká tenistka šance zalekla.
15-0
Timea Babosová se dokázala dostat do hry a poté podél pravé postranní čáry zahrála famózní vítězný forhend.
5:3
Timea Babosová mohla zápas dopodávat, jenže na první pokus se ji to nepodařilo, když předvedla dvojchybu, a Lucie Šafářová si jedno ze dvou ztracených podání vzala zpět!
30-40
Lucie Šafářová předvedla nádherný diagonální forhend, po kterém Timea Babosová zahrála z forhendu do sítě! Rodačka z Brna má k dispozici brejkbol, který chce využít! Podaří se ji to?
30-30
Timea Babosová se zbytečně vyhodila z bekhendu a naděje Lucie Šafářové stále ještě žije. Otázka je, jak dlouho!
30-15
Lucie Šafářová u levé postranní čáry zahrála těžký obranný lob, po kterém Timea Babosová předvedla na síti pěkný volej.
15-15
Lucie Šafářová zahrála bekhend, který byl příliš dlouhý a podél pravé boční lajny zamířil za základní čáru.
0-15
Timea Babosová se hodně dlouho bránila, Lucie Šafářová ale zahrála tři skvělé bekhendy a poté dva forhendy, z nichž poslední zamířil do levého rohu. Maďarka nedokázala míč vrátit.
5:2
Lucie Šafářová zahrála dva bekhendy přesně do pravého rohu, jenže Timea Babosová se s pomocí čopovaných míčů podél levé postranní čáry ubránila a česká tenistka vzápětí trefila síť! Timea Babosová vede po druhém brejku 5:2 a půjde podávat na titul!
40-30
Lucie Šafářová poslala míč z forhendu zbytečně do sítě a Timea Babosová má k dispozici další brejkbol, který může být kritický!
30-30
Lucie Šafářová skvěle podala na téčko a její maďarská soupeřka z forhendu returnovala za základní čáru do autu.
30-15
Lucie Šafářová vzápětí předvedla dvojchybu a začíná se ocitat v problémech, které snad brzy ustanou.
15-15
Timea Babosová předvedla v levém rohu fantastický vítězný return, když její bekhend podél levé postranní čáry zamířil do rohu!
0-15
Lucie Šafářová sice podávala na druhý pokus, Timea Babosová toho ale nedokázala využít a trefila pouze síť.
4:2
Timea Babosová skvěle podala a po špatném returnu Lucie Šafářové potvrdila brejk, po kterém vede ve třetí sadě 4:2!
40-15
Lucie Šafářová bojovala a zkoušela Maďarku prohodit forhendem hraným podél levé postranní čáry, jenže Timea Babosová skvěle zareagovala a předvedla krásný stop volej do prostoru.
30-15
Timea Babosová se rozhodla pro krásný čopovaný forhend, který dopadl přesně na levou postranní čáru, na síti poté ukončila jednu z delších výměn pěknou forhendovou smečí.
15-15
Lucie Šafářová se dokázala dostat tentokrát do hry a Timea Babosová zbytečně chybovala. Její forhend byl příliš dlouhý.
15-0
Lucie Šafářová se dobře opřela do podání své soupeřky ven z kurtu, její následný diagonální bekhend byl ale příliš dlouhý a zamířila těsně vedle vzdálenější levé postranní čáry.
3:2
Lucie Šafářová dobře podala a dobře si na síti připravila pozici, jenže vzápětí bekhend zbytečně poslala do sítě! Timea Babosová sebrala rodačce z Brna podání a vede v rozhodujícím třetí setu finále 3:2!
A-40
Timea Babosová vzápětí opět fantasticky returnovala a Lucie Šafářová se marně snažila na její prudký úder zareagovat. Maďarská tenistka má k dispozici brejkbol a hraje skvěle!
40-40
Lucie Šafářová skvěle podala z levé strany ven z kurtu, jenže Timea Babosová z returnu předvedla fantastický vítězný bekhend, který z ostrého úhlu zamířil do levého rohu. Neskutečný return!
30-40
Timea Babosová předvedla v těžké pozici nabíhaný forhend, který těsně minul pravý roh. Lucie Šafářová má gembol.
30-30
Lucie Šafářová si na síti zahrávala s ohněm, když dvakrát z forhendu zahrála do pohybu své maďarské soupeřky, ta toho ovšem nedokázala využít. Rodačka z Brna zahrála krásný bekhend podél pravé postranní čáry a nakonec zbytečně dlouhou výměnu dotáhla do vítězného konce. Bylo to ale obrovské drama!
30-15
Timea Babosová skvěle podala ven z kurtu a Lucie Šafářová se při vlastním podání začíná ocitat v problémech. Ve hře je brejkbol!
15-15
Lucie Šafářová z levé strany dobře podala ven z kurtu a po dvou forhendech se vydala k síti, jenže pozici neměla úplně připravenou a Timea Babosová ji bekhendem podél levé čáry fantasticky prohodila! Další nádherná výměna dnešního finále.
0-15
Druhá nasazená hráčka turnaje umí také dobře podat na tělo a Timea Babosová returnovala z forhendu do sítě.
2:2
Lucie Šafářová nedokázala po podání ven z kurtu returnovat a její bekhendový úder skončil vedle bližší pravé čáry.
40-15
Timea Babosová si ovšem pomohla skvělým servisem ven z kurtu a opět z pravé strany, na které dnes podává skvěle.
30-15
Lucie Šafářová zahrála skvělý forhend na tělo Maďarka, která hrála ze stejné strany míč příliš rychle a nakonec se ji to nevyplatilo, když její úder minul vzdálenější pravý roh.
30-0
Další kvalitní servis maďarské hráčky, tentokrát na téčko, po kterém její soupeřka returnovala pouze do sítě.
15-0
Timea Babosová z pravé strany skvěle a razantně podala ven z kurtu a Lucie Šafářová nedokázala míč z bekhendu vrátit do hry.
1:2
Lucie Šafářová zahrála podél pravé postranní čáry nádherný obouručný bekhend, který znamenal vítězný míč a vedení 2:1.
15-40
Timea Babosová se sice dokázala dostat do výměny, jenže vzápětí míč poslala z forhendu do sítě.
15-30
Lucie Šafářová dobře podala a následný diagonální bekhend Timei Babosové těsně minula vzdálenější pravý roh.
15-15
Lucie Šafářová zahrála na levé straně tři razantní diagonální forhendy do vzdálenějšího pravého rohu a na poslední už Timea Babosová zareagovat nedokázala, přestože se skvěle bránila.
15-0
Timea Babosová předvedla skvělou obranu a Lucie Šafářová se z forhendu zbytečně vyhodila, když míč poslala za základní čáru.
1:1
Timea Babosová z levé strany dobře podala ven z kurtu a po returnu Lucie Šafářové zahrála krásný diagonální vítězný forhend, který dopadl přesně do vzdálenějšího levého rohu.
40-0
Timea Babosová vzápětí skvěle podala a má náběh na čistou hru. Dokáže Lucie Šafářová zabojovat a odvrátit ji?
30-0
Lucie Šafářová se chtěla opřít do forhendu, jenže ho nezahrála dobře a míč skončil za základní čárou v autu.
15-0
Lucie Šafářová se sice dokázala dostat do hry, jenže Timea Babosová předvedla nádherný vítězný bekhend, který dopadl do vzdálenějšího pravého rohu. Publikum okamžitě reagovalo potleskem, který si nyní maďarská tenistka zasloužila.
0:1
Timea Babosová nedokázala využít druhého podání Lucie Šafářové a z forhendu míč poslala vedle pravého rohu dvorce.
15-40
Lucie Šafářová z levé strany pod ostrým úhlem skvěle podala ven z kurtu a poté zahrála vítězný forhend do levého rohu kurtu.
15-30
Lucie Šafářová skvěle podala na téčko a poté chtěla zahrát nabíhaný forhend do levého rohu, jenže ho minula.
0-30
Timea Babosová málem dokázala odpovědět na druhé podání své soupeřky, jenže její bekhend dopadl těsně za základní čáru.
0-15
Lucie Šafářová začala na podání ve třetím setu dobře, když podél pravé postranní čáry zahrála krásný vítězný míč z bekhendu.
0:0
Lucie Šafářová hned v úvodním gemu druhého setu přišla o podání, které si až do jeho závěru obě hráčky držely, a Timea Babosová nakonec druhou sadu bez problému dopodávala. Maďarska tenistka vyhrála druhý set 6:4 a o osudu finále bude muset v Maďarsku rozhodnout třetí a rozhodující sada.
6:4
Timea Babosová skvěle podala ven z kurtu a Lucie Šafářová se pod ostrým úhlem snažila míč marně vrátit do hry. Maďarska tenistka vyhrála druhý set 6:4 a je srovnáno na 1:1!
40-15
Lucie Šafářová první setbol odvrací poté, co se Timea Babosová vyhodila a míč skončil těsně za základní čárou.
40-0
Timea Babosová z pravé strany opět výborně podala, tentokrát ven z kurtu, a česká tenistka se marně snažila míč vrátit do hry. Maďarská tenistka má k dispozici hned tři setboly!
30-0
Další parádní servis Maďarky, který měl obrovskou razanci, a Lucie Šafářová po něm returnovala pouze za základní čáru.
15-0
Timea Babosová začíná skvěle, když z pravé strany fantasticky podala na téčko a zaznamenala ve finále své páté eso.
5:4
Timea Babosová nedokázala využít druhého podání české tenistky a druhé nasazené hráčky turnaje, když míč poslala z bekhendu po slabém returnu do sítě. Maďarka má ale stále brejk v zádech a jde podávat na zisk druhého setu. Lucie Šafářová potřebuje brejk.
30-40
Obě hráčky předvedly dlouhou a krásnou výměnu, kterou ukončil nádherný diagonální bekhend Lucie Šafářové, který dopadl přesně do vzdálenějšího levého rohu kurtu. Skvělý vítězný míč!
30-30
Timea Babosová vzápětí předvedla skvělý return a Lucie Šafářová se začíná na podání ocitat v problémech.
15-30
Rodačka z Brna poslala míč na podání dvakrát do autu a zaznamenala svou třetí dvojchybu v dnešním finále.
0-30
Lucie Šafářová skvěle podala ven z kurtu a poté zahrála vítězný nabíhaný forhend do pravého rohu dvorce.
0-15
Obě hráčky zahrály v rychlém sledu tzv. kopec, maďarský byl podél pravé postranní čáry dlouhý a skončil v autu.
5:3
Timea Babosová si nadhodila míč a z pravé strany fantastický podala na téčko. Obě hráčky mají na svém kontě čtyři esa.
40-15
Timea Babosová se dlouho bránila na základní čáře a poté zahrála nádherný bekhend podél levé postranní čáry, který dopadl přesně do rohu, a Lucie Šafářová nedokázala zareagovat.
30-15
Vítězka sedmi titulů WTA se dobře opřela do podání ven z kurtu, její následný bekhend ale minul bližší pravou čáru.
15-15
Lucie Šafářová tentokrát předvedla skvělý return, po kterém Timea Babosová předvedla nevynucenou chybu z forhendu.
15-0
Timea Babosová sice šla přes druhé podání, vůbec to ale nevadilo, protože česká hráčka se z bekhendu vyhodila.
4:3
Lucie Šafářová na druhý pokus skvěle podala a Timea Babosová z bekhendu returnovala pouze do sítě.
15-40
Lucie Šafářová opět byla na síti, jenže Timea Babosová na základní čáře zahrála zády ke kurtu nádherný bekhendový lob, který měl ideální délku a znamenal vítězný úder.
0-40
Lucie Šafářová se nyní se svou soupeřkou vůbec nepáře, když skvěle podala a na pravé straně předvedl skvělou smeč!
0-30
Fantazie! Lucie Šafářová opět skvěle podala a následném bekhendu uprostřed kurtu předvedl nádherný bekhendový stop volej, který dopadl těsně za síť! Nádherný a chytrý úder.
0-15
Lucie Šafářová si dala záležet na podání ven z kurtu a poté zahrála krásný diagonální vítězný forhend k pravé čáře.
4:2
Lucie Šafářová chtěla zahrát vítězný forhend podél levé postranní čáry, jenže do míče pouze lehce plácla a její úder skončil vedle levé postranní čáry v autu. Maďarka stále drží brejk.
A-40
Timea Babosová má sice na svém kontě pouze jeden titul WTA, nyní ale předvedla světové podání na téčko a třetí eso!
40-40
Lucie Šafářová se dokázala dostat do výměny a po sérii dvou bekhendu se ze stejné strany Timea Babosová vyhodila.
A-40
Rodačka ze Sopronu si ale reputaci napravila skvělým druhým podáním, na který Lucie Šafářová nedokázala zareagovat.
40-40
Timea Babosová měla k dispozici výhodu a gembol na 4:2, jenže ho odmítla, když předvedla svou třetí dvojchybu.
40-30
Timea Babosová skvěle podala z pravé strany ven z kurtu a Lucie Šafářová pod ostrým úhlem returnovala do sítě.
30-30
Nikoliv. Lucie Šafářová zahrála diagonální forhend, který těsně minul vzdálenější pravou postranní čáru.
15-30
Lucie Šafářová v pravém rohu zahrála neortodoxní obranný lob, když měla raketu hodně u těla a téměř u krku. Timea Babosová toho ale nevyužila, když míč zbytečně poslala do sítě! To byla obrovská chyba a moc dobře to ví. Dočkáme se brejkbolu?
15-15
Lucie Šafářová dlouho tlačila z forhendu do bekhendu Timei Babosové, která se vzápětí vyhodila. Míč skončil za základní čárou.
15-0
Timea Babosová z pravé strany skvěle podala ven z kurtu a Lucie Šafářová si vzala Challenge, která byla úspěšná. Výměna se opakovala, Timea Babosová ale nakonec míč získala, když zahrála nádherný diagonální forhend do pravého rohu. Fantastický vítězný míč, který publikum ocenilo. Maďarka začíná na podání dobře.
3:2
Timea Babosová si vyžádala podruhé pomoc trenéra.
3:2
Timea Babosová sice předvedla pěkný diagonální return k pravé postranní čáře, jenže Lucie Šafářová dokázala míč doběhnout a poté zahrála do levého rohu vítězný forhend. Stav druhé sady 3:2.
30-40
Lucie Šafářová nepodala na druhý pokus příliš dobře a vzápětí navíc poslala míč z forhendu za základní čáru do autu.
15-40
Timea Babosová po druhém podání české hráčky dobře returnovala z bekhendu, míč ale skončil těsně v autu místo v levém rohu..
15-30
Timea Babosová se hodně, opravdu dlouho bránila útokům Lucie Šafářové z obou stran, jenže vzápětí z forhendu poslala míč do sítě a v hledišti Körmöczy Courtu to jen zahučelo.
15-15
Timea Babosová po dobrém returnu málem zahrála krásný vítězný bekhend podél levé boční čáry, míč ale skončil těsně mimo.
15-0
Timea Babosová předvedla dobrý return a Lucie Šafářová z forhendu trefila místo levé boční lajny pouze síť.
3:1
Timea Babosová z levé strany skvěle podala ven z kurtu a zaznamenala své druhé eso v dnešním finále.
40-30
Lucie Šafářová se dokázala dostat do výměny, jenže bohužel pro ní se z bekhendu následně zbytečně vyhodila.
30-30
Jenže Timea Babosová skvěle odpověděla razantním podáním na téčko. Lucie Šafářová nedokázala míč vrátit do dvorce a zatím se k brejkbolu ve druhém setu nedostala.
15-30
Lucie Šafářová předvedla nádherný return pod nohy Maďarky, která nedokázala zareagovat a svůj forhend poslala do sítě.
15-15
Následoval reparát a skvělý servis, po kterém její česká soupeřka z Brna returnovala pouze do autu.
0-15
První nasazená hráčka Hungarian Ladies Open sice dobře podala, jenže poté se vyhodila z forhendu.
2:1
Lucie Šafářová si na pravé straně zopakovala druhé podání a po skvělém servisu ven z kurtu zaznamenala čtvrté eso!
15-40
Lucie Šafářová roztočila dobře své druhé podání a Timea Babosová z bekhendu returnovala pouze do sítě.
15-30
Timea Babosová na chybu doplácí. Lucie Šafářová byla ve výměně aktivnější zahrála krásný bekhend k pravé čáře.
15-15
Timea Babosová tentokrát zahrála hodně špatný bekhend, který ve snadné pozici zamířil do sítě. Zbytečná nevynucená chyba.
15-0
Lucie Šafářová se vydala k síti, jenže Timea Babosová ji fantastickým úderem podél pravé postranní čáry dokázala prohodit.
2:0
Timea Babosová musela jít po svém druhém podání a returnu Lucie Šafářové do kolen, přesto ale dokázala liftovaným forhendem poslal míč přesně do levého rohu. Sopronská rodačka potvrdila brejk a vede ve druhém setu 2:0! Lucie se potřebuje rychle zvednout.
40-0
Timea Babosová skvěle podala z pravé strany ven z kurtu a podél levé postranní čáry zahrála krásný vítězný bekhend.
30-0
Lucie Šafářová se tentokrát po druhém podání soupeřky na téčko opřela do bekhendu, který byl příliš dlouhý.
15-0
Brněnská rodačka se dobře opřela do druhého podání Maďarky, jenže její forhend těsně minul levou postranní čáru.
1:0
Lucie Šafářová se snažila hrát trpělivě, moc dlouho jí to ale nevydrželo, když se z forhendu zbytečně vyhodila za základní čáru. Timea Babosová v úvodu druhého setu sebrala české soupeřce podruhé ve finále podání a vede 1:0!
40-15
Timea Babosová zvedla ruce nad hlavu poté, co její bekhend zahraný podél levé postranní čáře předl přes pásku za síť. Omluva je ale Lucii Šáfářové málo platná a čelí dvěma brejkbolům!
30-15
Lucie Šafářová zahrála z bekhendu skvělý drop shot, jenže Timea Babosová ho dokázala doběhnout a stejnou mincí jí úmysl dokonale oplatila. Míč dopadl pod ostrým úhlem těsně za síť!
15-15
Timea Babosová z bekhendu předvedla pěkný return do pravého rohu, odkud česká hráčka zahrála z forhendu do sítě.
0-15
Lucie Šafářová dobře podala z pravé strany ven z kurtu a forhendový return Timei Babosové skončil v autu.
0:0
Timea Babosová jako první prolomila své soupeřce podání, Lucie Šafářová si ho ale vzala rychle zpět a úvodní set finále nakonec došel do zkrácené hry, ve které byla úspěšnější rodačka z Brna a první sadu vyhrála v poměru 7:6 (4). Druhý set před námi.
6:7
Lucie Šafářová využila první setbol a ujímá se ve finále vedení 1:0 na sety poté, co skvěle podala a po náběhu na síť zakončila výměnu pěkným forhendovým volejem, který dopadl přesně na pravou postranní čáru. Dramatický úvodní set je za námi.
4-6
Lucie Šafářová z pravé strany skvěle podala na téčko a return domácí maďarské tenistky minul pravý roh kurtu. Rodačka z Brna má k dispozici první setbol! Dokáže ho využít?
4-5
Lucie Šafářová chtěla zahrát vítězný return z bekhendu, jenže míč těsně minul pravou postranní čáru! Rázem je tu drama!
3-5
Česká tenistka se opřela do druhého podání Maďarka na téčko, její bekhend byl ale příliš dlouhý. Škoda.
2-5
Lucie Šafářová po dobrém returnu chybovala z forhendu, který byl příliš dlouhý a skončil za základní čárou.
1-5
Timea Babosová po sérii dvou čopovaných forhendů a jednom normálním chtěla zahrát vítězný bekhend do levého rohu, jenže míč byl příliš dlouhý a skončil za základní čárou.
1-4
Lucie Šafářová zahrála po krátké výměně krásný forhend do levého rohu znamenající další vítězný míč a vede 4:1!
1-3
Timea Babosová ovšem vzápětí zbytečně chybovala, když se z forhendu vyhodila míč poslala za základní čáru.
1-2
Timea Babosová se úspěšně bránila a Lucie Šafářová chtěla zahrát na pravé straně z ostrého úhlu vítězný bekhend, jenže její úder se nevešel do dvorce. Maďarka si vzala podání zpět.
0-2
Lucie Šafářová na druhý pokus dobře podala a po sérii čopovaných míčů zahrála podél pravé postranní čáry nádherný vítězný bekhend. Zkrácená hra začíná velice dobře.
0-1
Timea Babosová se po krátké výměně příliš razantně opřela do forhendu, který skončil za základní čárou. Minibrejk!
6:6
Lucie Šafářová si pomohla fantastickým podáním ven z kurtu, na které sice Timea Babosová zareagovala, jenže se ocitla úplně mimo kurt a její soupeřka zahrála vítězný bekhend.
0-40
Rodačka z Brna navíc vzápětí vytáhla další eso, když z levé strany podala skvěle ven z kurtu!
0-30
Lucie Šafářová po dalším dobrém podání zahrála pěkný bekhend do levé rohu, Timea Babosová zahrála v těžké pozici míč příliš nízko a neměla šanci na úspěch.
0-15
Lucie Šafářová si první podání zopakovala a po fantastickém servisu s obrovskou rotací na téčko zahrála eso!
6:5
Lucie Šafářová jde podruhé podávat na setrvání v setu.
6:5
Timea Babosová měla ve výměně tentokrát na vrh a Lucie Šafářová z pravém rohu poslala míč z forhendu do sítě.
40-15
Timea Babosová se fantasticky bránila forhendům Lucie Šafářové a po pěti čopovaných míčích obou hráček zahrála z bekhendu nádherný vítězný úder podél levé postranní čáry!
30-15
Lucie Šafářová v pravém rohu zahrála pěkný obranný lob, jenže Timea Babosová ještě lepší volej z bekhendu, který přesně kopíroval levou postranní čáru a znamenal vítězný míč.
15-15
Lucie Šafářová mohla využít druhého a slabého podání soupeřky, jenže se ji to nepodařilo. Timea Babosová si oddychla.
0-15
Timea Babosová se na síti dokázala dvakrát skvěle ubránit, jenže její následný obranný lob skončil za základní čárou.
5:5
Lucie Šafářová z levé strany skvěle podala na téčko a zaznamenala své první eso v dnešním finále – 5:5!
0-40
Lucie Šafářová zahrála v rychlém sledu tři diagonální forhendy, z nichž poslední byl spektakulární! Česká tenistka v levém rohu dokázala doběhnout prudký míč a forhend zahraný pod ostrým úhlem poslala ke vzdálenější pravé čáře! Takhle by to šlo.
0-30
Timea Babosová po druhém servisu Lucie Šafářové málem předvedla nádherný diagonální return, míč ale těsně dopadl za vzdálenější pravou čáru.
0-15
Lucie Šafářová dobře podala na první pokus a po jejím forhendu zahraném podél pravé postranní čáry se Timea Babosová z bekhendu vyhodila za základní čáru. Dobrý začátek.
5:4
Lucie Šafářová podává na setrvání v prvním setu.
5:4
Timea Babosová podala na tělo české tenistky, jejíž return byl příliš dlouhý. Maďarka po první čisté hře finále vede 5:4.
40-0
Další skvělé podání domácí tenistky, tentokrát ven z kurtu, a poté nabíhaný forhend zahraný do pravého rohu.
30-0
Timea Babosová vzápětí dobře podala na téčko a return Lucie Šafářové skončil za základní čárou v autu.
15-0
Lucie Šafářová se snažila na síti svou maďarskou soupeřku prohodit, jenže Timea Babosová zády k pásce zahrála nádherný bekhendový volej, který dopadl k pravé čáře.
4:4
Timea Babosová zahrála z bekhendu pouze do sítě a Lucie Šafářová po potvrzení brejku vyrovnává na 4:4!
40-A
Česká tenistka skvěle podala a poté svou soupeřku rozběhala. Lucie Šafářová na síti byla bezchybná a zahrála krásný forhend do pravého rohu kurtu, po kterém má k dispozici gembol na 4:4.
40-40
Lucie Šafářová začala hrát hodně agresivně a podél pravé postranní čáry zahrála krásný vítězný bekhend! Rodačka z Brna v dnešním finále odvrátila již čtvrtý brejkbol.
A-40
Jenže vzápětí přichází chyba z forhendu, který byl příliš slabý a skončil v síti. Timea Babosová má další brejkbol!
40-40
Lucie Šafářová skvěle podala z levé strany ven z kurtu a dokázala odvrátit dva brejkboly v řadě. Skvělá práce!
40-30
Timea Babosová se vzápětí ocitla pod tlakem a bekhend hraný téměř na kolenou poslala za základní čáru.
40-15
Lucie Šafářová musela jít opět přes druhé podání, čehož Timea Babosová využila a dostala ji pod tlak. Česká tenistka ho neustála a z bekhendu poslala míč za základní čáru. Maďarská tenistka má k dispozici dva brejkboly!
30-15
Česká fedcupová hráčka skvěle podala na téčko a poté zahrála nádherný forhend do levého rohu. Krásný vítězný úder.
30-0
Lucie Šafářová po druhém podání chtěla zahrát vítězný forhend podél levé postranní čáry, jenže míč skončil těsně v autu.
15-0
První servis škrtl pásku a další dva skončily v autu. Lucie Šafářová v dnešním finále předvedla také druhou dvojchybu.
4:3
Vítězka turnaje WTA z mexického Monterrey, kde v roce 2012 získala svůj jediný titul, v nejméně vhodnou chvíli předvedla dvojchybu a Lucie Šafářová si vzala ztracené podání rychle zpět!
30-40
Timea Babosová ale z pravé strany skvěle podala ven z kurtu a Lucie Šafářová se marně snažila míč vrátit do hry.
15-40
Timea Babosová chtěla zahrát opět vítězný forhend podél pravé postranní čáry, tentokrát ale skončil po delší výměně těsně mimo. Lucie Šafářová má šanci na rebrejk! Dva brejkboly!
15-30
Lucie Šafářová předvedla z forhendu skvělý return do pravého rohu a poté výměnu na síti ukončila pěknou smečí!
15-15
Timea Babosová měla výměnu dobře rozehranou, jenže její bekhend byl příliš prudký a skončil za základní čárou.
15-0
Lucie Šafářová chtěla zahrát diagonální bekhend k levé postranní čáře, jenže míč skončil těsně v autu.
4:2
Timea Babosová svedla se svou českou soupeřkou další obrovskou bitvu, kterou zakončila nádherným vítězným forhendem zahraným podél pravé postranní čáry! Maďarská tenistka druhý brejkbol dnešního finále využila a vede 4:2.
40-15
Lucie Šafářová zahrála tři skvělé forhendu do vzdálenějšího pravého rohu dvorce a poté chtěla změnit rytmus hry, jenže to se jí nevyplatilo. Její forhend skončil vedle levé postranní čáry a Timea Babosová má k dispozici druhý brejkbol finále!
30-15
Lucie Šafářová poprvé v dnešním zápase předvedla dvojchybu, když dvakrát poslala míč z pravé strany do sítě.
15-15
Česká tenistka sice dobře podala, poté ale chtěla zahrát diagonální bekhend, který skončil v síti.
0-15
Lucie Šafářová na druhý pokus podala a Timea Babosová míč z bekhendu zbytečně poslala do sítě. Podání nebylo prudké.
3:2
Lucii Šafářovou dnes čeká zřejmě hodně náročný zápas, poprvé na turnaji se totiž střetává s výše postavenou hráčkou.
3:2
Timea Babosová skvěle podala ven z kurtu a poté zahrála podél pravé postranní čáry nádherný vítězný bekhend.
40-15
Lucie Šafářová odvrátila hrozbu čisté hry poté, co se Timea Babosová zbytečně vyhodila z bekhendu.
40-0
Timea Babosová skvěle podala na tělo své české soupeřky, Lucie Šafářová neměla šanci returnovat.
30-0
Timea Babosová podala a return Lucie Šafářové ulétl do autu.
15-0
Další obrovská bitka úderů od základní čáry, na jejímž konci stál vítězný úder maďarské tenistky zahraný podél levé postranní čáry. Fantastický vítězný úder.
2:2
Rodačka z Brna i na třetí pokus skvěle podala a poté výměnu zakončila pěkným vítězným forhendem.
40-A
Lucie Šafářová a její další servis, tentokrát na téčko. Timea Babosová nedokázala returnovat a míč skončil za základní čárou.
40-40
Lucie Šafářová z levé strany skvěle podala ven z kurtu a Timea Babosová returnovala pouze do sítě.
40-30
Timea Babosová zahrála nádherný bekhend podél levé postranní čáry a Lucie Šafářová zahrála ze stejné strany do sítě. Maďarská tenistka má k dispozici první brejkbol!
30-30
Obě hráčky nyní předvedly dva senzační diagonální bekhend, vyhrát ale mohla pouze jedna a byla to Timea Babosová, která si počíhala na síti a poté výměnu zakončila bekhendovým volejem k pravé postranní čáře. Nejhezčí výměna dnešního finále!
15-30
Lucie Šafářová zahrála nádherný a razantní forhend do levého rohu a Timea Babosová dokázala míč doběhnout, její čopovaný forhend ale tentokrát zamířil vedle boční lajny.
15-15
Lucie Šafářová musela jít opět přes druhé podání, dobře ale podala na tělo soupeřky, která zahrála z forhendu do sítě.
15-0
Timea Babosová zahrála skvělý obranný čopovaný bekhend, na který si Lucie Šafářové dobře naběhla, jenže nabíhaný forhend napálila do sítě. To je velká chyba.
2:1
Lucie Šafářová se sice dokázala dostat do výměny a bojovala, jenže její poslední forhend skončil za základní čárou.
40-30
Timea Babosová si navíc nyní pomohla z pravé strany skvělým podáním ven z kurtu a poté bekhend umístila přesně do pravého rohu. Nádherný vítězný míč, po kterém má Maďarka gembol na 2:1.
30-30
Timea Babosová se do toho nyní krásně opřela a zahrála nádherný diagonální a vítězný forhend k levé postranní čáře.
15-30
Timea Babosová a Lucie Šafářová svedly od základní čáry obrovský souboj, který nakonec vyhrála domácí tenistka poté, co naše Lucie zahrála z bekhendu do sítě. Škoda.
0-30
A další chyba maďarské hráčky, která z bekhendu tentokrát poslala míč za základní čáru. Diváci se jí snaží pomoci potleskem.
0-15
Lucie Šafářová se dostala do výměny při podání své soupeřky, která zbytečně napálila míč od základní čáry do sítě.
1:1
Lucie Šafářová opět musela jít přes druhý servis, Timea Babosová ale po jejím dobrém podání na téčko z bekhendu zahrála v rychlém sledu podruhé do sítě. Stav finále je po úvodních dvou gemech vyrovnaný 1:1.
15-40
Lucie Šafářová na druhý pokus dobře podala na tělo maďarské hráčky, která z bekhendu returnovala do sítě.
15-30
Rodačka z Brna chtěla po dobrém podání zahrát podél levé postranní čáry další vítězný míč z forhendu, jenže ji těsně minula.
0-30
A vzápětí další fantastický forhend umístěný do levého rohu kurtu, po kterém Timea Babosová z forhendu trefila síť.
0-15
Lucie Šafářová sice musela jít přes druhé podání, poté ale předvedla nádherný forhend, který zapadl do levého rohu.
1:0
Timea Babosová dokázala v pravém rohu kurtu doběhnout prudký forhend Lucie Šafářové letící podél levé postranní čáry a česká tenistka se vzápětí po delší výměně vyhodila, když její dlouhý diagonální úder těsně minul levý roh. Maďarka vede 1:0.
A-40
Timea Babosová skvěle podala na téčko a po prvním esu finále má k dispozici v prvním gemu druhý gembol.
40-40
Timea Babosová podala do forhendu Lucie Šafářové, což neměla dělat. Česká tenistka předvedla return s ideální délkou a její soupeřka se poté z bekhendu vyhodila.
40-30
Timea Babosová z pravé strany skvěle podala ven z kurtu a Lucie Šafářová se marně snažila míč vrátit do dvorce.
30-30
Lucie Šafářová z forhendu hodně dlouho tlačila do bekhendu Timei Babosové, její třetí úder ale skončil v síti.
15-30
Timea Babosová na druhý pokus dobře podala ven z kurtu a bekhend po returnu Lucie Šafářové zamířil do sítě.
0-30
Maďarská tenistka navíc vzápětí předvedla dvojchybu a hned v úvodu finále se ocitá ve velkých problémech. Nervozita?
0-15
Dobrý start v podání Lucie Šafářové, která se stala vítězkou dlouhé výměny poté, co Timea Babosová z forhendu zahrála míč pouze do sítě.
0:0
Utkání začíná, na podání domácí Timea Babosová.
0:0
Utkání právě začalo.
Timea Babosová a Lucie Šafářová před pár okamžiky přišly na kurt v The BOK Event Hall a po losu bude následovat krátká rozehra. Za pár okamžiků bude moci finále v Budapešti, k naší radosti s českou účastí, začít!
Vzájemná bilance:

25.08.14 Šafářová – Babosová 2:0 (US OPEN)
19.06.12 Babosová – Šafářová 1:2 (Eastbourne)
Lucie Šafářová (CZE):

Lucie Šafářová je jednou z nejsympatičtějších hráček na okruhu WTA a v Budapešti bude usilovat o svůj osmý titul. Rodačka z Brna během své bohaté kariéry dosáhla několika úspěchů, mezi největší z nich určitě patří bronzová medaile z loňských olympijských her v Riu De Janeiru, kterou vybojovala ve čtyřhře společně s Barborou Strýcovou, a finále French Open 2015.

Cesta do finále:

Semifinále Karina Witthoeftová (GER) 0:2
Čtvrtfinále Aliaksandra Sasnovičová (BLR) 0:2
Osmifinále Su-Wei Hsieh (TPE) 0:2
1. kolo Magda Linetteová (POL) 1:2
Timea Babosová (HUN):

Timea Babosová je maďarskou tenistkou, která proti Lucii Šafářové bude na domácí půdě usilovat o druhý titul WTA poté, co se v roce 2011 stala profesionální hráčkou a o rok později triumfovala jako nejmladší tenistka dané sezóny v mexickém Monterrey.

Cesta do finále:

Semifinále Julia Goergesová (GER) 2:0
Čtvrtfinále Oceane Dodinová (FRA) 2:1
Osmifinále Anna Blinkovová (RUS) 2:0
1. kolo Ipek Soyluová (TUR) 2:0
Lucie Šafářová měla po postupu do finále obrovskou radost a jeden jediný krok ji dělí od zisku prvního titulu WTA v letošní sezóně. Rodačka z Brna po papírově slabších soupeřkách vyzve Timeu Babosovou, která je na Hungarian Ladies Open jako jediná v žebříčku výše postavená než ona a čeká ji proti ní náročný a ostrý test. Zvládne ho? Odpověď se dozvíme po skončení zápasu, v němž se nasazená domácí jednička střetne s nasazenou dvojkou. Začínáme v neděli odpoledne ve 13:00 hod.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.
Články odjinud